AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fjazla e zotit ne ADN

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fjazla e zotit ne ADN   Mar 14 Juil - 9:44

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fjazla e zotit ne ADN   Mar 14 Juil - 9:44

Zotin nuk mund ta njohim vetėm duke studiuar natyrėn, tė krijuar nga ai, por edhe duke studiuar trupin tonė. Kėrkuesit nga Universiteti i Harvardit kanė bėrė me dije se kanė zbuluar atė qė mund tė jetė mesazh nga Zoti, i shkruar brenda gjenomit tė njeriut. Nė njė pjesėz tė vogėl, pak tė studiuar tė ADN-sė, shkencėtarėt kanė gjetur tė shkruar nė gjuhėn e vjetėr aramaike, fjalėt me tė cilat Zoti e konfirmon ekzistimin e tij, si dhe rolin e tij nė krijimin e jetės nė Tokė. Kemi tė bėjmė me njė dėshmi tė palėkundur. Ky mesazh u zbulua pasi shkencėtarėt vėrejtėn karakteristika tė ēuditshme matematikore qė paraqiteshin nė disa pjesė tė gjenomit.
“Ne e dinim se kėto karakteristika nuk paraqiteshin vetvetiu”, thotė Charles Watson, kryesuesi i kėtij punimi, “por nuk mund ta gjenim njė shpjegim logjik pėr kėtė”. 

(Kosova Sot)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fjazla e zotit ne ADN
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: