AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Milaim Zekani e shan B.Rexhepin si Shaban Arushen e Pejes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Milaim Zekani e shan B.Rexhepin si Shaban Arushen e Pejes   Mar 24 Mar - 17:13

Porosia e Milaim Zekės pėr Bajram Rexhepin
Gazetari Milaim Zeka ka reaguar ndaj deklaratave tė fundit tė ish-ministrit Bajram Rexhepi pėr SHIK’un. Gazetari Zeka i nė profilin e tij nė Facebook ka shkruar se Bajram Rexhepi, sado argumente tė ketė, nuk e beson njeri. Zeka ka thėnė se ai ėshtė dashur te flas shume me herėt. derisa ka thėnė se kėshilla pėr Bajram Rexhepin ėshtė: “Shko dhe fol ne Prokurori. Te paktėn shpjegoje nga A deri ne Zh skandalin me pasaporta. Sa pėr opinione, ju qe keni qene brenda haleve (qenefave) te quajtura parti politike, ju lutem heshtni! Mos folni, se njerėzia po tallen me juve sikurse me Shaban Arushėn e Pejės”.

Ky ėshtė postimi i plotė i Zekes nė Facebook:

Nje keshille e babait tim per Jakup Krasniqin dhe Bajram Rexhepin

Kush ka qene babai, Brahim Zeka, nuk po dua te flas. Flasin te gjithe ata qe kane pasur fatin ta njohin, ta degjojne, ose ta lexojne.

Ne vitin 2001, tek ishim ulur perballe njeritjetrit, me shikoi ne drite te syrit, edhe me pyeti: A ke ndermend te futesh ne politik me keta shoket e tu? Jo, i thash. Mire e ke menduar, ma ktheu babai. Po pse, e pyeta?!

– Degjo, tha Brahim Zeka: Me pas hy ne Lidhjen e Komunisteve te Jugosllavise, ka qene si me ra me koke ne mut!!! Mbasi e ke ruajtur koken, ruaj edhe kembet, se po ta jap besen e Zotit se mut deri ne fyt kane me ba..!!!

Kjo keshille e babait tim ma ka ruajtur te pakten gjysmen e ftyres. Baci Jakup me ka kritikuar rende per shkrimin tim rreth Azem Vllasit. -Mos me fut nje thes tha me Azema e Hashima. Po si te mos e fus, kur me ta ka qene. Ndoshta do te pendohesha sikur te ndahej e te merrej me pune intelektuale si i pavarur. Shkuarja e tije me Fatmir Limajn me bene shume per te dyshuar. Te pakten Ai dhe une e dim qe Fatmiri nuk eshte ndare nga Hashim Thaqi puna e parimeve, apo principeve. Hasha ja ndali tagjine, prandaj s kishte kuptim qendrimi i tije i metutjeshem ne PDK.

Edhe Bajram Rexhepi, sado argumente te kete, nuk e beson njeri. Ai eshte dashur te flas shume me heret. Mendimi im dhe keshilla ime per Bajram Rexhepin eshte: Shko dhe fol ne Prokurori. Te pakten shpjegoje nga A deri ne Zh skandalin me pasaporta. Sa per opinione, ju qe keni qene brenda haleve (qenefave) te quajtura parti politike, ju lutem heshtni! Mos folni, se njerezia po tallen me juve sikurse me Shaban Arushen e Pejes.http://botapress.info/porosia-e-milaim-zekes-per-bajram-rexhepin/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Milaim Zekani e shan B.Rexhepin si Shaban Arushen e Pejes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: