AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kur Naim Tėrnava ishte Zėvendėsministėr i Hashim Thaēit

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14660
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kur Naim Tėrnava ishte Zėvendėsministėr i Hashim Thaēit   Lun 8 Juin - 3:17

http://almakos.com/lajme/kosove/48264-kur-naim-ternava-ishte-zevendesminister-i-hashim-thacit.html

Kur Naim Tėrnava ishte Zėvendėsministėr i Hashim Thaēit
Fillimi | Lajme | Kosovė | Kur Naim Tėrnava ishte Zėvendėsministėr i Hashim Thaēit |  Share
Madhėsia:  

Publikuar/modifikuar 17/04/2014 14:48:00
Myftiu kosovar, Naim Tėrnava sot tenton ta ruaj njė neutralitet me tė gjitha partitė e liderėt politikė kosovarė, por kėshtu nuk ka qenė gjithmonė. Ai pėr njė kohė e ka pasur shef Hashim Thaēin.
Sipas njė dokumenti tė Grupit Ndėrkombėtar tė Krizave, realizuar menjėherė pas luftės, Naim Tėrnava ka qenė Zėvendėsministėr i Punės nė Qeverinė e pėrkohshme tė Hashim Thaēit.
Ministre e Punės nė kėtė qeveri ka qenė Marte Palokaj.
Ky kabinet i Hashim Thaēit ishte gati mė i madh sa kabineti aktual dhe anėtarė tė tij ishin: Mehmet Hajrizi, Ramadan Avdiu, Azem Syla, Fatmir Limaj, Bardhyl Mahmuti, Hydajet Hyseni, Rexhep Selimi, Bajram Kosumi, Bedri Islami, Shukri Klinaku, Adem Grabovci, Ismail Kastrati, Rahmil Nuhiu, Sabahudin Komoni, Musli Bajraktari, Hajrullah Koliqi, Hasan Ukhaxhaj, Muhamet Mehmeti, Arsim Bajrami, Anton Noka, Ramė Buja, Sokol Dobruna, Basri Musėmurati, Teuta Hadri, Fadil Beka, Avdyl Hoxha, Sabit Gashi, Rifat Blaku, Gani Syla, Mujė Rugova, Jakup Krasniqi, Mujė Gjonbalaj, Blerim Peja, Daut Maloku, Bujar Dugolli, Numan Balić dhe Bejtush Isufi.
Naim Tėrnava nė fund tė viti tė kaluar ėshtė zgjedhur pėr herė tė tretė Myfti i Kosovės, pasi ndryshoi statutin e kėsaj bashkėsie fetare duke hequr njė nen tė tij qė kufizonte qė njė person mund tė ishte myfti vetėm pėr dy mandate - 10 vjet gjithsej. Oponenca nė Bashkėsinė Islame tė Kosovės e kishte cilėsuar kėtė veprim tė tij si diktaturė.Te fundit - Kosovė


Agjenda e plotė e manifestimit tė rivarrimit tė Isa BoletinitSpekulimet e serbe: Priten sulme terroriste nė veri dhe Luginė tė PreshevėsRexhep Qosja: Pėr Kumanovėn pėrgjegjėsi kanė edhe BDI dhe PDSH​Pse ndodhi rasti i Kumanovės sipas Kadri Veselit? (VIDEO) • 24 OREVE TE FUNDIT
   

 • JAVES SE FUNDIT


[size]


Humb jetėn xhihadisti shqiptar qė kėrcėnoi Ballkanin


[/size]

 • Njė shqiptar i Maqedonisė kaloi ilegalisht kufirin me Kosovėn
 • Davutoglu: Vendimi i kombit turk, mė i miri, ne i pėrulemi atij
 • Meēe pėr Kumanovėn: Nuk ėshtė bėrė transparencė, hetimi i vonuar
 • Mbytet nė lum njė 18-vjeēar
 • Ziadin Sela dhe VMRO DPMNE-ja ndeshen rreth investimeve nė Strugė
 • Pėrjetimet trishtuese tė emigrantėve sirianė dhe afganė nė Maqedoni
 • Kotevski konferencė pėr Kumanovėn, nuk thėrret mediat shqipe
 • Lėvizja e Pavarur Studentore nė Maqedoni: Protestat duhet tė bėhen dhe i pėrkrahim si tė tilla
 • Aksident i rėndė nė autostadėn Veles-Kumanovė, njė i vdekur dy tė lėnduar

[size]
ALMAKOS ne FACEBOOK

[/size]

 • PEOPLE

 • RECENT

 • POPULAR


[size]

Most Discussed


[/size]
[size]
Powered by Disqus
[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kur Naim Tėrnava ishte Zėvendėsministėr i Hashim Thaēit
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: