AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Botapress;Mehe Uka udbash sipas deshmive ne Hage Bota sot

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Botapress;Mehe Uka udbash sipas deshmive ne Hage Bota sot   Mar 31 Mar - 6:58

http://botapress.info/haxhi-kuqi-mehe-uka-u-lirua-nga-burgu-me-pergjue-adem-jasharindokumente/


EKSKLUZIVE AUTHOR: BOTA PRESS - 31/03/2015 Share Twitter Facebook
eksluiaive
Comments Off
Haxhi Kuqi: “Mehė Uka u lirua nga burgu me pėrgjue Adem Jasharin!”(Dokumente)  
Ish-agjenti serb Zoran Stijoviq ka deklaruar nė Hagė se” Mehė Uka i burgosur shumėvjeēar ka punuar me pseudonimin “Moravac” ėshtė liruar nga burgu me qėllim qė tė pėrcjellė lėvizjet e Adem Jasharit.”Botapress 31 mars

Nė kuadėr tė polemikave nė rrjetin social nė Facebook nė mes tė Reshat Badallajt e Haxhi Kuqit, ky i fundit ka postuar njė shkrim dhe njė dokument nė tė cilin thuhet se Mehė Uka ėsht liruar nga burgu nga Sigurimi serb pėr tė pėrcjellė lėvizjet e Adem Jasharit.

Kuqi sjell nje dokument tė dėshmisė sė njė prej pjesėtarėve tė Sigurimit serb Zoran Stijoviq i cili gjatė dėshmisė sė tij nė Tribunalin e Hagės nė procesin kundėr Ramush Haradinaj ka thėnė se Mehė Uka i burgosur shumėvjeēar ka punuar mė pseudonimin “Moravac” ėshtė liruar nga burgu me qėllim qė tė pėrcjellė lėvizjet e Adem Jasharit.

Sipas Haxhi Kuqit, Mehė Uka “,, ėshtė dhendrri i Reshat Badalles i cili paraqitet si zbulues i udbashave,por permes kesaj xehes se poshter i fute ne radhe me qellim atdhetaret. Ata qe kane organizue demostrata ne kohen e Milloshit,perpara kane marr leje nga serbet,pastaj kane shite atdhetarizem para shqiptareve.
Qellimi i organizimit te demostratave ishte zbulimi i atdhetareve dhe likuidimi i tyre nese nuk pranojne te behen klyshet e serbise.Neper burgje ma se shumti kishte udbash se sa atdhetar.Qellimi i te burgosurve udbasha ishte qe te shoqerohen me atdhetar neper burgje dhe tja zbulojne shoket”.

Posted by: Bota Press
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Botapress;Mehe Uka udbash sipas deshmive ne Hage Bota sot
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: