AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku   Ven 30 Jan - 17:36

Avdi Ibrahimi
28 janvier, 15:31 · Modifié ·
Nga: Fadil Shyti MOS E SULMONI KOT, DRAJFUSIN SHQIPTAR!
Sot e lexova nė fb letrėn e shokut Fadil Shyti, drejtuar Ben Blushit, po shkėpus njė fragment tė kėsaj letre qė ta ndajė me ju miq e mikesha tė nderuar nė fb:
“-Tė gjithė opinioni dje e pa si u maltretua Albini nga milicia pro-fashiste e Isė-Hashim-Jabllanoviqit,e drjetuar nga Shpend Maxhuni, i cili ėshtė biri i ish-udbash-it, Enver Maxhuni; babai i tij, mua qė po i shkruaj kėto radhė -pėdr 8 orė pa ndalė, mė ka maltretuar mua demonstruesin pėr lirinė Kosovės dhe RIBASHKIMIN SAJ ME NĖNĖN SHQIPĖRI; nė dimrin e vitit 1981, bashkė me shumė tė tjerė shqipfolės, sahanlėpirės tė Serbisė nė burgun e Mitrovicės!”
................................................
Avdi Ibrahimi
28 janvier, 14:38 ·
Nga: Fadil Shyti MOS E SULMONI KOT, DRAJFUSIN SHQIPTAR!
Z. Blushi!
Pėr faktin qė Albini s“ka tani kohė tė merret me "Benėt e Vogėl", Ty dhe atyre,-po iupėrpigjem ca unė, mėrgimtari qė, "boll" po kam kohė tė merrem me lojėrat politike dhe jo politike tė "Benushėve tė Vegjėl"!!!
1. Ke shkruar: "Albini, nuk din tė bėjė llogari"- po z, Blushi- kėtu, ke drejt! Albini nuk pyet pėr ēmimin e lirisė!!!
2. Ke shkruar: Albini vrapon pas pushtetit nė rrugė,-sa pak e paske njohur atdhetarin Albin Kurti- tregon vet ky keqkuptim nga ana jote mor z Ben!
Albini, po vrapon edhe pse "po rrėzohet", herė-herė, pėr tė shpėtuar kosovėn dhe Viset tjera shqiptare nga lukunia qė po iu vėrsuelen atyre , qarqet rekaionare pėrkrahėse tė Serbisė dhe mė tej..., dhe ato "mike ndėrkombėtar!
3. Ke shkruar: "Albini i dhunshėm"!!! -paske shkruar njė "mrekulli tė 8-tė" tė botės mor, Beni I Vogėl nė politikė...!!!
-Tė gjithė opinioni dje e pa si u maltretua Albini nga milicia pro-fashiste e Isė-Hashim-Jabllanoviqit,e drjetuar nga Shpend Maxhuni, i cili ėshtė biri i ish-udbash-it, Enver Maxhuni; babai i tij, mua qė po i shkruaj kėto radhė -pėdr 8 orė pa ndalė, mė ka maltretuar mua demonstruesin pėr lirinė Kosovės dhe RIBASHKIMIN SAJ ME NĖNĖN SHQIPĖRI; nė dimrin e vitit 1981, bashkė me shumė tė tjerė shqipfolės, sahanlėpirės tė Serbisė nė burgun e Mitrovicės!
-Pra, ti z, Blushi i ke shkruar pėr nge..., -nga salloni i ngrohtė Albinit:
pse nuk i mbrojte demonstruesit e rrahur nga kjo milici pro-kolaboracioniste dhe pro-fashiste "kosovare" me dirigjimet e Serbisė-dhe Euro-Rusisė putinaiane.
4. Dhe, pėrfundimisht po tė tė them ca miqėsisht sikur tė tė kisha pėrballė:
-Mos e sulmo pa-arsyeshėm, pa-argumenta,-pa-logjikshėm me nacizėm tė theksuar,birin e devotshėm tė Kosovės Kreshnike,-sepse, narcistėt si ti,jo rrallėherė pėrfundojnė tė dėshtuar nė qėndrimet e tyre tė qullta;-mos u bė vazal i askujt pėr kurrfarė intersash partiake, lideruce,apo galuce personale...
-Mos e sulmoni kot, Drajfusin Shqiptar,GJENERALIN E IDEVE PĖRPARIMTARE PĖR ARDHĖRINĖ E NDRITUR SHQIPTARE!
-MOS E SULMONI KOT, MBROJĖSIN MĖ TĖ FLAKTĖ TĖ LIRISĖ,
IDEALISTIN E VĖRTETĖ, TĖ MADHIN, ALBIN KURTI !
5. "Shqiptari 99 herė nėse rrėzohet, tė 100 herė duhet tė ngritet"!
(Petro Nini Luarasi).
28 Janar. 2015
Partager
12 personnes aiment ēa.

Avdi Ibrahimi Zoti Blushi kėsaj here nuk ja keni qėlluar fare pėr Albinin?! Ai mė duket se nuk e njef fare realitetin politik nė Kosovė, mbase nė kėta pak rreshta po ja bėjmė me dije: Ēka na duhen IsėHashim, kėta njerėz qė me politikat e tyre nuk po punojnė nė shtetndėrtim, por punojnė nė shtetrrėnim duke e vjedhur shtetin ata vazhdimisht llomotisin kinse po bėjnė gjėra tė mira pėr shtetin dhe popullin… Kėshu nga mospuna e kėtyre politikanėve tė korruptuar e tė servilosur ndaj tė huajit ata po ndėrtojnė kulla nė ajėr pėr atdheun, por kanė ndėrtuar dhe ngritur kulla super luksoze pėr vetėn e tyre, mbase kėtė duhet ta dini Z. Blushi, shoku im Fadili ua pasqyroj njė tė vėrtet tė madhe, qė ju herėn tjetėr tė mos nguteni…?!
28 janvier, 14:46 · Modifié

Faik Smajli Beni ecen vet.... tash u rrite
28 janvier, 14:49

Andi Zeka Albini dhe LVV ua grisen maskat ktyre Autonomistve pro serb te qeveris se Kosoves.E gjitjh puna ashte te behet zab populli qe ngadal te realizojn autonomin qe e neshkruan ne Rambuje.Edje blushi si deputrt evropian mundohet te hed dy kur kunder clirimtarve. Popullor Qe ne fskt u tradhtuar ne Rambuje lufta e drejt e UCK.
28 janvier, 14:53 · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku   Ven 30 Jan - 17:42

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku   Ven 30 Jan - 18:14Foto Nė nderim tė 15 Dėshmorėve tė rėnė nė betejat e Opracionit "SHIGJETA" nė Pashtrik mė 31 maj 2003 Gorozhup. Ulur: Muhamet Bytyēi, Bashkim Hoxha, Sheremet Pantina. Nė kėmbė: Rexhep Pantina, Faridin Tafallari, Avdi ibrahimi, Shaban Braha, nėn nr.5, kėrkoj falje nuk mė kujtohet emri, Ramadan Dėrmaku, dhe Abdyl Bajrami. – avec Xheladin Tafallari et Ramadan Dėrmaku.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku   Ven 30 Jan - 18:17Derničre édition par Perparimi le Mar 3 Fév - 15:19, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nr.im tel, 0684442600.   Ven 30 Jan - 19:01

!!!


Derničre édition par Perparimi le Mar 3 Fév - 15:20, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pellazget ishin pasardhesit e Ademi e Haves   Sam 31 Jan - 8:02

Robert d'Angjeli: "Tregimin e tij autori i Enigmes e fillon nga vitet 2500 dhe 1800 para krishtit, gjatė migrimeve tė ilirėve, trakėve dhe skitėve, qė tė gjithė pellazgė, qė vinin nga Turkmenistani i Azisė, tė shtyrė nga mongolėt tė cilėt vinin nga lindja. Autori pėrshkruan migrimet qė arrijnė nė Karpatet dhe duke vazhduar mė tej, qoftė drejt Vienės, Venecies apo Detit tė Zi, dhe Detit Kaspik, Thrakės sė sotme, pra Bullgarisė, Maqedonisė, etj..drejtė Shqipėrisė dhe bregut tė Adriatikut". Copy and WIN : bit.ly copynwin

Copy and WIN : bit.ly copynwin

Robert d'Angjeli: "Territori qė pėrfshinė jugosllavinė e sotme, para qfaqqjes sė serbėve nė kėto vise, ishte e banuar prej kohėrave qė s'mbahen mend, nga pellazgėt ku pastaj vijnė dhe iu shtohėn mė vonė, nė fillim tė mijvjeēarit tė III-tė para krishti popullėsi tjera gjithashtu pellazgjike, qė vinin nga territoret e Polonisė dhe Gjermanisė sė sotme, tė cilve, banorėt autoktonė iu dhanė emrin Ilirianė, qė do thotė sipas gjuhės sė sotme shqipe: =tė lyėritė=ose tė ngjyer me dhjam, ose te dhjamosurit, ose té zgyturit ! Mė kohėn kėta imigrant tė Veiut dhe autoktonė (vendas) pasi qė ishin tė njėjtės rac dhe flisnin gati tė njėjten gjuhė: pellazgjike, u shkrijten dhe vijuan pastaj te quhėn te gjithė Ilirė". Copy and WIN : bit.ly copynwin

Robert d'Angjeli: "Pėr tė dėshmuar se shqiptarėt Toskė tź sotėm e kanė marrur emrin nga Etruskėt tė cilėt erdhen nga Italia pėr tu vėndosur nė kėto vise tė quajtur Toskėnia dallohet nga gjysma e shqipėtarėve tjerė". Copy and WIN : bit.ly copynwin

Robert d'Angjeli: "Pra, gjuha shqipe qė gjuhėtarėt dhe etnologet e kanė anashkaluar apo harruar, gjuhė e cila ka aftėisnė tė na japi provat e egzistencės dhe mbijetesės sė Pellazgėve dhe se ende edhe sot kjo gjuhė neve na mundėson ta deshifrojmi gjuhėn Etruske ose tė quajtur gjuha shqipe e dialektit Toskė qė fllitet sot nė Gadishullin Ballkanik dhe mė gjerė Copy and WIN : bit.ly copynwin

Robert d'Abgjeli: "...shumica e gjuhėve edhe dialekteve pellazgjike tė vjetra kanė humbur prej kohesh, njashtu si humbi gjuha hitite, etruske, lidiane e bizantine, por edhe ka edhe tė tjera qė kanė shpetuar, disa gjuhė nė Azinė e vogėl, nė Toskanė, dhe bregdetin Adriatikė, dhe nėse sot ende ndihen elemente pelazgjke nė Greqi, nė Italiė, nė Siciliė nė Korzikė si dhe Sardenjė e tjera.." Copy and WIN : bit.ly copynwin

Rā Akademia, ra edhe pushtet

Anila Omari:"Gjuha shqipe dhe gjuha serbe janė gjuhė tė familjes indo-europiane dhe nė kėtė rrafsh mund tė kenė pika tė pėrbashkėta tė trashėguara nga paraardhėset e tyre".... Copy and WIN : bit.ly copynwin

Prof. dr. Skėnder Rizaj; "Gjykuar sipas kėtyre burimeve shkencore tė dorėsa sė parė etnonomet pellgaz (sipas metatezės (venkėmbimit): pellazg, ilir, shqiptar (alban, arban, arnaut) janė sinonime. Pellgazėt (pellazgėt) – ilirėt- shqiptarėt janė popull hyjnor. Edhe gjuha e tyre (pellgfazishtja (pellazgjishtja) – ilirishtja- shqipja ėshtė gjuhė hyjnore dhe universale, gjuhė kjo e cila nga koha e Profetit Adam (Adem) e deri para 3400 vjetėve ėshtė pėrdorur nga tė gjithė popujt e rruzullit tokėsor". Copy and WIN : bit.ly copynwin

Copy and WIN : bit.ly copynwin
Prof. dr. Skėnder Rizaj: "Porse, pėr shkak tė mėkateve tė bėra i Plotfuqishmi dhe i Gjithėdijshmi All-llah nė Babiloni tė Mesopotamisė jo vetėm qė i dėnoi pellazgėt mėkatarė me dėnime tė ndryshme, me fenomene natyrore, por edhe gjuhėn e tyre e pėrziu, nė mėnyrė qė tė mos mundin mė tė merren vesh ndėrmjet vedi. Nė kėtė mėnyrė, nga gjuha universale dhe unike Zoti krijoi tri familje gjuhėsore: Familjen gjuhėsore evroindiane (e jo indoevropiane siē pohojnė indoveropeistėt) shqipja, armenishtja, gjuhėt gjermane, greqishtja; gjuhėt kelte; gjuhėt indiane- sanskrite; gjuhėt iraniane (persiane); gjuhėt balto-sllave; gjuhėt italo-latine); Familjen gjuhėsore semite fenikishtja, hebraishtja, arabishtja, etiopishtja...". Copy and WIN : bit.ly copynwin


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku   

Revenir en haut Aller en bas
 
Avdi Ibrahimi ,ja ka fillue luften kundra Fadil Shytit(shoku
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: