AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...   Dim 3 Mai - 7:48

Dėshmitari: Remzi Shala e Bashkim Ndrecaj dinė me rrejtėDėshmitari Xhemajl Beqiraj mė tej ėshtė marrė nė pyetje nga anėtari i trupit gjykues, i cili ėshtė interesuar pėr kohėn kur ka punuar me Remzi Shalėn dhe Bashkim Ndrecajn. Dėshmitari ka thėnė se i kujtohet qė ka punuar nė Mitrovicė me Bashkim Ndrecajn dhe Remzi Shalėn, duke treguar se Ndrecaj ishte sekretar, kurse Shala shofer i gjeneral Veselit. Prokurori ėshtė interesuar nga dėshmitari tė dijė se kush nga figurat publike si Fatmir Limaj, Rexhep Selimi, Tahir Sinani, Kadri Kryeziu, Halil Qadraku, Sadik Halitjaha etj., kanė shkuar pėr ta vizituar gjeneral Veselin nė zyrėn e tij, nė kohėn kur ishte komandant i Zonės sė Dytė tė TMK-sė nė Prizren.


[list=biRGVfTSPOv4ywO29IH4Bw]
[*]

Cila ėshtė e fshehta publike e emėrimit tė ministrit Halil Bicaj ...

botapress.info/cila-eshte-e-fshehta-publike-e-emerimit...
[size]
Traduire cette page
Il y a 18 heures - NGA IDRIZ ZEQIRAJ Sali Ēekaj dhe oficerė tė lartė ishin nė dijeni tė “puēit” nė FARK – Listat e vrasjeve nė xhepat e Zyrapit. Kryespiuni Fatos  ...[/size]

[*]
[list=biRGVfTSPOv4ywO29IH4Bw]
[*]

Gjykata dėnon Sali Veselin pėr vrasjen e Ekrem Rexhės, komandat ...

www.forumishqiptar.com/...vrasjen-e.../page3


[size]
Traduire cette page
6 déc. 2005 - 20 messages - ‎5 auteurs
Prishtinė, 15 maj 2002 - Prokuroria e Qarkut  Prizren ka ngritur dje (tė martėn) ...porosisė sė Sali Veselit, siē thuhet  aktpadi, ka kryer vrasjen e Ekrem Rexhės. ...Ata janė njė grup 'Bin Ladenash'  krye me Bislim Zyrapin. ...... se UĒK-ja ka luftuar vetėm pėr tė mbushur xhepat e komandantėve tė vet.[/size]

[/list]

[/list]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...   Dim 3 Mai - 7:52

XHEMAJLI BEQIRAJ: UNĖ JAM NJĖ PIUN NĖ SHAHUN QĖ PO LUHETKa vazhduar rigjykimi nė procesin “Drini”, me dėshminė e truprojės dhe shoferit tė gjeneral Sali Veselit, Xhemajli Beqirajt
“Bashkim Ndrecajt dhe Remzi Shalės ua kam frikėn, sepse ata e kanė njė rreth tė gjerė. Ata janė njė grup ‘Bin Ladenash’ nė krye me Bislim Zyrapin. Le ta dijė gjykata dhe Kosova se nėse mė ndodh diēka, familja ime nuk kėrkon askund tjetėr, vetėm tek Shala, Ndrecaj dhe Zyrapi. Unė jam fukara. M'i dha mė herėt prokurori pesė euro, pesė te tjera i kam lyp pėr tė ardhur nė gjykatė, por pėr me rrejt s’ka pare qė mė blen. Unė jam pėr ta ndihmuar drejtėsinė dhe nėse dėgjoj diēka vetė do tė vij tė tregoj. Por, unė jam njė piun nė shahun qė po luhet”, ka thėnė dėshmitari Beqiraj
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush e vrau Ahmet Krasniqin ?e Drinin...
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: