AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 

Ne gjermani vetem shpiunat e serbise fitojne azil politike e

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 14822
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ne gjermani vetem shpiunat e serbise fitojne azil politike e   Sam 9 Mai - 16:03

http://botapress.info/ky-femije-qe-beri-buje-ne-te-gjitha-mediat-boterore-nderron-jete-ne-kampin-gjerman-foto/

[size=13] Comments Off

[size=40]Ky fėmijė qė bėri bujė nė tė gjitha mediat botėrore, ndėrron jetė nė kampin gjerman (FOTO)

Ishte larguar nga Kosova pėr njė jetė mė tė mirė nė Gjermani. Familja nga Ferizaj ka humbur djalin e tyre dyvjeēar, Erisin, nė njė kamp tė Gjermanisė.
Nėna e Erisit ka treguar pėr “Zėrin” se ka tre muaj qė kishte emigruar nė Gjermani pėr njė jetė mė tė mirė, por ajo thotė se tash i ėshtė kthyer jeta nė ferr.
“Kushtet qė kemi nė kamp tė Gjermanisė janė tė tmerrshme. Djali im fillimisht ka pasur temperaturė, pastaj kishte edhe dhimbje tė kėmbėve, por e tėrė kjo e ēoi nė vdekje djalin tim”, tregon me lot nė sy, Arjeta.
Ajo tregon se pėr njė javė rresht kishte kėrkuar ndihmė nė spital pėr djalin e saj, por ndihma mungonte nga mjekėt gjermanė.
“Kur shkova nė spital mė thanė qė djali e ka lijėn e ujit, mandej mė dhanė njė krem pėr tė lyer djalin, dhe mė thanė i kalon. Djali im ka vdekur shkaku i moskujdesit tė mjekėve, sepse pėr njė javė rresht kam kėrkuar ndihmė pėr djalin po nuk na kanė marrė parasysh”, rrėfen Arjeta.
Arjeta mė tutje ka treguar se jeta nė kampet e Gjermanisė ėshtė e tmerrshme. Ajo ka thėnė se frikėsohet edhe pėr fėmijėt e tjerė qė mund t’iu ndodh e njėjta gjė, sepse papastėrtia ėshtė zero.[/size][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com

Ne gjermani vetem shpiunat e serbise fitojne azil politike e
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1