AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 A egziston nacionalizmi shqiptar?Jo.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: A egziston nacionalizmi shqiptar?Jo.   Lun 13 Juil - 16:32

Haxhi KušiáNese doni me ja thye qafen njeriut,lavderoje.Po te egzistonte nacionalizmi tek ne shqiptaret,nuk i kishim humbur tri beteja;Ne kosove,ne iliride,dhe ne luginen e presheves.Ata qe ishin nacionalist te vertete i vrati kjo qeveri,per ti humbur krimet e tyre.Tjeret i etiketojne si tradhetar,e disa i kane debue nga shoqeria si te kishin qen ndonje berllog.Tek greket egziston ultra nacionalizmi dhe tejet i rrezikshem per shqiptar.Tek sllavomaqedonet po ashtu,tek serbet po,e ku jo?Ne kemi fjale shume,une ja baje e ja kethej shkaut e tradhetareve,por gjere me tani kerkujt mutin nuk ja kemi hanger.Me vjen keq kete qe e thash,por eshte e vertete.Na tregoni se cili shqiptar e vrau historikishte nje tradhetar,apo nje kasap sllave gjere me tani?Dhe e pranoje nje gje te tille,e jo me thene ti nuk šenke shqiptar.Une per me rreh kam rreh si shpiuna e serb,sa kam mujt,por me vra ,nuk me lejoj Fatmir Lima,dhe pike.Kjo eshte e vertete..I nderuari Afrim Caka edhe une ne disa shkrime ju kam lavderue,por ne veper jemi shume large.Une per vete po them jam mundue me veper por e tregova rastin se kush nuk ma nderpreu turrin.Kam fakte me dhjeta shqiptar qe kane qen ne lufte,por emrat nuk po ua permendi se ja rrezikoj jeten e tyre.Nuk po them qe te vdesish per atdhe,se me vdekje nuk shejohet liria e as nuk mbrohet atdheu me te vdekurit,por te fitone e ta udheheqish atdheun.Por jo me marr pushtetin e me zavendesue serbin dhe me ja regje lekuren popullit.Te vdesish sot per patriotizem eshte budallaki,dhe sllogan i rilindaseve qe ishin te paguar nga qarqet antikombetare shqiptare.Keta rilindase e kane pasur per obligim qe rinin sa ma shume me nxite me hyre ne lufte me ra kundershtar,apo te vriten kinse per atdhe.Cili nga rilindaset vdiš ne fronte?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
A egziston nacionalizmi shqiptar?Jo.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: