AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni   Dim 28 Juin - 2:44

Botuesi i gazetes Illyria ne amerike,zotriu Harry Bajraktari nxiti Eliot  Engelin qe ta lirojne Ramush haradinajn,dhe mos ti perserisin gjerat ma!!

Propagande e njejte si e Qekut dhe Fatmir Limes!!!

Themelues dhe botues i gazetės, pėr shtatė vjet i gazetės shqiptaro amerikane Illyria, zoti Harry Bajraktari, veprimtar dhe biznesmen i suksesshėm, mik shumė i afėrt me kongresitin Eliot Engel, qėndron pas"kuintave" tė kėsaj lėvizje nė Uashington - pėr lirimin e Kryetarit tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, zoti Ramush Hardinaj .

Kongresisti Engel, bėri dje mbasdite thirrje Sllovenisė tė lirojė Haradinajn

Ku ndėr tė tjera kongresisti amerikan, demokrati mė i lartė nė Komitetin e Ēėshtjeve tė Jashtme nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve, Eliot Engel , deklaroi se : “Qė tė sigurohemi qė gabime tė tilla tė mos pėrsėriten mė kurrė, Beogradi duhet tė tėrheqė “Kartat e Kuqe” nga Interpoli,

http://botasot.info/diaspora/418236/kush-ndihmoi-nga-uashingtoni-ne-lirimin-e-ramush-hardaniajt/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni   Dim 28 Juin - 3:16

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni   Dim 28 Juin - 4:04

https://www.facebook.com/bashkim.hoxhaj?fref=ts


Bashkim Hoxhaj
26 juin, 09:41 · Modifié · 

Drejtėsia,pėrkatėsisht gjykatat tė ēfarėdo lloji qofshin ato,vendore apo ndėrkombėtare, speciale ose tė zakonshme, nėse do tė hetonin keqpėrdorimet, zhvatjet,reketin, pasurimin e paligjshėm,falsifikimet e ndryshme...me siguri do tė mbėshteteshin nga shumica prej nesh. Nė kėtė rast drejtėsia,pėrkatėsisht gjykatat do tė meritonin respekt tė merituar. Por kur nė kėtė vend krijohen gjykata enkas pėr tė gjykuar luftėn ēlirimtare, vėrtetė ndėrmarrje tė kėtij lloji pėrbėjnė njė ndėr aktet mė tė paprecedentė tė ndėrmarra nga faktori ndėrkombėtar nė raport me njė popull tė cilin vet e ndihmuan tė shpėtojė nga gjenocidi.

J’aime · 
Partager
 · 172


Bashkim Hoxhaj
24 juin, 16:53 · Modifié · 

Zėrat shterė tė shkretėtirės, ndonėse tė vetėdijshėm pėr mos dėgjimin nga askush tė pėrpėlitjeve dėshpėruese nė kuadrin e shpifjeve dhe paragjykimeve, kukuvajkat nė fjalė vazhdojnė sė kukat-uri pėr tė dėshmuar kuazi-atdhedashurinė e munguar. Kėta tė stisur provojnė stisje-n pėrmes frazeologjish tė huazuara nga tė tjerėt. Tė pa guximshėm tė dalin nė mejdan, tė paaftė tė marrin pėrgjegjėsi kur e kėrkon vendi dhe nevoja, zhurmuesit zė-shterė gjithnjė u pėrpoqėn pėr tė pėrfituar merita, poste, lėvdata... mbi punėt apo veprat e pabėra. Kėta djaj tė stisur nė kontinuitet mbėshtillen nėn petkun engjėllor; kamuflohen nėn maskėn e njerėzores, pavarėsisht faktit se maskat i janė ējerrė qėmoti, dhe rrjedhimisht; ējerrjet,ankimet,gėnjeshtrat,manipulimet,falsifikimet... nuk ja beson kush. Harrojnė zė-shtjerrat, se asgjė nuk harrohet: as e kaluara dhe as e tanishmja. Dikur mallkonin e shanin ata qė po sakrifikonin, ndėrsa sot pėrpiqen tė tua kalojnė edhe vet atyre qė deri dje i shanin e mallkonin. Zė-shtjerrat mbeten gjithnjė nė tė njėjtat pozicione, atė tė kukuvajkave. Kėta urrejnė tė njėjtit njerėz tė cilit urryen dje. Kėta vazhdojnė tė shpifin ndaj njerėzve ndaj tė cilėve shpifnin dje. Sidoqoftė,karvani ka ecur dje,ecėn sot dhe do tė vazhdojė tė eci nesėr, pavarėsisht tė lehurave neveritėse tė qeneve endacak, tė cilit pėr asnjė moment nuk kėnaqen me kockat e plehrave qė ua hedhin tė tjerėt.

J’aime · 
Partager
 · 22Bashkim Hoxhaj

S’abonner · 24 avril · 

 
Kujtime te paharrueshme. Nazim dhe Femije Hoxha, Shaban Braha dhe Gazmend Hoxha.


Bashkim Hoxhaj
21 avril · Modifié · 


Disa bu(bu)rreca po kujtojnė se historia fillon me ta. Kur kėta bu(bu)rreca merreshin me punėt e tyre me bizneset e tyre me dallaveret e tyre...dikush e kishte vene tere qenien, familjen,te mirat materiale...ne shėrbim tė ēėshtjes kombėtare. Bu(bu)rrecat nuk dinin gjė, nuk dinin sepse nuk i interesonte kjo gje ose nuk ju besonte kush. Kur bu(bu)rrecat kishin marre vesh se dikush po lėvizte nė kufi, tė tjerėt kishte kaluar me dhjetėra herė atė kufi te mallkuar. Sa mirė do bėnin burrec-at sikur t'i shihnin punėt e tyre ashtu si nė tė kaluarėn kur bėnin sehir.J’aime · 
Partager
 · 25

Bashkim Hoxhaj
14 avril · 

Ēun Lajēi na qenkėsh rrėfyer rreth njė incidenti qė i paskėsh ndodhur vite mė parė. Ani i ngrati na hiqet si viktimė madje. Kjo farė gjykata e hamamit qė po i thonė speciale, po shumė majmunit po ja rritė morrin bre. Ik ore i shkuar e i rrjedhur nga trutė se kurrė nuk ke vlejtur dhe as qė ja vlen humbja e kohės pėr tu marrė seriozisht me ty. Pėr njė lypsar qė bėnte gabel-licėn kur lypte nga mėrgimtarėt pare me kapuē as qė ja vlen marrja me tė.

J’aime · 
Partager
 · 1211

Bashkim Hoxhaj

S’abonner · 28 février · Modifié · 

 
Takim mes shokesh. Ylli Rashkaj,Feriz Gashi,Ruzhdi Saramati,Bislim Zyrapi,Avdi Ibrahimi dhe Bashkim Hoxhaj.

Bashkim Hoxhaj

S’abonner · 28 février · Modifié · 

 
Takim mes shokesh. Ylli Rashkaj,Feriz Gashi,Ruzhdi Saramati,Bislim Zyrapi,Avdi Ibrahimi dhe Bashkim Hoxhaj.


Bashkim Hoxhaj

[size=12]S’abonner · 26 février · 

 

Pizeria Linda te rrethi Prizren. Edhe pse ora 23:47, problem te gjendet nje tavoline e lire . – ą Petro[/size]


Derničre édition par Perparimi le Dim 28 Juin - 8:28, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni   Dim 28 Juin - 4:18Kolonel Maliq Doēi me djemte e Prizrenit, siē e ka zakon te na quaj ai neve. Si ne lufte ashtu ne Liri Koloneli i pa pertueshem. Erdhi enkas nga Tirana per te dhene kontributin e tija ne verifikimin e kategorive te luftes
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni   Dim 28 Juin - 5:50

Tradhti! Kjo fjalė, sa e pėlqyeshme tė shqiptohet zdrėnkthi nga ne shqiptarėt! Por se, askush nuk denjon ta vrasė atė! Avni Rrustemin e kemi si shumė pėr zemėr ta pėrmendim si emėr, po kur vije puna tė ecet rrugės sė tij, tė gjithė strukemi nėpėr zgavra, na ndėrpritet trajektorja e vrullit "propagandistike-emocional-folkloriko-revolucionar-patriotike".


Tradhtaret,secili shqiptar i urren ne nje fare forme te perzhdredhur.


Edhe pse e mohojme shumica e shqiptareve,mburen duke brtimue o po te qohet nje Avni Rrustemi e tua jep hakun.
Mirepo kur vjen pune me ja ngre gishtin,te gjithe po hyne neper dimijat e grave te tyre,e shti koken nen bythe.
Dhe heshtim duke mendue se do qohet dikush nga varret e do e kryen detyren madhore.Sa qesharak qe jemi.
Jemi nje popull me emocione filmike te filamve aksionar.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: