AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Komandantat e uēk nuk u plagosen ne lufte por vetveten

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Komandantat e uēk nuk u plagosen ne lufte por vetveten   Jeu 19 Fév - 16:48


Haxhi Kuēi
Shumica e ish Komandantėve te uēk es,
arritėn qė pushtetin qe e kishin grabitur nė luftė,
e ruajtėn edhe pas saj
duke hypure ne majen e pushtetit,
e shtypur popullin e pa fate.
Duke krijuar pasurinė e tyre
e kontrolluar gjithēka nė Kosovė,
Iliride e ne liginen e presheves.
Madje duke ua kontrolluar edhe lirinė e secilit shqiptar,
se ēka po fole e ka po levize.
Ata kontrollonin privatizimin e pronave,
tenderat,
lėshonin vėrtetime pėr ta bėrė ushtarė cilin dėshirojne.
Ata shpallnin dėshmorė kane deshirojne,
shpallnin invalidė veten dhe tjeret pa qen fare ne lufte,.
Shpallnin heronje kane deshirojne,
shpallnin tradhtarė  kane deshirojne.

Ata ishin liria,ata ishin ēlirimtar,ata ishin tradhetar.
Vetem ata ishin mbi te gjitha,ndersa populli si bagetia,ndoshta dhe ma poshte.

Kaluan gjshtembėdhjetė vite nga pėrfundimi i luftės ēlirimtare ,
Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, falė komandantėve tė saj,
pėrveē heronjve, dėshmorėve, invalidėve, veteranėve,
pjesėtarėve e ēka jo tjetėr qė nxori nga gjiri i saj,
ajo nuk nxori dot asnjė dezertor.Vertete  uēk ja tejkaloi ushtrive te shteteve ne bote,
si nje ushtri ma e pasterta qe  nuk kishte fare dezertor.
Por nxorri shume komandante  invalida,
duke plagosur veten,per perfitime.
Historianėt qe do e shkruajne kete ndodhi do habiten nxensit ,
kur ti mesojne genjeshtrat,
se si ishte e mundur qe te gjithe komandantet e uēk es ishin plagosur,
pa hyre fare ne lufte. Kjo dėshmon “trimėrinė” e tyre.
Kjo dėshmon “sakrificėn dhe heroizmin”,
Kjo tregone se ne tri luftera
ne vend te ēlirimit te ketyre trojeve,
na qiten faqen e zeze
duke na riroberue.
Dhe beri dikush e ju tha se na keni roberue,
u kercnohen ,duke u thene shuaj,
se ne jemi ata ēlirimtar.
Keshtu e kishte ne sllogan Enverizmi,
duke lancue parilla
ata qe folin keq per LNQSH jane antikombetar.
Lisus o Perendi keta laskucista.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Komandantat e uēk nuk u plagosen ne lufte por vetveten
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: