AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Demaqi,dorezohunu o ju qeveritar qe keni bere krime

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Demaqi,dorezohunu o ju qeveritar qe keni bere krime   Dim 1 Fév - 8:04

DEMAĒI: PROBLEMI QĖNDRON TEK SISTEMI QEVERISĖS, I CILI PO I JEP LIRINĖ NJĖ GRUSHTI SERBĖSH ĒETNIKĖ
Facebook1,739TwitterEmailPrintGoogle+LinkedInPinterestSHPĖRNDAJE
Veprimtari Adem Demaēi nuk pajtohet qė tė shkarkohet vetėm Jabllanoviqi. “Ka shumė serbė dhe mė tė kėqij sikurse ėshtė Jabllanoviqi. Mund tė hiqet ky dhe tė vjen tjetri. Por, problemi ėshtė tek ndryshimi i sistemit qė po lejon tė ndodh kjo”, ka thėnė Demaēi.
Duke iu referuar Trepēės Demaēi tha se Kosova po preket edhe nė sovranitet dhe jo vetėm aty pranė kufirit, por edhe nė brendėsi tė saj.

Sipas Demaēit, nuk duhet tė kėrkohet vetėm individi tė shkarkohet, “por problemi po qėndron tek sistemi qeverisės, i cili po i jep lirinė njė grushti serbėsh ēetnikė”.
“Duhet tė dihet nėse janė ata nė qeveri tė Kosovės apo nė atė tė Serbisė se kėto anomali janė tė tmerrshme. Nuk duhet tė lejohen”.
Demaēi thotė se edhe bashkėsia ndėrkombėtare nuk po bėnė trajtim tė barabartė.
Ai thotė se miqtė ndėrkombėtarė e ndihmuan Kosovėn, por me planin Ahtisaarit, si dhe tash me zhvillimet e fundit, nuk po tregohen tė drejtė me popullin e Kosovės.
Kosova dhe Serbia, sipas tij, duhet tė kenė marrėdhėnie shtetėrore duke respektuar pavarėsinė e Kosovės dhe jo nė atė mėnyrė sikurse Kosova tė mos ketė pavarėsi. /Zėri/

© 2015, SHQIPĖRIA E BASHKUAR. All rights reserved.

Facebook1,739TwitterEmailPrintGoogle+LinkedInPinterestSHPĖRNDAJE
5 KOMENTET
REXHEPI01/21/2015
Ate qė thot Adem Demaqi e thot edhe zoti, nuk mundė tė jenė ndryshe.Lacdi baces Adem pėr realitetin politik tė vėndit tonė Kosovės. REPLY
UKSHIN01/22/2015
Unė pajtohem me ty z.Adem se nuk bėn njerzit me hanger me dy luga sikur sėrbet e kosoves jetojn ne Kosovė e punojn per Sėrbi kjo ėsht me te vertet nji amulli e pashpjegueshme ku faji ėsht tek qeverija e jonė e cila nuk po e ka edhe pushtetin ne dorė. Me ty z.Adem nuk pajtohem vetem se nuk je angazhue ne politiken e Kosoves sepse njerz si ti i duhen Kosoves me i dal ne ndihmė per me u forcue shum ma teper shtetsia dhe pavarsia e Kosoves duke u perball me Sėrbin dhe Evropen. Si Sėrbia e ashtu edhe Evropa jan te interesueme qe Kosova mos te ec perpara por te ngel mbrapa deri ne shkatrrimin e saj ne te gjitha sferat. REPLY
FADIL01/28/2015
O BACA ADEM! -A PO NA THUA O BURRĖ I DHEUT, PO KUSH JANĖ ATA BIJ“ E BIJA BUSHTRASH QĖ UA DHANĖ SERBĖVE GJAKATARĖ ATĖ SISTEM,-QĖ EDHE PAS 15 VITESH “ĒLIRIM”, SHQIPTARĖT E KOSOVĖS TĖ TERRORIZOHEN, NĖ SHESHET TONA, -AQ MĖ ZI, -E, KU S“KA MĖ ZI..,-FYTGA-FYT, ME NJĖRI-TJETRIN?!!! -A JANĖ “MIQTĖ” NDĖRKOMBĖTARĖ, APO JANĖ POLITIKANĖT “KOSOVARĖ”, TRUTHARĖ DHE JO VETĖM KUNDĖR-SHQIPTARĖ,-POR TEJ, TEJ, TEJ, KUNDĖR SHQIPTARĖ?!!! -NĖSE JANĖ NDĖRKOMBĖTARĖT, I NDJEKIM JASHTĖ!…
NĖSE JANĖ POLITIKANĖT E SHITUR, I HEQIM NGA PUSHTETI DHE I FUSIM BRENDA, NĖ BURGJET E KOSOVĖS!!! -RRUGĖ TJETĖR S“KEMI!
-APO, VETĖM QENKA SHKRUAR NGA BOTA KUNDĖR-SHQIPTARE TĖ JEMI TĖ DETYRUAR E TĖ DĖNUAR TĖ PAJTOHEMI PAFUNDSISHT, ME TURPET, KRIMET DHE ROBĖRINĖ!!! -PO, SI DUKET ATA ENDE NUK PO E DINĖ QĖ, PĖR LIRI S“ TĖ FALĖ SHQIPTARI!!!
28. Janar. 2015 REPLY
MUSA ABAZI01/29/2015
ka nisur lemshi i politikajve dhe partive ne pushtet te zgidhet ngadal ja ku u pa filli i lemshit qe ne fillim e per mbarim kte edina te gjith por jemi duke heshtur akoma por do te vije koha edhe kur te vriten protestusit per paknaqesin e shprehur ndaj popullit. REPLY
AHMET ZOGU01/31/2015
Pershendetje Baca Adem Ashtu esht e verteta qka po thua po qka ,qe kta qe jan ne Pozit ne krye,, Mustafa e Thaqi e shum ministra te tjer qe spo ju ndihet Zeri nje dit do te shofin se qka kan ber,Po ty po te Lus Baca Adem qe te merkuren te na Bashkangjitesh me Popull te mjer qe kemi mbet ne duar dhe mshir te tyre , Let na Mbysin se tjeter ska mbet ma shum qka kan me na be e tani let knaqen me ato Miliona qe i kan Pervetsua si te kish lan gjyshrit atyre me tapi e shkunden Kosoven e shiten. Po un besoj ne nje Zot qe ka kund ata do tja kthej me shum fish Ne Familje, sesht kollaj me ngrer ndjersen e Popullit A kan mend dhe a din se qe jan edhe ata Shqiptar ashtu un e kuptoj REPLY
HAXHI KUĒI01/31/2015
Mos ju bashkangjiteni demostratave o populli im se nuk jane ne te miren e juaj. Demostratat qe nuk kane nje qellim te caktuar,pos manipulim me trurin e popuillit. Trepēa le te informohet populli se nuk eshte as prone e Kosoves e as prone e serbise.
ēfare lidhje paska dorheqja e Jabllanoviqit?Per tu kundershtue nje armik,ēdo proteste duhet te jete egersire si gjarperi,grat kane qen egersuar qe ta parandalojne kete minister,burrat le te shendrrohen ne pacifista.Lufta kur nuk ka atdhetar te egersuar,as nje armik nuk ike nga nje popull i pushtuar.Neqoftese nje lufte ēlirimtare nuk bene terror mbi forcat e armikut,ateherit ajo ushtri me rregulla nderkombetare nuk quhet si ushtri ēlirimtare,keto jane rregulla te luftes sipas se drejtes nderkombetare publike.Pseodopatriotet e zbehen luften ēlirimtare permes slloganeve te tyre me sehire,sepse ishin argatet e Llucerit serb. O Adem Demaqi,ndegjom mire o zotni;Po ti shok ma te ngushte e ke kriminelin qe i ka organizue te gjitha krimet,pse emrin e tij qe eshte kryesori nuk ja permendish ore zotni?Ky quhet Avdi udbash Ibrahimi,,Shok i Shaban Brahes qe e ka helmue ne kosove ne kohen e Rankoviqit Aziz Kransiqin dhe ka gishte ne vrasjen e Ahmet Krasniqit.Ky qeni Avdi Ibrahimi ne ushtrime ne shqiperi nuk u ka dhene leje ushtareve qe te hyne ne frontin e luftes me luftue me qetnika,dhe shume ushtar kane dezertue kam fakte o Demaq.Ka nxite te rit qe ta vrasin shokun e tij ushtarin ,Bashkim Hoxhen,ka dashte me dhunue shoqen e luftes Rajmonda Malecken.Ka ba mbledhje sekrete me tere kete garnitur te qeverise se cilin atdhetar me lividue.I dime edhe vendet ku kane mbajte mbledhje sekrete banda e Avdi Ibrahimit.Demostratat ēfare qellimi kane o Demaq,me marr qeverisjen dhe me mbrojte krimin.Pijuni i Avdi Ibrahimit eshte Reshat udbash Badallaj qe shpife ne atdhetar me qellim me ja humb moralin atdhetareve .Dhendrri ti Mehe Uka qe eshte lirue nga burgu me qellim qe me pergjue Adem Jasharin .Motra e ketij qeni ,Resmija ka qen ne banden e Avdi Ibrahimit o Demaq.Dim edhe per Xheme Tershanin O Demaq.A po ju kujtohet ?Ma dergove ne kohen e luftes Riza Vaten qe ta krijoi partin republikane.Nuk eshte krim vetem me vra me ja marr jeten nje atdhetarit,por krim eshte kur i shpifesh atdhetareve me njolla qe si ka. REPLY
Your comment is awaiting moderation.

http://www.shqiperiaebashkuar.info/2015/01/demaci-problemi-qendron-tek-sistemi-qeverises-i-cili-po-i-jep-lirine-nje-grushti-serbesh-cetnike/#comment-566
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Demaqi,dorezohunu o ju qeveritar qe keni bere krime
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: