AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Zhdukja e mistershme e Mirsad Ndreces dhe dy shokeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Zhdukja e mistershme e Mirsad Ndreces dhe dy shokeve   Lun 18 Mai - 16:50

Mirsad Ndrecaj, i njohur me nofkėn “Komandan Nato” dhe Beg Rizaj, “komandant Begu”, sipas tė gjitha gjasave, gjenden nė mesin e 14 trupave tė pajetė, tė mbetur nga aksioni nė Kumanovė.
Kėshtu njofton Klan Kosova duke i thirr nė burime nga Shkupi. Mė herėt gjatė ditės edhe Alsat-M ka raportuar pėr vrasjen e tyre.
Edhe pse ende po punohet nė vėrtetimin e identitetit tė tė vrarėve dhe tė arrestuarve, si duket policia i ka kapur ose i ka vrarė tė pestė personat qė konsideroheshin si organizatorė tė grupit tė Kumanovės.
Ėshtė nė pėrfundim e sipėr edhe ekspertiza mjeko ligjore e trupave tė pajetė, por nuk mund tė precizohet ende se sa mund tė zgjasė procesi, i identifikimit zyrtar tė tyre.
Mbrėmė dolėn emrat e 28 personave, nga 30 qė iu dorėzuan policisė. Ėshtė e qartė se nė mesin e tyre, janė edhe tre nga krerėt e tjerė tė grupit, Muhamed Krasniqi (komandant Malisheva) Sami Ukshini (Sokoli) dhe Demė Shehu (komandant Juniku).
Vetėm Ukshini ka dhėnė emrin dhe mbiemrin e vėrtetė nė polici, ndėrsa Krasniqi dhe Shehu kanė dhėnė identitete tė rrejshme. Kjo informatė nuk konfirmohet zyrtarisht ende nga Ministria e Punėve tė Brendshme, pasi ende nuk ka pėrfunduar plotėsisht identifikimi i tė arrestuarve.

Short URL: http://portokalli.net/?p=6938
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Zhdukja e mistershme e Mirsad Ndreces dhe dy shokeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: