AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993   Ven 20 Fv - 7:07

Kujtim Kurti
18 fvrier


Kjo foto....sht e vitit 1990-1998.... para muzeut historik kombetar ne Tirane...bashke me Burhan Klaiqi Pajazitti...i cili ishte rastesisht aty....!!

Ne kete kohe.... kur shqiperia po kalonte nga komunizmi ne super komunizem....kur Sali Berisha furnizonte me armatim Jaser Arafatin dhe Sllobodan Millosheviqin....

Ne kete kohe....kur u vra gazetari Ali Ukaj dhe Hashim thaqi u lirua nga burgu mba... Afficher la suite triste.
Je naime plus Dsactiver les notifications Partager
Vous, Sabrit Gashi et 31 autres personnes aimez a.

Burim Kadriaj A ne Karnevale i paske sigurue kete dosje Kujtim a ?
18 fvrier, 23:30 Jaime 1

Rilind Ramaj Kujtim a je ky qe ta bana tag
18 fvrier, 23:44 Jaime 1

Rahim Rahimi Si Edvard Snowden je Kujtim....
Hier, 01:23 Jaime 1

Kujtim Kurti Rilind Ramaj

Prej ketyre 6 personave....njeri jam une ...Voir plus
Hier, 09:03 Jaime

Kujtim Kurti Rahim Rahimi

Po demostrat e nentorit 1990 i ka organizuar SHISH ne bashkpunim me UDB per te rehabilituar komunistat ne pushtet...

Po ashtu hapjen e ambasadave dhe kufijve e ka organizuar SHISH dhe UDB ku iken 1.000.000 shqiptare...

Po ashtu trazirat e 1997 i ka organizuar SHISH,SOROS dhe UDB ku u vran 4000 shqiptare...
Hier, 11:51 Jaime 1

Rahim Rahimi Edhe 1981 jan t dyshimta...
Hier, 12:09 Jaime 1

Kujtim Kurti Rahim Rahimi

SHISH eshte SIGURIMI por vetem emrin e ka ndrruar..

Fakte eshte se edhe demostrat e vitit 1981 ne Kosove u rralizuan nga SHISH dhe UDB...per te rralizuar interesat e tyre partiake...
Hier, 12:11 Jaime

Kadar Naftal Qehaja KJO FOTO DUHET TE JETE E VITI 1992
Hier, 14:17 Jaime 1

Kadar Naftal Qehaja PO ME INTERESON KUSH ESHTE KY DJALOSHI NGA PRISHTINA, NE KAM ME DUAR TE LIDHURA, A ESHTE BURAHNI QEKY NJE ZHURMAGJI, QKA ESHTE PUNA E TIJ
Hier, 14:18 Jaime 1

Kadar Naftal Qehaja KUJTIM UNE E KAM NJOFTE PERSONALISHT BURHANIN CKA KA BA KUSH KA QEN. e DI QE SILLEJ SI PIJANEC, E DI QE KA QEN HAJNE, EDHE E DI QE KA SJELL SHUME PROBLEME, POR KURR NUK E DI KUSH ESHTE PASKA QEN, VEC NGA FOTOJA TASH OPO IA DI EMRIN, KURR MBIEMRIN SJA KAM DITE, VEC EMNIN, TE LUTEM , CKA PASKA QEN PUNA E TIJ
Hier, 14:24 Jaime 1

Burhan Klaiqi Pajazitti Per te mos lejuar qe te lakohet prezenca e askujt ne kete foto dua te jap nje sqarim Kjo foto eshte bere ne Tirane ku jemi takuar disa te rinje nga Kosova qe ishim atje dhe ne mesin tone je edhe ti Kujtim Kurti Kjo foto ka qene spontane dhe nuk kishte asnje lidhej tjeter perveq nje njohje spontane qe kishim ne mese vete Une dhe ti jemi njohur ne Tirane si dy te larguar nga Kosova dhe nuk kishim asnje qellim apo pune te perbashket , As te tjeret ne kete foto dhe as une nuk kishim ndonje lidhje ne mes neve me ty e me se paku me keto ngjarje qe ti i shkruan me larte Ne jemi njohur ne Tirane dhe nuk jemi pare kurr pas Tiranes , une te kam pare ne facebook dhe te kam shkruar qe ne te dy jemi niohur ne Tirane meqenese ty nuk te jam kujtuar ta kam derguar kete foto te cilen e kam une dhe te gjithe te tjeret perveq teje sepse ti ke qene i ftuar per foto per te vetmen arsye se ke qene Kosovar dhe nuk ka asgje tjeter andaj per hire te gjitheve qe jemi ne kete foto nuk me duket e rruges qe kete foto ta vendosesh ne murin tend dhe ta lidhesh me ngjarje te tilla sepse kjo foto nuk simbolizon asgje me ate qka ti shkruan
23 h Jaime 3

Besnik Ismajli-klaiqi hahaha Burhan Klaiqi Pajazitti,duhet mu takue nje dit .....
23 h Jaime 1

Kujtim Kurti Burhan Klaiqi Pajaziti

Po shpejt ma paske bo bllok oh burre......Voir plus
20 h Jaime

Boro Zotaj .. nje kujtim i bukur dhe interpretim real i te kaluares..
20 h Jaime 1

Kujtim Kurti Kadar Naftal Qehaja

Burhani na iku duke na ber bllok ne Facebook....sepse e ka mizen mbas veshit......Voir plus
20 h Jaime

Kujtim Kurti Boro Zotaj

Edhe gazetari Llukman Halili....na iku,edhe ky eshte nje frigacak i madhe...
20 h Jaime 1

Boro Zotaj kujtim kurti--- frikacaket jene si minjte , kurr nuk e shprehin te verteten ... ikin shpejt .....e verteta kerkon debat , por ata i largohen dhe poshtersisht te bejne dhe bllok .... hajt mos u merzit , je i ri akoma dhe me shume njerez te tjere do njofish.....debati eshte burreri edhe kur kemi kundershti e un per kete te pelqej
20 h Jaime 1

Besnik Ismajli-klaiqi e pse nime po ikin....
20 h Jaime 1

Kujtim Kurti Besnik Ismajli-klaiqi

Sepse....e kan mizen mbas veshit....
20 h Jaime 1

Besnik Ismajli-klaiqi veq edhe ju keni ik e nuk po rrini ne ks me dal ballperball....
20 h Jaime 2

Kujtim Kurti Besnik Ismajli-klaiqi

Debati eshte ne facebook dhe jo ne rruge apo ne TV...

Pra...nuk po ikim prej askujte,ketu jemi dite dhe nate
20 h Je naime plus 2

Ariana Merlaku Po ty pse t arrestuan o Kujtim?
20 h Jaime 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Mua me arrestuan per furnizim te UK-se me armatim ne kufirin Shqiperi-Kosove...
20 h Je naime plus 2

Ariana Merlaku N cilin vit?
20 h Jaime 1

Besnik Ismajli-klaiqi Kujtim Kurti e kush te arrestoj ty shkiet a....
20 h Jaime 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Me arrestoje SHISH i Bashkim Gazidedes ne gusht 1993
19 h Jaime 2

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Te njejten dite eshte arrestuar edhe Ramiz alia,Nexhmije Hoxha dhe te tjere....sepse ishte vap e madhe,pasi qe Berisha kishte humbur pushtetin ne zgjedhjet lokale....dhe nga friga na arrestoje te gjithve....
19 h Jaime 1

Ariana Merlaku Me sa di un n 1993 n qeveri ka qen Meksi apo jo?
19 h Modifi Jaime 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Berisha ishte president,ndersa Bashkim Gazidede ishte drejtor i SHISH famkeq....ndersa Meksi nuk kishte asgje ne dore,sikur nuk kishte as Azem Hajdari.
19 h Jaime 1

Ariana Merlaku Megjithat ka nj kontradit n at q thua. Nse ti i ke shrbyer UCK -s ather `interes kishin t t arrestonin mbasi ishte po ky Bashkim Gazidede ashtu si thua ti, i cili urdhroi lirimin e Hashim Thait.
19 h Modifi Jaime 2

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Ne ate kohe Hashim Thaqi nuk ishte ne UK por ishte ne LDK...publikisht ishte kryetar i forumit rinor te LDK ne Drenic.
19 h Jaime 1

Ariana Merlaku Sipas dokumenteve q ekzistojn Hashim Thai sht emruar drejtor i drejtoris politike t UCK - s q nga Prilli i vitit 1993.
19 h Modifi Jaime

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Ato jane dokumente te fallsifikuara nga SHISH....sepse nuk ka asnje logjik,ai ishte kryetar i forumit rinor te LDK,dhe ne LPK Hashimi eshte angazhuar ne vitin 1996 ne Zvicer.
19 h Jaime

Kujtim Kurti Haxhi Kui...Enver Spahiu...!!
19 h Jaime

Haxhi Kui O ta hanksha loqken o Kujtim Kurti.E kam dite qe ke fakte te gjalla,te lumt penda o Kujtim Kurti.I bekuar je.
19 h Jaime 1

Ariana Merlaku Hashim Thai ka qen s bashku me disa t rinj t tjer organizator protestash studentore n Prishtin. Me Tirann ra n kontakt aty rreth vitit 1992. Po pyetja ime mbetet. Pse duhej q Gazidede ta nxirrte nga burgu me at shpejtsi marramendse?
19 h Modifi Jaime

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Hashim Thaqi kurr nuk ka organizuar protesta apo demostrata ne Prishtine,te gjitha keto jene vetem fallsifikime qe i ka ber SHISH......Voir plus
18 h Je naime plus 1

Ariana Merlaku Hashim Thai ka qen organizator protestash n Universitet! Nse ti nuk e di kush i ka ndihmuar atij pr t dal nga burgu ather kurr nuk ke luftuar apo ndihmuar UCK n asnj lloj forme! Eh mor Kujtim, pr at romakt e vjetr e kan nxjerr at shprehjen e art: " Kush di q di, di m pak se ai, q e di q s`di asgj!"
18 h Jaime

Kujtim Kurti Haxhi Kui

Ketu po debatojme per agjentet e UDB-se qe kan vepruar ne Shqiperi nga viti 1990 deri ne vitin 1998...

CIA e largoj bizismenin Hajdin Sejdin nga Shqiperia ne vitin 1992 sepse ky e kishte strehuar Adem Jasharin ne shtepin e tij ne Tirane...
18 h Je naime plus 1

Kujtim Kurti Ariana Merlaku

Ku jane fotot qe Hashim Thaqi paska organizuar protesta apo ka marre pjese ne protesta ne Prishtine...!!!

Nuk ka fakte dhe nuk ka foto,sepse te gjitha keto jane spekulime te SHISH te Sali Berishes.
18 h Jaime

Haxhi Kui PO Thaqi nuk e ka preke kurr me dore armen e drejtue shkaut.Kete e dijne edhe femit
18 h Jaime 1

Kujtim Kurti Bravo...Haxhi Kui,si gjithmone ti flet vetem te verteten
18 h Je naime plus 1

Haxhi Kui Kujtim Kurti pse e largoi nga shqiperia,CIA kete bisnismen nga shqiperia qe e ka strehue Adem Jasharin ne Tirane ?Ku ka qen problemi?
18 h Jaime 1

Kujtim Kurti Haxhi Kui

Sali Berisha ishte ne Zvicer ne vitin 1992 ku u takua me komondantat e LPK-se.....te cilet e sygjerruan qe nuk kan lidhje me Adem Jasharin...

Mbas 2 mujave ne ambasaden e USA ne zurich te Zvicres u themelua UK nga Xhavit Haliti,Bujar Bukoshi,Sali Ceku...etj etj..

Pra...logjiko pse CIA e largoje Hajdin Sejdiun nga Shqiperia...
18 h Je naime plus 1

Haxhi Kui Po sipas mendimit tim me burgos,ose me me ba ne anen e LPKes.Tjeter opcion nuk kam.A ishte pjesmarres edhe Fehmi Agani ne zvicerr?
18 h Jaime 1

Kujtim Kurti PO
18 h Je naime plus 1

Haxhi Kui A jane te trijat nga keto ?,
18 h Jaime 1

Kujtim Kurti Burhan Klaiqi Pajazitti

Eja oh burr te debatojme ketu sy me sy si burrat....para gjithe botes...eja dhe mos u frigo prej shkronjave...

Nese....jemi gabim,te kerkojme falje,sepse vetem burrat kerkojne falje,ndersa frigacaket ikin...
17 h Je naime plus 1

Kujtim Kurti Burim Kadriaj

A je gjall..!!
5 h Je naime plus 1

Abedin A. Sutaj Kujtim Kurti, une te pasna takuar ty ne Shqiperi, ne ate kohe, por une nuk te kam njofte ty me emer, por takuar te kam
57 min Jaime 1

Abedin A. Sutaj Normalisht nese je ti ne kete foto, po te njoh
57 min Je naime plus 2

Kujtim Kurti Abedin A. Sutaj

Fol oh burre,qka din mire dhe keq per mua,se per ate e kam hapur kete debat,qe te zbulohen agjentet e UDB-se....
53 min Je naime plus 1

Abedin A. Sutaj Jo une te ti nuk kam kurrfare verejtje, kurrfare te keqe, perkundrazi ti je njeri i mire. TY te kam takuar pikerishte tek sheshi ketu, ti ke qen i heshtur edhe nje djalosh pa fjale edhe i urte, une te kam takuar njhere ose dy shkurtazi. Vec fjale te mira kam per ty. Vec me erdhi cudi po ju njoh treve ne kembe por nuk ja di emrin ketij ne mjedis
51 min Je naime plus 1

Abedin A. Sutaj edhe kete djaloshin ulun ne mes ketyre dy femravepo e njoh si fytyre, ka qen shume i zeshket pa i ra zhilet fytyres i urte. Flokte e kokes shume te zeza teper
46 min Modifi Je naime plus 1

Abedin A. Sutaj edhe Burhanin e kam njofte kam banuar rreth 1 muaj ne nje vend afer tij, 1992 mandej une nuk e di kah ka shkuar, nuk kam pare me. Me teper sdi asnje fjale per te,personalisht nuk e kam asnje fjale te keqe per asnjerin ketu ne foto, sepse nuk ju njoh shume , pervec nje takimi te rastesishem te shkurter. Vec po ju njoh. Une mendoj ti je kan njeri shume i sjellshem per ate takim te shkruter Kujtim, me kujtohesh
39 min Modifi Je naime plus 1

Abedin A. Sutaj keshtu te pershendes tash pernjemend me plot rrespekt Kujtim Kurti.
43 min Je naime plus 1

Haxhi Kui Qudi,shumica o Kujtim po deklarojne si Avdi Ibrahimi.Dhjete vite dite e nate berem shoqeri,duke fjete njeri tek tjetri dhe njerezve po u betohet se per bese Haxhi Kuin nuk e njoh fare.Se fare fare e poshter jane keta tipa,apo porototipa,dreqi nuk mundet me u ra ne fije?Ata qe e kane mizen mbas veshit,ndryshojne ngjarjet,apo nuk deshirojne me tregue.Por sidoafte paske kontribue per qeshtjen shqiptare,ata qe nuk ua pranojne kete veprimtari ta rrofshin prapanicen se kesi pis mileti qenka ky popull i dalur fare.
2 min Modifi Jaime


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=779176678843334&set=a.585404838220520.1073741852.100002530275693&type=1&theater&notif_t=photo_reply
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993   Ven 20 Fv - 10:35

Kujtim Kurti Abedin A. Sutaj

Ne Labinot fushe nuk ka pasur shkolle te kadetve,por depo te municionit....prandaj mos e rreni opinionin,se nuk i han askush keto rrena....

Aty kam qene edhe une,nga nentor 1991 deri ne mars 1993,dhe ajo ka qene vetem depo municioni jashte funksionit,nuk ka pasur armatim...thjesht ka qene vetem magazin.

Aty nuk ka pasur stervitje ushtarake ashtu siq po rreni ju,por vetem ka qene strehimore per njerz qe nuk kan pasur ku me flejte,prandaj qevria i ka derguar aty ne Labinot Fushe te Elbasanit.
58 min Je naime plus 1

Kujtim Kurti Abedin A. Sutaj

Ti nuk me ke takuar mua asnjehere ne jeten tende,nuk ke fakte dhe deshimi,por flet vetem sipas gojdhanave te tjerve....

Ata qe me kan takuar le te vijne vete dhe te flasin ketu,dhe mos te dergoje parashutista...
43 min Je naime plus 1

Kujtim Kurti Blla Blla Blla...
37 min Je naime plus 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993   Ven 20 Fv - 14:12

Durim Mehmeti avec Kujtim Kurti et 13 autres personnes
Hier, 17:01
Keshtu ja kane ba edhe Vedat Xhymshitit, gazetarit qe raportonte nga Siria. Ate (kur Ai ishte pjese e LVV) ne 2008 apo 2009 e kane marre Xhelal Sveqla dhe Liburn Aliu. dhe e kane qu ne nje shtepi diku ne Veternik (nese nuk gaboje) ku e kane marre ne hetime si UDBA ktynehere.
Keta jane mos vet hiq. Kerqysh hiq s'ban me marre pushtetin sekti VV-FER se nonen kane me na q... askund vend s'kane me na lane! Bile edhe m'u anku s'kena me guxu!


Asamblistja e Vetvendosjes n Skenderaj, Ajnishahe Halimi ka denoncuar bisedat informative shantazhet q jan duke i ndodhur asaj nga njerzit e Albin Kurtit.

Ajo ka denoncuar tre zyrtar t Vetvendosjes, t cilt, sipas saj, e kan marr n bised informative duke e shantazhuar, etiketuar.

Megjithkt, ajo ka thn se ata tre udhheqs t VVs nuk jan askushi.

Nuk dihet saktsisht se pr cilt zyrtar t Lvizjes bhet fjal, por inicialet e tyre i ka publikuar n Facebook, e q jan D.M, A.K dhe B.A.

Nje dite e bukur me diell. Mengjes i mire. Pranvera ne prage t'deres. Ama disa sikur D.M e A.K dhe B. A. I duan vetem ngricat! Une jo! E dua llojllojshmerine me koloritin harmonik! E tille isha dhe e tille do mbetem! Nuk mund te jene te famshem ata, te cillet "perpiqen "qe historine e zorshme ta fillojne nga vetja e tyre! Edhe cfare historie se; te shantazheve, marrje ne biseda informative ,perpjekje per diskreditim ,etiketme dhe qe nuk jane askushi! Por, gezuar pranvera!, ka shkruar ajo n Facebook.

Zyrtar t Vetvendosjes n Skenderaj kan thn se fjala sht pr Dardan Molliqaj e Boiken Abazi.

https://www.facebook.com/pages/Parashikimi-i-fatit-tuaj/372670666155994?pnref=lhc
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsoris
MessageSujet: Re: Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kujtim Kurti burgoset nga Gazideda ne shqiperi 1993
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: