AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ramushi duke u kacafyte me rus

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ramushi duke u kacafyte me rus   Ven 10 Juil - 19:34















[size=36]Serbėt publikojnė foto tė Ramushit pas pėrleshjes me rusėt (Foto)


  admin
lexuar  50

 0

 Kosovė 18:33 mė 26/1/2013


[/size]
Nė fotot e publikuara shihet njė ushtar rus duke e “shoqėruar” Haradinajn me duar tė lidhura
[size][size]

Lajme lidhur me temėn








Njė organizatė serbe, “Srpski Narodni Pokret”, ka dėrguar sot fotografi tė Ramush Haradinajt, nė adresė tė mediave, tė bėra gjatė vitit 2000 menjėherė pas pėrleshjes sė tij me trupat ruse tė stacionuara nė Kosovė.
Nė fotot e publikuara shihet njė ushtar rus duke e “shoqėruar” Haradinajn me duar tė lidhura, ndėrsa nė tjetrėn disa persona tė shtrirė nė asfalt dhe ushtarėt rusė me fytyra tė mbuluara.
“Komunikata” i ėshtė dėrguar edhe Kryeministrit tė Serbisė Ivica Dacic, tė cilit kjo organizatė ia bėnė me dije se si “negociohet me terroristėt”, raporton Express.

Aty jepet edhe versioni i kėsaj ngjarje ku thuhet gabimisht se gjithēka ka ndodhur nė Mushtishtė afėr Suharekės. Siē dihet pėrplasja ka ndodhur nė magjistralen Prishtinė-Pejė nė afėrsi tė Klinės.
“Njėsia ruse pjesė e KFOR’it kishte ndalė njė veturė me terroristė tė armatosur nė mesin e tė cilėve ishte edhe Haradinaj. Pasi qė shumė shpejtė janė mposhtur dhe ēarmatosur Haradinaj i ka thėnė parashutistit rus se ėshtė xhudist dhe se do tė bisedonin ndryshe po tė mos ishte ai armatosur”, thuhet nė njoftimin e kėsaj organizate nacionaliste serbe
Mė pas aty theksohet se ushtaraku rus ka urdhėruar qė t’i zgjidhen duart Haradinajt dhe ka filluar dueli mes tyre tė cilin sipas kėsaj organizate e ka fituar rusi.
Kjo organizatė tashmė i ka nxjerrė nė shitje kėto fotografi.
Sipas njoftimit, tė dėrguar nga organizata serbe njėsia ruse fotografinė e publikuar mė parė ia ka dhuruar njė serbi me emrin Igor Marinkovic. Aty thuhet se porosia e fotografive ndėr tė tjera nėnkupton edhe gatishmėrinė e rusėve pėr tė marrė pjesė vullnetarisht nė mbrojtjen e Kosovės. [/size]
[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ramushi duke u kacafyte me rus   Ven 10 Juil - 19:35

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ramushi duke u kacafyte me rus   Ven 10 Juil - 19:44

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ramushi duke u kacafyte me rus   Mar 11 Avr - 5:16

Agron Popaj Goni
2 h · 

Per Dautin,qe thah e nisim Luften nese e ekstradojn Ramushin ne Serbi.Nje politikan i menqur,kurr nuk i thot keto fjal.Keto fjal i ka prit Serbia,qe te ket materjal ndaj Evropjnve,se kinse Ramushi esht kryetari i nje grupit Terroris.Pikrisht per te ber gabime te tidha,Ramushit po ja shtyn vendimin.se ne Hage doli i pa Fajshem.Keta te Aleanca e shaj Kryeministrin Presidentin.dhe nuk kerkojn nga ata qe ta zgjidhin ket Problem


13Vous, Ismet Krasniqi et 11 autres personnes
Commentaires


Agron Hasaj 1. nuk ka thene e nisim luftun po ka thene mujn me na fut ne lufte qe esht shume e vertete!!! 2. keto nuk jane fjale te nje politikani po jane fjale te vllaut te Ramushit.
J’aime · Répondre · 2 · 2 h · Modifié



Ruzhdi Rapi Evropa esht lavire--!!
Qka lypen shkijet ne Gllogjan te familja Haredinjaj-
Deklarata e Dautit sesht diplomatike,dhe shkaku qe ai esht zvendeskryetar i Aleances,,,ama hakmarrje duhet te ket,dhe ate te rrepte,dhe me me njimije---;:...Voir plus
J’aime · Répondre · 1 · 2 h



Keni Krasniqi Dauti e nis luften ,,,,,kfori e mbron kufirin,,,, e ky me banben e vet i qesin krejt serbt andej kufirit,,, kosova etnikisht e pastur,,,,, aiii sa mire,,!
J’aime · Répondre · 1 · 2 h



Kuēi Kuēi Haxhi Agron Popaj Goni,ka thane ka thane e tani po i hane fjalet,burr me dy ftyra,ja kan shti friken nderkombetaret dhe amasadori amerikan ne kosove.
J’aime · Répondre · 1 · 1 h



Kuēi Kuēi Haxhi http://www.gazetaexpress.com/.../daut-haradinajkercenon.../






Daut Haradinaj kėrcėnon me luftė nėse Ramushi ekstradohet nė Serbi (Video)
GAZETAEXPRESS.COM



J’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 1 · 1 h



Kuēi Kuēi Haxhi http://lajmi.net/mediat-serbe-alarmohen-pas-deklaratave.../






Mediat serbe alarmohen pas deklaratave tė Daut Haradinajt pėr serbėt e Kosovės…

LAJMI.NET|DE LAJMI.NET



J’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 1 · 1 h



Sokol Aliu Lexoje mire de cka ka thene....e ka thene ne mynyre shume diplomatike.
J’aime · Répondre · 1 · 1 h



Kuēi Kuēi Haxhi http://indeksonline.net/.../ambasadori-delawie-reagon.../






Ambasadori Delawie reagon ndaj deklaratės sė Daut Haradinajt
INDEKSONLINE.NET



J’aime · Répondre · Supprimer l’aperēu · 1 · 1 h



Agron Popaj Goni Nuk mendoj se duhet te rrim duarkryq.Por derisa esht Ramushi ne France.Duhet me pas kujdes Dauti e te tjeret se qfar flasin.Se e die se Evropa esht lavire.dhe padrejtesisht e ndaluan Ramushin
Je n’aime plus · Répondre · 2 · 58 min



Kuēi Kuēi Haxhi Agron Popaj Goni,ndoshta vete evropjanet e kane nxite Dautin me fole keso fjale,dhe serbia me pas arsyetim ndaj europes ne ndonje sulm fatal,po ku ka kaqik bre Dauti,apo Ramushi mu rrok me serbi.Po edhe Ramushi qe po deklaron nga nje here une i kam rreh ruset,pse po rrene kur e ka ba trosh rusi midis asfalltit,.Kur e kan lidhe ruset Ramushin,Ramushi ja kish ba une jam xhudist mos me prekni se te lidhur kallaj e keni me mua.I ka shti komandanti rus me zgidhe dhe trosh e ka ba.Mos te na shet neve trimeri as Ramushi e as Dauti si huti,se u pa puna se sa na kane ēlirue kosoven,iliriden e luginen.Une vetem drejte ja grahi.
J’aime · Répondre · 1 · 54 min



Votre réponse...








Sahit Imer Piliqi Agron Popaj Goni i nderuar pikrisht ashtu eshte i nderuar kush kupton ; sepse udhehqesit mizorė ndryshojnė vetėn ,per atė qė udheheqsit e rij te behen mizorė ,per ti humbur gjurmet e tradhtis kombtare si dhe qe e kan ndare tallin e perbashket !!
Je n’aime plus · Répondre · 2 · 44 min



Kuēi Kuēi Haxhi Ramush Haradinaj. I martuar ne Zvicerr me qiken e diplomatit Suedes en zvicerr. Ka nje qik me ta e u martu en kosov me Anita Muqaj ish antare e LDK's deri 1999. 
Rahmushi diten punonte kulma te shtepive e naten rojtar i diskotekave
J’aime · Répondre · 2 · 39 min



Sokol Aliu a répondu · 8 réponses · 10 min



Hasan H. Morina mendoj se mjafton tė kėrkojm drejtsi ejo lirim tė menjėhershem.
Je n’aime plus · Répondre · 2 · 20 min
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé




MessageSujet: Re: Ramushi duke u kacafyte me rus   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ramushi duke u kacafyte me rus
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: