AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Qeveritareve t Kosovs:diskutime;Besa Mazreku Qerkin Kui,K

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Qeveritareve t Kosovs:diskutime;Besa Mazreku Qerkin Kui,K   Jeu 19 Fv - 12:10https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/1618916288339619?comment_id=1619055238325724&notif_t=like
Haxhi Kui
5 h
Qeveritareve t Kosovs:
Ju qeveritar ua vazhduat tradhetine e Enver Hoxhes dhe Fadil Hoxhes aty ku ata mbeten,ne nje rruge te pa kryere.
Ju qeveritar te Kosoves jeni shkaktart kryesor i tragjedis kombtare n ato pjes t trojeve shqiptare. Ju e kuptoni vetm gjuhen e forcn,dhe genjeshtren e poshter. Ju dhelperake t korruptuar t tipit Enveriste..Ju jeni ata qe ne vend te tradhetise na shitni sllogane te llojeve ma te poshterta kinse na liruat nga liria.
Krimi i organizuar sht nj term q prdoret n nj aktivitet t themeluar kriminal .Ku me kalimin e kohs, me role t qartsuara ,patet si synim perfitime materiale ose marrjes s pushtetit nga shoqria.
Ju qeveritar nuk i burgosni shofer te autobusve,qe kontrabandojne shqiptar ,sepse ju personalishte jeni ne lidhje me keto agjenci turistike. sht e papranueshme q kriminelt t cilt paraqesin krcnim fatal pr Kosovn dhe interesat gjith-shqiptare t jen n gjendje t ecin lirisht rreth e prqark trojeve tona.
Dhe ne perfundim te emisarve qe ua kryenin urdherat,te gjithe shoferave ua siguroni nga ndonje funkcion te larte ne organet e juaja qeveritare.
Dshira e lirise se qenjeve te gjalla,eshte nje deshire duke fillue qe na qenja njerezore e gjere tek ajo shtazore. Por, liria kthehet n nj shtje problematike, sepse, liria eshte e kufizuar e do individit.Dhe e bn t pamundur jetesn e popullit shqiptar. Kur jeni te lir ,ju beni ka deshironi,dhe jeni te lir tu vjedhni t tjerve lirin .
Juve nuk u interesojne problemet e popullit,pos si ta siguroni jeten e juaj luksuze.
Ju me qellim ja keni prue kete gjendje te mejrimit ketij popullit te juaj qe ta lesoje atdheun.
Ju o tipat pa ndjenja shqiptare,e genjeni popullin kinse tri luftera lirimtare i fituat,duke ja nis luften lirimtare nga nacizmi,greku,dhe se fundi nga serbia.Po more katila,more tradhetar fare lirimi na flisni,kur ne do lufte e tradhetuat kombin shqiptar,dhe ende nuk jeni te ngopur.Ju o katila tradhetine e juaj na shitni per lirim,zoti ju vrafte,e pushka ju kapte ne koken e qelbosur.
Jaime Partager
Kujtim Kurti, Murat Mehmeti, Perparimi Alb et 6 autres personnes aiment a.
53/54
Voir les commentaires prcdents

Haxhi Kui PO mos te kishte lind tradhetari enver muti,ndoshta ishin te bashkuara trojet shqiptare.Enver muti ishta ai qe deshironte sa ma shpejte qe shqiperia te behej republika e shtet e jugosllavise.Per kete Niko Spiren e helmuan,apo siq genjejn beri vetvrasje.Ata shqiptar qe ju kane tregue ushtris se enver qenit se ushtria e titos po na masakron,keta muta ju kane bere do te zeze gjere sa ka pasur raste edhe me likuidime fizike.Ja dhefsha vorrin dhe eshtrat ja shkerdhefsha enver tradhetarit.
4 h Jaime 2

Besa Mazrekaj Ata qe e lavderojne sot Ameriken , une i shoh ata si ndjekes te MODES .
Per mua Amerika s`ka bere asgje . Amerika nderhyri per ta shpetuar Popullesine shqiptare prej Serbise , te cilen vet e ka financuar dhe armatosur nga 1944 e deri me 1995.
Serbia , as kurrnje pushtues tjeter, nuk e vret popullesine vendase ,nese ajo popullesi , e pranon qeverisjen e pushtuesit, fene,gjuhen dhe ligjin e tij... Po te beheshin Shqiptaret shkije me gjuhe, me fe, me ligjet e Serbise, asnjeri nga shqiptaret s`do te perndiqej , torturohej as masakrohej...
Cila eshte ndihma e AMERIKES per SHQIPTARET ?
Amerika i largoj uniformat e Serbise nga syte e shqip-budallenjve , por te gjitha tjerat i la siq ishin me pare ...
Miku qe te ndihmon , ai te dergon BUKE dhe BAROT !
Amerika e beri te kunderten .
Ajo e pengoi krijimin e do force, organizimi dhe mundesie per t`iu kundervuar okupatorit Serb .
Serbine e financoi dhe furnizoi vet me te gjitha nevojat e LUFTES ne dem te Sllovenise,Kroacise ,Bosnjes dhe Kosoves ... Kete e beri per t`u futur vet si gjoja shpetues por ne realitet si pushtues ne Kosove dhe Ballkan .
Bonstee-lli eshte baza amerikane me 2000 arme BERTHAMORE .
Kush e deshiron sot ATOMIN ne token e tij ,e per Shqiptaret kjo,(rreziku i ndezjes ) ne dore te SERBISE (sepse Kosova s`eshte e pavarur per asgje) , ai mund ti perhape per Ameriken keto lavdata te palogjike .
Te gjitha luftatt e botes jane bere dhe po behen per teritore dhe resurse, gjersa shqip-mutat lavderojne ndaljen e bombardimeve , a thua se njerezit na qenkan vlerat e luftes e jo teritori...
Secili njeri shqiptar qe ne trojet shqiptare e pranon fene, gjuhen, emrat dhe ligjin e pushtuesit, jo vetem qe nuk do te keqtrajtohet, por do te shperblehet ...
Vetem ENVER HOXHA nuk e ka henger kete MUT asnjehere...Askujt s`ia ka thene mik pa e marre me pare ndihmen e tij . 101 Rakete SKUD me goditje 400-600 kilometra i ka marrur nga STALINI dhe 4 NENDETESE kur Jugosllavet kishin 2 nendetese dhe greket dy ...Une e dij se sa e veshtire ka qene atehere per popullin pro-vatikanian dhe pro-arab qe ta pranojne Stalinin si mikun me te madh te Shqiperise se asaj kohe, por kjo ka qene realiteti... Politikanet nuk guxojne te punojne me paragjykime , se me enderra dhe me lutje nuk drejtohet makina . Ata duhet te punojne ashtu si e kerkon lapsi dhe rezultati ...
Te gjithe te marret, idioterit dhe Kriminelet bashke ,qe kudo neper bote jane shumice ne krahasim me Intelektualet, e shajne uniformen, fene e Rusise edhepse nga RUSIA e STALINIT ose STALINI i RUSISE , Shqiperia u be shtet, shpetoi nga coptimi i metejshem , u anetaresua ne OKB, u armatos gjer ne dhembe ,qe as Shkijet as Greket ,edhepse i armatoste dhe financonte Amerika dhe Evropa ,s`guxuan te bezajne ... Te gjitha keto jane nga ENVERI dhe STALINI i keq ! Stalini erdhi ne Shqiperi ne Vlore , por ai nuk e ndau asnje cope te Shqiperise sikurse e ndane AMERIKANET Mitrovicen dhe ENKLAVAT...ia moren te gjitha Gjigantet Ekonomike ,ia nderruan vazhdimisht qeverite etj... etj...edhe hajni me miliarda te ambasadoreve te Amerikes ne kurriz te Shqipetareve te Kosoves dhe te Shqiperise ...Pasurite e TROJEVE shqiptare ku ka shkije dhe greke ,Amerika s`i preke dot. Ajo i merr ato te Shqiptareve dhe te taksapaguesve shqiptare ... Sipas meje, Amerika me shume na shane neve qe e lavderojme sesa shkijet dhe greket qe e shajne ...sepse keshtu funkcionon loja e APOKALIPSES !
3 h Je naime plus 1

Haxhi Kui Besa po ua pranoj ku treguat se amerika as gje nuk na ka ndihmue,sepse serbia eshte krijue mu nga amerika dhe si ka mundesi qe ta vrasi krijuesin e vete.Amerika po te na kishte ndihmue,na kishte ndihmue siq i ndihmohet nje femiut te posadlidur se vete ajo foshnje pa ndihmen e shoqerise do te vdesi.Por sa i perkete se a ka hanger mute Enver Hoxha me serb ,anglez,amerikan,rus .Ka ngere bile na ka shkaperderdhe neve dhe nuk eshte pune te shparlosim kete ndtytesire.Enverin ne pushtet e peruri,Mugosha,Tempo,Milldaini ,Tito,e stalini.Lexo pash zotin e mos fole sipas hamendjes.Enver Hoxha e krijoi edhe uk,dhe a ke sy se ku na shkatrruan keto lufterat e ketyre tradhetareve.A i thuhet lirim riroberise pash njat zot ?A i thuash lirim luftes ne iliride?A i thuash lirim lugienes se presheves nga ajo lufte tradhetare?A i thua lirim kesaj kosoves?Po a duhet ju ti gelltitni fjalet e juaja ku vete deklaroni se kosova nuk ka pavaresi?
3 h Modifi Jaime

Haxhi Kui Nderhyrja e NATOS eshte bere hatri im,jo hatri i Rugoves,apo hatri i uk es.Shkaku ka qen masakra e Raqakut.Mos nderhyrja e tille ka pasur pasoja katrostofike per ata te ikurti,nga Kosova.Destinacion e kane pasur Qadin te gjithe dhe pa kethim ne kosove.Pos vdekje per se gjalli,sipas normave nderkomtare.Apo sipas ekspertizave qe ja bejne secilit popull per do pese vjet nderkombetaret.
3 h Modifi Jaime

Besa Mazrekaj Armiqte e Kombit dhe te Gjeografise shqiptare e dinin qe heret qe alternativa e Kosovareve ( jo vetem e shqiptareve por edhe e te gjitha pakicave ) kunder PLEHUT Pjeter Rugova medomos duhej te vinte nga DRENICA ! Ky nga Drenica, Nga Drenica qe eshte Historikisht Lavdia e Kosoves qysh nga Milosh Kopiliqi, qerdhe e njohur per TRIMERI , ky duhej te infiltrohej ne UK,ne politike, ne te gjitha strukturat atedhetare shqiptare dhe ne ato antishqiptare . Ky ,per nderkombetaret ,armiqte e Shqiptarise duhej te ishte teresisht i pa histori dhe i pa biografi .Biografine dhe Historine do ia shruanin ata me vone ashtu si u nevojitej . Po te behej nga LPK-ja nje testim me provime,dituri dhe biografi kombetare por edhe nderkombetare te pastert, une s`kam patur asnje kunderkandidat . Por jo, Hashimi ishte emeruar nga te huajt 15 vjet me heret per kete post ... Kjo eshte bere me te gjithe politikanet e shqiptareve qysh nga GJ.Kastrioti e deri ke Pjeter rugova dhe Hashimi deri sot . Rrallekush ka arrijte t`u dale doret armiqve sepse ata punojne njeqindvjet apo me heret perpara se sa t`u nevojitet personi i deshiruar. Keshtu shkojne gjerat ...por te lumte Shqiptaret qe sot po e shohin se cilet jane "miqte" dhe cilet jane LPK-istet ENVERISTE. U kam shkruar qindera hera ,e me fjale vazhdimisht qe 40 vjet se vetem ai qe eshte i pa histori ,elastik ,i padituri ,i pashem, arrine te futet ne karrigen e udheheqjes se shqiptareve . Te huajt, personin qe e zgjedhibn,ata ia m,barojne Historine si t`u nevojitet ,prandaj nuk perzgjedhin asnejhere persona me biografi te njohur...personi punesohet nga ata ne detyren qe i caktohet dhe per te cilen e kane pergaditur vet .Poqese u sjelle 10 fitime,ia shkruajne nje lavdate ,ia publikojne nje TITULL shkollor, kur ky ua ben 100 sherbime, ia publikojne dhjete Tituj shekncore dhe nje DEKORATE Universitare ose Humanitare..Te gjithe personat e deritashem per keto 30 vjet qe kane marrur mimin NOBEL per PAQE kane qene KRIMINELET me te medhenj gjate atij viti kunder PAQES dhe NJEREZIMIT ,sepse mimin NOBEL per PAQE e ndajne ata qe e bejne vet PAQEN me te gjitha KRIMET e mundeshme.. .Po t`ishte mimi NOBEL,mim i vertete ,ky do m`takonte edhe mua ! Keshilla ime eshte, mos u besoni elastikeve te pa asnje biografi edhe nese ata teorikisht mund te kene me qindera fotografi, uniforma,fjalime dhe shkrime Kombetare dhe universitare... Te gjitha ne fund dalin RRENA dhe kjo RRENE ua merr jeten e u vret me doren e juaj... Ne at Moment qe LPK-ja -UK-ja u nda ne Basel te Zvicres, qe UK-ja u `armatos , u be parti dhe udheheqje politike e shume partive ..eshte treguar qarte se kjo UK do te jete zevendese e LKJ-LDK-se . Koloset e LPK-se-UK-se jane vrare ose jane ende duke u meshehur neper bote nga shoket e tyre te sotem ne pushtetet e huaja Kosovo, FYROM, Shqiperi verilindore ,Malci e madhe etj...Une s`jam ashtu kot edhe ne ZVICER i burgosur politik .Por jam pse te gjitha RRENAT dhe KRIMET e ZVICRES kunder meje,familjes sime dhe Shqiptareve ia kam shtruar ne tavolin...duke i kerkuar kerkimfalje dhe kompenzim...per kete shkak une nuk gjej asnje medium shqiptar as boteror qe guxon ta publikoje fjalen time sepse fjala ime dhe argumentet e vrasin secilin shtet KRIMINEL,secilen FE Kriminale dhe secilin person Kriminel ... Ua kam shkruar shume here zgerdhirjet e Rugoves dhe te Berishes. Sa me shume qe vuante,vritej, masakrohej, debohej e kdriminalizohej Populli I kosoves nga Serbia ,i Shqiperise se Salos nga "Demokracia" aq me shume keta Pleha zgerdhiheshin para kamerave dhe filmimeve .Zgerdhierjet e Hashimit dhe te te tjereve rreth tij,nuk jane ndryshe,kete ta keni te qarte . Une ,nder tere njerezit e vuajtur te njohur te botes permes librave, filmave dhe gojedhenave ,jam me i vuajturi dhe me i pasterti . Nga perjetimet e mia ,jo si doktor as Akademik e tituj tjere te sotem teresisht te pavlershem, u benj thirrje ,mos votoni as mos e ndiqni pas njeriun qe eshte i pa asnje biografi te mire ,qe eshte i lakueshem dhe qe zgerdhihet ! Kjo eshte nje FORMULE ,nje TEOREME qe edhepse s`me ka ndihmuar ta fitoj te drejten time, ne asnje rast mua s`me ka lene te bie ne HUMNERE !
3 h Jaime

Haxhi Kui Z.Basa;A e dini se nga kush erdhi ne pushtet Enver qeni?LPK istat ti nuk i njeh ma mire se une.Keta te gjithe ishin te punsuar neper vende kyqe te qeverisjes se serbise ne kosove.Nuk e di a e dini kete.Te gjithe ishin argatet e shkaut.Rugovistet ishin ashiqare ne sherbim te shkaut,por kete LPK mutat tinza kane bashkpunue me serbin .Keta ma se pari kane marr leje nga serbet qe tju japin leje mu shite patriota para neve e pastaj kane marr inciativa.Inciativet e ketyre per tu shitur para mases si atdhetar ishte me nxene perkrahesit e flaket qe jane kundra regjimit serb.90 % te ish burgosurve politike ishin neper burgje me qellim qe kur te lirohen,te kane perkrahje nga masa e budallafte shqiptare.Mua serbet nuk me burgosen,sepse nuk ju betova qe t'u behem shpiun i serbise.Demaqi Adem vete deklaroi duke thene ;Ja pash hajrin serbise qe me burgosi,se kisha mbete rrugeve si qeni.
3 h Jaime

Besa Mazrekaj Nuk e harroj asnje fjale te vlershme qe e kam degjuar nga dikush gojarisht por as te lexuar ... Ne kete rast po e perseris fjalen e nje Plakut te cilen ai vet e kishte degjuar. Une vazhdimisht i nderoja, u sherbeja dhe i pyesja te vjetrit .Kur isha 16 vjeqar me tha mua " kane thene te paret, mos hyn borxh ke njeriu i poshter se me ja dhane tane pasurine e botes s`mund del prej borxhit te tij " !
3 h Jaime 1

Haxhi Kui Ndihma e dikujt nuk te vyne se spo ti shlyjshin per jete,duke te thene pasha zotin nuk mi ke kethye.Kete e kam provue nga shume shqiptar.Ma mire vdis e mos hyne borgje tek kriminelat.Shqyqyr zotit qe nuk ngrera ne sofren e as njerit,as te Rugoves as te Enveristave (LPK),Po tju kisha ulur ne tryezat e tyre,sot nuk kisha guxue me hape qepallen.
3 h Modifi Jaime

Besa Mazrekaj Per shkak se ua luajti NANAT te gjithe Armiqve te brendshem dhe te jashtem te politikes,Feve dhe te Luftes, DIELLIN Enver HOXHA e peshtyjne MIZAT e MUTIT .Po a peshtyhet dielli ori ju kafshe Thenje e mire por e pavertete ! Gjuha dhe dhembet e kane nje vendbanim te caktuar te perbashket dhe e kane nje DIKTATOR (trurin) qe ua ndane ose imponon drejtesine . Njerezit i kane vandbanimet e ndara nga njeri tjetri dhe posaqerisht Shqiptaret , qysh nga vdekja e Profetit , nuk e kane askend qe i bashkon me dhune dhe i urdheron...
3 h Jaime

Haxhi Kui Gabim e keni se enveri eshte dielli i shqiptareve.A e dini kush e organizoi enverin qe te vjen ne pushtet?As ti nuk besoj qe e ke adhurue enverin ma teper se une,gjere sa i kam lexue letrat shkembyese ndermjet enverit ,nexhmijes shkruar Dushani Mugoshes(salos),Stalinit,Temos,e Dimitrie Tucoviqit.Tradhetin e enver hoxhes ja vazhdoi uk eja.Po flasim me fakte jo vetem po them dika.
2 h Jaime

Besa Mazrekaj Tere KRIMINELET e botes antishqiptare dhe te marret dhe idiotet shqipfoles dhe te huaj, nuk lejojne analiza shkencore dhe nxjerrje faktesh por vershojne me sulmet dhe berllogjet e tyre sikurse vershimet e lumenjve qe sulmojne dhe rrezojne do gje qe u del para... Kush deshiron ta verifikoje Personalitetin e ENVER HOXHES sipas fakteve shkencore,le te paraqitet ke une . Mua s`me rrezon asnje Stuhi as vershim i te marreve,Idioterve as Krimineleve qe e shajne ENVERIN ,qofshin ata shqipfoles apo te tjere ...Une per kete gje dhe do gje tjeter ku behet fjale per drejtesi,diplomaci,filozofi ...etj...jam ne gjendje te ulem ne nje ane te tavolines perballe tjereve edhe nese ketu kunder meje bashkohet e tere bota ...Nese s`i dij guhet e botes, lapsin e dij.Me laps ua tregoj matematikisht te gjitha pa patur nevoje te flas fare...
2 h Jaime

Haxhi Kui Z.Besa,ju pse nuk me jepni nje pergjigje te vogel?;A kishte marveshje me serb ,enver hoxha,a ishte kamarat me Dushan Mugoshen,Dimitrie Tucoviqin ,Tempon,e Stanilin bashk me titon ?Shkurte ber njeri,po ose jo.
2 h Jaime 1

Besa Mazrekaj Nuk ke ti ka m`thua se e kuptova me pyetjen qe me bere se sa fara KUNGULLIT ke ne Koke... Shiqo, ketu poshte ne kete liste ,kjo eshte nje perzgjedhje e personave me te afte ne bote te vitit 2010 .Kjo liste eshte nga e perjavshmja me prestigjioze e Zvicres WELTWOCHE qe ne anglisht del si WORLDWEEK .Ketu ne kete liste jam edhe une bashke me te gjithe keta emra PROMINENTE te botes se Intelegjences,artit,politikes dhe aftesive tjera... Per ty kjo eshte televizion me ngjyra se ty vetem KRYQI i PAPES te duket vlere por per mua ai eshte lewter WC-je e VLERE per mua eshte Dituria...
2 h Jaime

Besa Mazrekaj kAFSHET E BJESHKEVE E TE SHPELLAVE nuk e deshirojne Rregullin as disciplinen,s`duan shkolle as pune ...Enver HOXHA ua ka ie nanat te gjithe ketyre PLEHAVE qe s`e deshten Shtetin dhe Kombin por i deshten TOPET e PAPES ...
2 h Jaime

Haxhi Kui Nese te paguan partia e enverit,nuk jam kundra qe e perkrahni.Sa pika ti ka vlersue kompjuteri te interligjences?Mua as kryqi papes as hana me ylle nuk me hyjne ne koke,por nuk jam kundra njera tjetres nuk urrej kurgja,pos tradhetaret..Po vete enveri ishte ai qe nuk e deshti shtetin e nje shqiperies se bashkuar,as te kesaj shqiperies se cunguar.Por fale prishjes se mardhenjeve te Titos me Stalinin ishte perfitues enveri dhe i deshtoi deshira e enverit qe ta krijonte shqiperine si republika e shtate e jugosllavise.Prape kjo merite ishte e Stalinit jo e enverit.
2 h Jaime

Besa Mazrekaj Une asnjehere s`e kam thene qe ne Shqiperi ka patur Komunizem as Demokraci .
I vetmi shtet ku shoqeria njerezore ka qene afer komunizmit , ishte Suedia e para 30 viteve...
Ne Shqiperi ka pase Komunista por ende jo Komunizem.
Ne Jugosllavi s`ka patur as Komunista, as Komunizem por kriminele te Evropes dhe te kishes ortodokse te veshur si komuniste . Ne Rusi ka patur Komunista por jo edhe Komunizem ... Komunist eshte ai njeri qe eshte i pa asnj paragjykim, i zdeshur nga te gjitha emocionet e keqija , nga urrejtja ,nga frika ,nga nacionalizmi, familjarizmi, racizmi, njeanshmeria, korrupcioni, lakmia, padrejtesia, pertacia, genjeshtrat dhe shpifjet... Komunisti e ben do gje me ndergjegjje dhe per te s`ka ligj tjeter sepse NDERGJEGJJA eshte ligji i tij. Une jam nje kandidat per t`u bere KOMUNIST por , kush do me vleresoje mua sot, kush do ma thot nese e kam arrijtur kete NIVEL Njerezor te quhem Komunist? Ngaterrimi i Komunisteve individe me Komunizmin si sistem shoqeroro-politik ,si sistem SHTETEROR eshte katastrofe e madhe .Per kete une perdori shume shpesh fjalor te rrugeve per Rrugaet qe i perziejne keto gjera pa dijte asgje .Ne Komunizmin real njerezit jane vetem Numra qe sillen secili sipas detyrave te tyre te caktuara pa e devijuar asnje milimeter rrugen e tyre ,njejte si bletet qe gjithnje punojne dhe kurre s`frigohen as nuk zmbrapsen prej gjallesave tjera ...Idete komuniste jane ide NATYRORE . Jane te marrura nga Natyra ku secilit i pranohet e drejta per te ekzistuar por ne baze te rregullave qe vlejne per secilin njesoj... Ne Shqiperi Enverizmi i kishte para vehtes te gjitha mungesat dhe zbraztesite qe u desh ti kryeje te gjitha ne te njejten kohe sepse ky ishte i vetmi rast ne Historine e saj 2000 vjeqare , e nga keto mungesa asnjera nuk priste per neser . Ajo qe duhej bere me e fundit, pavaresimi i krahines turko-evropiane ,siq quhej Shqiperia e Londres , ajo u be detyrueshem me e para . Shqiptaret kishin se pakut 300 vjet prapambetje ne krahasim me ballkanasit tjere . Shqiperine nuk e mbaroi Evropa sikurse Greqine dhe Jugosllavine por Shqiperia e mbaroi vetvehten me LN-ne . Ne kete kohe Evropa dhe greko-sllavet s`paten mundesi ta mbanin nen kontroll Popullin Shqiptar e te merreshin me planet per ndarje dhe rindarje te saj sepse ishin vet ne hall me Nazifashizmin. Edhepse gjate luftes antifashiste ,siq e kam shkruar shpesh, ne Shqiperi kishte eta dhe batalione te te huajve qe luftonin kunder Partizaneve sidomos Anglezet, prapseprap gjate kesaj periudhe shqiptaret me ENVER HOXHEN arrijten ta luftojne pushtuesin Italian dhe ate Gjerrman me forcat e vehta sepse kriminelet e Evropes dhe sllavo-greket ishin vet te zene ... Per ata qe jane intelektuale,qe i dijne gjerat ose i kuptojne nga une , u them qe duhet ta ngrisin zerin sikurse une qe t`u tregohet atyre qe me kot i perserisin RRENAT e armiqve per Komunizmin ne Shqiperi . Shqiperia s`u krijua nga askush pos nga Fati i saj qe ishin LDB-ja dhe LN-ja me Enver Hoxhen i cili doli aq i zoti sa ti leje me gishta ne bythe Francezet dhe jugosllavet te cilet e rekrutuan si njeriun e tyre per ta gelltitur Shqiperine permes Partise Komuniste Ketu s`kishte mundesi per asnje pritje sepse te gjitha gjerat duheshin bere brenda nje Dite ose nje Nate Kur kesaj i shtohet e para qe e tere Bota ishte kundser krijimit te shtetit shqiptar te Pavarur dhe tjerat pas, qe Shqiptaret ishin ende gjysemegersira , me bajraqe, feudale, spiune, me shume fe, analfabete, te perqare ne gjithka qe i rrethonte,pa kulture as trdadite pune te gjitha fjalet tjera jane te teperta
Une kur i dij te gjitha keto,s`mund te perdori gjuhe te pastert per kafshet e ndyta qe e shajne ENVERIN !
Une jam politikan dhe filozof i Facebookut apo i Kafeneve ,por askush nga tjeret qe jane zyrtarisht ne keto funkcione dhe profesione nuk mund te me kundervihet .Une nuk kam qene puthadore,as perules, as ass-kisser qe te arrij te behem i njohur permes Mediumeve por kjo s`me pengon aspak ti tregoj mases qe i lexon shkrimet e mia se, ata te Mediave legale nuk jane askund afer meje qe do te thot se ,edhe sot ne Xhungllokraci njerezit e vertete te diturise dhe shkences nuk lejohen te dalin ne skene para popullit qe perdite po vetvritet nga lumturia e DEMOKRACISE !
2 h Jaime

Qerkin Kuqi Rilindasit qe ishin me te diturit e me te urtit e shqiptaris, qe ishin lavdija e kombit dhe krenarija e secilit shqiptar sot. Ata than vete dhe na lan amanet qe kurr mos te shkojm nga lindja por nga perendimi, andaj themi ne shqiptaret dielli lind dielli lind andej nga perendon. Ishin amerikanet ata qe e shpetuan shqiperin nga mbledhjet e famshme dhe te zeza te berlinit, londres e parisit me ne krye presidentin wilson. Ishte po ashtu amerika qe e shpetoj kosoven me 1999. armiqt me te mdhej te shqiptaris jan serbet dhe ruse. Serbet hartuan elaborate per shfarosjen e popullit shqiptar, ruset po ashtu thonin te gjith shqiptaret do ti hedhim ne det. Dhe enveri beri te kunderten e rilindasve shkoj nga lindja dhe u lidh me armiqt me te mdhej te shqiptaris serbin e rusin. Enveri donte ta bente shqiprin rrepublik te 7 por kte nuk e deshironin tito dhe amerikanet. Pasi i shkoj serbsis huq per ta bere rrepublik te 7 te jugosllavis-shqiprin, dhe stalinit i shkoj huq pasi qe stalini me par i kishte then tempos gllabero ne shqiprin qka po pritni (sipas vladimir dedierit). Ather serbia qberi i tha enverit, se enveri ishte krijes serbe : vrite popullin tend izoloje shqiperin beje shqiperin burg burgosi shqiptaret varfroje shqiperin dhe kto te gjitha i beri enveri e beri me te varfren e botes i burgosi dhe i internoj pothuaj gati gjysmen e popullit cili esht aj armik i shqiperis qe i vrau shqiptaer ma shum se enver hogja mbi 50.000 shqiptar i vrau mbi 7.000 shqiptar te kosoves te gjith te rinj (femij) djem hastreti me nenshkrim te enverit u vran ne tivar dhe mbi 1000 te tjer ishin vra me par rruges neper shqiperi nga ushtaret e enverit ose te ndihmuar nga ta. enveri kurr ne asnje institucion boteror nuk e permendi kosoven asku asjne fjal se foli per kosov. Enveri nisi te flas para vdekjes, mbas vitit 1992 pak fjal te mira foli per kosoven. Por vetem fjal asnje pun te vogel nuk e beri, e une fjal po te rrasi sa te duash pra mbas vitit 1982 enveri pa ta pastru pak shpirtin para vdekjes i foli ato pak fjal te mira per kosoven (por nga e thena ne te ber esht nje det i ter). I vetmi shpetimtar i kosoves dhe atdhetar i vertet ishte ibrahim rugova me shok e jo lpk. Kurse enveri mbedet nje histori si kryetradhetari, kryekrimineli, antiqami, antikosovari, dhe antishqiptari me i madh qe pat shqiptarija deri sot.
2 h Modifi Je naime plus 1

Fisi Kastrati wow Besa...me thuaj ku jep mesim ti....ne cilen shkolle ?Very Happy
2 h Jaime

Fisi Kastrati copy paste......tane kohen tu vjedh shkrime e tu shkru ?? khuuukhuuu
2 h Jaime

Haxhi Kui Sai perkete manifestit te partis komuniste pajtohem me ju,sepse ende komunizmi nuk ka zene rrenje tek popujt,pos duke e keqperdorue tezat e saja.Komunisti i vertete nuk shpif gjera nga truri i tij,as nuk i thote dikujt pleh kur e tregone nje te vertete.Enver qenin e perkrahin vetem antikombetaret.Enveri eshte armatos nga vete fashizmi italian,nga vete gjenerali italian.,ku si ndermjetesues ishte nje gjeneral anglez e amerikan.Enveri me shume luge hante e prente nacionalistet shqiptar.Ushtria e enverit me marveshjen e anglezeve dhe amerikaneve duhej te rrinin large sulmeve amerikane ,dhe mbas perfundimit ushtria enverit te shkone tek kufomat gjermane e te fotografohet kinse keta e liruan shqiperine............ Hoxha e kishte prfituar si antar i Partis Fashiste me emrin Thanas Pano Josif, e lshuar nga Federata Fashiste e Tirans n vitin 1942. Per detyre enveri e kishte qe ta ngrite rinin ne protesta qe ti nxejne nacionalistet ndersa enverin kush nuk e burgoste nga fashistet.Enver hoxha ishte sekretar i Zogut ne bruksel,E fare argumente tjera deshironi,amos vall deshironi edhe brira ti qtini kokes ?
1 h Jaime

Haxhi Kui Ahmet Zogu e ushqeu enver Hoxhen e beri sekretar ne ambasaden e belgjikes,dhe ne fund ja permbysi kupen.Vrau te gjithe bashkpuntoret e vete qe i kishte shti te veprojne ne mullirin e titos.Vrasjen ua beri shokeve pasi deshtoi plani i enverit qe shqiperine ta bene si republiken e shtate te jugosllavise.
1 h Modifi Jaime

Besa Mazrekaj Pershendetje ENVERISTE shqiptare dhe Boteror !
1 h Jaime

Qerkin Kuqi Enveri eshte e vertet qe kishte lidhje me fashizmin dhe ate permes dhendrrit te vet bahri omarit.Dhe per ti fshi gjurmet e likuidoi pa meshir dhendrrin e vet Bahri omarin.
1 h Jaime

Besa Mazrekaj Me nje perjashtim te shkurter te kohes se ENVER HOXHES, SHQIPTARET gjate tere Historise kane qene te pambrojtur .Sie ne trojet e tyre te pushtuara,poashtu ne mergim,kurre s`kane patur mbrojtje as mbeshtetje prej ndokujt...dhe `eshte me e keqja, asnje Fe as Shtet i botes s`i ka dashur as s`i don as sot te gjalle. Kjo tregon se sa vlere Kane Trojet Shqiptare dhe sa e rrezikshme eshte Historia e Shqiptareve per Boten KRIMINALE te Feve dhe Perandorive...
1 h Jaime

Qerkin Kuqi Besa per komunizmin e the 100% te verteten,kurse per enverin e the 100%genjeshtren.siq po e thot haxhia genjeshtren per rugoven,haxhi RUGOVA DHE RUGOVISTET E VERTET E KAN SHPETU KOSOVEN kurs ja ne qfar deregje e ka pru sot kosoven Lpk dhe enveristat te cilet jan nje bagel e njejt.
1 h Jaime

Besa Mazrekaj G... ,une nuk jam djal i ri por nje plak i regjur ne flake, prush, zharave ,uri, stuhi, tortura , burgje, fyerje, poshterime, skamje ,perdhunime etj.
E sa i takon ENVERIT,e kam shkruar deri sot ndoshta deri ne njemije here se ENVER HOXHA ka bere ate qe ben secili NJERI qe eshte 100 % i vendosur dhe i perbetuar qe ta beje SHTETIN dhe ATEDHEUN .
Qindera Figura te shquara, KOMANDANTE ,Kapidane ... nga soji i yne ILIRIK e deri ne Enver Hoxhen e kane provuar t formojne SHTET SHQIPTAR para ENVERIT por s`ia kane dalur dot. Per me shkurt ,meqenese ketu fjalet e mia nuk me fshihen, po ta tregoj FJALINE qe ia tha ENVERI njerit prej Kosovareve qe kish ikur nga Jugosllavia dhe per t`iu shmangur ndjekjes nga Serbia kish dalur per t`u strehuar ne Shqiperi. Vet Enver Hoxha ,qe n`at dite paska ndodhur ne vizite te meshehte ne kufirin verior , personalisht e ka takuar Shqiptarin e Kosoves ku e kishin arrestuar sherbimi i sigurise shqiptare te Kufirit dhe i thot: " Une nuk kam nevoje per shqiptare te Kosoves as te viseve tjera shqiptare ne Shqiperine time te cunguar, se kam me teper se ` mund ti shtrijme kembet. Nuk dua une askend te leshoje shtepine e tij dhe trollin shqiptar sepse e ndjekein serbet e te vije ketu ,se Trolli eshte Shqiperi e jo Njeriu qe iken...Une u furnizoj juve me buke, Libra dhe armatime. por vdekjen e juaj ua dua ke pragu i deres. Nje varr i nje shqiptarit ne Toplice ka vlere me shume se njemije shqiptare qe vrasin ndonje serb dhe vijne te strehohen ne Shqiperi" Pra, Enveri ka qene GJENI i POLITIKES, LUFTES, DIPLOMACISE dhe TRIM i paperkulshem! Me ikje nuk fitohet vendi i grabitur...Shqipfolesit e ndyer e akuzojne Enverin se "trimat" i ka kethyer dhe dorezuar ne dore te Shkijeve ,sepse ka qene me shkijet por kjo eshte krejte absurde.Enveri i ka kethyer vetem ata qe kane qene te afte per lufte por s`kane dashur te luftojne kunder shkjaut ,e ndonje vlere tjeter s`e kishin ,as per barinj delesh ...Asnje Intelektual i cili ka patur ndonje Profesion dhe aftesi per ti kontribuar zhvillimit te Shqiperise socialiste Enveri s`e ka debuar por vetem keta "trimat" ...Une i kam analizuar te gjitha tregimet dhe ngjarjet por ne poziten e Enverit ,njesoj do veproja edhe une vet pasi kjo ishte e vetmja mundesi qe te mbahet Shqiperia dhe te mbahen gjalle trojet e okupuara Shqiptare .
Nese kupton ndoj gje eshte mire...Perpiqu
1 h Jaime

Besa Mazrekaj Qerkin Kuqi .Kur shkruaj per gjera te medha,dhe personalitete te pasterta Kombetare une jam gjuhepastert ,kur shkruaj per pleherat ,atehere jam nje gjuhendyer. ketu ne Fb nuk jam zyrtarisht dhe s`dua te sillem as te flas zyrtarisht duke i zgjedhur fjalet e pasterta per njerezit e ndyer...Po t`isha duke folur para mediumeve publike,natyrisht do isha i detyruar te fus ne perdorim edhe gjuhen zyrtare... Pra, me ler rehat...ti mua sepse na nuk kemi kontrate pune as bisede bashke ... Na pelqeu biseda mire, s`na pelqeu edhepse s`eshte mire, s`prishe pune ... KLM
1 h Jaime

Haxhi Kui Z.Basi,per fare paquravash jeni ka na flisni?Neqoftese e ndjekin nje atdhetar pushtuesit,nuk duhet me kerkue shpetim tek nana shqiperi e enver qenit?Pra sipas jush duhet ti bjene ne doren e shkaut dhe ti zbulone edhe mijera te tjere.A je ne mend?Po fare ndihme na ndihmoi enveri ?fare armatimi na dha?fare buke na dha,pos libra,qe cilit ja nxinin serbet i jepshin dajak e ka pasur raste edhe gjere ne likvidime.Me deshiren e enverit u coptuan trojet e shqiperise jo me aneksime nga ana serbo greke.
1 h Jaime

Besa Mazrekaj Izolimi i Shqiperise Komuniste erdhi pas perfundimit te Luftes nazifashiste.
Kur Evropianet dhe Shkijet u liruan nga HITLERI ata menjehere iu kethyen prap luftes se tyre te filluar shume heret kunder Shqiptareve .
Ata gjate luftes kunder Hitlerit dhe Dues, me shume ishin marrur me perqarjen e shqiptareve ne terren se sa me vet luften per ta mbrojtur vetvehten prej HITLERIT. Permes LDB-se Evropa priste fitore te shumfishte e kjo e dyta pas heqjes se Hitlerit ishte zhdukja e Shqiptareve dhe sllavizimi total i Ballkanit ...si kanceri me i madh shumeshekullor i saj...
Me te gjitha propagandat , sabotimet, ryshfetet, perqarjet e shqiptareve ne shume parti , fe dhe grupe, perqarjet nder vet partizanet etj,etj u mor EVROPA anleze,franceze dhe satelitet e tyre shkijet dhe greket....
Evropa ,gjegjesisht Anglia dhe Franca,dy Fuqite e kohes,ne do hap punuan permes Jugosllavise se tyre qe te zhbehej Shqiperia qe kishte guxuar per ta Shpallur Pavaresine me 24 Maj 1944 ne Kongresin e Permetit dhe kishte vendosur Kufinjte per secilin ,ende pa perfunduar lufta kunder Hitlerit ne Evrope...
Perderisa Anglezet e kishin mbaruar TITO-n e tyre (TITO i DYTE) dhe bere Kryetar te Jugosllavise, Franca me shkijet (serbet) ,njeriun e tyre e kishin krijuar ENVERIN . Enveri do u sherbente Frances dhe shkijeve si kukull ,si nje Marionete..
Gelltitjen e Shqiperise permes ENVER HOXHES pas luftes , ata e kishin paramenduar si te nje kokrre qershije ,sepse deri aty vet Enver HOXHA ,asnjehere s`u kishte treguar ndonje shenj qe din dika per planet e tyre...
Pasi qe ENVERI me 1947 u doli dore dhe ua tregoi gishtin e mesem, atehere e tere BOTA , perendimore, lindore dhe aziatike e lidhur mesvedi kunder Shqiptareve iu kethye kunder...
Ky eshte Izolimi qe e goditi Shqiperine . Ky izolim ishte BETIM i perbashket i tere BOTES kunder Shqiperise ...Por siq e shohim, edhepse populli vojti me shume se gjithkund ne bote dhe ne historine e popujve, Enveri ia doli ta mbaje gjalle dhe ta funkcionalizoje Shqiperine si shtet dhe Shqiptaret si KOMB vendimtar ne ballkan ...Kjo u nis me lufte ,me lirimin e vendit nga nazifashizmi dhe u perfundua me Diplomaci dhe pune .
Pra, gjerat e medha nuk jane Pjata, mishi, buka e bardhe, qumshti por eshte SHTETI, eliku, Baroti, BUKA, Ushtria, Aeroplanat, Tanket, topat, municioni, aresimimi, gjuha,kultura,ekonomia, e mbi te gjitha ZERI i Shqiperise ne bote me Radiostacionet me te forta ne Evrope ...
Ne Shqiperi nuk ka patur mundesi te shihen Barkaoke ,barkmedhenj por njerez intelegjente dhe te forte si eliku ka patur me shume se ne tere EVROPEN...
Intelegjenca e femiut 5 vjeqar Enverist ,ishte sa ajo e nje 35 vjeqarit Evropian ose Jugosllav .
Pra,nuk ua ndaloi ENVERI historine por ua ndaloj varferia shumshekullore e shqiptareve te pa shtet ,gjendja ekonomike si ne kohen e feudalizmit dhe perioda e LUFTES se BLOQEVE ...
Une ne vleresimet e mia politike dhe Filozofike ,ENVER HOXHEN e konsideroj DEMOKRATIN me te madh te BOTES , EVROPIANIN me te madh ...sepse gjithkund ka punuar per ta edukuar Popullin ne fryme te drejte Kombetare, nderkombetare, komuniste dhe demokratike, varesisht si do e kerkoje situata ne Evrope dhe ne BOTE...
Diplomacia e ENVERIT eshte GJENIALE . Ai doli nga Hii dhe u be superfuqi ballkanike... Per Budallenjte dhe IDIOTET qe e fyejne po ua rikujtoj nje shembull prej qinderave te tille: Kushj i ndertoi Piramidat? Kush i ndertoi Tempujt dhe Kishat ? Kush i ndertoi kalate ,kalldremet ,banjot e antikes? Te gjitha u ndertuan nga sklleverit te cilet sapo semureshin ose lodehshin iu pritej koka... Ne Piramiden e Keopsit eshte punuar 30 vjet dhe ne kete ndertim kane vdekur 35 mije skllever . A doli kush deri sot ta kritikoje dhe denoje faraonin per kete krim dhe t`ia rrezojne PIRAMIDEN ? Pse e tere bota sot shkon aty si turist dhe e mbushe arken e Egjiptit me Leke per at Piramide dhe te tjerat si ajo?
Kriminelet e huaj me ata shqipfoles permes Budallenjve dhe Idioterve ...rrezuan dhe shkaterruan do gje qe e ndertoi PROFETI i shqiptareve ENVER HOXHA!
Une i quaj kafshe ,budallenj,idioter dhe Kriminele te gjithe ata qe flasin dhe punojne kunder vepres se paimagjinueshme te ENVER HOXHES
1 h Jaime

Haxhi Kui Qerikin Kui,ka genjeva per Rugovasit?Te gjithe shqiptaret ishin me Rugoven bashk me LPK istet.Bile nga keta i kishte edhe zvendes te vete.Une dhash aq shume per Rugovistet,me shfrytezuan,por kurr nuk me perkrahen.Kete e din ti e din edhe Malush Berisha,Vesel Kryeziu,Banush Gashi,Ruzhdi Kui,Uka ka ike.Une as sa nje qime nuk ja kam pare hajrin as regjimit serb as te Rugoves,e as LPK istave.Ishin keta Rugovista qe nuk me lejuan ta hapi gjelltoren e kryqit te kuq nderkombetar,dhe te nesermen e hapen serbet.Ishta ky Malush Berisha qe mu lute ti ftoje ndihmat e kryqit te kuq qe ne suhareke , kur fshatat e vraniqit,e fshaterat e tjera kishin ardhe ne suhareke,nga sulmet e serbeve.Te nesermen erdhen ndihmat,.Nuk pranova qe ndihmat te zbrazen ne shtepin time se ashtu nuk kisha vend per shtat kamiona me rimorkio,i dergova tek shalianet.Te nesermen kam shkue e ua kam kerkue nje thes mill Muharrem Shaban Kuit,ne vend qe te ma jep nje thes,me tha shko te jep Milloshi.Pra me ndihmat e mija ky te me thote shko te jep Milloshi.E njeh kete Muharrem e me njeh edhe mua shume mire.Malushi qeshte,ani qe ti i ke prue ndihmat nuk duhet me te dhene.Si ta merr mendja mire jane sjell me mua?Me 20 korrik keso ndihma kam ftue edhe ne Malishe,por kisha mill,dhe nuk ju kam kerkue fare,me dhune ma kane hudhe nje thes me mill duke me thene ti meriton edhe ma shume.Qerkin Kui,bombardimet e NATOS mbi serbin ftesa eshte bere nga shtepia ime,hatri im e shkaku i masakres se Raqakut.Te nesermen me 16 janar me kane thene te OSCES qe ta leshoij kosoven,se nga dikush ke me hanger.Ne autobus isha me femit e mi dhe motren tende.E cila ne Vojvodin skishte pare,i thash eja me mu bashk me femit e mi,ka te shkojm ne edhe ti,gjere sa ti hargjojm te gjitha paret qe i kisha me vete.Por ajo zbriti nga autobusi ne Novi Sad,dhe ma nuk di gje per motren e juaj.
1 h Jaime

Besa Mazrekaj Pjeter Rugova, ka qene gjithnje nje krijese e pa karakter vehtjak...
Kush e analizon biografine e tij, e sheh qe ai askund nuk ka depertuar vet me aftesite e tij por eshte propozuar dhe derguar nga te autorizuarit e Beligradit qe te punojne me te...
P...Voir plus
54 min Jaime

Qerkin Kuqi Me te njejten gjuh siq i quan ti antienveristat,po me te njejten gjuhe i quaj une enveristat.te vetmen gje te mir qe beri enveri ishin 700 mi bunkeret e tij,qe kur te jen shqiptaret ne nevoj per ta be nevojen,shkojn dhine e pshurrin n'ta.po ti besa qenke edhe historane,hipotezat per piramidat e keopsit po na i shet si te verteta.jepi pak perparsi jetes njerzore,behu pak hamane.edhe une ku po kerkoj humanizem te enveristet,stalinistet,serbet...
54 min Jaime

Besa Mazrekaj Une,ashtu siq thot populli, "ia prej dhe ia qepi rrobat" secilit pa e pare fare.
Me mjafton vetem t`e bisedoj me ate e te e kuptoj se `mase trupi ka?!
Njeriu " i pashkolle" ENVER HOXHA i shkerdheu tere Evropen dhe Boten e shkolluar dhe tash keta PLEHERA na e quajne te " pashkolle"? .
Shkolla nuk eshte per ta mbajtur ne shpinde por per te mesuar.
Dikush nuk mund te mesoje ne shkolle sepse s`ka prej kujt te mesoje .
Tere GJENIALET jane autodidakte !
Ne shkolle mesohet shkrim leximi se GJENIALITETIN s`ta jep asnje mesues as Profesor !
Shiqoni , ka kund shkolle per shkrimtare ,per poete, per shkencetare ?
Te gjitha keto mesohen vetem ,e jo neper shkolla as universitete !
Une vet, vetem provimet i kam nga Universitetet, biles gjysmen e tyre te blera me dollare por diturine e kam timen personale dhe jam gadi kuredohere dhe kudo ne bote te ulem para DIJETAREVE te pergjigjem me sukses ne pyetjet e tyre ,njesoj sikurse ketu ne FB !
Dituria nga shkollat eshte si ai uji i Supermarketit...
Dituria e vertete eshte nga BURIMI natyror ( i intelegjences) !
Po te vinte Dituria vetem nga shkollat,atehere KRIMINELET e FEVE dhe te QEVERIVE gjithnje do te qendronin ne pushtet, se ata gjithnje i shkollojne dhe punesojne vetem njerezit e tyre...
Po t`mos ishin talentet dhe Gjenialet Natyrore, KRIMINELET e FEVE dhe QEVERIVE FETARE kurre nuk do te zbrisnin nga Fronet e tyre...!
Une asnjehere nuk i tregoj kujt nje Diplome apo dokument pa u ballafaquar ai me pare me diturine time!
Dokumenti blehet por dituria jo !
Mjeku qe te sheron dhe te shpeton jeten,ai eshte DOKTOR, me apo pa diplome te shtetit.
Diploma s`e sheron njeriun por Dituria...
ENVER HOXHA i kishte shume nga gjerat e tija Gjeniale te lindura ashtu siq e kishte edhe bukurine e jashtme...qe s`ka patur ende Bota nje kryetar shteti me te bukur se ai ...
47 min Jaime

Haxhi Kui O zotri Besniku,po mos e shtini ne thes Rugoven me Enver qenin allahile.Po enveri i tradhetoi te gjitha trojet dhe shqiperine.Por ka je que peshe pash zotin.Rugova kurgje nuk ka tradhetue.Rugova e krijoi uk,bash me Fehmi Aganin,Sali Qekun e Adem Jasharin.A mos ishte Adem Jashari enveriste allahile.Po ka lidhje feja me kombin?Nderro fej e bythe si te duash,por mi tradhetur trojet shqiptare kjo nuk falet,por tek ne tradhetaret po shpallen atdhetar e atdhetaret po i shpallni tradhetar.Enver Hoxha e vrau Bahri Omarin burrin e motres qe e rriti e beri burr dhe e hypi larte.Nacionalizmin enveri e shfrytezoi,si qellim per ta ruajtur pushtatin,per as gje tjeter jo.Me tyte e kethene edhe satanin nga ana e tradhetise.Kjo u pa ne luften e fundit ne tri troje qe ja kane shkerdhye nanen shqiptareve.Enveristat tradhetine e shesin per lirim,e zoti i vrafte enveristat.
45 min Modifi Jaime 1

Besa Mazrekaj .Numri i BUDALLEVE te BOTES ne krahasim me INTELEKTUALET dominon dhe eshte 99.9 % budalle ,e 0,01 % Intelektuale-GJENI ! Ketu nje gje e pranon edhe ti,edhe une: Kjo eshte se ti dhe une nuk i takojme te njejtes kategori. Ne cilen kategori bej pjese une,ketu s`kam nevoje ta caktoj vet...por une jam njeri nder 100 persona qe sot i ka BOTA ...
40 min Jaime

Qerkin Kuqi Haxhi une e pata fjalen per rugoven dhe rugovistat e vertet,kta qe i permene ti asnje nuk ishte rugovist i vertet por ishin bythlepisa,siq eshte sot kryesia e LDKs dhe nje pjes e madhe e saj.e di qe nuk jan sjell mir me ty,por shkaku i muharremit e malushit nuk fajesohet komplet rugovizmi,ska mal pa uk,ska fis pa nje pis.une e di qe ke vuajt dhe me vje keq,por nuk futet ne nje thes RUGOVIZMI me Lpk...
37 min Jaime

Haxhi Kui Zotri Besnik;Po shihet per bese qe je intermigjent,pos nje perqind e ke mbrapeshte qe nuk po e njifke mire Enverizmin,te gjitha ti kisha pranue,ama kur ma ngrisish ne qelqe enverin ma perzin te teren.
36 min Jaime

Haxhi Kui Qerkin por ke vy te ma sqaron ne fillim,por ska problem..
35 min Jaime

Besa Mazrekaj Rugova nuk ka qene personalitet .Ai s`ka qene i pavarur ne asnje profesion as vendndodhje...Nuk ka patur asnje talent per fjale as per shkrime .Nuk ka patur asnje stil te veqante te sjelljes se tij origjinale pos atyre qe i jane injektuar nga te tjeret nga rasti ne rast . E tere historia dhe biografia e tij ka qene e perqendruar aty qe ai si femi jetim i vetem te mbijetoje .Keta femije gjithkund mbahen nen hije ,large nga shoqeria dhe dituria ,nga kalitja me moshataret dhe mendimet e kohes...Ketyre femijeve u ndalohet ta kundershtoje secilin njeri me te forte se vehtja por sidomos pushtetin,fene dhe te merren me politike... "Trimerija dhe Politika jane zanate qe ushqehen me koka te njerezve " i tha shokut tim te ngushte te gjimnazit babai i tij ne vitin 1973 ,ne prezencen time dhe me ate thenje dhe kercenim e ndau nga une qe i beja te dyjat Trimerine dhe Politiken ...Keta njerez,keta tipa jane si kermijte ose si iriqet. Keta ecin vetem kur s`i sheh askush e kur hetojne dikend menjehere tkurren dhe meshihen ne guacke ose therra ...Artificialisht e kane mbaruar si femi, artificialisht e kane rritur,shkolluar, punesuar, lavderuar , dekoruar, konvertuar dhe pastruar ...Asnje vlere s`ka ne shkrimet as fjalimet e tija te asnje kohe ...sepse s`ka patur vlere regjimi dhe kujdestari qe eshte autorizuar ta rrise dhe edukoje prifti shkja , dhernderr dhe Hero i sherbimit te shkijeve Mark Krasniqi ...
34 min Jaime

Haxhi Kui Mazrekaj,mire sipas teje cilin shqiptar te kosoves e kishe bere kryetar?A ta kishte mbajt bytha ty persnoalisht po te beja pyetje.Ne ate kohe ?
30 min Modifi Jaime 1

Besa Mazrekaj ne mbledhjen e fundit te LPK-se ne Basel une dhe disa pak shoke ,delegate ne kete kuvend me kryesuesin tone Murat Jashari, vellau i Komandantit Ismet Kumanova , beme `mos gjer sa u thyem bashke me palen e frikesuar dhe te korruptuar qe t`mos ndahej UK-ja ne rajone . Aty u nda UK-ja ne UPMB dhe UKombetare te ILIRIDES . Nuk lejuan ,nuk me lejuan te flas ALI AHMETI dhe Musa Xhaferi dhe disa tjere sepse do gje ishte vendosur me heret ...Kjao ndarje dhe keta "eprore" veq ishin caktuar shume me heret...Na qe u perpoqem t`a ndryshojme kete,duike menduar se kjo do te vendosej aty permes VOTAVE, na s`fituam as respektin si delagate te Kuvendit te LPJK-se dhe vetem qe u hasmuam mesvedi dhe u ndame pergjithnje si armiq... Pra ,hilja kishte arrijte ti bente per vedi ata qe i nevojiteshin per ta shpartalluar LPK-ne dhe UK-ne . SECILA ndarje ,sado qe te jete e mire, eshte nje humbje ...Deri sot nuk ka arrijte Bota ta krijoje nje Automjet me dy e me shume tymoniere qe derjtojne ne te njejten kohe te njejtin automjet... Ka pilot dhe pilot rezerve... por s`ka dy pilota te njejte ne te njejten kohe... UK-ja u nda per ti bere PILOTA (Komandanta) te gjithe ,edhe nese i kane 2 ushtare me vedi...
28 min Jaime

Haxhi Kui Po ketu me vend e keni thene,sepse Ali Ahmeti ka qen ma heret ne LPk,bashk me Musa Xhaferin e Xhavitociqet.Pra helmi paska qen mu tek LPKistat e jo tek Rugovistet.Une po them se kur me tha nje dilingji shko te jep mill Milloshi,kam shkue ne shitroen e ,Gafurr Elashanit dhe ka me pare e kishte shtrue dafrangen me policet serb,dhe kur ja kam kerkue nje thes miell me tha baju a me ndegjon ska mill.Jo nje here por disa here.Dhe ai tani paraqitet kinse ka qen ne lufte.
18 min Modifi Jaime

Besa Mazrekaj PLEHUN Pjeter RUGOVA e kane bere te njohur armiqte e Kombit gjersa mua vetem vetvehtja ...Lehte eshte te njihet Kryetari i nje Shteti dhe te lavderohet por eshte 99.9 % e pamundur qe nje INDIVID te behet Personalitet Boteror pa qene i dashur per askend ,sikur jam une. Une ia kam zene piken me KRITIKE shtetit Zviceran ,se per Shkijet s`po kam nevoje te perseris, aty ku askush ne Zvicer as ne Bote s`e ka pritur...Zvicra eshte Shteti me i forte ne Bote,para Amerikes dhe Rusise.Ne Zvicer dhe per Zvicren punojne Njerezit me te afte te shkences ne Bote por as keta s`ia arrijten ta shpetojne Zvicren nga denimi qe i dhash une per Kriminalitetin e saj kunder Shqiptareve!
18 min Jaime

Haxhi Kui fare krimi paska bere zvicrra a ke pakes mundesi me na spjegue zotri Mazreku?Nese nuk eshte sekrete,le te njoftohet opinjoni.
15 min Jaime 1

Besa Mazrekaj Une nuk e njoh allahun prandaj e shaj.Asnjehere deri sot nuk e kam pare as takuar,s`dij si duket as ku banon,s`dij i kujt eshte ai as me ka merret....
14 min Jaime

Haxhi Kui Nuk mu pergjigje ne pyetje zotri Kryeziu,Saiperket a besoni ne zot eshte e drejta e jote private.
10 min Jaime

Besa Mazrekaj LOPA lope eshte,sado qe ta mesosh ajo nuk meson asgje ... Nuk eshte problemi i MUTIT PJETER RUGOVA per kohen kur ai MUT shkoi ne Bewligrad. Jane njemije tjera gjera tjera para kesaj kohe per at MUT...
9 min Jaime

Kujtim Kurti Haxhi Kui...qka po qan bre drrasa me nofka...

Kujtim Kurti Haxhi Kui...qka po qan bre drrasa me nofka...

Enver Hoxho-vi ishte agjent i Serbis,ku bashke me Rankoviin maskaruan 5.000.000 shqiptare dhe 5.000.000 shqiptar tjere i derguan ne karpatet e Turqis ne marrveshjen sekrete Tito-Enver te vitit 1956

Enveri ishte homoseksual dhe jane shkruar shume libra per dashurin e tij me aristokrat francez ne ambasaden e ahmet Zogut ne bruksel,kur Enveri ishte konsull nga viti 1931 deri 1936
10 min Je naime plus 1

Enver Hoxho-vi ishte agjent i Serbis,ku bashke me Rankoviin maskaruan 5.000.000 shqiptare dhe 5.000.000 shqiptar tjere i derguan ne karpatet e Turqis ne marrveshjen sekrete Tito-Enver te vitit 1956

Enveri ishte homoseksual dhe jane shkruar shume libra per dashurin e tij me aristokrat francez ne ambasaden e ahmet Zogut ne bruksel,kur Enveri ishte konsull nga viti 1931 deri 1936
8 min Je naime plus 1

Haxhi Kui Zotri Mazreku;Une per dukshun e ju hithit,spo mundemi te mirremi vesh.Po i tregova o Kujtim,por nuk po hyne ne teme.
6 min Jaime

Besa Mazrekaj Asnje LIBER nuk digjet perbrenda sepse nuk deperton ajri.Keso RRENASH nuk pranohen nga te gjithe.Profeti MUHA-MUT do ishte djegur vet por libri s`digjet.As nje gazete s`e djege dot pa e shpupuritur disa here...Kjo Koha e Budallenjve dhe e IDIOTERVE...po mendon qe edhe te gjithe te tjeret jane kafshe si keta vet
5 min Jaime

Haxhi Kui O burr Mazreku mos ofendo profetin a ke ndergjegjeje .Nuk e kemi fjalen per fej,por per qeshtjen kombetare
3 min Jaime

Kujtim Kurti Haxhi....rrasja kepen...futja bllok ketyre virusave...
3 min Jaime

Haxhi Kui Jo o Kujtim,nuk e bllokoj,por pse i hyne gjerave kur nuk i patem si teme.
2 min Jaime 1
Haxhi Kui

crire un commentaire...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Qeveritareve t Kosovs:diskutime;Besa Mazreku Qerkin Kui,K
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: