AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Biri i Skenderbeut,Gjini ,martohet me qiken e Brankoviqeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Biri i Skenderbeut,Gjini ,martohet me qiken e Brankoviqeve   Sam 31 Jan - 8:03

Hunijadin i cili nė njė mėnyrė, e tradhtoi Skenderbeun nė kėtė betej sepse marrėveshja ishte qė tė filloje beteja vetėm se kur te arrije Skenderbeu me 20 000 luftetarėt e tij, dhe mė nė fund Huniadi, pasi qė kishte ikur natėn se e kishte lėshuar fushėbetejen, dhe pėr habin e tė gjithėve shkoi e u strehua mu nė kėshtjellen e Brankoviēit, pra tek vasali i sulltanit edhepse thuhet se gjoja dy fshtarė e kapen nė pyell dhe ia dorzuan Brankoviēit. Pra kėtė enigmė besoj se nė te ardhmen historianėt pse jo edhe Shmiti njė ditė do ti shtjellonin. Sepse pas kėtij rasti, mėnjėherė i biri i Hunijadit martohet me vajzen e Brankoviēit, ē'ka do thotė pėr ata qė lexojnė librin e Shmitit kur i biri i Skenderbeut, Gjini si dhe Matiasi, i biri i Hunijadit, qė tė dy bijtė e dy kundėrshtarėve mė tė famshėm te cilėt luftonin kundėr sulltanit u bėnė dhėndur tė Brankoviēit i cili ky ishte vasal i osmanlijve ? Prandaj edhe ne si lexues tė rėndomtė qė jemi, si tė mos habitėshim nga kėto raste mė ndodhi aqė enigmatike dhe tė pasqaruara ende deri mė sot, kur dy bijėt e kryngritėsve mė tė mėdhenjė tė Ballkanit u martuan me dy vajzat e vasalit tė sulltanit ? Norml se cilit do lexues qė ka njohuri pak nė histori do mbetej me bindje e dyshime tė pa pa shmangėshme, Copy and WIN : bit.ly copynwin

Copy and WIN : bit.ly copynwin
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Biri i Skenderbeut,Gjini ,martohet me qiken e Brankoviqeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: