AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallah e shan Rugoven e Mark Krasniqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallah e shan Rugoven e Mark Krasniqin   Sam 11 Avr - 11:41

Ju tregoj kush eshte Mark Krasniqi qe fyen rende Adem Demaēin dhe mbron Ibrahim Rugoven!Shemsiu
17/04/2015 at 10:20
O Reshat Badallaj,ndoshta te gjithe tu paskan bere Haxhi Kuēi.Ndoshta edhe i nderuari Ibrahim Rugova tu ka bere si Haxhi Kuēi.Me ke nxitur qe te kerkoja per Haxhiun,por vetem shkrimet e tua i lexova qe ke shkrue kundra haxhi Kuēit.Ku nuk e shoh te rruges qe te mirrem me ju si nje njeri i serbise.Ti me sa e pash vete i kishe shkrue artikujt siq e paske adet qe tju shpifesh njerezve me qellim te poshter.Me sa siq i shpifeni te nderuarit Rugoves i shpifesh edhe Haxhi Kuēit kinser e paska dhunue qiken e vete.Por sipas fjaleve te moqme thojne nje fjale ti them sa nuk me ke thene i pa moralshem.Mesiguri jeni ju qe e paskeni dhunue qiken e juaj.Ti qe ne qdo kand ku ka shqiptar,tenton te arsyetohesh per teberat qe i ke bere popullit shqiptar te kosoves.Ti qen i serbise kishe shkrue qe je kon ne burg la Ilaz Gjoni e Regjep Shaipin La Reshati vetem ti je kon me shkoll po la Regjepi u kon gjambaz e burr me t’poshter ska pas as ska me pas kurr Genci ke te nis per at udh po Zoti e ka qerrue n’dy sy.Reshat ti krijon vete artikuj kundra atdhetareve siq eshte i nderuari Ibrahim Rugova dhe atdhetari i shquar Haxhi Kuēi.Ti la Reshati vete i krijon shkrimet kundra atdhetareve dhe i merr si argumente kinse i ka qite serbia.Pra mos e vete se te tregon vete shpiuni i serbiser.La Reshati merri keto shkrime e shtinja ne vagine qikes tende e noshta ta lind ndoni kopil patriot .La Reshati ti je i lidhur me krimin qe sote behet ne Kosove.La Reshati,ti mundohesh dhendrrin tend shpiunin e shume fishte ta shendrron ne patriot,sidomos Mehe <Uken qe paska lapidar ne beograd e permendore ne Mitrivice.La Reshati ti ēdo sjellje te Adem Jasharit ,ja ke percvjell mediave sdekrete serbe dhe u be masakra e familjes se Jasharajve.La Reshati,ti je njeriu shume i rrezikshem i popullit shqiptar.Populli eshte ai qe ti zbuloi te kqijat e tua qe ja paske bere popullit shqiptar.Me kaq nga Opojaliu
in Opinione 06/04/2015 32 CommentsMark Krasniqi:Do bente mire Demaēi per veten, po te vdiste ate dite kur doli nga burgu
Nė mbrojtje te Ibrahim Rugovės, doli burri i njė magjupje shkinė, Anxha bija e Zhivkut,MARK KRASNIQI 

Marku, ėshtė ai qė tradhtoi Maria Shllakun, Gjon Serreqin dhe qe detyroi vellain e tij, Pjetrin tė pi gjak me Dragisha Joviqin, tė bėhet “probatim” e, ky eshtė “sudija” i kohes Rankoviēit, Z. MARK KRASNIQI.
 
Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

-Kėtė shkrim po e filloj me njė thėnje tė pamfletistit francez, Pol-Luj Kurije: “Le t“ju marrin nėpėr gojė, t“ju pėrqeshin, t“ju dėnojnė, t“ju burgosin e, madje edhe t“ju varin, por publikoni mendimin tuaj”!… 
Adem Demaēi
-Ata qė mė njohin, e dinė se nuk jam i prirur pėr tė hapur sherre, por, atė qė e kam menduar e kam thėnė edhe para ēetnikėve tė Drazh Mihajlit, satrapit Tito, kasapit Sllobodanit,spiuneve dhe tradhtareve dhe argatėve te kuzhinave te Beogradit te sojit tė Ibrahim Rugovės dhe klyshėve tė tij.
-Kur na hodhėn nė gjyq pėr herė tė fundit,nė Prizren,pėr Demonstratat e Zhurit,kėrkohej dėnimi me dhjetė vjet deri me vdekje,ne sallėn e gjyqit e sulmuam spiunin, Rrustem Ramosaj,i dekoruar me Medaljen pėr Trimėri,nga kryetar i Kryesisė te Jugosllavisė te asaj kohe, Borisav Joviē, pėr vrasjen e tre kushėrinjve tė mi dhe pėr arrestimin tim dhe nuk na u tremb syri…
Para ca ditėsh, Simboli i Rezistencės Shqiptare, baca i maleve, Adem Demaēi, e tha tė vėrtetėn pėr Ibrahim Rugovėn se ishte antikombėtar dhe frikacak.
-Shih pėr ketė, u ngrit plaku matuf, Mark Krasniqi, dhe mallkoi bacėn duke thėnė:“Me mirė tė kishte vdekur Adem Demaēi, atė dite kur doli nga burgu…“
-Ky burrec shkine, ata qė nuk e din, ky ishte dhėndėr Serbie.
Do tė ishte mirė qė Marku, (e kishe profesor ne Seksionin e Gjeografisė, tė tregonte opinionit tonė se ku e ka vajzėn dhe ky Mark Krasniqi,ose Mark Topuzi, tė tregon shqiptarėve se nė vitin 1945, se cka tha pėr dėnimin e Malokut dhe grupit te tij.
Z. Mark Krasniqi, ėshtė dhėndėr shkine,i martuar me Anxhen e Zhivkut.
Mark Krasniqi, sa e mallkon Adem Demaēin, ėshtė mire te mallkojė veten se si e pėrjashtuan nga kolegji i Padovės pėr amoralitet-(kurvėri), sesi e tradhtoi Marie Shllakun e Gjon Sereqin, sesi e detyroi vellain e tij, Pjetrin tė pi gjak serbi dhe tė behej vėllami (probatim ) me shkaun Dragisha Joviqin, lidhjet e tij me Aleksandėr Rankoviqin…
Po kush je ti mor-horr e zuzar tė mallkosh, Adem Demaēin, i cili, tridhjetė vjet u dergj kazamateve jugosllave, e ju, bėnit gosti me serbėt e krajl Nikolla Pashiqit, nė Beograd…
Pak fjale se kush ishte Ibrahim Rugova?
Dr. Rugova,ishte kryetar i njė partie politike, me emrin LDK, e dal prej bishtave te komiteteve, e dal prej Lidhjes se Komunisteve te Jugosllavisė. Lidhja Demokratike e Kosovės ishte e regjistruar nė Beograd qe mbante nėnshkrimin e Vlado Kambovskit, ketė parti me se shumti e pėrbėjnė udbash,komitetlinj qe deri dje kanė lehur pa pushuar kundėr nacionalizmit,shovinizmit,irredentizmit,separatizmit shqiptar. Ibrahim Rugova, kėrkonte njė shtet paralel, njė shtet sandviē, te hapur njėsoj si ndaj Serbisė si ndaj Shqipėrisė.
Ibrahim Rugova, mbolli farėn e ndarjes e te pėrēarjes. Me datėn 25 shkurt 1998, tamam si nė kohėn e revizionizmit serbosllavojugor filloi defirencimin…
Ibrahim Rugova,jo vetėm kaq,ky shkon edhe me larg kur kryengritjen popullore shqiptare,Ushtrinė Ēlirimtare te Kosovės, i cili i doli ne pritė ushtrisė gjakatare serbiane, qė zotėronte makinerinė me moderne luftarake,mercenareve rus,spiuneve dhe tradhtareve, i quante dorė e zgjatur e Zhelko Razhnjatoviqit- Arkanit e Vojisllav Sheshelit,ēetnik i pėrbetuar, qe haptazi kishte thėne se duhet lėshuar kosėn e vdekjes ne koka shqiptare,dore e zgjatur e filanit e filanit!
-Ky “njeriu” me shallė,Ibrahim Rugova, thoshte se kėta njerėz te UĒK-ės nuk kanė kurrfarė ndikimi ne popull,ky ish anėtari i partisė serbe Ibrahim Rugova shkoi edhe shumė me larg kur te gjithė ata njerėz qė kishin vendosur pėr te vdekur pėr KOSOVĖN DHE TROJET TJERA ETNIKE, i quante njerėz te sėmurė!
Deri sa shqiptaret vriteshin e digjeshin pėr se gjalli Ibrahim Rugova ne shtėpinė e tij u takua me ambasadorin rus. Detajisht,opinioni shqiptar,nuk do te marrė vesh kurrė se ē“ėshtė biseduar aty…
Spiunet dhe bandat e tij serbiane qe vepronin nė Diasporė,e veēmas ne Gjermani, qe kishin lidhje te deridjeshme me konsullatat e ambasadat serbe ne rrugėn Flugstrasse numer 21, me Rade Vuēetiqin, Liljana Petrashiqin e Shtefan Lajtmanin, koktimet e tij i mbronin nė stilin: “Skenat ne TV janė tė montuara“-(Autor:Kryesia e Deges se LDK-es ne Gjermani), „Rugova mbahet peng“-(shtypi qe kontrollohej nga Bujar Bukoshi) dhe „Ibrahim Rugoves i kanė dhenė drogė“-(propagandė e aktivisteve te bazės se LDK-ės ne diasporė) te cilat dėshtuan pėrballė fakteve:
E para,ai vetė, ne njė intervistė dhenė njė organi te Qeverisė se Bujar Bukoshit ne diasporė pranon se SERBET I KANĖ AFRUAR SIGURI DHE ISHTE I PA KEQTRAJTUAR, e dyta, ai pranoi SE KA SHKUAR TEK MILLOSHEVIĒI, E KA PRITUR NE SHTĖPI ambasadorin rus dhe ka vizituar Prishtinėn e bombarduar nga NATO bashkė me kryetarin SERB MILLOTUNOVIĒ…
Nėnshkrimin e kėtij njeriu me shall, Ibrahim Rugova qe e beri me kasapin,Sllobodan Millosheviē, e zbuloi gazeta e njohur gjermane e datės 11 maj 1999, „Frankfurter Allegemeine Zeitung“, i cili pranoi vetė te ketė nėnshkruar nė prill. Rugova, pazare te kanaleve te nėntokės me serbet kishte bere edhe me „marrėveshjen e arsimit“…
Synimi i Beogradit dhe i falangave ēetnike ishte qė ta ul Rugovėn ne tavolinė, me qellim qe t“ ia ulė AUTORITETIN NATO-S dhe doli Millosheviēi duke u zgėrdhirė si qen i zgjebosur me „ajken“ kosovare,Ibrahim Rugovėn. Ēuditėrisht, Ibrahim Rugova, i dehur tapė fare (ata qe nuk kanė njohuri Ibrahim Rugova ka qene pijanec kronik dhe duhan-thithės burgi), ja kaloi shumė duke u zgėrdhi.
Pijaneci u alivanos nga zgėrdhimjet dhe Fehmi Agani dhe Mahmut Bakalli, titist dhe lavirash (kurvar) i njohur e spėrkatėn Rugovėn me ujė te ftohur pėr te ardhur ne vete.
Disa gomarė mendonin se Milosheviēi e mori me zor Rugovėn.
Nė rregull!
“Po kush e ndėrseu me zor tė zgėrdhihet, kur nė KOSOVE PIHEJ GJAKU ME LUGĖ, -siē thotė , -sipas njė fjale popullore shaljane;-patrioti i rrafshit kombėtar, Fadil Shyti,(Ilir Shypnia)…
-Spiunet dhe udbashėt serbė,titistet e strehuar nen kulmin e LDK-ės, flisnin pėr kėrcimin e Milosheviēit ndaj Rugovės. Edhe kjo ne rregull! Po si ka mundur te jetė kėrcėnimi ?
Njė gjė ėshtė e shume e sigurte se kėrcėnimi asesi nuk ka mundur te jetė:“prano bashkėpunimin se do ti vrasim shqiptaret dhe do t“i nxjerrim jashtė Kosovės, sepse njė gjė e tille kishte ndodhur tanimė. Por ai mund te dukej kėshtu:“PRANO TE PUNOSH ME NE SE DO T“I NXJERRIM TE GJITHA TE PALARAT E KOHĖS SE JOSIP BROZ TITOS NE SIPĖRFAQE,OSE,PRANO SE DO TĖ EKZEKUTOJMĖ“!
Pėr Ibrahim Rugovėn mė me rendėsi ishte e shoqja Fana, fėmijėt dhe banda e tij sesa populli qe pėrzhitej e therej me hanxhar. Shih se ēka benė tradhtari Ibrahim Rugova.
Sllobodan Milosheviēi,kasapi i shqiptareve, qe sipas planit „Patkoi“ te pėrpiluar nga Sreten Lukiqi, pėr dėbimin dhe shfarosjen e shqiptareve nga trojet e tyre,dora vetė, e ēon telefonin dhe kėrkon nga miku i tij,LAMBERTO DINI qe tė organizoj udhėtimin e RUGOVĖS PĖR NĖ ITALI DHE ATĖ DUKE KĖRKUAR SIGURINĖ MAKSIMALE DHE PRITJES NE ROMĖ.
Shtrohet njė pyetje: NJĖ DIKTATOR KAQ I EGĖR, A DO TĖ TREGOHEJ KAQ I KUJDESSHĖM PO TE ISHTE NJĖ ARMIK I SERBISĖ. ME SIGURI JO!Ose: PO TE KAPEJ KOMANDANTI LEGJENDAR, ADEM JASHARI,A DO TĖ SIGURONTE MILOSHEVIQI AVIONIN DHE SIGURINĖ MAKSIMALE.
Ibrahim Rugova nuk e pa fare te udhes qe te vizitoj as varrin e Komandantit Legjendar, ADEM JASHARIT. Nuk dua te flas shume ne kėtė rast pėr UĒK-ėn, se nuk shkojnė bashkė Legjendari dhe Tradhtari.
Pėr Rugovėn UĒK-ja konsiderohej terroriste…
Ibrahim Rugova, nuk e pėrkrahu as Demonstratat e 1 Tetorit, qe edhe kjo ishte kthesė e madhe historike kombėtare. Ibrahim Rugova me ndihmėn e Bujar Bukoshit,hajnit te 3% dhe disa bashkėpunėtoreve te ambasadave serbe qė kishin gisht nė vrasjen e Jusuf, Bardh Gėrdallės e Kadri Zekės, erdhi nė Gjermani.
-Ēka i thane gjermanet:
“Ky qenka kartė e djegur. Ja nr. e telefonit 110 dhe neqoftese vjen ndonjė hajn me tė vjedhur telefono”.
Rugova, u prek nė tel dhe bashke me bandėn e vete ikėn tė zhabarit (bretkocėt italianė) …
Kokėshkretėt kurrė nuk kishin menduar se njėherė e pėrgjithmonė do te vdes regjimi i Serbosllavisė me zagarėt e tyre, qe nga krijesa kishin punuar kundėr kombit shqiptar. Ajo iku ne theqafje bashkė me tradhtaret.
Ibrahim Rugova ish anėtari i partisė “komuniste”, serbiane,udhėhoqi politikėn mė poshtėruese dhe nėnēmuese qė nuk e njeh historia shqiptare nga 1100 luftėra kundėr pushtueseve pėr liri.
Nė Kosovė, kishte gomarė qe Rugovėn e krahasonte me Mahatma Gandin. Fjala Mahatma nga indishtja do te thotė:Njeri i mire. Gandi, atė pėlhurėn si ēarēaf qe e mbante veshur nuk e bleu nga anglezėt.
-Hyri ne vegun e drunit dhe me kėmbėt dhe duart e tij e bėri dhe e qepi…
Gratė shtatzėna nuk i dėrgonte te mjeket anglezė, por lindin nėpėr shtėpi private me gratė pashkolle… e jo si ky pijanec qė zgėrdhihej neper kancelaritė e Beogradit e Evropės kurvė…
Ibrahim Rugova, nė bashkėpunim me serbianėt ishte dakorduar qe te jete kryetar i Lidhjes Demokratike te Kosovės. Beri barakėn para hundeve te policisė serbe, qe askush nuk guxonte t““ ia prishke tymin e duhanit. Dhe, vėrtetė kėshtu ndodhi. Hapi derėn pėr te gjithė bashkėpunėtoret e KOS-it, UDB-ės, spiunet dhe tradhtaret e vendit.
Ibrahim Rugova, nė partinė e tij nuk pranoi te burgosur politik, qe denbabaden kishin tradita te moēme atdhetare. Ky pijanec mbolli farėn e ndarjes dhe te pėrēarjes.
Kam njė pyetje tė thjeshte po shumė logjike: A njihni ju ndonjė shqiptar qe ka gjak shqiptari qe e ka pėrkrahur politiken e tij?
Unė, nuk po flas pėr ata shqipfolės gjakprishur dhe qe e kanė gjakun ujė. Por, pėr ata shqiptarė qė ndėr dej kane gjakun e Arbėrit.
Kėtė politike nėnēmuese e poshtėruese e kane pėrkrahur te gjithė spiunet, tradhtaret e titistet.
Po vetėm pyetni idhnaret e tij se ku ke punuar para luftės dhe a e kane pasur te varur ne baski (gozhde) 16-teshe fotografinė e qenit plak Titos ne odat shqiptare…?!!!
Po ky far Rugova, ēka bėri me patriotin UKSHIN HOTI?
E pėrjashtoi nga partia,burgosi dhe humbi pa shenj e nishan.
Te gjitha poshterisite e tij i ndėrpreu i MADHI ZOT!
Ehu, i qofsha falė!
Nga mėkatet nuk arriti te shoh Pavarėsinė dhe dikush krahasoi me Mojsiun, Turp!
Ibrahim Rugova dhe banda e tij e OZN-as dhe UDB-es qe nga koha e Titos ishin bere shėrbėtor te fashizmit. Pushtuesit e huaj ia kishin zėnė frymėn shqiptareve me shekuj. Shqiptaret dėshironin te merrnin pak frymė dhe me kohe e kishin nisur vallen e ēlirimit.
Kėta shėrbėtorė te fashizmit nuk ishin ngopur kurrė qe thika e pushtuesit kishte shkuar mjafte thelle ne palcėn e kombit shqiptar. Me shėrbimet e kėtyre pushtuesit na i vranė burrat me te forte te kombit,prapa kurrizit.
Kėta edepsėz kombit tone i sillnin vetėm te liga dhe puna e tyre i hynte ne pune serbianeve.
Ibrahim Rugovės, shpeshherė kur i shtrėngonte litari ne qafė nga serbet i ngatėrronte gurėt dhe hante me dy lugė dhe mundoheshin te shtrembėronin edhe historinė e arbėrit qe ishte shkruar edhe neper lėkura-pastaēi delesh e berrash dhe mendonin se janė shuar burrat e arbėrit.
Burrat e arbėrit u ngjallen me Ushtrinė Ēlirimtare te Kosovės, qe e pshurren politiken e tij poshtėruese me orientim jugosllavė.
Kur u themelua UĒK-ja, Rugova dhe argatėt e udb-es filluan t“i bien kambanave te mortit,nga frika se po i humb dheu nerkembe. Kėta tradhtare te kombit i hapnin veshėt pėr te dėgjuar edhe frymarrjen e atdhetareve dhe haberet i dėrgonin ne Beograd,krejt me qellim qe te bėjnė te pamundur dhe te pafat kryengritjen shqiptare kundėr hordhive ēetnike te Car Dushanit, krajl Nikolles,Rankovicit, Drazh Mihajlit, Titos, Miloshevicit…
Ibrahim Rugova,lėre qė nuk e pranoi UĒK-ėn,por, bashke me serbianet dhe ruset u mundua te shkatėrrojė.
Ne kohen kur kur digjej flake dhe piqeshin shqiptaret si berrat, ne bashkėpunim sekret ky futi disa dhendur shkinash te formojnė FARK-un, duke ju dhenė nga 100 marka,shkyene shenjen UCK e vene FARK-un,digjni fshatra,vrisni shqiptare dhe t“ia leme kėmbėt e arushės UĒK-ės. Dhe, personalisht ky pijanec formoi komisionin pėr krimet e UĒK-ės dhe me dorėn e vetė e nėnshkroi.
Por kur krisi lufta e veletet dhe shqiptaret pėrparonin, IBRAHIM RUGOVA NUK U BASHKUA ME POPULLIN POR FUTI BISHTIN NDERVEGĖ DHE IKU SI FRIKACAK.
Sa e sa kryetar shtetesh ndanė fatin me popullin,sa e sa kryetar shtetesh nuk u larguan me popullin,pranuan burgun,vrasjen disa pranuan edhe litarin ne qafe dhe nuk ikėn si zagarė lepujsh.
Vetėm njė shembull:
Kur shpėrtheu lufta ne Bosnje, Alia Izetbegoviqi,veshi uniformen ushtarake dhe iu bashkua popullit edhe kur e kapen nuk iku,por i“ u drejtua popullit: “Unė jam me ju…”
Nuk pranoi te iu kėndohet kėnga me lahute pėr tradhti kombėtare.
Po mirė. Po njė anije do tė fundoset nė detin e hapur dhe kapiteni i saj duhet tė ikė apo tė qėndrojė brenda?!
Mjerisht, ka gomarė shkuar gomarėve qė Ibrahim Rugovėn e quajnė edhe hero. Po tė shohim se ēka ėshtė fjala hero?
Ai qe ka kryer njė vepėr te lartė trimėrie e vetėmohimi nė luftė a nė punė pėr popullin pėr atdheun e vet, ai qe ėshtė shquar pėr trimėri tė lartė dhe pėr guxim te pashoq pėr te mirėn e popullit e te atdheut kundėr pushtuesve TĖ HUAJ DHE TRADHTAREVE TE VENDIT, AI QE KA DHENĖ EDHE JETĖN DUKE KRYER VEPRA TE TILLA…
Kaq kesaj radhe nga une,RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

 

Komento
 • inShare
32 COMMENTS

[list=commentlist]
[*]
Prishtina
06/04/2015 at 21:12

Krejt ky artikull ėshtė i vėrtetė/ E ēmoj Reshatin pėr guximin e kėti realiteti.
Vėrtetė nga tė gjithė njerėzit qė unė i njoh, nuk ka asnjė qė ka kontribuar pėr Ardheun dhe ka qenė pėrkrahės i Rugovės apo anėtarė i LDK.
Reply
[*]
agu
06/04/2015 at 22:26

Kush mbeti patriot e shqiptar ne Kosove…????!!!!!!
Reply
[*]
Lorenc Topuzi
06/04/2015 at 22:38

He more Zhurjan,more matuf,po Ti sigusrisht paske pas jetuar ne Beograd,dhe paske pasur pune me ta,sepse ua paske mesuar emrat dhe rrent e serbise tel.Ti paske pasur te bej me kriminel si me Adem Demaqoviqin,i cili 28 vjet burg i ka kryre ne mbikqyrjen e dhe perkujdesjen e UDB-ashve Jugosllav e serb.Iku more Badallaj,se Ti edhe fytyren e paske si Rankoviqi,njasi fytyre qe vetem ne Kine kam pare.S’kam ēka humbi kohe me ty more spiun,more kolabaracionist i djegur i Serbise,more tradhetar i kombit shqiptare,more egersire e maleve te Zhurit.Inshalla s’ke lene femij fare se po te ngjasin kah ti vaj halli per shqiptaret.Adem makrreci ,lufta ,fashistet serb me arsenalin luftarak tmerronin mbare popullin anekend Kosoves e sidomos Prishtines,e ,Makrreci,pikresht mini i vogel Ademoviqi,shetitte me duar ne gjepa neper Prishtine,askush nuk e guduliste fare-Ky esht Spiuni,si mund te jete spiuni ndryshe veq si ky micrraku Adem.Ti,e paske kryr Fakultetin e rrenave e te tradhetise ne Beograd,ik nga Kosova,nese shqiptaret e kosoves mmbushen mend ,ne e pare duhet te likuidohesh ti more klysh i Rankoviqit…No coment
Reply


 • RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
  07/04/2015 at 10:12

  Dhe si t“i pergjigjem me kulture keti bir kurve me emrin Lorenc. Jo qe i kam humbur elementet e kultures shqiptare,por, tradhtareve te kombit dhe klysheve te Serbise, duhet pergjigjur me fjalen bir kurve1 Kaq. Akoma nuk e kupton se te ka vdekur Tito dhe te ka ikur nena jote SERBI…!
  Reply

 • RRON
  08/04/2015 at 15:03

  Lorence e verteta dhembe.Nuk eshte hera e pare qe ne mashtrohemi mbas udheheqeve tane,dhe as nuk do jete e fundit kemi akoma kohe per te mesuar,…por mos u deshproni sepse eshte proces qe duhet te kaluar,per te mesuar.Paraja eshte e embel dhe njerezit i mashtron, ashtu sikurse keto qe po mashtrohen sot,dhe nuk i leshojne askujt vendin.Nuk jane ma te mire as keta.Fatkeqesia e nje popullit eshte kure ata besojne ne idhujt e rrejshem.Mire e tha autori i shkrimit,vetem ajo mjafton te merret parasysh.Se Izetbegoviqi veshi uniformen dhe u rendit me popullin,kurse Rugova ate nuk e beri,ai formoi ushtri tjeter,perse e beri ate kure populli ishte rrjeshtur ne luften e ēlirimit te vendit?keto jane ato qe te gjithe ata duhet te pergjigjen dhe mos te hyjme ne detaje se kemi mjafte ngjareje te tijat enigmatike,por kjo histori do te pres pak dhe te gjitha do te dalin ne shesh.
  Reply


[*]
Anton Antoni
06/04/2015 at 22:38

Te mendosh me nje mendje te shendoshe psiqike te shkruash per Personalitete te Kombit Shqiptar si Akademik Mark Krasnqi dhe Presidenti Historik Dr. Ibrahim Rugova, se pari duhet te jeshe nje veprimtar i madhe si ne anen kombtare dhe ate njerzore, jo te shkruash vetem RRENA, kjo eshte nje prapagande e paguar nga armiqet tane shekullore, NUK DI A KANE GJAKE SHQIPTARI ata qe i bajne keto gjana, kurse ju qe shkruni dhe komentoni PA AS NJE ARGUMENT per keta personalitete te Medha te Kombit Shqiptar,
JU NUK MERITONI AS TE JENI NE LETER SI SHQIPTAR…..
Reply
[*]
qendrimi
06/04/2015 at 22:46

Te lumt shkrim i mir i argumentur me fakte dhe pas asnji shtrembrim. Por me fakte historike duhet te ket qdo gazet ditore si lajm eskluziv.
Reply


 • RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
  06/04/2015 at 23:01

  Bijte e shkines qe kane nder dej gjakun e zhupaneve dhe te vojvodeve, te futen ne profilin tim dhe te shofin faksimilin origjinal,per Markun, qe edhe ne vitin 1968,se kush ishte…?
  Ne nuk humbim kohe ne cdo qen shkau qe leh se humbim kohe..
  Reply

 • tafilil_lula@hotmail.de
  06/04/2015 at 23:19

  na qenka,ky far reshat babadalla zhuriani,nje njeri me shum veti prej nje shpijuni,e i zier e i kryposur neper kuzhinat e serbis.si mundesh o qen bire qeni ta mbrosh nje plake matuf,nje shpijun te serbis e rusis,si ske ftyre oj qelbesir,ta fysh,drr ibrahim rugoven,themeluesin dhe luftetarin e pare te shtetit te kosove.po ti o qen,i serbis,ti sterrvin ngrenes,ti o prapanice lpires,ti qe ne qdo kand ku ka shqiptar,tenton te arsyetohesh per teberat qe i ke ber popullit shqiptar te kosoves,a e di ti oglaca e miut se sa njerin e ke shti ner dru per kohe te serbise,a e di sa peshqeshe ke marr nga milloshi,a e di se qfar pune ke krye gjate kohes se milloshit,a e di se ne e dime se sa tehollat te kan ardhe e te vin naten ne shtepi,ja kush je ti,ti je ai qe ter naten flet ne telefon serbisht me beogradin,e diten shtiresh shqiptar,ti e di se je terbesh,i zier mire me shkije,mos dil ma m,e asni shkrim kunder rugoves se do te dalim me dokument e te tregojm se kush je.ndytesir,merre demaqin e qo ne shtepi se ai ashtu si ashtu eshte njeri,mamire me thane,eshte nje lugat i pa kerkend,pos teje e djalit te milloshit,ate as femit e tij se pranojn per baba,ja ky je ti o terbesh i flliqur
  Reply


[*]
RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
06/04/2015 at 23:41

http://www.albaniapress.com/fotot/lajme_foto/feb_12/624Scan4.jpg
LEXO SE KUSH JEMI NE BIRI I SHKINES,”TAFIL…”.T I KE TE DREJT QE SHAN,SEPSE NDER DEJ KE GJAKUN E SHKAUT.T“I JE NJE BIR SHKINE PA KURFARE DILEME.DHE NEQOFTESE NUK ESHTE E VERTET DIL SI BURRAT NE MEJDAN.POR NUK GUXON SE TE NJEH POPULLI FAMILJARISHT SE KUSH JENI…?
http://www.albaniapress.com/fotot/lajme_foto/feb_12/220Scan5.jpg
LEXO EDHE KETE,TI BIRI I SHKINES “TAFIL”
Reply
[*]
Ismail qaka
07/04/2015 at 01:22

sipas juve po del me shume se gjysa e Kosoves jo shqiptar apo si i quani ju tradhtar se mbas luftes ne Kosove fitoi i nderuari dhe i pavdekuri IBRAHIM RUGOVA. Turp duhet me ju ardh, se veq ju ishi’t kan shiptar. O zot sa me vjen turp me komentu per keto gjera qe lloj lloj qobanit i erdh radha me fol dhe me shkru
Reply
[*]
Ganija
07/04/2015 at 07:40

kėto nuk jan fakte , kėto jan mendime individuale tė pabaza che absurde !
Rugova e ka ditur se gjdo hap i uck sė pėrcillej nga serbija , formimin e UCK s e ka stimuluar serbija!
Tė gjitha kėto i dinte Rugova
Nė Uck kan hyr shum trima dhe luftėtar tė mirė , por UCK u bė magnet i fuqishėm nė tėrhjekjen e vagabondėve , hajnave, mashtruesve dhe banditėve! Tė gjitha kėto i kishte parasysh rugova
Kėto jan arsyet pse rugova nuk e la kosovėn dhe politikėn e botės tė bie nė grackėn e Serbis . Serbis ja bėri Rugova Shah Mat !
Reply
[*]
Ganija
07/04/2015 at 07:50

Gjdo hyrje Armėsh qė ka hyr nė Kosovė ėshtė evidentuar nga policija Serbe, Ka pasur raste kur Rimorkio me arm ėsht ndaluar dhe 5 minuta mė von ėsht liruar nga policija , rasti ka ndodhur nė kijev me 1988 dhe kėt e kan pohuar 10 vite mė vonė vet policėt e athershėn nė detyrė
Reply


 • Une vet
  07/04/2015 at 17:50

  hajde rren hajde, po kan je kah e rren o Gani, a po mendon se kemi vdek krejt na te kjeves a?, jo more rrenc, me mir trego se bire i cilit shka je, se nje shqqiptaar nuk mundd ti thot kto qe thua ti, nese e ke gjall nenen pyete cilin shka e ka pas arshik kur ke lind ti.
  Reply


[*]
Ganija
07/04/2015 at 07:53

Mulla Reshat mos mbaj kravat se asht haram
Reply
[*]
Burri
07/04/2015 at 08:48

Ky nuk ėshtė argument por vetem njė shkrim i ulėt individual.Kush je ti te te besohet? A nuk mjafton deshmia e dr. ne Hagė? Ato qe po i thua ti dhe i kanė shumė si ti u demantuan nga ky burr i madh ne Hagė. Te gjithė mbetet pa tekst sepse e theu Milloshevicin. Ky ishte i vetmi qe u kthye ne posovė te populli pas nesnshkrimit te bambardimeve te Natos. Edhe Adem Demaci kishte zyre ne prishtine dhe pse nuk e moren shkijet? Leri ato pallavra dhe hapi sytė e perkrahe te verteten e cila veq ka filluet te zbardhet. Pse nuk dilinin Jasharajt ne ate kohe ti garantonin Rugoves ardhjen ne Prekaz nga Lushtaket?
LERI KETO BAJATLLØQE!!!
Reply


 • Burri
  07/04/2015 at 08:51

  Ky nuk ėshtė argument por vetem njė shkrim i ulėt individual.Kush je ti te te besohet? A nuk mjafton deshmia e dr. Rugova ne Hagė? Ato qe po i thua ti dhe i kanė shumė te tjerė si ti u demantuan nga ky burr i madh ne Hagė. Te gjithė mbetet pa tekst sepse Rugova i madh e theu Milloshevicin. Ky ishte i vetmi qe u kthye ne Kosovė te popullii vetė pas nesnshkrimit te bambardimeve te Natos. Edhe Adem Demaci kishte zyre ne Prishtine dhe pse nuk e moren shkijet? Leri ato pallavra dhe hapi sytė e perkrahe te verteten e cila veq ka filluet te zbardhet. Pse nuk dilinin Jasharajt ne ate kohe ti garantonin Rugoves ardhjen ne Prekaz nga Lushtaket?
  LERI KETO BAJATLLĖQE!!!
  Reply


[*]
Ruzhdi Salihu
07/04/2015 at 10:35

te lumt zotri RESHAT duhet ta din te gjith se tek ne nje HIQ po quhet hero e nje HERO i vertet po ulet posht por gjakprishurit i bejn kto far poshtersira dhe un te them ty qe asnjeher mosu ndal se shkruari te verteten mbi ata kushdo qofshin dhe atyre qe u dhemb e verteta net lehin hiq mos te ndalen shendet per juve i nderuar RESHAT BADALLAJ
Reply
[*]
idealisti
07/04/2015 at 13:50

Ti qenke gomar i tė gjithė gomarėve. Por mjafton vetėm tė shiqohet mbiemri yt (a=u) dhe do ta kuptosh se nuk ia vlen tė merret adkush me ty.
Reply
[*]
Une vet
07/04/2015 at 17:44

Komentuesit qe e “sulmojn” autorin e shkrimit, nuk e kuptojn termin SHQIPĖTAR, as termin trathtar, as termin serb e as termin patriot, keta qorra se kaan as iden me te vogel se qfar eshte kombtarizmi dhe nuk jan fare ne gjendje te kuptojn dallimit ne mes atdhetarizmit e antikombtarizmit, prandaj dhe nuk u shihet per te madhe sepse kan ngren mishin e derrit te serbis dhe ju eshte ber gjaku helm, sido qe te jet po e perfundoj me fjaaline: Mark Krasniqit nuk i vjen era shqiptar aq sa i ka ardhur Ibrahim Rugoves, arpma e ketij per se gjalli dhe e atij te ngordhuri e terbon jo veq Kosoven por edhe rajonin ne tersi. ( e di qe dikush do me shaj, prandaj un po i shaj i pari te gjith ata qe me shajn).
Reply
[*]
Berati
07/04/2015 at 18:50

ERALDI I KA TRAJTUAR KETO TEMA ME HERET , RESPEKTE EDHE PER JU Z.BADALLAJ
Reply
[*]
Hasani
07/04/2015 at 20:08

Une e njoh mire familjarisht Reshatin,Familje ma patriote eshte merzi me gjet ne Kosove. Kurre syni nuk ju ka tremb kesaj familje gjithmone Reshati i ka pri jo vetem vrrinit poe dhe Lumes,kunder tradhtarve dhe Serbise. Reshati nuk i shti mend me keta komentues spiuna i ben paqaver keta qena te serbise
Reply
[*]
LIMANI
07/04/2015 at 20:26

Te gjith keta qe po e kritikojn gazetarin ma te zot hulumtues jan me shkavin ani mo katolikt e ktyne ja qift turki familjen Perpara reshat zhuri e ja qifsh gruan ketyre shpiunave qe me siguri jan kon me titen e milloshin ani mo katolikt ja qifsha kryqin perpara reshat zhuri se jemi me ty e ja shkerdhefsh familjen ketyne shpiunave se marki e ibraimi rugova qe u ba pjeter jan kon muta
Reply
[*]
mefail rahmanim
08/04/2015 at 00:04

me keni tronditur me kto komente te kota qe po i beni dhe qe po akuzohi njeri tjetrin. un u sygjeroi ti ulni tonet e fjalve e leni cfar ka ndodhuur ne kohen e luftes por hapni syt per te ardhmen se klintoni nuk dot jet kryetar i shbas me por ju intelektualet duhet me i zbut fjalet dhe rinin ta bashkoni pun me u gjet duhet , a sa i perket rugoves apo adem demacit edhe ata kontribuan per kosoven sikur gjith shqiptaret an e mban.tash duhet me hec para me hapat e jona dhe me nje shpejysi te madhe qe ti ndjekim shtetet tjkera e mos mbesim te fundit se rinia ket po pret e jo akuzat qe beni njeri tjetrit un jam mergimtar e nuk dua te shoh shqiptare e debuar nga shtepit e veta si po ndodhi ateher gjat luftes, na kemi shum armiq e nuk kena nevoj qe te grindena per gjeja te kota o te kalueshme por tash duhet te jena se bashku e ti vem nje kapak te kaluares,
Reply
[*]
TRINGA KURTESHI
08/04/2015 at 00:56

E QUDITESHME ESHTE SHQIPTARIA E JONE.NUK JU BESON SENEVE QE I SHEH ME SY OSE I KA PARE ME SY.KU ISHIN PATROTET UDHEHEQESIT E POPULLIT QE KISHTE DHJET VJET QE POPULLI NE MJERIMIN E VET PAGUANTE QEVERIN E NE KUADERIN E SAJ ISHTE DUHUR PATJETER TE ISHTE ARMAT E PREGADITUR MIRE.QE TI DILTE NE BALLE DHE TA MBRONTE POPULLIN.O JU NJEREZ THIRRNI MENDJES SI REAGOJ BUKOSHI KUR LUFTA MORI VRULLIN QFARE THA AIJU KUJTOHET?THA MBRONI PRAGUN E SHTEPIS ME QKA TE MUNDINI MBRONE ME SOPATA SE ARME NUK KISHTE I KISHE PERMBLEDH SHKAU EDHE ATO ME TE THJESHTAT DUKE JAVE MARRE NJEREZVE EDHE NEPER SHTEPIJA/KJO ESHTE PATRIOTIZEM APO TRADHETI SA PER RUGOVEN FJALET E TIJA PER LUFTEN ISHIN IDENTIKE ME PIK E PRESJE SI TE SERRBIES NE QOFTE SE DIKUSHE I KA HARRUAR OSE DON MI HARRU TE TJERET NUK I KANE HARRUAR SE JU KANE KALLE E VRARE FAMILJA DHE TE AFERIT PRA KUJDES KURE TE FOLNI SE E PROVONI HERET APO VON.
Reply
[*]
LULJA
08/04/2015 at 20:19

O RESHAT BADALLAJ UNE SHKRIMET TUA I LEXOJ QE SHKRUAN TI PERVEQ SHKRIME QE ME PELQEJN PO KU TE KA FALUR ZOTI KAQ BUKUROSH MOTRA JEME ME KA THANE SE KUR KE QENE NE SHKOLLE SHUME VAJZA TE KAN DASHT SE BUKUROSH JE KON PO HIQ NUK KONE MPLAK SUN PO TE KQYRE DY HERE NE SY SE EDHE NE FOTOGROFI ME DUKET SE PO ME SHIKON GEZOHEM QE NI MIR PER TY GJITMON JE KON BURR E KIJE MU KON EDHE NE SHKOLL NUK I KE DESHT TITISTAT E SHPIUNAT TE FALJA LULJA BUKUROSH PO TE TREGOJ DRET SE EMNI LULES NUK ESHT I VERTET SE SHUM TE DUA PO NUK PO MUNDEM ME TREGUE E ISHALLA VJEN NE KOSOV E KAM MU INTERESUE PO PO NI SA HER PO VISH NE KOSOVE NGA NJE ZOGE PO E GJEN
Reply
[*]
LULJA
08/04/2015 at 20:20

deshta me te thon se mos i shti ment me keta komentues rrugaq e katolik se ti je burr e mbetesh burr
Reply
[*]
Genti
09/04/2015 at 12:42

MORE ZOTI BADALLA APO BUDALLA.NDOSHTA KE MESUAR SHUME E TANI EDHE MENDET TE KANE DESHTUAR.KUKU PER NE SHQIPTARET QE ENDE KEMI MBETUR TE DEGJOJME E TE LEXOJME BUDALLALLEQE TE SHKRUARA NGA NJE BOTE TJETER, E TE QMENDUREVE DHE ATYRE QE VUAJNE NGA KOMPLEKSE ENDE TE PADEFINUARA DHE TE MJERA.NUK E DI A JE PREJ KAQANIKUT APO PREJ ZHURIT APO PRE DONJE VENDI QE ENDE NUK ZBULUAR, MJERE TI PER VETEN TENDE;
Reply
[*]
ZHURI
10/04/2015 at 20:00

O RESHAT BADALLAJ VEQ QE TA KAN INATI TRADHTARET DHE SPIUNAT SRE I KE ZBULUE KREJT JE I VETMI GAZETAR MA I GUXIMSHEM PER AT PUNE TA KAN INATAI SE KREJT QETA QE JAN KUNDRA E KANE TE LIDHUN FAMILJEN ME SERBIN: pOSHT SHOIUNAT PERPARA ZHURIAN SE JA SHKERDHEVE FAMILJEN TRADHTARVE PER QAT PUN NUK PO GUXOJN ME DAL PEJASHTA ZHURI ZHURI ZHURI pERPARA RESHO MAS TEJE JEMI
Reply
[*]
ZHURI
10/04/2015 at 20:01

E SA QENI PO LE KUNDER RESHAT ZHURJANIT PO KUSH GUXON ME LUJT ME KET ZHURJAN LETLEHIN ZAGARET E SERBIS RESH VEQ PERPARA ZBULOJ SHPIUNAT
Reply
[*]
SU.SU.SU
10/04/2015 at 20:09

E lexova diku qe e kishe shkrue qe jan kon ne burg la ilaz gjoni e regjepi shaipit La resh vetem ti je kon me shkoll po la regjep u kon gjambaz e burr me tposhter ska pas as ska me pas kurr Genci ke te nis per at udh po Zoti e ka qerrue ndy sy se shum ka rre ku u mshelke akshami e mirrke kavin e bajke be ne fmi qe lopa e qet 10 kile tomel u ku u nqoshin nsabah sishte lop po dilke ka. Sa njeri regjepit shaipit jas ka zan deren per borgje valla la resh burr ma te poshter e pis se regjepi shaipit nuk ka pa qashtu zoti e ka bo me kap fmijas perdore qorrin ala ka borgje regjepi shaipit e ata e ka zan taksirati se asht shtis e rrenc kaq per regjep gjambazin e ty te koft hallall buka e kosoves
Reply
[*]
Shemsiu
11/04/2015 at 19:36

Te nderuar bashkatdhetar te mi;Kjo bish siq eshte Reshat shpiuni,shume Zhurjan i ka shtie ne doren e serbise.Ky zagar i shitur tek ne shqiptaret si atdhetar e ka per qellim qe te miret ti shtine ne qergen e udbashave.Kete e ka si detyre qe paguhet nga serbia.Perkrahes te Budalles jane vete Reshat Budalla nje shpiun i rrezikshem.Ai me emer te shumefishte paraqitet si;Ruzhdiu Saliu,Une jam vete,Berati,Hasani,Limani,Lulja si motra e tij dhe ne fund si Zhurjani.
Reshat shpiuni ne nje aspekte paraqitet si adhurues i uēk es,por ne anen e papare e shane uēk duke e meshefur te verteten e vete,qe e meson mama serbi.Ky pis e lavderon Adem Jasharin,por nuk e tregon qe ky ka gishte ne likuidimin e familjes se Jasharajve e ma gjere.Ky idiot edhe per familjen tone shpif gjera nga mendja e vete,por nuk e ka gjate.Ju lutemi kush ka informata se ku jetone ky tradhetar qe po na shitet si atdhetar duhet tja japim hakun siq e meriton zageri Esat Pasha.Dihet haptas se Demaqi me zvoqnik ne dore ne prani te paramilitareve serb i shante serbet,dhe as nje serb as nuk e qelluan per vdekje as qe e denuan.Ky zager merr informata nga serbia,dhe ka per pune qe tju shpifet njerezve atdhetar,me qellim qe ne popull te shkaktoje huti.Se shpejti nga arhiva do ja qesim dokumentin sekret qe ka qen puntor ne OZNA.Ne fund do njoftohet opinioni mbare shqiptar per kete shpiun shume te rrezikshem dhe i mshefur mbrapa skenave makabe.
[/list]


Derničre édition par Perparimi le Sam 18 Avr - 2:15, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badallah e shan Rugoven e Mark Krasniqin   Ven 17 Avr - 1:14

[list=commentlist]
[*]

 • tafilil_lula@hotmail.de
  06/04/2015 at 23:19

  na qenka,ky far reshat babadalla zhuriani,nje njeri me shum veti prej nje shpijuni,e i zier e i kryposur neper kuzhinat e serbis.si mundesh o qen bire qeni ta mbrosh nje plake matuf,nje shpijun te serbis e rusis,si ske ftyre oj qelbesir,ta fysh,drr ibrahim rugoven,themeluesin dhe luftetarin e pare te shtetit te kosove.po ti o qen,i serbis,ti sterrvin ngrenes,ti o prapanice lpires,ti qe ne qdo kand ku ka shqiptar,tenton te arsyetohesh per teberat qe i ke ber popullit shqiptar te kosoves,a e di ti oglaca e miut se sa njerin e ke shti ner dru per kohe te serbise,a e di sa peshqeshe ke marr nga milloshi,a e di se qfar pune ke krye gjate kohes se milloshit,a e di se ne e dime se sa tehollat te kan ardhe e te vin naten ne shtepi,ja kush je ti,ti je ai qe ter naten flet ne telefon serbisht me beogradin,e diten shtiresh shqiptar,ti e di se je terbesh,i zier mire me shkije,mos dil ma m,e asni shkrim kunder rugoves se do te dalim me dokument e te tregojm se kush je.ndytesir,merre demaqin e qo ne shtepi se ai ashtu si ashtu eshte njeri,mamire me thane,eshte nje lugat i pa kerkend,pos teje e djalit te milloshit,ate as femit e tij se pranojn per baba,ja ky je ti o terbesh i flliqur
  Reply


[*]
RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
06/04/2015 at 23:41

http://www.albaniapress.com/fotot/lajme_foto/feb_12/624Scan4.jpg
LEXO SE KUSH JEMI NE BIRI I SHKINES,”TAFIL…”.T I KE TE DREJT QE SHAN,SEPSE NDER DEJ KE GJAKUN E SHKAUT.T“I JE NJE BIR SHKINE PA KURFARE DILEME.DHE NEQOFTESE NUK ESHTE E VERTET DIL SI BURRAT NE MEJDAN.POR NUK GUXON SE TE NJEH POPULLI FAMILJARISHT SE KUSH JENI…?
http://www.albaniapress.com/fotot/lajme_foto/feb_12/220Scan5.jpg
LEXO EDHE KETE,TI BIRI I SHKINES “TAFIL”
Reply
[*]
Ismail qaka
07/04/2015 at 01:22

sipas juve po del me shume se gjysa e Kosoves jo shqiptar apo si i quani ju tradhtar se mbas luftes ne Kosove fitoi i nderuari dhe i pavdekuri IBRAHIM RUGOVA. Turp duhet me ju ardh, se veq ju ishi’t kan shiptar. O zot sa me vjen turp me komentu per keto gjera qe lloj lloj qobanit i erdh radha me fol dhe me shkru
Reply
[*]
Ganija
07/04/2015 at 07:40

kėto nuk jan fakte , kėto jan mendime individuale tė pabaza che absurde !
Rugova e ka ditur se gjdo hap i uck sė pėrcillej nga serbija , formimin e UCK s e ka stimuluar serbija!
Tė gjitha kėto i dinte Rugova
Nė Uck kan hyr shum trima dhe luftėtar tė mirė , por UCK u bė magnet i fuqishėm nė tėrhjekjen e vagabondėve , hajnave, mashtruesve dhe banditėve! Tė gjitha kėto i kishte parasysh rugova
Kėto jan arsyet pse rugova nuk e la kosovėn dhe politikėn e botės tė bie nė grackėn e Serbis . Serbis ja bėri Rugova Shah Mat !
Reply
[*]
Ganija
07/04/2015 at 07:50

Gjdo hyrje Armėsh qė ka hyr nė Kosovė ėshtė evidentuar nga policija Serbe, Ka pasur raste kur Rimorkio me arm ėsht ndaluar dhe 5 minuta mė von ėsht liruar nga policija , rasti ka ndodhur nė kijev me 1988 dhe kėt e kan pohuar 10 vite mė vonė vet policėt e athershėn nė detyrė
Reply


 • Une vet
  07/04/2015 at 17:50

  hajde rren hajde, po kan je kah e rren o Gani, a po mendon se kemi vdek krejt na te kjeves a?, jo more rrenc, me mir trego se bire i cilit shka je, se nje shqqiptaar nuk mundd ti thot kto qe thua ti, nese e ke gjall nenen pyete cilin shka e ka pas arshik kur ke lind ti.
  Reply


[*]
Ganija
07/04/2015 at 07:53

Mulla Reshat mos mbaj kravat se asht haram
Reply
[*]
Burri
07/04/2015 at 08:48

Ky nuk ėshtė argument por vetem njė shkrim i ulėt individual.Kush je ti te te besohet? A nuk mjafton deshmia e dr. ne Hagė? Ato qe po i thua ti dhe i kanė shumė si ti u demantuan nga ky burr i madh ne Hagė. Te gjithė mbetet pa tekst sepse e theu Milloshevicin. Ky ishte i vetmi qe u kthye ne posovė te populli pas nesnshkrimit te bambardimeve te Natos. Edhe Adem Demaci kishte zyre ne prishtine dhe pse nuk e moren shkijet? Leri ato pallavra dhe hapi sytė e perkrahe te verteten e cila veq ka filluet te zbardhet. Pse nuk dilinin Jasharajt ne ate kohe ti garantonin Rugoves ardhjen ne Prekaz nga Lushtaket?
LERI KETO BAJATLLØQE!!!
Reply


 • Burri
  07/04/2015 at 08:51

  Ky nuk ėshtė argument por vetem njė shkrim i ulėt individual.Kush je ti te te besohet? A nuk mjafton deshmia e dr. Rugova ne Hagė? Ato qe po i thua ti dhe i kanė shumė te tjerė si ti u demantuan nga ky burr i madh ne Hagė. Te gjithė mbetet pa tekst sepse Rugova i madh e theu Milloshevicin. Ky ishte i vetmi qe u kthye ne Kosovė te popullii vetė pas nesnshkrimit te bambardimeve te Natos. Edhe Adem Demaci kishte zyre ne Prishtine dhe pse nuk e moren shkijet? Leri ato pallavra dhe hapi sytė e perkrahe te verteten e cila veq ka filluet te zbardhet. Pse nuk dilinin Jasharajt ne ate kohe ti garantonin Rugoves ardhjen ne Prekaz nga Lushtaket?
  LERI KETO BAJATLLĖQE!!!
  Reply


[*]
Ruzhdi Salihu
07/04/2015 at 10:35

te lumt zotri RESHAT duhet ta din te gjith se tek ne nje HIQ po quhet hero e nje HERO i vertet po ulet posht por gjakprishurit i bejn kto far poshtersira dhe un te them ty qe asnjeher mosu ndal se shkruari te verteten mbi ata kushdo qofshin dhe atyre qe u dhemb e verteta net lehin hiq mos te ndalen shendet per juve i nderuar RESHAT BADALLAJ
Reply
[*]
idealisti
07/04/2015 at 13:50

Ti qenke gomar i tė gjithė gomarėve. Por mjafton vetėm tė shiqohet mbiemri yt (a=u) dhe do ta kuptosh se nuk ia vlen tė merret adkush me ty.
Reply
[*]
Une vet
07/04/2015 at 17:44

Komentuesit qe e “sulmojn” autorin e shkrimit, nuk e kuptojn termin SHQIPĖTAR, as termin trathtar, as termin serb e as termin patriot, keta qorra se kaan as iden me te vogel se qfar eshte kombtarizmi dhe nuk jan fare ne gjendje te kuptojn dallimit ne mes atdhetarizmit e antikombtarizmit, prandaj dhe nuk u shihet per te madhe sepse kan ngren mishin e derrit te serbis dhe ju eshte ber gjaku helm, sido qe te jet po e perfundoj me fjaaline: Mark Krasniqit nuk i vjen era shqiptar aq sa i ka ardhur Ibrahim Rugoves, arpma e ketij per se gjalli dhe e atij te ngordhuri e terbon jo veq Kosoven por edhe rajonin ne tersi. ( e di qe dikush do me shaj, prandaj un po i shaj i pari te gjith ata qe me shajn).
Reply
[*]
Berati
07/04/2015 at 18:50

ERALDI I KA TRAJTUAR KETO TEMA ME HERET , RESPEKTE EDHE PER JU Z.BADALLAJ
Reply
[*]
Hasani
07/04/2015 at 20:08

Une e njoh mire familjarisht Reshatin,Familje ma patriote eshte merzi me gjet ne Kosove. Kurre syni nuk ju ka tremb kesaj familje gjithmone Reshati i ka pri jo vetem vrrinit poe dhe Lumes,kunder tradhtarve dhe Serbise. Reshati nuk i shti mend me keta komentues spiuna i ben paqaver keta qena te serbise
Reply
[*]
LIMANI
07/04/2015 at 20:26

Te gjith keta qe po e kritikojn gazetarin ma te zot hulumtues jan me shkavin ani mo katolikt e ktyne ja qift turki familjen Perpara reshat zhuri e ja qifsh gruan ketyre shpiunave qe me siguri jan kon me titen e milloshin ani mo katolikt ja qifsha kryqin perpara reshat zhuri se jemi me ty e ja shkerdhefsh familjen ketyne shpiunave se marki e ibraimi rugova qe u ba pjeter jan kon muta
Reply
[*]
mefail rahmanim
08/04/2015 at 00:04

me keni tronditur me kto komente te kota qe po i beni dhe qe po akuzohi njeri tjetrin. un u sygjeroi ti ulni tonet e fjalve e leni cfar ka ndodhuur ne kohen e luftes por hapni syt per te ardhmen se klintoni nuk dot jet kryetar i shbas me por ju intelektualet duhet me i zbut fjalet dhe rinin ta bashkoni pun me u gjet duhet , a sa i perket rugoves apo adem demacit edhe ata kontribuan per kosoven sikur gjith shqiptaret an e mban.tash duhet me hec para me hapat e jona dhe me nje shpejysi te madhe qe ti ndjekim shtetet tjkera e mos mbesim te fundit se rinia ket po pret e jo akuzat qe beni njeri tjetrit un jam mergimtar e nuk dua te shoh shqiptare e debuar nga shtepit e veta si po ndodhi ateher gjat luftes, na kemi shum armiq e nuk kena nevoj qe te grindena per gjeja te kota o te kalueshme por tash duhet te jena se bashku e ti vem nje kapak te kaluares,
Reply
[*]
TRINGA KURTESHI
08/04/2015 at 00:56

E QUDITESHME ESHTE SHQIPTARIA E JONE.NUK JU BESON SENEVE QE I SHEH ME SY OSE I KA PARE ME SY.KU ISHIN PATROTET UDHEHEQESIT E POPULLIT QE KISHTE DHJET VJET QE POPULLI NE MJERIMIN E VET PAGUANTE QEVERIN E NE KUADERIN E SAJ ISHTE DUHUR PATJETER TE ISHTE ARMAT E PREGADITUR MIRE.QE TI DILTE NE BALLE DHE TA MBRONTE POPULLIN.O JU NJEREZ THIRRNI MENDJES SI REAGOJ BUKOSHI KUR LUFTA MORI VRULLIN QFARE THA AIJU KUJTOHET?THA MBRONI PRAGUN E SHTEPIS ME QKA TE MUNDINI MBRONE ME SOPATA SE ARME NUK KISHTE I KISHE PERMBLEDH SHKAU EDHE ATO ME TE THJESHTAT DUKE JAVE MARRE NJEREZVE EDHE NEPER SHTEPIJA/KJO ESHTE PATRIOTIZEM APO TRADHETI SA PER RUGOVEN FJALET E TIJA PER LUFTEN ISHIN IDENTIKE ME PIK E PRESJE SI TE SERRBIES NE QOFTE SE DIKUSHE I KA HARRUAR OSE DON MI HARRU TE TJERET NUK I KANE HARRUAR SE JU KANE KALLE E VRARE FAMILJA DHE TE AFERIT PRA KUJDES KURE TE FOLNI SE E PROVONI HERET APO VON.
Reply
[*]
LULJA
08/04/2015 at 20:19

O RESHAT BADALLAJ UNE SHKRIMET TUA I LEXOJ QE SHKRUAN TI PERVEQ SHKRIME QE ME PELQEJN PO KU TE KA FALUR ZOTI KAQ BUKUROSH MOTRA JEME ME KA THANE SE KUR KE QENE NE SHKOLLE SHUME VAJZA TE KAN DASHT SE BUKUROSH JE KON PO HIQ NUK KONE MPLAK SUN PO TE KQYRE DY HERE NE SY SE EDHE NE FOTOGROFI ME DUKET SE PO ME SHIKON GEZOHEM QE NI MIR PER TY GJITMON JE KON BURR E KIJE MU KON EDHE NE SHKOLL NUK I KE DESHT TITISTAT E SHPIUNAT TE FALJA LULJA BUKUROSH PO TE TREGOJ DRET SE EMNI LULES NUK ESHT I VERTET SE SHUM TE DUA PO NUK PO MUNDEM ME TREGUE E ISHALLA VJEN NE KOSOV E KAM MU INTERESUE PO PO NI SA HER PO VISH NE KOSOVE NGA NJE ZOGE PO E GJEN
Reply
[*]
LULJA
08/04/2015 at 20:20

deshta me te thon se mos i shti ment me keta komentues rrugaq e katolik se ti je burr e mbetesh burr
Reply
[*]
Genti
09/04/2015 at 12:42

MORE ZOTI BADALLA APO BUDALLA.NDOSHTA KE MESUAR SHUME E TANI EDHE MENDET TE KANE DESHTUAR.KUKU PER NE SHQIPTARET QE ENDE KEMI MBETUR TE DEGJOJME E TE LEXOJME BUDALLALLEQE TE SHKRUARA NGA NJE BOTE TJETER, E TE QMENDUREVE DHE ATYRE QE VUAJNE NGA KOMPLEKSE ENDE TE PADEFINUARA DHE TE MJERA.NUK E DI A JE PREJ KAQANIKUT APO PREJ ZHURIT APO PRE DONJE VENDI QE ENDE NUK ZBULUAR, MJERE TI PER VETEN TENDE;
Reply
[*]
ZHURI
10/04/2015 at 20:00

O RESHAT BADALLAJ VEQ QE TA KAN INATI TRADHTARET DHE SPIUNAT SRE I KE ZBULUE KREJT JE I VETMI GAZETAR MA I GUXIMSHEM PER AT PUNE TA KAN INATAI SE KREJT QETA QE JAN KUNDRA E KANE TE LIDHUN FAMILJEN ME SERBIN: pOSHT SHOIUNAT PERPARA ZHURIAN SE JA SHKERDHEVE FAMILJEN TRADHTARVE PER QAT PUN NUK PO GUXOJN ME DAL PEJASHTA ZHURI ZHURI ZHURI pERPARA RESHO MAS TEJE JEMI
Reply
[*]
ZHURI
10/04/2015 at 20:01

E SA QENI PO LE KUNDER RESHAT ZHURJANIT PO KUSH GUXON ME LUJT ME KET ZHURJAN LETLEHIN ZAGARET E SERBIS RESH VEQ PERPARA ZBULOJ SHPIUNAT
Reply
[*]
SU.SU.SU
10/04/2015 at 20:09

E lexova diku qe e kishe shkrue qe jan kon ne burg la ilaz gjoni e regjepi shaipit La resh vetem ti je kon me shkoll po la regjep u kon gjambaz e burr me tposhter ska pas as ska me pas kurr Genci ke te nis per at udh po Zoti e ka qerrue ndy sy se shum ka rre ku u mshelke akshami e mirrke kavin e bajke be ne fmi qe lopa e qet 10 kile tomel u ku u nqoshin nsabah sishte lop po dilke ka. Sa njeri regjepit shaipit jas ka zan deren per borgje valla la resh burr ma te poshter e pis se regjepi shaipit nuk ka pa qashtu zoti e ka bo me kap fmijas perdore qorrin ala ka borgje regjepi shaipit e ata e ka zan taksirati se asht shtis e rrenc kaq per regjep gjambazin e ty te koft hallall buka e kosoves
Reply
[*]
Shemsiu
11/04/2015 at 19:36

Te nderuar bashkatdhetar te mi;Kjo bish siq eshte Reshat shpiuni,shume Zhurjan i ka shtie ne doren e serbise.Ky zagar i shitur tek ne shqiptaret si atdhetar e ka per qellim qe te miret ti shtine ne qergen e udbashave.Kete e ka si detyre qe paguhet nga serbia.Perkrahes te Budalles jane vete Reshat Budalla nje shpiun i rrezikshem.Ai me emer te shumefishte paraqitet si;Ruzhdiu Saliu,Une jam vete,Berati,Hasani,Limani,Lulja si motra e tij dhe ne fund si Zhurjani.
Reshat shpiuni ne nje aspekte paraqitet si adhurues i uēk es,por ne anen e papare e shane uēk duke e meshefur te verteten e vete,qe e meson mama serbi.Ky pis e lavderon Adem Jasharin,por nuk e tregon qe ky ka gishte ne likuidimin e familjes se Jasharajve e ma gjere.Ky idiot edhe per familjen tone shpif gjera nga mendja e vete,por nuk e ka gjate.Ju lutemi kush ka informata se ku jetone ky tradhetar qe po na shitet si atdhetar duhet tja japim hakun siq e meriton zageri Esat Pasha.Dihet haptas se Demaqi me zvoqnik ne dore ne prani te paramilitareve serb i shante serbet,dhe as nje serb as nuk e qelluan per vdekje as qe e denuan.Ky zager merr informata nga serbia,dhe ka per pune qe tju shpifet njerezve atdhetar,me qellim qe ne popull te shkaktoje huti.Se shpejti nga arhiva do ja qesim dokumentin sekret qe ka qen puntor ne OZNA.Ne fund do njoftohet opinioni mbare shqiptar per kete shpiun shume te rrezikshem dhe i mshefur mbrapa skenave makabe.
Reply
[/list]

SHKRUAJ NJĖ KOMENT

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badallah e shan Rugoven e Mark Krasniqin   Ven 17 Avr - 5:23

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Reshat Badallah e shan Rugoven e Mark Krasniqin   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat Badallah e shan Rugoven e Mark Krasniqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: