AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 "Ahmeti, Thaēi dhe Rama tradhėtuan 'Grupin e Kumanovės'"

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: "Ahmeti, Thaēi dhe Rama tradhėtuan 'Grupin e Kumanovės'"   Ven 29 Mai - 12:28


20:17 - Rama iu drejtohet vajzave dhe grave: Duke votuar Erionin kryebashkiak, fitoni Halimin gjinekolog 
19:54 - Ja ēfarė ndodh para ndeshjes Kukėsi – Laēi 
19:18 - Maqedonia kundėr hetimit ndėrkombėtar pėr Kumanovėn 
19:14 - Masakra te Shkencat, ja si ndodhi e gjithė ngjarja 
18:54 - “Bomba 35”: Gjysma e statujave tė Shkupit 2014 “nė tė zezė” (VIDEO) 
18:53 - Berisha: Rama po fut nė sherr rajonin 
18:24 - Daēiē kėrkon ndarjen e Kosovės 
18:16 - Serbia po pėrgatit “Kumanovė” nė Luginė?! 
17:59 - 30 vite nga tragjedia nė "Heysel Stadium", luhej Liverpool-Juventus (FOTO LAJM) 
17:57 - Ndiqni Live "bombėn e 35" tė LSDM-sė (VIDEO) 

"Ahmeti, Thaēi dhe Rama tradhėtuan 'Grupin e Kumanovės'"


Pėlqej
2
 


Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:     Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
[size]
Heronjtė e rinj, qė ranė gjatė pėrplasjes sė armatosur me ushtrinė dhe policinė maqedonase nė Kumanovė, sipas publicistit Gazmend Islami, u tradhtuan nga Ali Ahmeti, Hashim Thaēi dhe Edi Rama.

Sipas tij, lufta ishte heroike, por tradhtia ishte e bėrė nga tri shėrbimet sekrete, SHISH, AKI dhe DAS, ishte shumė e rėndė.

"Tė tri shėrbimet ishin mirė tė njoftuara pėr veprimtarinė e grupit tė armatosur i cili kishte filluar shumė herėt tė pėrgatitej pėr luftė tė armatosur kundėr pushtetit shtypės tė Maqedonisė karshi popullit shqiptar. Si ėshtė e mundur, apo kjo koincidencė qė tė gjithė ata qė nuk ishin pajtuar me marrėveshjet e arritur mes tė ashtuquajturave drejtori politike tė UĒK-sė, tė cilat ishin nė shėrbim tė politikave jo kombėtare, por politikaveantikombėtare, tė cilat jo vetėm qė dėmtuan luftėn dhe qėllimin e saj, por prioritet numėr njė i saj ishte eliminimi i faktorit nacionalistė kombėtar qė ishin nė strukturate UĒK-sė", ka thėnė Islami pėr "Bota Sot".

Ai pyet se, a nuk mjaftuan emrat e qindra komandantėve tė vrarė nė pėrfundim tė luftės apo pas saj, nė montime tė ndryshme?

"A nuk mjafton qė si nė Kosovė ashtu edhe nė Maqedoni strukturat e drejtorive politike ishin pėr tė parandaluar pėrparimin e luftės ēlirimtare? Vet ardhja e Ali Ahmetit nė Kosovė para njė kohe tregon mė sė miri se ishte me porosi tė qarta pėr djemtė qė kishin vendosur pėr tė vdekur pėr lirinė e popullit tė vet. Pra tė gjitha strukturat e shtetit ishin tė njoftuara, por siē po shihet ata ishin tė interesuar qė tė kishim likuidimin e tyre, kjo do tu shkonte pėr shtati tė gjitha strukturave tė fshehura tė tri shteteve", vijon ai.

Islami thotė se, mjerimi mė i madh ėshtė qė kemi dy shtete shqiptare tė cilat heshtin dhe tremben edhe kur vriten 10 shqiptarė, tė masakruar pasi janė dorėzuar.

"Pra, kemi njė krim makabėr dhe tė dy shtetet shqiptare nuk gjejnė as kohė tė merren me rastin. Kjo tregon mė sė miri se politikat tona kombėtare mė shumė janė shaka sesa serioze, nuk kemi asnjė qendėr tė pėrbashkėt qė do tė koordinonte punėt pėr veprime tė mė tutjeshme tė veprimit tė politikave shqiptarenė Ballkan", thotė Islami.

Publicisti pohon se, interesat sllave dhe blloku Rusi-Greqi-Maqedoni po punon pėr tė parandaluar krijimin e shtetit shqiptar tė pėrbashkėt apo integrimin e shqiptarėve nė familjen e madhe europiane.

"Mendoj se kėta trima qė kishin njė ideal, janė tradhtuar nga askush tjetėr pėrpos nga treshja Ahmeti-Thaēi-Rama, por kėta kanė harruar qė ajo strukturė ka shtrirje nė gjithė territoret shqiptare dhe tash vetėm sa ka ngritur moralin dhe ndjenjėn e patriotizmit te qytetarėt dhe ėshtė kuptuar se me luftėn e Kumanovės ka vdekur edhe marrėveshja e Ohrit dhe paqja e brishtė nė Maqedoni", shprehet analisti politik Gazmend Islami. /albeu.com/
[/size]
Shtuar mė 26/05/2015, ora 12:45
[size]

Tage: islami shqiptare armatosur strukturat politikav[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
"Ahmeti, Thaēi dhe Rama tradhėtuan 'Grupin e Kumanovės'"
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: