AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fehradin Gashi dje udbash pastaj uēk interesant puna e uēk

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fehradin Gashi dje udbash pastaj uēk interesant puna e uēk    Mer 18 Mar - 6:50

youtube]RqssJQOULYg[/youtube
youtube]zeSHZOSTNMg[/youtube

youtube]rxck3exAmnI[/youtube

Fahredin Gashi -Faruku, dikur bashkėpunėtor i Gjorgjeviqit, sot veteran i UĒK-sė!
Fahredin Gashi ishte i bindur se do tė vritej nga UĒK-ja. E njihte veten pėr bashkėpunėtor dhe mik tė komandantit tė Policisė serbe nė Shtime, Dragan Gjorgjeviq, shkruan sot Koha Ditore.

Qė t’i shpėtonte mė sė keqes qė e priste, kishte marrė masa parandaluese. I kishte dėrguar njė kamion vegetė, UĒK-sė.

Kur lufta po pėrhapej gjithandej, biznesmeni qė mbante revole me leje para luftės kishte kaluar nė krahun tjetėr duke iu bashkuar Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Kishte arritur tė shtrinte lidhjet deri te komandanti i pėrgjithshėm, Azem Syla.

Historinė e bashkėpunimit me Policinė e Serbisė dhe mė vonė bashkimin me UĒK-nė e ka dhėnė vetė Fahredin Gashi, i njohur si Faruku nga Shtimja, gjatė njė dėshmie qė ka dhėnė vite mė parė pėr hetuesit e Hagės. Dėshmia e tij ėshtė shumė e ngjashme me akuzat qė janė nė raportin e senatorit Dick Marty. Kishte folur pėr kidnapime, vrasje dhe dėrgim tė pengjeve nė kampe tė Shqipėrisė. Gashi ka qenė i arrestuar dhe i mbajtur njė kohė nė kampin e Llapushnikut.

Megjithatė, Fahredin Gashi, i dėnuar me 18 vjet burgim pėr vrasje tė njė fshatari nga Varigovci nėn dyshimin se kishte bashkėpunuar me forcat serbe, ka fituar statusin e veteranit tė UĒK-sė. Emri i tij ėshtė i 437-ti nė listėn e veteranėve tė Zonės Operative tė Pashtrikut.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fehradin Gashi dje udbash pastaj uēk interesant puna e uēk
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: