AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Babai Junuzit i kunderpergjigjet,Arlind Gashit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Babai Junuzit i kunderpergjigjet,Arlind Gashit   Ven 22 Mai - 20:30

http://ledexpres.net/?p=12412

May 22, 2015 at 10:14 pm
Reagon edhe babai Riza Jonuzit pas lajmeve te publikuara ….
Babai i shumė tė pėrfolurit Riza Jonuzit nga Kumanova ka hedhur poshtė thashethemet se biri i tij ka mundur tė tradhtoj grupin e armatosur.
Ai thotė se shtėpia e tij ėshtė e hapur pėr gjithēka qė e intereson opinionin. Ja apeli Isuf Junuzit:
Te nderuar shqiptare kudo qe jeni une jam baba i Riza Junuzit Isuf Junuzi. Njoftoj opinionin e gjere se une jam ne Kumanove me tere familjen.
Ne jemi ketu dhe jemi te hapur per gjithqka qe i intereson opinionit shqipetar. Bejme me dije se djali jon Riza Junuzi nuk ka gisht per tradhtine qe po i mvishet per rastin e Kumanoves.
Apeloj te te gjith shqiptaret qe mos te nguten me vlersime. Urojme qe sa me shpejte te zbardhet rasti i Kumanoves dhe e verteta te del ne shesh. Njeheresh shfrytezoj rastin qe t’ju shpreh ngushllime familjareve te deshmoreve te rene ne Kumanove dhe urojme qe te burgosurit te lirohen sa me shpejte.

Ndryshe, Arlind Gashi nga Rogova e Hasit (Kosovė) nė profilin e tij nė Facebook ka postuar njė tekst ku shkruan se Riza Junuzi nga Kumanova ėshtė personi qė ka tradhtuar.
Ndonėse nuk ėshtė e sqaruar se cili ka qenė roli i drejtpėrdrejtė i Arlind Gashit nė ngjarjet e Kumanovės, nė bazė tė komunikimeve tė mėhershme shihet se Riza Jonuzi ka qenė shok i Mirsad Ndrecajt, tashmė i vrarė.
Nė vazhdim ju prezantojmė shkrimin e plotė tė Arlind Gashit:
Ku je o Riza Junuzi , o TRADHTARĖ !
Riza , te gjithė e dimė qe Avni Rrustemi ka vdekur ama Arlindi ėsht gjallė !
Zemra po donė mem plasė , s’po mundem me duru me shumė .
Riza Junuzi , ku je oj Shqipe qe u zhduke , ku dreqin shkove o trim ?
Riza Junuzi , buken e kemi hėnger bashkė .
Riza Junuzi , edhe nė zjarr do hyja pėr ty , ashtu siq tu pata betuar .
Riza Junuzi , dil pėrballė e tregona se si u tradhtuan kta luana ne Kumanovė.
Riza Junuzi , spaku unė dhe shokėt tanė e meritojmė njė arsyetim nga ti se si erdhi kjo tradheti , e meritojmė njė shpjegimė , ende spo dojmė me besu qe ti tradhtove Luanat e Shqiptaris , spo dojmė tė besojmė qe ti tradhtove djemt e Idealit .
Riza , si u ndjeve kur shikove Sokolin me shoket kur ranė nė duart e sllavo’maqedonve ?
Riza ,si u ndjeve kur ndegjove se shoket tu tė Idealit u vranė nė tradhtinė tėnde ?
Riza , a je i kėnaqur… kush e ka radhen tash…..eja edhe te unė ….. ?
Riza , ato milionat tua qe i ke perfitu nga gjaku i shokve tu , te lutem mos guxo ti ushqejshė familjen tėnde se ėsht mėkatė e familja jote ska fajė qė njė antarė tė tyre kanė kriminelė i shitur nė dėm tė tokės Autoktone Shqiptare .
Riza Junuzi , je i detyruar qe t’na tregojshė tė vėrtetėn e tradhtisė .
Mos ikė , kotė e ke , mund tė ikėsh disa ditė , disa muaj , njė vitė , disa vite aman nje ditė nuk do mundesh tė ikėsh e ke tė kotė .
Riza Junuzi ti bėre gabimin mė tė madhė , sepse kur ke menduar nė tradhti , u deshtė qė t’na vrasėsh tė gjithve pėr tė dalur ti i pastėr , besa ndoshta kishe dalur edhe Hero me trillimet e tua si njė pėrsonė engjull qė tregonė para shoqerisė .
Po mė vjenė turpė nga vetvetja se si tė besova aq shumė , pėrkundėr tė shum miqve qė me orentonin qė tė largohem nga ti , kur unė Arlindi rrehja tavolinen duke tė mbrojtur ty ata qeshnin me mua duke me thėn po na dhimbėsh ama sot e kuptova se me tė vėrtetė se pasna ditur mė kėnd po rri e me kėnd po bashkėpunojė .
Shum tė besova , tepėr , ama kurr sdo ta fali tradhtinė qe ju bėre shokve tanė .
Kurrėn e kurrės .
Riza Junuzi ti i tradhtove shokėt e Idealit ama ata prap se prapė janė tė ndėruar nga gjaku , pushka , trimeria e kushtrimit tė tyre ama ti do mbetėsh njė Esat Pasha i shekullit 21 .
Riza Junuzi mos harro se kta djemė tė qendreses do ti nderojė apo respektojė pupulli mbi 10 milion Autokton Shqiptarė , ama ti do mbetėsh njė Esat Pasha i shekullit 21 .
Riza pėr tradhtinė kunder vellezrve tu te IDEALIT duhesh tė pėrgjigjesh .
TĖ BETOHEM , TĖ BETOHEM , TĖ BETOHEM
Riza Junuzi te betohem se qė nga 22 Maji 2015 ora 05:14 jam mė i fuqishėm se tradhtarėt , horrat , kodoshėt dhe dilinxhitė .
Riza Junuzi te betohem se kėtė forcė ma ka dhėnė Zoti dhe drejtėsia !
Riza te gjithve mundesh me ju shprela koken me trillime ama Arlind Gashit harro.
Sinqerishtė :
Arlind Gashi , Rogovė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Babai Junuzit i kunderpergjigjet,Arlind Gashit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: