AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Qosja;klasa politike u tregue e ulte qe se perk ibrahim udba

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Qosja;klasa politike u tregue e ulte qe se perk ibrahim udba   Dim 19 Avr - 12:17

http://www.shqiperiaebashkuar.info/2015/04/marreveshjet-e-fshehta-per-copetimin-e-shqiperise/#comment-1342[size=32]SA POLITIKE U TREGUA E PADREJTĖ NDAJ IBRAHIM KELMENDIT[/size]
7[url=https://www.addtoany.com/share_save#url=http%3A%2F%2Fwww.shqiperiaebashkuar.info%2F2015%2F04%2Fklasa-politike-u-tregua-e-padrejte-ndaj-ibrahim-kelmendit%2F&title=Klasa politike u tregua e padrejt%C3%AB ndaj Ibrahim]SHPĖRNDAJE[/url]
Akademik Rexhep Qosja nė njė intervistė pėr Gazetėn “Shqiptare”, e cila botohet nė Tiranė, ka thėnė se asnjė ēast nuk ka besuar qė Ilir Meta kishte pėrgatitur atentat ndaj deputetit Tomė Doshi.
“Mediet, sidomos ato elektronike, ndodh t’u fryjnė edhe vogėlsirave dhe ashtu i bėjnė tė mėdha. Realisht tė shikuara, tė gjitha ato qė kishin tė bėnin me ish-deputetin Tom Doshin ishin pak gjė, por, ja, pėr kėtė pak gjė u harxhua shumė kohė, shumė retorikė politike, shumė ndjenja! Mjerisht”, ka thėnė Qosja nė kėtė intervistė.
Nė pyetjen se si u pa nė Shqipėrinė tjetėr ajo qė ndodhi nė lidhje me Tom Doshin?, Qosja ėshtė pėrgjigjur: “Shėmbėllyeshėm asaj qė pritej tė trondiste Shqipėrinė, edhe nė Kosovė, shpejt, u fol pėr njė atentat tė pėrgatitur si ai nė Shqipėri, por natyrisht tė pabėrė. I akuzuar ishte Ibrahim Kelmendi, veprimtari i ēėshtjes sė Kosovės dhe i ēėshtjes shqiptare nė pėrgjithėsi, i cili gjithė jetėn e tij, me vėllezėrit e tij dhe me familjen e tij, ia kushtoi lirisė dhe pavarėsisė sė Kosovės nė Kosovė dhe nė Evropė. E kaloi prej Jugut e nė Veri, prej Lindjes e nė Perėndim gjithė Evropėn duke marrė pjesė, duke organizuar, protesta, demonstrata, greva pėr atė liri e pavarėsi tė Kosovės”, ka thėnė Qosja.
Qosja mė tej ka akuzuar klasėn politike tė Kosovės pėr padrejtėsitė ndaj Kelmendit. “Mjerisht, klasa politike e Kosovės u tregua e padrejtė ndaj Ibrahim Kelmendit, si edhe ndaj njė vargu veprimtarėsh tė tjerė pėr pavarėsinė e Kosovės, duke shpėrfillur meritat e tij, kur e kur, madje, duke i sjellė pikėllime nė vend tė gėzimeve! Dua tė besoj se, akuzuesi, njė veprimtar tjetėr i ēėshtjes sė Kosovės dhe i ēėshtjes shqiptare, i merituar po ashtu pėr kėtė ēėshtje si Ibrahim Kelmendi, shpejt hoqi dorė prej akuzės. Dhe, njė dramė morale nga e cila, sipas mendimeve tė mia, do tė krijohej njė pėrshtypje e keqe nė opinion, mori fund me kohė dhe siē duhej”, ka deklaruar Qosja.
© 2015, SHQIPĖRIA E BASHKUAR. All rights reserved.
7[url=https://www.addtoany.com/share_save#url=http%3A%2F%2Fwww.shqiperiaebashkuar.info%2F2015%2F04%2Fklasa-politike-u-tregua-e-padrejte-ndaj-ibrahim-kelmendit%2F&title=Klasa politike u tregua e padrejt%C3%AB ndaj Ibrahim]SHPĖRNDAJE[/url]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Qosja;klasa politike u tregue e ulte qe se perk ibrahim udba
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: