AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Albb Ramizi 044550360 nga vitia ,goranet jane shqiptar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Albb Ramizi 044550360 nga vitia ,goranet jane shqiptar   Jeu 9 Juil - 8:12


 • 47 min · Modifié · J’aime
 • Albb Ramizi o mos diskutoni me ket Languc t kontenjerave se garant ky asht njeri i pagum me na njollos be musteqet e komunistit ja qifsha.se ja kom qi nanen edhe udbasht nau kan ba me juv ni zani be zanin jav qifsha ha
  11 min · J’aime
 • Haxhi Kuēi Une me ta qi nanen tende kurr jo o tradhetar,se flliqna me virusin e tradhetareve.Ma mire e qifsh ti vete nanen tende e e befsh nje kopil se tradhetari e qine edhe nanen edhe kombin.
  9 min · J’aime
 • Albb Ramizi 044550360 se un bash ta qi komunistin e nanes sikur plotve qetu n viti qe jav kom qi
  7 min · J’aime
 • Haxhi Kuēi Mos mendo qe nuk e di qe je ti R.I.E sheh nje dite veten ku do gjindesh.
  7 min · J’aime
 • Haxhi Kuēi A sa per qe ja qine nanen komunistave edhe une te ndihmoj e ka une mos gabo se ke me met ne therre.
  5 min · Modifié · J’aime
 • Albb Ramizi o tradhtar o gjak shkavi qysh more nuk ki pak burrni ne vend se me rujt nderin e qlirimtareve ti na i njollos more pse a ki gjak ti a uj besom qe po ma qon mallin GORAN vetem goranet i thojn vetes shqiptar e gjith jeten kan punu antiShqipee
  3 min · J’aime
 • Haxhi Kuēi Po cilin nga ēlirimtaret e bana tradhetar a ka emer dhe ta sqaroj pastaj?Ma thua nje emer,e mbiemer,e mos ja fute si peles magari?Sipas teje goranet jane shqiptar e ti ēka na ēenke,a je ka e sheh veten qe e tregove se kush jeni?
  Ą l’instant · J’aime

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Albb Ramizi 044550360 nga vitia ,goranet jane shqiptar   Jeu 9 Juil - 15:38

Arber Gashi;
[ltr]Listat e veteranėve tė luftės, para se tė jenė dėshmi e kontributit individual pėr luftėn dhe nė luftėn ēlirimtare, janė shėndėrruar padrejtėsisht nė Lista tė Interesit Politik. Shkaku i kėsaj dukurie i ka rrėnjėt nė praktikimin e luftės sė klasave pėrmes luftės vllavrasėse, tė inicuar nga PS dhe LPK, me qėllim tė mbajtjes sė pushtetit apsolut tė komunistėve mbi tė vėrtetėn historike. LPK, ndonėse u kyq me vonesė tė madhe nė parapėrgatitje, e shfrytėzoi rastin e ofruar nga shėrbimet antishqiptare dhe zhvilloi luftė ekskluzive pėr pushtetmarrje me ēdo kusht. Nė fillim e kamufluar kundėr politikės paqėsore dhe kinse nėnshtruese ndaj Serbisė, kjo luftė e LPK-sė kundėr vullnetit dhe realitetit historik tė Kosovės sė viteve tė 90-ta tė shekullit XX, rezultoi nė dėshtimin e plotė tė pėrpjekjeve tona vetanake pėr ēlirim nga zgjedha serbomadhe. Nė luftėn pėr ēlirimin e plotė tė Kosovės nga Serbia, ne pėrkrahėsit dhe mbėshtetėsit aktiv tė luftės sė armatosur u tradhtuam rėndė nga LPK, e cila, njėsoj sikurse Enver Hoxha gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, duke shfrytėzuar ndihmėn logjistike tė sllavokomunistėve shqipfolės tė Tiranės, luftėn mė tė madhe e bėri kundėr institucioneve shtetėrore tė Kosovės. Nė situatėn dhe rrethanat dramatike tė vitit 1999, e kujtoj personalisht rastin e burgosjes sime nė Zvicėr, sė bashku me disa veprimtarė tė angazhuar nė logjistikė aktive, e me tė cilėt kėtė detyrė e kryenim qė nga viti 1991.
[/ltr]
[ltr]
[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Albb Ramizi 044550360 nga vitia ,goranet jane shqiptar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: