AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fadil Syloviqi,dhe Ramiz Lladrovci vrasetar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fadil Syloviqi,dhe Ramiz Lladrovci vrasetar   Lun 16 Fév - 16:57


http://www.kosovaonline.info/?page=1,3,25915

28.03.2013/16:39 - E EnjteShpėrndaje19Lladrovci: Fadil Syleviqi ėshtė vrasės
PRISHTINĖ - Deputeti i PDK-sė Ramiz Lladrovci i ėshtė kthyer edhe njė herė rastit “Kiqina” nė Kuvendin e Kosovės. Ai ka akuzuar hetuesin e Policisė sė Kosovės Fadil Syleviq se ėshtė vrasės dhe pjesėmarrės nė shumė procese tė montuara gjyqėsore.

“Dua tė adresoj para jush njė shqetėsim, pėr mua tronditės, lidhur me njė informacion qė mora dy ditė me parė nga njė familjar i tė dėnuarve tė rastit Kiqina. Z. Fadil Syleviqi, nyja e kėtij procesi tė montuar dhe i shumė proceseve tė tjera nė Kosovė, i kishte kėrkuar takim njė familjari tė kėtij rasti”, ka thėnė Lladrovci nė fjalimin e tij para deputetėve.

"Nė takimin e parė dhe tė dytė z. Syleviq, synojė tė arsyetojė veten e tij, duke provuar ta motivojė, familjarin e tė dėnuarve kundėr ndėrkombėtareve, se gjoja ata e kanė montuar atė proces. Nė takimi e tretė ai kishte zbuluar qėllimin e tij tė vėrtet, duke tentuar t’i inkriminoj ata realisht, me propozim zgjidhje makabre: “Po tė isha unė, nė vendin e vėllezėrve tuaj do tė ikja nga burgu, do tė armatosesha mirė dhe do tė hyja nė njė shkollė fillore, do i merrja peng nxėnėsit e saj, dhe do veja kushtin qė lėnda tė kthehej nė rigjykim”, ka shtuar Lladrovci.

Ndėrkohė Lladrovci ka vazhduar tė denoncojė Syleviqin edhe pėr vrasje. “Ende ėshtė i pandriēuar rasti vrasjes sė ushtarit tė UĒK-sė, nga Zona Operative e Llapit ne lagjen Matiēani tė Prishtinės, edhe pse dihet qė vrasėsi i tij ėshtė z. Syleviqi, i cili edhe e kishte djegur kufomėn e tij tė mbėshtjellur nė tepihun e shtėpisė. Njėjtė, ky “hero” i krimit, menjėherė pas ēlirimit tė Kosovės, kishte vrarė publikisht njė oficer tė policisė serbe, koleg tė deri atėhershėm tė tij. Vrasjen e kishte bėrė afėr pompės sė benzinės tė Qafa”, ka thėnė ai./express/
Komente 4
drenica11.07.2013/03:11vllezrit kiqina kan me dal te pa fajshem jemi gjall po kta njerz qe kan punu per udb kan em shku en serbi me jetu e atje kan me qel kanalla me kaci per 2 euro e vllezrit kiqina jan te pa fajshem krejt kosova e din ata jan legjend e gjall fadil syleviqi vet mbi emri tina tregon se qka asht sllav asht syleviCarsimi07.04.2013/18:24ramiz lladrofci le ti sqaroj raportet e ti me ajet istogun ,ishe puntor i udb .te sqaroje arsyjet e verteta lidhur me vrasjen e familjes hajra.a eshte e vertet se halil hajra e dinte se ramiz lladrofci ishte bashkpuntor i udb.pes u ba atentat ndaj syleviqit ditet e para pas inicimit te zbulimit te doktorit shala .a ka dore ne zhdukjen e doktorit vet zoti lladrofci.a te kujtohet zoti lladrofci ne vitet 90 kishim marre disa fishek te ju je jemi detyruar nga ju qe ti kthejm nga llapi.ka edhe shum por...baci31.03.2013/22:14o hajmeet po ja mur ftyren vllaut te vet bre po ky krejt budall koka ky as qe e njeh fadilin po fadili ka faj qe nuk del e me ju kallzu taman kush u kan i udbes seVERTETA28.03.2013/20:30PO DUHET EDHE ME SHUME ME INICU KETE QESHTJE SEPSE EDHE NDERKOMBETARETE DUHET TE INFORMOHEN ME TE BEMAT E UMNIKUT EDHE SHQIPFOLESEVE TE CILE E MONTUAN KETE RAST TE KLICINES EDHE SA TE TJERA JAN TE LILLA NE KOKOVEN E PAS LUFTES ANDAJ E INKURAJOJ ZOTIN LLADROCI QE MOS TE NDERPRAJ KET RAST DHE TE VAZHDOJ DERI NE FUND
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fadil Syloviqi,dhe Ramiz Lladrovci vrasetar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: