AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Trillimet e Avdi Ibrahimit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Trillimet e Avdi Ibrahimit   Ven 8 Mai - 4:03
Pergjigje ndaj Avdi Ibrahimit

Avdi udbashi ēdo gje qe kam shkrue e ti qe e ke kundershtue,jane mesimet e tua te serbeve qe ta shendrroni te verteten ne genjeshter.
Tek i ndjeri Bajram Kurti disa here kemi bujt une bashk me ty.
Pastaj tek Riza Vatat disa here kemi fjet.Pastaj tek shoku im ne prishtine e te vrafte buke e tij.
Pastaj dy here ne oden e Bajram Bekteshit ne Samadrazhe te suharekes.
Me 20korrik 1998 te kam marr nga shtepia jote bashk me bacen Aziz Morina dhe ju kam prue ne shtepine 
time ne oborr nen hijen e arres ua kam qite nga nje kafe e raki dhe te kam thene se shkaku yte Fatmir Lima nuk me merr ne lufte,sepse me thote se ,kinse kam bere shoqeri me ty si nje bashkpuntor i serbise.
Dhe e din se  Besim Ndrecaj e ka mshefur nje sasi me arme ne malin biraq ne cilen kohe e di ti ma se miri.
A ja bere baces Aziz se ti ke hanger mut dhe shko me Haxhiun e distancohu nga kjo shpifje?Haram te qofte buka ime dhe ndihmen qe ta kam dhene kur ke pasur nevoj.Per Fatmir Limen si deshmitar eshte vete Bajram Bekteshi,dhe shume te tjere.Sa per Arkanin ti je ai promotor dhe kumar i emertimit e din shume mire e te vrafte e mira ime o Avdi zeza.A ke mbajte mbledhje sekrete ne sharren qe e ke bler mbas luftes mbrapa stacionit te policise ne Lubizhde te Prizrenit,dhe mbledhjen e ke udheheq ti bashk me kriminelet qe nuk e pranoni shoku shokun duke deklarue se nuk njifeni.Ne kohen e luftes a me morre nga shtepia ime e shkuam ne Krushe te Madhe qe ta viziton motren tende a mos e kane masakrue serbet?Fole e te vrafte e mira ime o Avdi pisi?A ke dashur me dhunue ne TMK ne Prizren Rajmonda Malecken?A i ke shti tjeret qe tja qesin bomben  Bashkim Hoxhes?A je ti ai qe nga heshtja juaj,kane dezrtue shume ushtar ne lufte?Sa per masakren e Rahovecit ,me ke tregue rruges se Reshatnit duke shkue me pa bacen Aziz mos  ja kane vrare dike.Avdi o drugar,kam thene se me ty kam bere shoqeri gjere ne fund te vitit 1998,por edhe nese them se gjere ne janar te vitit 1999,po Avdi,nje jave para se te iku nga Kosova ke qen ne shtepine time e te vrafte buka ime.Une nuk ta kam ngrere buken me hile,e ti po.Cili nga ne dy kemi tradhetue popullin tone shqiptar,e denofte zoti dhe populli.Je mundue edhe permes Reshat Badalles qe te me mposhtni,por kote e keni kete fabrikasion te shpifjeve.Badalla nuk ka faje saz keni ju oj ndytesi.Te njoh mire se ke aftesi me ja perlyer ftyren atdhetareve.Kam fakte per ty me shkrue romane,por nuk po zgjerohem ma teper me juve sepse eshte humbje kohe te mirrem me ty.Une kam then se tradhetaret duhet mi shti ne nje grope,e ti Avdi ne prani te tane taxistave i ke shajte gjithe shqiptaret ne nanen,duke thene se magjupt jane ma te vlefshem se tane shqiptaret. 
Ja deshmia me fakte ore kopuk Avdi Ibrahim udbashi
https://www.youtube.com/watch?v=7R8jTyVRN7c


Shkruan: Avdi Ibrahimi 

Nė vazhdėn e shpifjeve, thashethemeve, fyerjeve, nxitjeve raciste, kėrcėnim pėr heqje kokash shqiptare tė papara disavjeēare, nė faqe interneti si portali personal i Haxhi Kuēit, portal ky qė s'ka tė bėjė fare me profesionalizmin mediatik, por qė ėshtė njė portal tejet analfabetik dhe dezinformativ e ofendues pėr lexuesin edhe pse fare nuk lexohet ky portal i faqės sė zezė siē ėshtė portali:” diskutime shqiptare”; e disa forume e gazeta ditore tjera qė botojnė mesazhe e komente tė ēfardollojshme, nga njerėz qė pėrdorin lloj-lloj emrash tė fsheur, si:"…pėrparimi, arberi fr, pirroja, plaku,xhiti, detektivi, sejda, shala, nexhmedin krasniqi, bajlozi i joint, hrad llapi, shefqet, etj...”, dhe nuk e kanė guximin tė dalin haptas me emėr e mbiemėr, dhe etiketojnė e fyejnė njerėz tė kombit shqiptar pa kurrfarė argumentesh, por qė nga ndonjė here njė pseudo-njeri del edhe hapur me emėr e mbiemėr dhe shanė e fyen mbarė kombin shqiptar dhe mbarė botėn njerėzore, kam lexuar nė kėto forume tė gjitha mesazhet, komentet qė shkruan me njė fjalor tepėr fyes nga njė maskara deri mė tani i pandreqshėm,qė fshihet prapa emrave tė lartėcekur, por jo vetėm me ata emra, por pėrdor dhe ka pėrdorur e keqpėrdorur qindra emra tė tjerė tė rrejshėm nė mesazhet dhe komentet e tij tė deritanishme tėrėsisht shpifėse e ky ėshtė:


- I quajturi Haxhi Latif Kuēi (Krasniqi) nga Suhareka, Me profesion sipas mendjes se tij,herė “historian,herė,poet i popullit”, herė kėshtu e herė ashtu. Nuk munda t’ja marrė letėrnjoftimin me qė ky person ėshtė larguar me familje nga Kosova gjatė kohės sė luftės sė UĒK-sė, qė po zhvillohej kundėr okupatorit serb. Hulumtimin pėr tė filimisht, e kam bėrė pėr mes shkrimeve qė ai ka shkruar me dorėn e vetė nėpėr forume interneti, dhe nė Yu tube, ku ai ka folur me gojėn e vetė duke ju imponuar atyre qė ka folur, qė personat tė flasin sipas dėshirės sė tij duke i lutur ata se kur tė vjen nga Franca nė Kosovė do t’ju sjell dhurata tė “ēmueshme” tė baba dimrit, po ta shikoni se ēfarė flet gjatė komunikimit me Stubllen, R. Qosjen, Mark Krasniqin e disa tė tjerė tė kapė krupa. Nga gjestet shifet se ėshtė njė rrenc i madh ndoshta pėr kėtė edhe e kanė quajtur me nofkėn Haxhi Rrenci. Mua, personalisht ato qfaqje idioteske nė yu tube mė kanė neveritur, por besoj se kushdo qė i ka pare e dėgjuar do tė neveritet nga ky psikopat. 
Me kėso fare sjelljesh tė tij, mė ka bindur se ky njeri, ose ėshtė tėrėsisht i fshirė nga truri, ose ka luajtur mendėsh dhe vėrtet ai s’po mund ta kontrollon mė, as edhe veten e tij, ose ka marrė mision tė rėndė nga Serbia pėr ti komprometuar atdhedashėsit dhe kombin shqiptar nė pėrgjithėsi,ose janė tė dyja bashkė. 
Kur, Haxhi rrencit nuk i shitet rrena dhe shpifja ndaj meje,menjiher e riperserit rrenėn e tij, Avdiu ka punue ne “Mprojtjen e Jugosllavisė”,edhe pse kjo ėshtė krejtėsisht personale,dhe nuk i shtrohet pyetja njeriut se ku ka punuar,por ēfarė ka punuar,se edhe Haxhiu ka punuar nė Loton e Jugosllavise,por njihet si keqpėrdorues dhe abuzues i kėsaj pune. Nga viti 1984-1987, ku kam punuar mbi 3 vite jo nė “Mbrojtjen e Jugosllavisė”,siq rrenė ky rrenacak,por kam qenė punėtor i Kuvendit Komunal tė Suharekės,me detyr kontabilist i fondeve tė K.Komunal,nė kuadėr tė punės ku kam marrė tė ardhura personale nga Komuna, e jo nga “Mbrojtja e Jugosllavisė”,pėr hir tė sė vėrtetės qė ky shpifės mos tė shpif e rrenė mė nė kėtė drejtim,pra nė kuadėr tė kėsaj detyre tė kontabilistit,kam mbajtur fondin e Mrojtjes Civile,Mbrojtjes Territoriale,dhe kam pergadit shpenzimet pėr regrutet qė aso kohe shkonin nė Armatėn Jugosllave,natyrisht jo me dėshirėn e tyre,mandej e kam mbajtur Fondin e Solidaritetit,qė ishte njė fond i dedikuar pėr njerėz tė varfėr dhe fakeqėsi natyrore,pra puna ime ka qenė kryekėput me pagesat e ndryshme nėpėrmjet bankės,sepse me para te gatshme ka punuar arkatari.Kjo ka qenė ajo puna ime sa i pėrket asaj qė shpif e gėnjen Haxhiu,dhe nė kuadėr tė kėsaj pune profesionale prej ekonomisti, unė kam mbajtur familjen time 13 anėtarėshe,asnjėher nuk kam keqpėrdorur e abuzuar nė punė. Me qė pikpamjet e mia aso kohe ishin nė kundėrshtim me politikėn titiste dhe komuniste,mė kanė larguar nga puna si irredentist dhe i papėrshtatshėm pėr sistemin jugosllavo titist.Kėtė e dinė tė gjitha ata qė kanė punuar dhe punojnė edhe sot nė Komunėn e Suharekės,se kamė qenė aso kohe dhe kam mbetur edhe sot me ideal tė pastėr kombėtar shqiptar,duke luftuar edhe me pushkė nė dorė nė radhėt e UĒK-sė,ku moralisht e shpirtėrisht ndjehem shum i relaksuar edhe sot, se kurrė nė jetėn time as edhe njė shqiptari tė vetėm nuk i kam bėrė asfarė tė keqe,dhe as qė mė shkon nėpėrmend qė t,i bėjė askujt asfarė tė keqe,nė pėrjashtim atyre qė janė kunder shqiptarisė,do ti luftoj pakompromis nė tė gjitha format. Haxhiu ėshtė me drrasa tė mangėta nė kokė, Haxhiu ėshtė tip tepėr i poshtėr,Haxhiu nuk ka fytyrė o njeri, Haxhiu paradite ėshtė nė konflikt me vetvetėn dhe e urren vetvetėn,Haxhiu mbas dite ėshtė nė konflikt dhe e urren gjith boten,pėr Haxhin nuk ka njeri tė mire mbi kėtė dhe,Haxhiu e ka izoluar vetėn dhe asnjė shqiptar i gjall nuk dėshiron tė ketė punė me te nese e takon vetėm njėherė atė, mė s’ke dėshir tė rrish e ta takosh kurrė,kėtė pėrshtypje tė paktėn e kam fituar unė me disa raste kur jam takuar pėrmes shokėve me tė,dhe vėrtet mė kurrė s,kam patur dėshir ta takoj, paēka se ai rrenė,se kam qenė aty e atje,se kam fjetė kėtu e atje,unė personalisht kurrė me tė nuk kam fjetur tek askush me kėtė rrenc tė rryer,edhe kur ja demantoj tė gjitha rrenat me gjuhėn e fakteve,ai pėrsėri e shpik dhe imagjinon njė rren tjetėr edhe mė apsurde.Ja shikoni tė nderuar lexues rrenėn e radhės, se sa intrigant e i pa fytyrė ėshtė ky horrė,nė portalin e tij dizinformativ sa mė poshtė shkarravit tashmė rrenėn sipas mendjes sė tij tė shkalluar,me thash e theme tejet bajate,qė as vetė ai nuk i beson kėsaj thash e theme,por ai mė qellim shpik gjėra tė paqena,le ta hajė kush ta hajė rrenen,kėshtu e ka mėsuar kėtė zanat ai nga “mėsuesi” e tij tejet i keqė: Sujet: Kundra shpifjeve te UDBASHIT Reshat Badallajs 2012 Hier ą 22:30 Haxhi L.Kuēi”…Por Reshat Badallaj dhe Avdi Ibrahimi vertete kan gishte ne vrasjen e ketyre dyve ,pra te Nuhi Berishes dhe Rexhep Manit dhe vrasjen e Afrim Zhitis…” “…Avdi Ibrahimi mua me ka then keshtu; 
Nuhi Bershes ne Prishtine i kam thene me qellim qe te kacafytet me forcat serbe keshtu;Ti Nuhi kam informata nga shoket se po bashkpunon me serb.Pa qen e vertete per kete njeri patriote.Me thote se ne enveristet dim qe patriotet ti nxisim mu rrok me serbe duke u thene se jeni bashkpuntor te serbeve.Nuhiu i kishte thene ;pse Avdi mi thua keto shpifje pa qen te verteta?Dhe Nuhiu i kishte thene se me ndegjon neser se a jam me serb,apo patriot?Dhe siq e dim rane duke luftuar me forcat serbe tek Kodra e Trimave e jo siq thote Reshat shkau ne podrum te prishtines,kinse i ka vrare Kadri Mani(Osmani)…” Do tė ishte nder dhe krenari pėr mua sikur ta kisha patur fatin t,i njihja e tė isha bashkė me kėta burra e heronjė tė mdhenj tė kombit shqiptar,siē ishin dhe janė,Rexhep Mala,e jo (Mani) siē e shpif mbiemrin e heroit kombėtar Rexhep Malės,pastaj Nuhi Berishės e Afrim Zhitisė.Por ja qė unė nuk mund tė bėhem rrenc e shpifarak si Haxhiu,tė them po i kam njohur dhe kam bashkėvepruar me kėta heronjė kombėtar,siē mundohet tė manipuloj me vetėn e tij Haxhi rrenci,se ai mė nuk mund ta rrejė askėnd nga opinioni mbarė shqiptar,qė nuk janė tė soit tė tradhtarit Haxhi Kuēi. E si ka mundėsi me njerėz qė kurrė si kam takuar fizikisht, t,i kem nxitur kėta heronjė qė tė bien nė altarin e lirisė,sepse konsideroj se ata tė tre ishin mė tė ngritur ideoligjikisht dhe kombėtarisht,se sa unė dhe pėrplot tė tjerė, dhe pikėrisht ishin kėta heronj qė na kanė frymėzur pėr ta ndjekur rrugėn e lavdishme tė tyre mėpastaj.Njėkohėsisht Reshat Badallajt i uroj suksese nė punėn e tij tė ēmuar qė ka bėrė e po bėnė pėr atdheun dhe kombin shqiptar. Por rrenci nuk ndalet me rrena,ja lexoni si mė poshtė rrenėn e tij tė radhės nga ana e Haxhi shpifarakut e thash e themaxhiut tė ndyrė,anipse edhe nė kėtė rast ai mundohet tė ketė si”prove”,shpifjen : “…Dhe;Kur u ba masakra e Rahovecit me 19 korrik nese nuk gaboi te vitit 1998 me tha Avdiu keshtu ne shtepin e tij;Pasha zotin e nxorri Demaqi hakun e Fadil Vokrit qe e kishin pas rrahur ne nje ndeshje ne Rahovec rahovecjanet!Si i bera pyetjen ?Po kur e paten rrahur Rahovecjanet Vokrrin, Adem Demaqi na pate then, keni per te ma pare sherrin dhe ja ēka u paska ba Demaqi ?...” Po nuk di nėse ka pare e dėgjuar ndonjėherė bota njerėzore,e nė veēanti bota shqiptare, njė rrenc e thash e themaxhi tė sojit tė Haxhi rrencit.Ai pėrmend edhe datėn:”19 korrik 1998”,tėrė muajin korrik unė nuk kam qenė nė Suharekė,por kam qenė tek miqt e mi nė Lumė,pėr organizimin e vullnetarėve luftėtar tė lirisė,pėr bartjen e armėve nga Shqipėria pėr nė Kosovė.Por,i kujtoj kėtij rrenci tė ndyrė se gjėra tė tilla pėr heroin e gjallė Adem Demaēin,as nuk flas,e as qė e di se kush ėshtė ai,”Fadil Vokrri”,qė rrena e nxitje tė turpshme tė llojit tė kėtill dine tė sajojė vetėm shpifaraku Haxhi. Kėshtu,ky rrenacak vetėm rrenė,dhe pikėrisht pėr rrenat,shpifjet,theshethemet,fyerjet,ofendimet qė bėhen me vite nga ana e Haxhiut unė i kam ngrit padi penale nė gjykatė.Shikoni thash e themin dhe rrenėn e radhė si mė poshtė: “…Edhe luften ky me Avdiun thone se e paskan organizuar .Avdiu me mua dite e nate ka ndejte gjere ne dhjetor 1998. 
Me nanen Ajshe ,me nenen e Jusuf Gervalles kam fjete ne nje dhome ,si me nanen time,tek Begzat Baliu,dhe me thoshte se kur po flete o Haxhi po ma qon Jusufi…” Po pse ore Haxhi nuk po rren pėr toke po vazhdimisht rrenė pėr qielli,shiko se rrenat tua nuk mund t,i mbulon as ai mėsuesi yt, nga Beogradi qė rri prapa teje.Ti thua se gjer nė “dhjetor 1998”,me “dit e nat ke ndejt me mua”,kurse tek letra qe i shkruan Begzatit thua se ke, “ndejt me mua deri nė janar 1999”,cilės sė “vėrtetė”,ti besojmė,po unė ty Haxhi rrenci,nuk tė kam patur “grue” me ndejt “ditė e natė vetėm me ty”, ore maskara e gazi i botės,unė kam gruan time dhe 4 fėmijė si drita e diellit mi ka dhuruar i madhi Zot,pa kurrnji tė metė fizike e mendore,dhe ditė e natė nuk jam as me gruan dhe familjen time,sepse sejcili-a ka punėn e vetė,e natyrisht mandej pjesėn ma tė madhe tė ndejtjes e kam me familjen time,e jo me ty,more derrė i ndyrė si thua e rrenė ti.Me disa raste qe jemi takuar publikisht nė ndonjė kafiq,dhe ate, permes tė tjerėve,ndoshta nja gjysmė ore tė kemi ndejtur,dhe ajo gjysmė ore mu ka dukė e tepėrt qe je ndodhur ti nė mesin e atyre njerėzve qė ti shpesh i apostrofon, ishte ky e ishte ai.Pse po shpif e po rren pėr Begzatin,ti ore mashtrues e intrigant kur s,ke patur shansė, as edhe njė here nė jetėn tėnde tė keshė,fjetur tek unė e tek Begzati,ose siē rrenė ke ndejt me mua, “natė e ditė”,e lėre mė tė kesh fjetur me nėnėn e madhe tė kombit shqiptar nėnė Ajshėn,qė ka dhėnė dy djem nė altarin e lirisė shqiptare Jusufin e madh dhe Bardhoshin.E si rrenė ore i pa cipė gjithēka qė tė vije nė mendje,nės ke ndopak mendė,nė kokėn tėnde tė zbrazur,po pse po flet pėr ata njerėz qė nuk janė mė nė kėtė botė ore faqe zi,po ti as nė TV,nuk e ke parė kurrė nėnė Ajshen e madhe tė kombit shqiptar,e lėre mė tė ketė ndejė e biseduar me ty ore maskara.Po pse more i ndyrė kur pėrmend emra heronjėsh dhe veprimtarė tė ēėshtjes kombėtare,kur thua se ke ndejt e fjet me ta tė paktėn si prove nuk na jepė njė foto,vetem mos rrej se ti ka djegur armiku,se shtepia jote edhe sot nuk ėshtė e djegur qe e ke lėnė shkretė nga budallallėku i ytė se ti nga askush nuk ke qen i rrezikuar e aq mė pak nga UĒK-ja,se ti nuk ke pasur asnjė vlerė qė dikush tė ketė patur kohė tė mirret me paranozmin tend tė sėmurė,nė ty askush nuk do ti ndyej duart as atėherė e as sot,por t,i me sjelljet,me ofendimet,me rrenat qė po i jep perms mesazheve tua,duke e share mbarė kombin shqiptar,po e rrezikon vetėn tėnde,prandaj edhe ke frikė nga vetvetja.Ti vetėm njė zanat e ke mėsuar siē duhet,rrenėn,ti vetėm rrenė,shpif,trillon,fyenė,ofendon,nxit,sajon gjėra tė pa qenė,po pse gėnjen o Haxhi Kuēka,po as njė sekond t,i nė kohė lufte nuk mė ke takuar,e me njė njeri qė nuk ke ndejt nuk je takuar,si ka mundėsi tė mė keshė thėnė kėtė e atė,ore i mallkuar.Ja se si shpif e rren nė shkrimin shkarravitės letranxirės tė mallkuarit Haxhi: ”Sujet: A V D I I B R A H I M I genjeshtar Begzat Baliu me shoqen Dim 24 Aoū - 22:23Leter 
Begzat Baliut: 
Ti o njeri vete me ke thene se je i dyshimt ne Avdiun ?Edhe Bajram profi si ti ka pasur mendime edhe Riza Vata ne oden e tij si ti me pate thene !Begzat por ti tani behesh se nuk je ne rrjedha pse me habite fakti se edhe ti je ne fytyre tri dimensional per vete dhe te shoqen tende Myrveten qe e perdoron per intersa vtiake !!Avdiun e di qe gjere me janar te vitit 1999 e kam vizitue e kam pare duke shetit shtepi me shtepi dhe sa here e kam ftue ti bashkohemi uēkes me thonte me ton trishtues me le rahat,nese ti don te kyqesh ne uēke shko rruga e mbare te qofte e une e di une a i ngjitem uēks!! 
Nga 
Haxhi Latif Kuēi” Pra, Haxhiun e pengon edhe vepra ime artistike letrare,dhe na quan gėnjeshtar,pėr ēfarė gėnjeshtre e kini fjalėn Haxhi Kuēi?! Begzat Baliu me bashkėshortėn e tij Myrvete Dreshaj Baliu,japin mėsim nė Universitetin e Kosovės dhe ata me mua janė shokė tė kahershėm.Por s,po tė kuptoj more Haxhi, pse po i fut hundėt edhe aty ku nuk duhet.Ti mendon ore i ndyrė se njerzit,edhe kur shkruajnė, duhet me tė pyet “ty”, se ēfarė tė thonė e tė shkruajnė?!Mbase tejet qesharake kjo maskarad e radhės nga ana juaj Donkishoteske.Po ti nuk din me e drejtu vetėn tėnde dhe trurin e shpirtin tėnd tė sėmurė,eh, i shkreti Haxhi rrenci. Shikoni mė poshtė seē shkruan ky dreq i Arkanit; “…Sujet: Shqiptaret e pruren diten e Kiametit Aujourd'hui ą 5:33Shenjat e para te dites se fundit i kam pare ndere popullin shqiptar; 
Sot mbi gjysma e popullates jane tradhetar e pjesa tjeter punone per keta dhe per serbin,.Pra dy here duhet pague tatimT'puf zoti ftyren ua marrofte bre qen milet.Mallkimi im mbi popullin shqiptar kurr mos mbete pa ju zhduk .Une u mundova tju ēliroi,e ju me etiketuat si tradhetar,.zoti ju zhdukt sa ma shpejte,ndoshta njerezia shpeton mbas juve ?Haxhi Latif Kuēi..........................Derničre édition par Perparimi le Jeu 11 Oct - 9:21, édité 4 fois 
akr.politik-timalbakos.over-blog.com 
Jeudi 4 novembre 2010Kush Mundet Ta Zgjidhe Qeshtjen Shqiptare? 
I vetmi shqiptar qe ka mundesin qe ta qesi qeshtjen shqiptare ne binare eshte i nderuari dhe patrioti Haxhi Latif Kuēi nga Suhareka .” Ja dreqi i Arkanit tek thotė se shqiptaret po e sjellin “kijametin”,fundin e botės njerėzimit,akuzė tepėr e rėndė dhe ofenduese pėr kombin shqiptar,i quan edhe “qen milet”,dhe pastaj thotė ky dreq,satan e djall i Arkanit,se i vetmi ai Haxhiu mund ta zgjidh ēėshtjėn shqiptare,o Zoti ynė, a duhrohet kjo fyerje kaq e rėndė pėr ne mbarshqiptarėt. Haxhiu ka shkruar me dorėn e vetė nė forumin e tij tė faqės sė zezė se e ka vozit Arkanin kryekriminelin e Serbisė,bile gjatė bisedės me kėtė kryekriminel serb Haxhiu ja ka mėrdhi atij nė bisedime,merreni me mend ai ja ka ftofė Arkanit dhe ai Haxhiun e ka lėnė gjallė?!Pastaj shkruan se ka vozitur dhe biseduar me 5 akademikė serb,dhe ata i kanė thėnė e ēka si kanė thėnė kundėr shqiptarėve,bile i paskan thėnė se gjith shqiptarėt janė “spiuna”,tė Serbisė,por paska mbetur vetėm njė “njeri i mire”,e ai na qenka Haxhiu…Pra shkijet okupatorėt e shqiptarėve e paskan lavdėruar vetėm kėtė Haxhi faqeziun,dhe ky mjeran mburret me kėtė faqe tė zezė,bile me taxin e ti ky njeri i besuar i Serbisė, ka vozitur edhe milic tė Serbisė, kėshtu ai shkruan vetė,pėr vetėn e tij,por kur ja kujtojmė gjatė kundėrpėrgjigjeve qė i bėjmė atij maskarai,atė e kap sikleti,e kap tmerri dhe del nga lekura e tij tėrėsisht i ēekuilibruar,dhe pastaj ec e lexoi shpifjet,rrenat,ofendimet,nxitjet,pa asnjė fakt,pa asnjė argument,tek i thotė kundėrshtarit tė tij,”ke bėrė kėtė e ke bėrė atė,ke vrarė kėtė e ke vrarė atė,ka thėnė ky e ka thėnė ai,ke spiunuar kėtė e ke spiunuar atė,a tė kujtohet kur me ke shtyrė nė demostrata e protesta afėr kordoneve te milicisė serbe atėherė”,pa ēka se Haxhiu asnjėherė nuk ka patur as mundėsin ma tė vogėl tė ketė qenė nė demostrata e protesta kurrnjiher me mua Avdiun.Por qytetarėt e njohin mire kėtė paranojak,i cili gjithnji ėshtė friguar nga hija e vetė,dhe si ka besuar as vetės sė tij,pėr atė edhe ka punue dhe ka vozit shkiet dhe ata e kanė mbajtur gjallė,por me siguri i kanė dhėnė edhe detyra thonė disa taxist nga Suhareka,Haxhiu vazhdimisht na ka provokuar dhe share nė babe e nėnė,pėr kėtė shpesh here edhe ėshtė grushtuar nga shqiptarėt,Haxhiu ėshtė i vetmi shqiptar qė e ka vozitur Arkanin dhe forcat paramilitare e milicin serbe nė kohėn e luftės ēlirimtare shprehen plot mllef taxistėt nė Suharekė. Nė Malishevė na thane ka ardhur disa here dhe ka provokuar rėndė pjestarėt e UĒK-sė,dhe nga friga se mos po e vrasin ata tė UĒK-sė ka ikur si zagari.Ai shkruan me dorėn e tij nė “Diskutime Antishqiptare”,se ai tezaku i tij nga Sopia,kur i ka thėnė se tė regjistrova nė UĒK-ė, i ka thėnė tezak ma shkerdheve nėnėn,tash Serbia e gjen edhe emrin tim se jam nė UĒK-ė e mė vrasin,ja ky ėshtė “trimi”, Haxhi. Pastaj ai shkruan dhe shprehet se sikur tė kishte force,por mjerisht i ligu kurrė i forte nuk bėhet,do ti groposte pėr sė gjalli tė gjithė shqiptarėt,mandej shan e fyen edhe kombin gjerman e francez,edhe zhdukja e kėtyre dy popujve i duken pak dhe kėrkon rėnien e njė asteroidi pėr ta shfarosė mbarė njerėzimin. E ēka nuk kėrkon ky shizofren i mallkuar nga vetvetja, Haxhi psikopati vet shkruan dhe tregon se e ka vozitur Arkanin,vetė ka shkruar dhe treguar se gjatė luftės i ka vozitur paramilitarėt dhe milicin serbe. Por kur ja rikujtojnė tė tjeret se ēfarė ka shkruar e thėnė kcen si zorra nė prush. Ēkeni more pse po mė thoni ato ēfarė kam thėnė e shkruar.Po nuk ka faj ky budalla se i ka humbur rruga nė oborr. Atij s’ban t’ja tregosh tė kaluarėn se e kapė siklet i madh, se e din qė e kaluemja e tij ėshtė futė e zezė. Pėr kėtė ai e humb durimin,ēekuilibrohet,tmerrohet,trembet,natėn se zė gjumi,patriotėt i dalin para syve,ata ja zėnė rrugėn,ja zėnė frymen,sherbimet sekrete serbe i kėrkojnė llogari Haxhiut se sa njerėz i ka shpifur e marrė nėpėr gojė,ai u thot po a nuk shifni qė tėrė botėn po e pėrgojoj,por ata tė Serbisė,ata tė Arkanit i kėrkojnė mė shumė,i kėrkojnė qė Haxhiu ta njollos edhe diellin e Ilirėve, edhe hėnėn, edhe yjet qė ndriqojnė natėn atje lartė nė qiell.Ata barbarėt tė cilėt i diktojnė jetėn Haxhiut,nuk e duan as driten e diellit as shkėlqimin e hėnės,as ndriqimin e yjeve,ēdo dritė i pengon kėta janė njerėzit e ferrit dhe kėrkojnė vetėm terr.Pastaj Haxhiu i gjorė ju pėrgjėrohet njerėzve tė Arkanit,po a pak po ju duket se po njollosi shum emra tė shqiptarėve, po a pak po ju duket qė publikisht e keni pare dhe lexuar se shqiptarėt pėr sė gjalli nė njė grope i kisha varrosė.Po ju vetė o shkije nuk kishit ditur tė projektoni diēka tė tillė nga mendja e juaj gjenocidiste,po a nuk po e shihni se ēfarė anti shqiptari ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,ēfarė racisti ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,ēfarė shpirt ziu ėshtė bėrė Haxhi Kuēi,po ju o shkije me ēmendėt duke mė kėrkuar vazhdimisht tė shajė, tė fyej,ju mė bėtė qe bota njerėzore tė habitet me fjalorin tim tė ndyrė,ju mė bėtė qė tė ēregjistrohem nga kombi shqiptar dhe u shkrova nė ashkali dhe ende pak po ju duket.Eh! Haxhi Kuēi deri sa tė ngordhėsh ke me leh si klysh i Serbisė. Se na e dimė se ti je i pa fuqishem me i gropos gjith shqiptarėt pėr sė gjalli me nji grop, ne dimė se ty s’tė dėgjon Zoti (BOGI) pėr me ra asteroidi dhe me shkatėrru tėrė botėn, ne dim se ti s’mund ta ndėrtosh njė gjuhė tjetėr tė shqiptarėve, se je edhe i paaftė edhe i vockėl, po ne e kishim mėsuar nga urtia popullore shqiptare, se njė budalla e hedhė gurin nė ujė dhe njė mijė tė menēur pastaj nuk mund e nxjerrin dhe kėtė budalla e gjetem tek mendja jote e shkretė.Ha, ha , ha, ty Haxhi Kuēi mė as ujrat e oqeaneve,detrave e lujmeve s’mund ta lajnė futėn tėnde tė zezė.Obobo ēka i bėre vetės! Vajmedet ē,e gjeti tė shkretin ashkaliun Haxhi! Nė mbyllje tė kėtij shkrimi uroj sinqerisht qė portalet informative,forumet,dhe gazetat ditore tė sillen ndryshe ma letranxirės e shpifės si Haxhi Kuēi e disa tė tjerė tė ngjashėm mė kėtė rrenacak e shpifarak tė ndyrė,qė po ja nxijnė faqen moderatorėve tė portaleve informative dhe gazetave ditore,me publikime tė komenteve shpifėse… 

Dhjetor, 2012
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
 
Trillimet e Avdi Ibrahimit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: