AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Te vertetat disa tema.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Te vertetat disa tema.   Dim 24 Mai - 2:01


Haxhi Kuēi a partagé la photo de Luftėtarėt e UĒK-sė Shkup.
9 h · 


Luftėtarėt e UĒK-sė Shkup
Ju lutem lexone dhe Shpėrndane pėr hir tė situatės tė mjerushme tė Shqiptarėve nė Iliridė.
Lutje e njė luftėtari nga Ilirida.
A ka met more donjė Shqiptar bir Shqiptari qė del e adreson Popullin tonė nė trojet etnike nė Maqedoni?
Ku janė Profat e Univerziteteve ? Ku janė Hoxhollar ? Ku janė Komandantat ? Ku janė Esnafat e Shkupit ?...
Tė nderuar vllezėr dhe motra ,
Shqiptarėt nė Fyrom janė nėn mėshirėn e njėrit apo tjerit Shka (Vmro+Lsdm).
Jo pėr fajin e tyre , por pėr fajin e atyre faqezinjėve qė kėto i votuan kurse ata i braktisėn dhe i lanėn nė vetmi.
Si bir i kėti Populli dhe i kėsaj treve , kėrkoj qė tė formohet njė kėshillė kordinues i pėrbėrė nga 6-10 antarė , nga njerzi me autoritet dhe qė skanė qenė bartės tė funksioneve Shtetėrore nė Fyrom , me qėllim qė ta kordinojnė Popullin nė kėtė situatė tė Dreqit qė po mbizotėronė nė Fyrom.
Arsya:
Shqiptarėt nė trojet etnike Shqiptare nė Maqedoni momentalishtė i kan vetėm dy opsione , O janė me Shkavin e kuq , ose me Shkavin e zi sepse opsioni Shqiptar mungonė.
Del Zaevi , jav shlon gjoja donjė pėrgjim telefonik , ku ėshtė prekur ndjenja e Shqiptarit dhe ata yrrish tė pėrleshen me Milicinė apo tė kallin donjė nga Instutucionet , pėr fatin e mirė tonin kjo ska ndodhė por sipas tė dhėnave hiq largė kur tė manipulohet nuk ėshtė.
Kurse Shkavit kuq , hiq vonė si bėhet ti shfytėzonė Shqiptarėt Mish pėr Top.
Kurse opsioni tjetėr ėshtė Shkavi zi apo Shkijet e zi qė mbajnė pushtet,
Ata truken se gjoja mbajnė situatėn nėr kontroll dhe do ta kthejnė Shtetin nė normalen , por siq dihet ata prioritet e kanė vetėm si ta ruajnė Pasurinė e tyre dhe ti fshehin Hajnit dhe Dilingjilliqet nga Opozita Makendosko qė "Dotė" vjen nė pushtet.
Populli im , ju lutem si njė luftėtar i juaji qė tė mos bini nė nivelin e Sllavėve.
Ata edhe kur tė jenė nė Zorr nuk na duan e leje kur ta lirojnė prapanicėn.
Ne jemi Popull me hall , ata leti pastrojnė flliqėsirat qė kanė bėrė.
Ne jemi popull i 9 mi denarshit , 7 mi denarshit , 12 mi denarshit apo socialit sepse kėshtu na lanėn Shkijet tonė .
Ata kan vjedhur Miljarda e miljarda dhe prandaj ne sduhet tė behemi palė.
Majftė mė na kan shfrytėzuar , sodė ti bėjmė ball shkavit kuq dhe ati tė zi , qė nesėr tė vetėdisohemi edhe atyre tonėve kur ti japim votė leta dijnė qė ska lojė me neve.
Me respekt Luftėtari juaj.

J’aime · Commenter · 
Partager


  • Pete Himle PjetrovicEdi DurresIlir Elshani et 4 autres personnes aiment ēa.


  • Berat DurmishiShkrim i bukur po kush e degjon, ket hall e kan te gjith ushtaret po kujt ti drejtohemi, asnji politikan nuk e mer pergjegjsin ne ket situat te gjith e kan te qart qe kur ndodhi rasti ne kumanov, kush esht kunder qeveris i ndodh e njejta, asnje politikan ska guxim te dal te vendos nje gje te till sepse e han nata Ali Ahmeti vetem me fjal esht udheheqes i ish ushtarve sepse ka shti frik ne popull, dua te them se neqofte se nuk je BDI ta leshon shkavin mbi kok keshtu e mbron poziten qe ka, tjetri Menduh thaci menxi pret qe te hi ne pushtet pa asnji kusht e te hekmeret dmth keta dy bejn gara se kush do burgos ma shum ushtar sepse ata jan penges per ta ua prishin rahatin, ne nuk kemi nje udheheqes si Pandeli Majko atdhetar qe te na mbron nga dora e zez,ose dritan demiraj, edhe un si ish ushtar kam drejten e fjales ne ket shkrim ne vetem e vetem se jami nautral e dum atdheun pse rim anash ne asnje parti kemi probleme me pushtetaret,por shiqir zotit qe populli kerkon nje udheheqes te sinqert e ta hudhim ket pleh qe i vjen era komunizem, Te bashkuar te ghith e te bashkohemi perndryshe do te na shfarosin se jemi penges e shqipfolsave.
    40 min · Je n’aime plus · 1  • Berat Durmishi 14 vite qe se di ka jan keta shok te luftes pervec Ismajl Memetit deshmor i kombit, te tjeret nam e nishan ne gurbet,e te pa pun,pyetja se per ke luftuan?    35 min · Modifié · J’aime  • Haxhi Kuēi Kane punue e luftue per tradhetaret,siq paskna punue une 47 vite te shkreta.
    Ą l’instant · J’aime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Te vertetat disa tema.   Dim 24 Mai - 2:02

Haxhi Kuēi
7 h · 
21 avril
Ēun Ēunak Ēuni
21/04/2015 19:46
Ēun Ēunak Ēuni
Faleminderit Haxhi.D kuptova historine tande.Tash e tutje te shkofte mire vlla.
1 mai
Haxhi Kuēi
01/05/2015 13:37
Haxhi Kuēi
Bashk me ju i nderuar 
Ēun Lajqi.Por vetem nje po ta tregoj se tradhetareve po ju shkone mire hesapi,e per atdhetar qe kane kontribue per qeshtjen kombetare po e vuajn si ma se keqi dhe po etiketohen tradhetar.Pa qen tradhetar nuk po te adhurojka ky popull.
Ēun Ēunak Ēuni
01/05/2015 14:03
Ēun Ēunak Ēuni
Goja tė lumtė Haxhi Kuēi.Por s'di a mos ishte kėshtu han e dan!!!


J’aime · Commenter · 
Partager
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Te vertetat disa tema.   Dim 24 Mai - 2:25

Haxhi Kuēi
10 h · 

Petrit Belliu
Z. Haxhi, mirёmёngjes! Mё vjen mirё qё jeni nga ata , qё nuk i mban vendi pёr sa ndodh! Mё pёlqen shprehja juaj (citoj) : "Tradhёtarёt mbesin pёrherё tradhёtarё edhe duke na qeverisur e udhёhequr ndёr beteja..!". Kjo ka rёndёsi tё thuhet shpesh e tё kihet parasysh nga masa e gjerё, qё nuk i shkon ndёrmend, se nё parim, psh, unё, Petriti, qё kam marrё pёrsipёr nga dikush, fshehtazi, rol tё rёndёsishёm antishqiptar, pёr t'u kamufluar, promovuar e bёrё i besueshёm nga shqiptarёt, prej ustallarёve apo padronёve vihem, doradorёs e sipas rrethanave, edhe nё role aktoreske fort tё besueshme, qё krijojnё automatikisht admirim e lavdi false, e domosdoshme kjo pёr tё kamufluar thelbin e rolit tё vёrtetё qё unё do tё luaj, nё favor tё padronёve tё mi..! Sigurisht, edhe pse padronёt e mi mё kanё siguruar e kanё marrё masa qё tё mos dekonspirohem kurrё, megjithatё, e sjell koha qё veprimet e mija dhe rrjedhimet e saj, njё ditё, tё kuptohen qartazi se nё dobi tё kujt ishin..! Sepse, siē thotё njё fjalё e urtё dhe fort e bukur frёnge, "TOUT FINIT PAR SE SAVOIR..!" (Nuk ka gjё qё s'del nё shesh / dmth qё s'merret vesh njё ditё..!). Atё qё ne e themi "Gёnjeshtra i ka kёmbёt e shkurtёra", apo qё thoshin arbёreshёt : "Reja mulon Qillin, por nёnk shun dot Dillin..!" Ju uroj njё fundjavё tё kёndёshme e plot kёnaqёsi! Tё fala, Petrit Belliu.


Je n’aime plus · Commenter · 
Partager
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Te vertetat disa tema.   

Revenir en haut Aller en bas
 
Te vertetat disa tema.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: