AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bisede mes meje dhe Syle Mujaj

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bisede mes meje dhe Syle Mujaj   Sam 14 Fév - 8:39


Hamdi Ndrecaj, Syle Mujaj, Isa Mullaidrizi et 74 autres personnes aiment ēa.
1 partage

Saliha Kodra-Rama
13 février 2014, 23:56 · J’aime

Daci Valdet Daci Syle koke knaq me ish profin tim te gjuhes shqipe isa nikqin i cili ne nje koh kur isha vetem 17 vjeq me shpetoj prej kthetrave te zavens drejtorit tim Bajram Haskaj i cili me burgosi me vllaun e tina vetem per nje paroll te vogel e shkruar ne bankat shkollore e cila sot asht realitet Kosova Republik rezikoj veten pune per te me ndihmuar respekt per tan juve...
14 février 2014, 16:28 · J’aime · 3

Syle Mujaj Ndihem mirė dhe fitimtar kur gjenerata re i jep emra te atyre qe ndaluan apo i dėrmuan atdhetarėt pra nuk ėshtė keq qe te jepen emrat e UDB-ashesh, qe se paku, kėto ish Hiena te mos zgjidhen mė nėpėr vendet udhėheqėse se paku si qytetar ketė mund te b...Voir plus
14 février 2014, 17:54 · J’aime · 2

Remzi Ramije Berisha Oh qyrne nipin ton qe na zbukurojke ku hike tala qe na mungon shum
17 février 2014, 23:35 · J’aime · 1

Haxhi Kuēi I nderuari Syle Mujaj,vetem nje pergjigje me ka mbete marak te ma jep Zotriu Ali Lajqi;A ka qen pjesmarres ne demostraten e 11 marsit ne menzen e studentave te vitit 1981.Apo ishte ne keto momente poshte ne oborrin e qendres se oborrit te ndertesave ...Voir plus
1 h · J’aime

Syle Mujaj ***
AS GJĖ MOS TE HESHTET O HAXHI TRIM MIKU,
As qimja ne gjellė as ti qe ishe organizatori por po po keta ishin burrat e Rugovės qe edhe ne u munduam ta bėjmė argatin tonė ne organizimin e demonstratave te Pranveres se madhe studentore te vitit 1981-tės.
E ishim te organizuar ku ketu mungojnė nga grupi i madh i yni; Abdullah Tahiri, Martit i Kosovės, Ibrahim Nikqi qe i dha plumb Serbit ne qender te studentesh mungon Riza Demaj qe eshte ne Zvicer, mungon Bajram Kosumi qe ishte me ne me Dhimitėr Patituēi, Kostas Mizis /Koēo Mizo/, Hamdi Hajdinin e Muhamet Pepshin, ….
Kėtu pos Ali Lajqit djalė e trim dai, unė Syla, eshte ish i burgosuri i vitesh tona ne shkollėn e Malit te Zi Isė Nikqi, bashkėpjesemarres i tjetėr i yni i demonstratash i ndjeri Tahir Lajqi,
Oooo mungojne edhe nja 100 burra dai, qe nuk u ndalėn e nuk do te ndalėn kurre miku im deri ne te shtrejten e te lumturen LIRI e ĒLIRIM !
Atehere kur do te kete edhe ri- bashkim sepse betimi ynė ishte e mbeti ashtu....
Shkruaj miku im HAXHI KUQI e mos u ndal kurrė pėr atė ēka veprove sepse te tjerėt edhe kanė zili e inate meskineee e nuk ta japin hakun, edhe kanė harruar, diku un ﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽teres te Serbit, KJO NE SECILEN QEVERI APO AGJENCI PO VEREHET Mnder interesit komb punet mir nga lidhja me muaaaa p$jė ty te kam parė Haxhi Miku por nuk e dij se kund mund edhe te ishim se bashku apo jo nuk e dijė ??????
Por me me vra nuk mund ti bejė 20 rreshta se ku dhe kush je…..!
Pos qe mendoj se do te duhej te ishe burrė i mirė i popullit tim disi….. /sepse ashtu kam dėshirė jo vetėm unė por edhe te tjeret familjet atedhetare kuptohet se ana tjeter e pobratimash e e sahanlepiresish/
Nuk me duan as mua as ty as njė shqiptar bile unė ngutem e para tyre ju them PLAQNI SONTE !!!
po shumė paski qenė he zoti ju vraftė edhe me familje i bekoj unė, as far mė te voglėn nostalegji nuk e kam kunder bashkepunetoresh e deshmitaresh tanė
Ata ishin e mbeten ne funderrinat e historisė tonė ku do qe te jenė ata veq janė te pėrshendetur nga unė e ata e kam marrė ka vite mallkimin jo vetėm timin …..!!!
Por, Haxhi nuk po kuptoj ēka te mungon qe unė mund te te ju ndihmoj miku im,… ?????
Por jo ne asi fjalori barbar te atij lloj “KURTI”,
Qe kurre ne botėn virtuale nuk kisha degjuar as ne te shkruar njeri i pa cipė qe pėrdorete emera njerezish e nuk ndalohej fareeee…. ?????
E ishte e mbeti njeriu i parė qe i shporra nga ēdo gjė, ne lidhje me mua e “faqen time- virtuale besa edhe reale”
Qe i thash as nuk e njoh as mos e njofsha kurrė, se as kush as armiku nuk po dinte aq te folur te zi si ai njeri me emer shqiptari prandaj e pirdha nga lidhja me muaaaa pėr jetė te jetės ???????
Mos u ngaterro nėpėr "kerpnaja e zhele shqiptare" miku im e me deshprime nuk i dilet anash e armqtė tanė gėzohen e unė ju vij hakesh inkalliiii hahahahhaahaaaaa, edhe nga njėherė i vizatoj hahahahaaaaaaaaa
Sepse nuk mundesh pastaj ta veresh as realitetin qe vertet nuk i kemi punet mirė nga bandat tona pushetare qe secilen here po tregohen aq te poshtra e kunder interesit kombėtar ne interes te Serbit,
KJO ne secilen qeveri apo agjenci po verehet mė shumė qe erdhi agjenci qeveria e 14-ta.
Ku kjo ua kaloj te gjithash ne shih kooloboracion te hapur me Serbinė e me ēelje edhe te plagesh- pellgjesh artificiale serbe, edhe aty ku nuk kishte fareeee
Pra situata duhet te ndryshoj me ME PROTESTA DERERI NE RREZIMIN E TYRE NE MENYRAT “DEMOKRATIKE KUPTOHET”, te largohen keto banda ordinere te pasuruara e te lidhura edhe me bankat e zyrash te huaja…
Qe e mbyten deri ne skamje te tmerreshme /me plote mobile e televizione e krevata te reja/, te gjitha nga bankat e tyre klanore e te zyrash te huaja….”
E populli mbeti me plotė sende te reja e pa BUKĖ GOJE,
Te gjitha familjet ne prag te vdekjes se urisė ne dhjetor 2014 e janar 2015-te.
As njė familje pos atyre qe janė me bandat ordinere e fatekeqesisht te gjithė me diploma fallco !
Qe ne sy i sheh se janė idiotet e pa zhvilluar as mentalisht as fizikisht sepse QAFĖ TRASHJA e USHQIMIT TE PA RREGULLT e te te tepermė i vrau nga qielli
Ata u bėn si shtazet e terbuara mbas fryrjes se tėrrfojes, ??????
Miku im u kthyen ne egėrsi Klanesh, qe a i shikove e pėrgjakėn popullin e tonė ne muajin e ditet me te acarta te vitit 201-2015 dhjetor e janar.
Ku i dresuan edhe uniformen e policisė tonė kuncdėr popullit te varferuar deri ne palc…..me grupe e kėso bandash kishim e do te kemi.
Eja miku im HAXHI PATRIOTI – atdhetari, e te ecim se bashku se mberrime ne gjysem te rruges ….
Pikerisht kunder pobratimash e sahanlepiresish sllav,
Njeriu i mirė shqiptar kurre nuk vrapoj qe te merre poste as te del te "ZADRUGA", me falė komuna apo klan -banda apo kishin pėrvojė pushteti edhe me heret.
Prandaj ata prapė janė ne pushtet qe nuk eshte fare "XHYNAH" edhe me ju dhėnė KĖRPESH HUNDESH !!!
Se u prishen nga pasurimi i tyre i tepruar qe e ropėn popullin tonė !
Deri sa u terbuan ....
Shih po e rrahin e pergjakin popullin tonė…????
Prandaj popullit i lejohen protestat paqesore deri ne rrezimin e tyre e votimin e me te miresh e jo me vjedhje votash e vrasje atedhetaresh si vepruan keta kodosh shumica radikal VEHABIST – ISIS-stė, e te tjeret oficer apo UDB- ash te sllavit.
Vraponi burra kundėr tyre, mos hezitoni fare si ne fashat edhe ne qytet si nė bjeshkė ashtu ne vėrri si ne mergat ashtu ne trojet tona……
Duhet te ju merret pusheti me votėn e popullit, prandaj ta pėrgadisim popullin e te rrijmė afėr komune “e mos te lazdrohemi se kemi berė diēka” ??
Kur, FITOREN tonė po e marrin titistat apo UDB-shĖt si ISA Bubė- Rrahman Mustafai Morina, Hashim Thqi me shefin Xhafit Halitin e kėso bandash vertet pro serbe edhe te paguar nga serbi kunder familjesh tona:
Po po kishin rroga kudėr nesh ateherė e sot.
RRNOFSHIN VLERAT E BASHKUARA SHQIPTARE o Haxhi Kuqi
/by saku/
***
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Bisede mes meje dhe Syle Mujaj   Sam 14 Fév - 9:19I nderuari Syle Mujaj;
Nuk eshte interesant qe une per dite ti pershkruaj veprat e mija qe veprova per kete popull.
I kam cekur deshmitaret ne fjale me emra e mbiemra,por as nje gazetar,apo televizione nuk ka guximin me be intervista nga kercnimet qe ua bejne keta faqe zinjet..
Nje interviste e ka bere redaktori i radio zvicrres zotriu Kadri Ismaili ,te nesermen e ka kercnue udhashi qe shtet atdhetar,Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi.
E kam cekur edhe deshmitarin kryq qe me ka pare qimen ne gjelle,por askush nuk deshirone me marr ne interviste.Pse ?ēka i mungone nje e vertete qe te njoftohet opinjoni mbare shqiptar.
Une ,kurr nuk veprova mbas funkcioneve edhe pse kish shume propozime.
Pos veprat e mija mi vodhen keta dilingjite dhe me kercnohen kinse po genjeje,po shpifi genjeshtra,dhe kinse une paskam pergjue demostruesit.Kete sllogan e kane vete tradhetaret,me qellim qe e verteta ime mos te dali ne sheshe.

Une kam kontribue per popullin shqiptar pertej mundesive qe kisha.
Ne vitin 1968,mbas Osman Geges neper suhareke une isha i dyti si femi i moshes 13 vjeqare e ngrita flamurin,luq e zi ,ku populli me mbante permbi duarte e tyre perpjete.
Ne vitin 1971 e mbrojta flamurin shqiptar nga serbet,e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi,dhe ne vend te mirenjohjes me etiketuan bandit te jugosllavise..
Po kete vit ne llogor te Patricionos bashk me nje tezakun tim e kemi rreh djalin e vellaut te Rankoviqit
Ne kete vit per diten e shkolles normale ja kushtova poezin kushtuar Republikes se Kosoves,ne revisten "jeta re"

Ne vitin 11 mars 1981 i nisa demostratat pa organizimin e kerkujt.Mua nuk me lane hapsire qe te shkruaj per ngjarjen e ketyre demostratave qe isha vete promotor i ketyre demostratave.Po per habi shume i morren per siper kinse ishin kane organizator te kesaj date.Per demostraten e 11 marsit te vitit 1981 per tu denue ,duhej qe mua te me denonin organet e jugosllavise,por kisha fakte si deshmi qimen dhe askush nuk e besoje se per kete dite dikushi eshte denuar.Ne uje te trubulluar,peshkojne njerez te ndryshem,te zi e te bardhe.
Ne vitin 1989 isha tek minatoret dhe ju luta qe te dalin e une po flijohem per Kosove e per popullin shqiptar.
Ne vitin 1991 per referendumin gjithepopullor,populli yne votonte ne kioskun tim,dhe policet shqiptar ma thyen kioskun per te mi nxene fletushkat.
Ne vitin 1997 kam promovue vepren time me titulle;"Leter Popullit Tim"
Ne lufte nuk me pranuan keto banda.
Me 15 janar te vitit 1999,nga shtepia ime perfaqesuesit e OSCES e lajmruan rastin e masakres se Raqakut,dhe u prue vendimi qe me bombardue serbia.
Ne lufte kam ftue ndihmat e kryqit te kuq si ne suhareke ashtu edhe me 19 korrik 1998 ne Mailsheve.

Nuk e di edhe sa duhet me veprue per kete popull?
Dhe ne vend te mirenjohjeve,me etiketojne shpiune tradhetar keta hora,qe vete ishin sherbetor te serbise dhe te nderkombetareve.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bisede mes meje dhe Syle Mujaj
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: