AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mos votoni Bujar Bukoshin,peticion

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mos votoni Bujar Bukoshin,peticion   Dim 17 Mai - 2:54

Kundėr emėrimit tė Bujar Bukoshit pėr ambasador!

-
P E T I C I O N

Dėrguar Komisionit tė Kuvendit tė Kosovės pėr politikė tė jashtme kundėr emėrimit tė Bujar Bukoshit pėr ambasador !

A r s y e t i m:

Ne, nėnshkruesit e kėtij Peticioni kundėrshtojmė ashpėr emėrimin e Bujar Bukoshit pėr ambasador, i njohur si ish kryeministėr i Kosovės nė exil nė periudhėn e viteve 1992 - 99, nga fakti sepse ndaj tij ende janė duke u zhvilluar hetimet pėr keqpėrdorim tė mjeteve financiare derisa ka qenė nė postin e ministrit pėr shėndetėsi, dhe se vazhdon tė jetė nė konflikt interesi, sepse e ka shitur edhe “Dardania Bankėn” e themeluar nė Tiranė nė vitin 2000 mė mjetet (paratė) e 3%-it tė tubuara nga mėrgimtarėt tanė pėr financimin luftės ēlirimtare dhe pavarėsinė e Kosovės nga okupimi serb, pėr tė cilin transaksion ai nuk i ka dhėnė askujt llogari deri mė tash...!?

Ai, nė marrėveshje mė Isa Mustafėn, ministėr i financave nė qeverinė e tij nė exil, mė qėllim e kanė zhagitur llogaridhėnien para Kuvendit tė Kosovė pėr t’i mbuluar manipulimet mė mjetet e qytetarėve tė Kosovės si dhe pėr t’u vjetrua dokumentet e kėsaj banke dhe Fondit tė tre pėrqindėshit (3%), pėr tė cilat kanė qenė dhe ende janė pėrgjegjės moralisht, ligjėrisht dhe politikisht, duke mos dhėnė deri mė tash kurrfarė llogarie as pėr ndėrtimin e shtėpive nė njė lagje afėr Prishtinės...!

Konsiderojmė se ish kryeministri i Kosovės nė exil, Bujar Bukoshi, ėshtė i dyshuar nga organet gjyqėsore tė Kosovės dhe i denoncuar pėr korrupsion dhe keqpėrdorim tė mjeteve financiare tė dhėna nga bashkatdhetarėt tanė nė “Dardania Bankė” nė Tiranė si dhe pėr keqpėrdorimin e mjeteve tė Fondit tė 3%-it tė qeverisė nė exil, e drejtuar personalisht nga ai..! 

Prandaj, duke qenė se ende nuk kanė pėrfunduar hetimet dhe as procesi gjyqėsor ndaj tij si dhe ende nuk i janė hequr aktakuzat pėr korrupsion nė ministrinė e shėndetėsisė, emėrimi i tij pėr ambasador tė Kosovės e denigron rėnd imazhin e saj brenda dhe jashtė vendit, por kjo do tė krijonte edhe njė presedan tė rrezikshėm qė njerėzit mė moral tė dyshimtė dhe tė akuzuar nga gjykata, nė vend se tė japin pėrgjegjėsi, ata shpėrblehen mė poste ambasadorėsh dhe kjo ėshtė shkelje e rėnd e normave kushtetuese dhe ligjore tė shtetit tė Kosovės...!

Andaj, iu bėjmė thirrje tė hapur gjithė anėtarėve tė Komisionit parlamentar pėr politikė tė jashtme, qė mos ta lejojnė emėrimin e Bujar Bukoshit pėr ambasador tė Kosovės...!

***

*Peticioni i shpėrndahet edhe Presidentės sė Kosovės, Kuvendit tė Kosovės - Kryetarit tė Kuvendit, Komisionit pėr politikė tė jashtme dhe Ministrisė pėr Punė tė Jashtme.
Begründung:
A r s y e t i m:

Ne, nėnshkruesit e kėtij Peticioni kundėrshtojmė ashpėr emėrimin e Bujar Bukoshit pėr ambasador, i njohur si ish kryeministėr i Kosovės nė exil nė periudhėn e viteve 1992 - 99, nga fakti sepse ndaj tij ende janė duke u zhvilluar hetimet pėr keqpėrdorim tė mjeteve financiare derisa ka qenė nė postin e ministrit pėr shėndetėsi, dhe se vazhdon tė jetė nė konflikt interesi, sepse e ka shitur edhe “Dardania Bankėn” e themeluar nė Tiranė nė vitin 2000 mė mjetet (paratė) e 3%-it tė tubuara nga mėrgimtarėt tanė pėr financimin luftės ēlirimtare dhe pavarėsinė e Kosovės nga okupimi serb, pėr tė cilin transaksion ai nuk i ka dhėnė askujt llogari deri mė tash..!?

Ai, nė marrėveshje mė Isa Mustafėn, ministėr i financave nė qeverinė e tij nė exil, mė qėllim e kanė zhagitur llogaridhėnien para Kuvendit tė Kosovė pėr t’i mbuluar manipulimet mė mjetet e qytetarėve tė Kosovės si dhe pėr t’u vjetrua dokumentet e kėsaj banke dhe Fondit tė tre pėrqindėshit (3%), pėr tė cilat kanė qenė dhe ende janė pėrgjegjės moralisht, ligjėrisht dhe politikisht, duke mos dhėnė deri mė tash kurrfarė llogarie as pėr ndėrtimin e shtėpive nė njė lagje afėr Prishtinės..!

Konsiderojmė se ish kryeministri i Kosovės nė exil, Bujar Bukoshi, ėshtė i dyshuar nga organet gjyqėsore tė Kosovės dhe i denoncuar pėr korrupsion dhe keqpėrdorim tė mjeteve financiare tė dhėna nga bashkatdhetarėt tanė nė “Dardania Bankė” nė Tiranė si dhe pėr keqpėrdorimin e mjeteve tė Fondit tė 3%-it tė qeverisė nė exil, e drejtuar personalisht nga ai..! 

Prandaj, duke qenė se ende nuk kanė pėrfunduar hetimet dhe as procesi gjyqėsor ndaj tij si dhe ende nuk i janė hequr aktakuzat pėr korrupsion nė ministrinė e shėndetėsisė, emėrimi i tij pėr ambasador tė Kosovės e denigron rėnd imazhin e saj brenda dhe jashtė vendit, por kjo do tė krijonte edhe njė presedan tė rrezikshėm qė njerėzit mė moral tė dyshimtė dhe tė akuzuar nga gjykata, nė vend se tė japin pėrgjegjėsi, ata shpėrblehen mė poste ambasadorėsh dhe kjo ėshtė shkelje e rėnd e normave kushtetuese dhe ligjore tė shtetit tė Kosovės..!

Andaj, iu bėjmė thirrje tė hapur gjithė anėtarėve tė Komisionit parlamentar pėr politikė tė jashtme, qė mos ta lejojnė emėrimin e Bujar Bukoshit pėr ambasador tė Kosovės..!
Im Namen aller Unterzeichner/innen.
Ravensburg, 15/05/2015 (aktiv bis 11/06/2015)Debatte zur Petition

Noch kein PRO Argument. 
>>> Schreiben Sie das erste PRO-Petition Argument

Noch kein CONTRA Argument. 
>>> Schreiben Sie das erste CONTRA-Petition ArgumentWarum Unterstützer unterschreiben

Une mendoj, qe kemi njerez me te zot per ambasador dhe ky eshte nje njeri i konsumuar, nje figure jo e e respektuar, duke patur shume dyshime ne figuren e tij, ky nuk duhet te jete perfaqesues i kosoves jashte vendit.
Per arsye te manipulimit te 3% dhe te ndihmave tjera per FARK, nji kjo asht arsyja e ime per Peticion!
Hesat Bytyēi
Pėr shkak tė keqėpėrdorimit tė mjetėve tė 3% -it. Dhe mos dhėnjės llogari,pėr shitjėn apo zhdukjėn e mjetėve nė ,,Dardania Bankė".z.Bukoshi nuk meriton qė tė ketė as njė pozicion shtetrorė. 06:25 17.05.2015


https://www.openpetition.de/petition/online/kunder-emerimit-te-bujar-bukoshit-per-ambasador
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Mos votoni Bujar Bukoshin,peticion
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: