AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81   Jeu 16 Juil - 16:48


 • Conversation dÚmarrÚe mercredi


 • 15/07/2015 00:33


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Pershendetje i nderuari atdhetar zotri Hakif Beqiri.

  Ju lutemi kemi ndegjue se ju jeni ndere te paret qe keni qen ne menzen e studentave me daten 11 mars te vitit 1981,kur u nisen demostratat.
  A ishin keto demostrata te organizuara ju lutemi?
  Apo filluan ne menyren instikte,si shkak i ndonje sendit tjeter?

  Ju lutemi ne cilen ane te menzes u nisen demostratat ,te kesaj date?
  Ne jug ,apo ne perendim te menzes?
  A ju kujtohen sa student ishin ne ate momente,ne menze?
  A mos jeni marr ne biseda informative nga ndonje person shteteror kete dite apo diten e neserme,nga ana e ish policise,apo ndonje persone pergjegjes me detyra te larta?
  Ju lutemi a eshte denuar ndonje studente per kete dite,apo per keto demostrata,te kesaj dates?

  Ndoshta nuk ju kemi besdisur me keto pyetje,ju lutemi per konsiderate.
  Sinqerishte
  Haxhiu[/ltr]


 • 15/07/2015 00:37


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Pershendetje zotria juaj[/ltr]
  [ltr]
  Demostratat e 11/marsit te '81 kane qene te organizuara shumŰ mire[/ltr]
  [ltr]
  Me muaj . Ne studentet e qendres konbiktore dhe nga jasht[/ltr]
  [ltr]
  Kemi bere tubime[/ltr]
  [ltr]
  Ne qender te studentve[/ltr]
  [ltr]
  Ku kemi kerkuar te drejtst e barabarta[/ltr]
  [ltr]
  Ne republikst e tjera te ish JugoslavisŰ[/ltr]
  [ltr]
  Nuk filluan rastesisht[/ltr]
  [ltr]
  E pyetja se a filluan ne jug a ne prendim[/ltr]
  [ltr]
  Ati filluan ne jsyin e siperm dhe filkuan nga krahu i majt po sa ngjiteshe nga shkallet[/ltr]
  [ltr]
  Rreshti i dyte[/ltr]
  [ltr]
  Ka pasr shume student[/ltr]
  [ltr]
  Pastaj kemi shkusr dhe e kemi hapur drejtorine dge nga aty baraken nr 3 qe ishte gjeja salle leximi[/ltr]
  [ltr]
  Koo eshte ne pika re shkurta[/ltr]
  [ltr]
  Kji eshte ne pika te shkurta[/ltr]
  [ltr]
  Edhe kjo nuk ka ndoi rendedi se kush i filloi
  Me rendesi eshte se filkuan[/ltr]
  [ltr]
  Dhe ja falendeojme zotin dhe gjakun e shume deshmorve[/ltr]
  [ltr]
  U realizue ajo qe deshtem[/ltr]

 • Aujourdĺhui


 • 08:56


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Shume me vend e thuani se kur te ngjitesh shkalleve ne anen e majte jane nis demostratat i nderuar Hakif Beqiri.Ju lutem ,a ke qen aty ne momentin qe dikush ju meshoj pjatave per dyshemeje ,per toke ?A e dini kush ju meshoje pjatave ,?Mos ishit ju ndoshta ai studenti,apo ndoshta ndonje femer mos ju meshoi pjatave per toke?[/ltr]

 • Aujourdĺhui


 • 15:13


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Une kam qene njwriu i pare qe i ka hedhur phatat dhe nese te kujtohet qe at dite para se te fillonin demostratat me qifteli jam dale para barakes nr 2 dhe konviktit nr 1 rreth ores 16h[/ltr]
  [ltr]
  Kur jam nis per menzŰ[/ltr]
  [ltr]
  Jam ardh me nje grup bajagi te madh[/ltr]


 • 18:08


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Ju lutem ,Zotri Hakif Beqiri;ška ju shtyni qe tju meshoni pjatave per toke?[/ltr]
  [ltr]
  Kush ju nervozoi ne ato qaste?,qe tju meshoni pjatave per toke?[/ltr]


 • 18:39


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Ju lutemi cilin nga shoket e kisht me vete,kur ja niset me ju meshue pjatave per toke?Nese ju kujtohen ata cimera qe ishit bashk ne menze?[/ltr]


 • 19:22


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Po šuditem z. Kuši. Ai gjest nuk ishte se dikush me nervozoi,por ishte e pregaditur zotria juaj. Me muaj,ne nŰ qendren e studentve kemi shkuar be mbremje dhe kemi paraqitur kerkesat tona studentore,per permirsimin e kudhteve, gjeja...permirsimin e kushteve te puntorve te Ramiz Sadilut. Ku paten ardhur gati te gjithŰ politikant kosovar te asaj kohe.
  Afer meje ka qene Gani Koci[/ltr]


 • 19:26


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Me te dhe nje grup studentesh pasi e kemi kryer at qe e kemi pasyr nder nend ne mensŰ kemi shkuar bashk dhe e kemi thyer qendren e drejtorise qe ndodhej siper menzes dhe pastaj e kemi demoluar baraken nr 3 qe ishte si salle leximi[/ltr]


 • 19:34


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Mire ne rregulle,por zyra e drejtorit a e dini se ku ishte?Nalte ne menze apo diku tjeter?Pos Gani Kocit ishte edhe dikush tjeter se me duket se me treguat se keni qen nisur me nje grup te madhe drejte menzes?Kur shkuat ne menze ,a ishte tollovi,apo ju e niset tollovin?[/ltr]


 • 19:35


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Z. Haxhi desha edhe une me ju pyetur...kush jeni dhe po kjo pune i ka gati 35 vjet.kurr nuk kam rrahur gjoks dhe nuk eshte ne rendedi se kush i filloi por me rendesi qe filluan....njerzit kane bere shumŰ... mere shembull familjen Jashari.Pajaziti...e plot te tjera...
  Une kurr nuk kam folur dhe keshtu pat dhene zoti qe pata punuar edhe 10 vhet ne arsim...
  Kjo nuk ka qene rastesisht,por duhej te behej diška ose populli e sidomos nje pjese e elites politike pat devijuar keq.[/ltr]


 • 19:36


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Kur kemi hyre ne menze ishte nje tollovi
  E madhe bile[/ltr]
  [ltr]
  Por ende nuk kishte thyerje[/ltr]


 • 19:37


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Po šfare tollovie ishte?[/ltr]


 • 19:38


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Haxhi
  Nese je ky ne fotpo me dukesh ftyre e njohur[/ltr]


 • 19:38


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Po bash ky ne foto jam i nderuar Hakif Beqiri.[/ltr]


 • 19:39


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Mu aty ne rreshtin e pare dhe te dyte,
  Kishte shtyrje mes studentve...me kujtohen nje vajzŰ, qe dallogej[/ltr]
  [ltr]
  O Haxhi djali
  Drejtori , apo wendra e studentve , po me duket se po e dike me mire se une ka qene : sa diljr nga menza per te shkuar kah konviktet[/ltr]


 • 19:41


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Ju lutemi a ju kujtohet edhe dikush tjeter qe ishte bashk me te,pos Gani Kocit?[/ltr]


 • 19:41


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Ngjiteshe nja 15-20 metra ne krahun e majte[/ltr]
  [ltr]
  aty[/ltr]
  [ltr]
  Une kam qene duke banuar nr baraken nr 2[/ltr]


 • 19:43


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  A ju ka marr ne bisede informative drejtori i menzes te nesermen ne ora shtet te mengjezit?[/ltr]


 • 19:43


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Pet zotin kam harruar ndoshta por ishte edhe Ahmet Tahiri[/ltr]
  [ltr]
  Po[/ltr]
  [ltr]
  Ku po i di ti more keto[/ltr]
  [ltr]
  Va va va[/ltr]


 • 19:44


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Ju ka ftue ne bisede informative pra te nesermen drejtori i menzes[/ltr]


 • 19:44


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Qysh po mi kujto keto gjana ti more[/ltr]


 • 19:44


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  ju lutem a keni mundesi me na tregue ška biseduat ne zyren e drejtorit ?[/ltr]


 • 19:44


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Jo nuk ka qene te nesermen por[/ltr]


 • 19:45


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Po kur ju ka ftue drejtori ne zyren e tij?pas sa diteve?[/ltr]


 • 19:45


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Mos gabofsha diku ne muajn maj[/ltr]
  [ltr]
  Isha ne praktike at dite te marte[/ltr]


 • 19:46


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  nejse ska derte dita,por vete i sati ke qen i ftuar ne bisede informative?A ju kujtohet dhe cili hyri i pari ne zyren e drejtorit?[/ltr]


 • 19:47


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Se mbanim ore ne nje shkolle fillore Dhe kur u ktheva nga ora ne oforrin e konviktit ne 1[/ltr]
  [ltr]
  Me thierti drejtori dhe brenda ishin edhe dy knspektor[/ltr]


 • 19:47


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Po vazhdoni ju lutemi,ška mbani mend[/ltr]


 • 19:47


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Inspektor[/ltr]
  [ltr]
  Kam qene vetem[/ltr]
  [ltr]
  Ishte nje inspektor[/ltr]


 • 19:49


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  po[/ltr]


 • 19:49


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Nuk ia harroi emrin ati qeni[/ltr]
  [ltr]
  Nevruz[/ltr]


 • 19:49


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  a je dini emrat e inspektorve ?[/ltr]
  [ltr]
  Kushi,ja dini mbiemrin?[/ltr]


 • 19:49


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Po mbiemri nuk me kujtohet[/ltr]
  [ltr]
  Per zotin nuk e di[/ltr]


 • 19:50


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Pastaj ška ju banen pyetje?[/ltr]


 • 19:50


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Me thirren te shkoja ne polici pas dy dite[/ltr]


 • 19:51


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Te drejtori a ke shkue vete,ne bisede informative,apo edhe me dike tjeter?[/ltr]


 • 19:51


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Me paten percjellur deri te dera e policise:
  Idriz Selimi.
  Fadil Javori
  Enver Dobruna[/ltr]
  [ltr]
  Kam qene vetem[/ltr]


 • 19:52


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Me Ahmet Tahirin jo?[/ltr]


 • 19:52


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Jo jo[/ltr]


 • 19:52


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  ška biseduat me drejtorin?A ju kujtohet?[/ltr]


 • 19:53


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Ganiun e di se e paten arredtuar[/ltr]
  [ltr]
  Drejtori nuk me ka pyetur asgje por ata ispektoret[/ltr]
  [ltr]
  Ah se harrova[/ltr]
  [ltr]
  Tash po ne kujtohet[/ltr]
  [ltr]
  Ajo dite ka qene e marte[/ltr]


 • 19:54


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  po[/ltr]


 • 19:55


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Se diten e diele apo te hanen[/ltr]
  [ltr]
  Nuk me kujtohet saktesisht kishte pas qene policia ne shtepi ne fshst te me kerkoje[/ltr]
  [ltr]
  Milicia e shkaut[/ltr]


 • 19:57


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Dihet.[/ltr]


 • 19:57


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Ata nuk e zgjaten shume por me thane a je ti filan fisteku[/ltr]
  [ltr]
  Me thane se jemi qene ne shtepi me te kerkue[/ltr]
  [ltr]
  Nuk te kemi gjetur[/ltr]
  [ltr]
  Dhe neser ne oren 12 duhet te vish ne stacion[/ltr]
  [ltr]
  Policor[/ltr]


 • 20:00


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  A keni qen i ftuar ne zyren e drejtorit te menzes ndonje here?Ato dite?[/ltr]


 • 20:00


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Jo[/ltr]
  [ltr]
  Ishte hera e pare dhe e fundit[/ltr]


 • 20:01


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Po ju me treguat se keni qen ne bisede ne zyren e drejtorit te menzes?Mos keni harrue?[/ltr]


 • 20:02


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Nuk harrovs o burr[/ltr]


 • 20:02


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81   Jeu 16 Juil - 16:49

[*]
Haxhi Kuši


[ltr]
A ju ka thirre drejtori i menzes ne bisede informative te nesermen ne mengjez ne ora shtate fix?[/ltr]

[*]
20:02


Hakif Beqiri


[ltr]
Ai doli ne oborr pran konviktit dhe me tha hajde se kam me te pyet diška[/ltr]
[ltr]
Kur hyna brenda ishin ata dy inspektotre[/ltr]
[ltr]
Jo[/ltr]
[ltr]
Nuk me ka thierr ngase te nesermen duhej te paraqitesha ne polici[/ltr]
[ltr]
Kurr ma nuk me ka ftue[/ltr]

[*]
20:04


Haxhi Kuši


[ltr]
A diten e pare te demostratave te menzes apo diten e dyte ka dale drejtori ne oborrin e konviketeve ,dhe ju ka ftue qe te bisedone me juve.A shkove me bisedue?[/ltr]

[*]
20:04


Hakif Beqiri


[ltr]
Jo jo jo[/ltr]
[ltr]
Ne muajn Maj[/ltr]
[ltr]
Une kurr nuk kam biseduar me te panjohur[/ltr]
[ltr]
Keshtu qe[/ltr]
[ltr]
Zoti deshti dhe[/ltr]
[ltr]
Deti sot[/ltr]
[ltr]
As nje dite burg[/ltr]

[*]
20:06


Haxhi Kuši


[ltr]
A ke qen ne kete muain maj ne zyren e drejtorit,apo vetem ke qen ne polici?[/ltr]

[*]
20:06


Hakif Beqiri


[ltr]
Vetem qe nje qen Jakup Hoti me pat lodhur duke me percjellur[/ltr]

[*]
20:07


Haxhi Kuši


[ltr]
Ne polici a pate shkue ne bisede,apo jo?[/ltr]

[*]
20:08


Hakif Beqiri


[ltr]
Ne maj kam qene i ftuar nga drejtori dhe brenda ishin inspektorte
Ishin dy djem te ri
Shqip folnin[/ltr]
[ltr]
Po[/ltr]

[*]
20:08


Haxhi Kuši


[ltr]
ne zyren e drejtorit e keni fjalen per dy qe flitshin shqip?[/ltr]
[ltr]
apo ne polici?[/ltr]

[*]
20:09


Hakif Beqiri


[ltr]
Isha deri te dera e hyrjes dhe takova nje polic nga podujeva.qe ishte nip i dhendrrit tone. E ka pas Emrin Ilmi Hoxha[/ltr]
[ltr]
Po ashtu[/ltr]

[*]
20:10


Haxhi Kuši


[ltr]
Per deren e policise e keni fjalen[/ltr]

[*]
20:10


Hakif Beqiri


[ltr]
Po.
Me pyeti ku po shkon[/ltr]
[ltr]
I tregova[/ltr]
[ltr]
Me ka thierr nje Nevruz...at kohe ia kam dite mbiemtin por tash per zotin nuk me kujtohet[/ltr]

[*]
20:11


Haxhi Kuši


[ltr]
ška ju tha?[/ltr]

[*]
20:11


Hakif Beqiri


[ltr]
Edhe kur kane qene helmimet ne Bedjane[/ltr]
[ltr]
Pata qene i helmuar dhe shume detale i kam harruar[/ltr]
[ltr]
Ai me tha: shko ne shtepi se une flas me at qene bre nane...[/ltr]
[ltr]
E pas kesaj[/ltr]
[ltr]
Jakup Hoti m' u pat leshuar mbrapa[/ltr]

[*]
20:13


Haxhi Kuši


[ltr]
A ishit te ftuar ne polici per demostraten e 11 marsit,ne muain maj,apo per tjera demostrata ?[/ltr]

[*]
20:13


Hakif Beqiri


[ltr]
Dhe nuk rrinja ma me adkend[/ltr]
[ltr]
Po more[/ltr]
[ltr]
E per ška tjeter[/ltr]
[ltr]
Une kam marr pjese edhe be demostratst qe u organixuan ne qender
Kur erdhi Azem Vllasi
Me 1-2 prill[/ltr]
[ltr]
Deri kur na perzune nga konviktet[/ltr]
[ltr]
Tash per cilat nuk e di
Por ma askudh nuk me ka pyetur asgje deti mr 23 mars 1990[/ltr]
[ltr]
Pastaj pjeserisht nga 1990 shkollat u mbyllen kam ounya deti 1992-3[/ltr]
[ltr]
Po tregom diška per xottin tuaj[/ltr]
[ltr]
Se po me dukesh i njohur[/ltr]

[*]
20:19


Haxhi Kuši


[ltr]
Po ška ua merr mendja se edhe njefare femre po deklarone se ajo u ka meshue pjatave per toke?Bahrie Kastrati.[/ltr]
[ltr]
Ka qen edhe permes RTK ne nje emision .[/ltr]

[*]
20:20


Hakif Beqiri


[ltr]
Ta them te vertetŰn se ne arsim ksm pasur sukses ngase nxenedut e mi me kane degjuar dhe kam bere pune te mire me ta[/ltr]
[ltr]
Haxhi[/ltr]

[*]
20:20


Haxhi Kuši


[ltr]
Po vazhdoni ju lutemi.[/ltr]

[*]
20:20


Hakif Beqiri


[ltr]
Apsolutisht Nuk eshte e vertetŰ[/ltr]
[ltr]
Nga se jane dal plot[/ltr]
[ltr]
Qe kane thane[/ltr]
[ltr]
Por e veryeta eshte kjo[/ltr]
[ltr]
Bile ta them te vertetŰn[/ltr]
[ltr]
Ne shtepine time , perveq babait tim[/ltr]
[ltr]
Askujt nuk i kam treguar[/ltr]
[ltr]
Deri sa ka dal nga burgu Salih Salihu[/ltr]
[ltr]
Dhe ne hsnar te 1991[/ltr]
[ltr]
Dhe ne hanar te 1991[/ltr]

[*]
20:24


Haxhi Kuši


[ltr]
Salih Saliu a ishte bashk me juve kur u meshove pjatave per toke?[/ltr]

[*]
16/07/2015 20:24


Hakif Beqiri


[ltr]
Jam fejuar dhe e ftofa ne fhale nusje[/ltr]
[ltr]
Jo[/ltr]
[ltr]
Salih Salihu[/ltr]

[*]
20:24


Haxhi Kuši


[ltr]
Pos Gani Kocit ishte edhe dikush afer juve kur u meshove pjatave per toke?[/ltr]

[*]
20:25


Hakif Beqiri


[ltr]
O burr[/ltr]
[ltr]
Te betohem[/ltr]
[ltr]
Nuk di[/ltr]
[ltr]
Asgja[/ltr]
[ltr]
Kush ne ka pa e kush jo[/ltr]
[ltr]
Me genjye[/ltr]
[ltr]
Burrat njk e kan[/ltr]

[*]
20:26


Hakif Beqiri[*]
20:26


Haxhi Kuši


[ltr]
Ne rregulle burr,por a ke mundesi me na tregue,pse ju meshove pjatave per toke?ška ju nxiti ta beni kete?[/ltr]

[*]
20:29


Hakif Beqiri


[ltr]
O Haxhi[/ltr]
[ltr]
A e fi ti qe[/ltr]
[ltr]
A e din ti[/ltr]
[ltr]
Sa here kemi mbajtur tubime[/ltr]
[ltr]
Ne mbtemje ne qender te studentve[/ltr]
[ltr]
Ku paten atdhur te gjithŰ politikant kosovar te asaj kohe[/ltr]
[ltr]
Te tregova ma pare[/ltr]
[ltr]
A ke degjue ti qe shiet[/ltr]
[ltr]
Ne parlament ne Beograd paten thene[/ltr]
[ltr]
Separatistat shqiptar i filluan demodtratat me qifteli[/ltr]
[ltr]
A bene ta di une se Ku ke qene ti ne at kohe[/ltr]

[*]
20:33


Haxhi Kuši


[ltr]
o burr i dheut,ju lutemi na tregoni ška ju nxiti qe ti meshoni pjatave per toke?Qe ta beni nje heroizem te pashoq?Keni qen i motivuar ne diška mesiguri?[/ltr]

[*]
20:33


Hakif Beqiri


[ltr]
Mos e harto biseden[/ltr]
[ltr]
Moss e harro biseden o Haxhi[/ltr]

[*]
20:34


Haxhi Kuši


[ltr]
Jo asesi nuk po e hartoj biseden,por po me intereson ška ju nxiti juve personalishte qe tju meshoni pjatave ne mezen e studentave?Pyetje e thjeshte me duket?[/ltr]

[*]
20:34


Hakif Beqiri
[ltr]
Te thash se shume here i kemi ftuar politikant e Kosoves[/ltr]

[ltr]
Tadh po te tregoje krejt[/ltr]

[ltr]
Kane qene shumŰ arsye[/ltr]


[*]
20:36
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81   Jeu 16 Juil - 16:50

[*]
Haxhi Kuši


[ltr]
Vetem vazhdoni ju lutemi.[/ltr]

[*]
20:36


Hakif Beqiri


[ltr]
Po me thuaj nga je
Po dua ta se mos po njeh dike nga ana ime[/ltr]
[ltr]
Une jam Shaljan[/ltr]
[ltr]
Nga Shala e Bajgores[/ltr]
[ltr]
I biri i Brahimi Beqir Beqirit
Nip i Lam Bajqinofvit[/ltr]
[ltr]
Tash po te tregoje saktesisht arsyen pse duhej te fillonin demostratat[/ltr]
[ltr]
A po me percjell a jo[/ltr]

[*]
20:39


Haxhi Kuši


[ltr]
Shume mire jam ka ju percjelli i nderuar.[/ltr]

[*]
20:39


Hakif Beqiri


[ltr]
Kerkesat tona ne qender te studentve para 11 marsit[/ltr]
[ltr]
Permiredimi i kushteve te studentve puntorve[/ltr]
[ltr]
Barazija me republikat e tjera[/ltr]

[*]
20:41


Haxhi Kuši


[ltr]
Neve po na intereson ma se shumti rasti pse ju meshove pjatave peer toke?ška ju shtyu ?Si ju erdhi puna qe tju meshoni pjatave?[/ltr]

[*]
20:41


Hakif Beqiri


[ltr]
Diskriminimi i shqptarve ne Maqedoni e Mal te zi etj[/ltr]
[ltr]
Por arsyeja kryesore ka qene kjo:[/ltr]

[*]
20:42


Haxhi Kuši


[ltr]
Fole[/ltr]

[*]
20:42


Hakif Beqiri


[ltr]
1. Ne ate kohe medjat e shkieve
Me kengetar e artista e filma[/ltr]
[ltr]
E pat pushtue radio tv te kosoves[/ltr]
[ltr]
Ne makinat e shqiptarve[/ltr]
[ltr]
Muzika e shkaut[/ltr]
[ltr]
Me shkina duke ia leshuar zanin deti ne fund[/ltr]
[ltr]
Politikanet e asaj kohe[/ltr]
[ltr]
Martoheshin me shkina[/ltr]

[*]
20:45


Haxhi Kuši


[ltr]
Te gjitha keto ju kane nxitur qe tju meshoni pjatave ne menzen e studentave?[/ltr]

[*]
20:46


Hakif Beqiri


[ltr]
ShqiptartŰ e zi ua qojshin femrat ma te mira shkieve ne Rifar ne Hotel[/ltr]
[ltr]
ShqiptartŰ e zi ua qojshin femrat ma te mira shkieve ne Rudar ne Hotel[/ltr]
[ltr]
Puntorte e kosoves ne at kohe e kishin rrogen shume me te vogel[/ltr]
[ltr]
Se shkiet ne serrbi[/ltr]
[ltr]
Kroaci[/ltr]
[ltr]
Slloveni[/ltr]
[ltr]
Shtesat e femijve[/ltr]
[ltr]
Ishin ma te ulta se ne republikat e tjera[/ltr]
[ltr]
Une jam marr me sport
Atletike[/ltr]
[ltr]
Pata pasur radtin te shetid šdo pjese te jugoslavise[/ltr]
[ltr]
Autobusat e kosovatransit[/ltr]
[ltr]
Podujeve PrishtinŰ[/ltr]
[ltr]
Plot[/ltr]
[ltr]
Tu u shty populli[/ltr]
[ltr]
Ne serrbi e vende te tjeta[/ltr]
[ltr]
Nuk mbushej[/ltr]
[ltr]
O Haxhi[/ltr]
[ltr]
Me duhet te ju ls per momentin
Ngase ketu edhe 20 min iftari[/ltr]

[*]
20:53


Haxhi Kuši


[ltr]
Pra sipas jush,ne qastin kur e morre ushqimin,ju rikujtuan keto padrejtesit dhe u revoltuat,aq shume dhe ju meshuat pjatave per toke,keshtu ishte rasti i pjatave,apo mos valle ju kishte qellue diška ne gjellen e juaj e nuk ju kujtohet?[/ltr]

[*]
20:53


Hakif Beqiri


[ltr]
Me duhet ta pregadis[/ltr]
[ltr]
Jo more[/ltr]
[ltr]
Ne at e patem pregaditur[/ltr]
[ltr]
Nuk ka qene asgje e rastit[/ltr]

[*]
20:54


Haxhi Kuši


[ltr]
Me kane e keni pergaditur qe ne menze ti meshoni pjatave per toke?[/ltr]

[*]
20:54


Hakif Beqiri


[ltr]
Ishte ktejt e pregafitur[/ltr]
[ltr]
O burr[/ltr]
[ltr]
Kjo ka qene e pregaditur me muaj[/ltr]

[*]
20:55


Haxhi Kuši


[ltr]
Po ju me treguat se na ate qsat keni qen me Gani ocin e tjeret nuk ju kujtohen ???[/ltr]
[ltr]
Kocin[/ltr]

[*]
20:56


Hakif Beqiri


[ltr]
Ka qenr edhe Ahmet Tahiti[/ltr]
[ltr]
Por pastaj u ba tollovi[/ltr]

[*]
20:56


Haxhi Kuši


[ltr]
si eshte e mundur pa i njohur shoket qe keni organizue ate demostrate ne menze?Kush ju nxiti me i meshue pjatave?[/ltr]

[*]
20:57


Hakif Beqiri


[ltr]
Por me Ganiun kemi shkuar dhe e kemi thye drejtorine dhe sallen e leximit[/ltr]
[ltr]
Baraken nr 3[/ltr]

[*]
20:57


Haxhi Kuši


[ltr]
Sa vete ishit ne pergaditje me ja nise demostraten ne menzen e studentave?[/ltr]

[*]
20:57


Hakif Beqiri


[ltr]
Qysh nuk u kam njohur shoket more[/ltr]
[ltr]
Ne shkuam mr qellim me e fillua[/ltr]
[ltr]
Protesten[/ltr]

[*]
20:58


Haxhi Kuši


[ltr]
Po ,kush ju shtyri qe ti meshoni pjatave ne menze,me duket pyetje e thjeshte eshte kjo?[/ltr]

[*]
20:58


Hakif Beqiri


[ltr]
Diqysh duhej me i fillue[/ltr]
[ltr]
Ose me thye pjata[/ltr]
[ltr]
Ose karrika[/ltr]

[*]
20:59


Haxhi Kuši


[ltr]
A po thua se ka qen e organizume,?Kush ju mesoi qe tju meshoni pjatave?[/ltr]

[*]
20:59


Hakif Beqiri


[ltr]
Diška dujej te benim[/ltr]
[ltr]
Po me muaj[/ltr]
[ltr]
Askush[/ltr]

[*]
21:00


Haxhi Kuši


[ltr]
Po kush ju tha qe ne menze te studentave tju meshoni pjatave?Apo ju vete e organizuat thyerjen e pjatave????[/ltr]

[*]
21:00


Hakif Beqiri


[ltr]
Kjo me i thye pjatat ka qene spontane[/ltr]
[ltr]
Vetja[/ltr]
[ltr]
Askush[/ltr]

[*]
21:00


Haxhi Kuši


[ltr]
Kqyr tani po thua kane qen spontane???[/ltr]

[*]
21:00


Hakif Beqiri


[ltr]
Jo[/ltr]
[ltr]
Jo[/ltr]
[ltr]
O Haxhi[/ltr]
[ltr]
Mos i perziej gjerat[/ltr]

[*]
21:01


Haxhi Kuši


[ltr]
Nuk ka nje here kane qen te organizuara e pastaj spontane burri se ke me dy ane.[/ltr]
[ltr]
Jo spo i perzi aspakes gjerat.[/ltr]

[*]
21:01


Hakif Beqiri


[ltr]
ăka duhej te benim[/ltr]
[ltr]
Duhej te shprehej nje paknaqrsi se gjejs ushqimi i lig[/ltr]
[ltr]
Por ne nje forme duhej te fillonte[/ltr]

[*]
21:03


Haxhi Kuši


[ltr]
Ani pra ,na trego si u nisen spontanishte thyerjet e pjatave ?Hajde na tregoni te verteten ?[/ltr]

[*]
21:05


Haxhi Kuši

[ltr]
Po mire,a ishte kjo date qe te nisen me u thye pjatat e tavolinat,apo siq the para se spontanishte u nisen thyrejet?
[/ltr]


[*]
21:05


Hakif Beqiri

[ltr]
Padtaj kemi thye karrika e tavolina
[/ltr]

[ltr]
Eu
[/ltr]


[*]
21:05


Haxhi Kuši

[ltr]
Pjata nuk paske thye ?
[/ltr]

[ltr]
Tani thua se nuk kane qen spontane?!Po o burr ja thuaj ishin spontane ose siq me tregove ne fillim te organizuara?
[/ltr]


[*]
21:08


Hakif Beqiri

[ltr]
Thyerja e pjatave ishte spontane
Se diška do te banim
Edhe mos mendo se sikur te mos i fillonja une.kane qene edhe 100 te tjete qe , ne nje forme ose tjetet do i fillonim at nate
[/ltr]

[ltr]
Kane qene te organizuara
[/ltr]

[ltr]
O shqipe
[/ltr]


[*]
21:09


Haxhi Kuši

[ltr]
Nese ishin te organizuara me trego kur e organizuat qe ne menze tju meshoni pjatave?kush ishin tjeret organizator te ketyre thyerjeve?Nese ishin spontane,na spjego si u nisen spontanishte?
[/ltr]


[*]
21:10


Hakif Beqiri

[ltr]
Haxhi
Tani eshte iftari i fundit
[/ltr]

[ltr]
Ketoj falje
[/ltr]

[ltr]
Po degjohemi ma vone
[/ltr]


[*]
21:10


Haxhi Kuši

[ltr]
A je ke i lexoni shkrimet e juaj o burr Hakif Beqiri,tani thuani se thyerjet e pjatave ishin spontane e thyrjet e karrikave ishin te organizuara?
[/ltr]


[*]
21:11


Hakif Beqiri

[ltr]
Ketu tani eshte iftari
Dita e gjste
[/ltr]

[ltr]
Jo jo
[/ltr]

[ltr]
Nuk je duke me kuptuar ndoshta
[/ltr]

[ltr]
Thash se
[/ltr]


[*]
21:12


Haxhi Kuši

[ltr]
Hani iftar e ishalla zoti ua bene kabull agjerimin,e vazhdojm pastaj pa problem se eshte nje ngjarje me randesi.
[/ltr]


[*]
21:12


Hakif Beqiri

[ltr]
A do ti thyenim pjatat a do i thenim kartikat a tavolinat
[/ltr]

[ltr]
Me rendesi ishte qe te fillonin
[/ltr]

[ltr]
Je duke i perzie
[/ltr]

[ltr]
Gjerat
[/ltr]


[*]
21:13


Haxhi Kuši

[ltr]
Mos mi perzini fjalet ju lutemi,here thyerjet e pjatave ishin spontane e thyerjet te organizuara.
[/ltr]


[*]
21:13


Hakif Beqiri

[ltr]
Per ti hedhur pjatat apo kartikat
[/ltr]


[*]
21:13


Haxhi Kuši

[ltr]
te karrikave
[/ltr]


[*]
21:14


Hakif Beqiri

[ltr]
Degjo
[/ltr]

[ltr]
Haxhi
[/ltr]

[ltr]
Mua ashtu
[/ltr]

[ltr]
Me erdh
[/ltr]

[ltr]
Po sikur ta theja ndoj karrike
[/ltr]

[ltr]
E njejta gje
[/ltr]

[ltr]
Do degjohemi me vone
[/ltr]


[*]
21:15


Haxhi Kuši

[ltr]
Kush ja nisi mi thye karrikat dhe per ku i hudhete?
[/ltr]


[*]
21:15


Hakif Beqiri

[ltr]
Ti lexoj ato qe kam shkruar i kupton me mire
[/ltr]

[ltr]
Per zotin nuk di se kush ma ška bante se u ba tollovi e madhe
[/ltr]


[*]
21:16


Haxhi Kuši

[ltr]
Ju personalishte a keni thye karrika,e xhama?
[/ltr]


[*]
21:17


Hakif Beqiri

[ltr]
Po i kane thye edhe kartikat e ndoj tavoline
[/ltr]


[*]
21:17


Haxhi Kuši

[ltr]
Xhama a ke thye?
[/ltr]


[*]
21:17


Hakif Beqiri

[ltr]
Kam hedhur ndoj kartikŰ
[/ltr]


[*]
21:17


Haxhi Kuši

[ltr]
ku?
[/ltr]


[*]
21:17


Hakif Beqiri

[ltr]
Por nuk di se i kam thye
[/ltr]

[ltr]
Ne menzŰ jo
[/ltr]


[*]
21:18


Haxhi Kuši

[ltr]
ka i ke hedhur karrikat?
[/ltr]


[*]
21:18


Hakif Beqiri

[ltr]
Kurse baraken nr 3
[/ltr]

[ltr]
Po e kemi ba llam
[/ltr]

[ltr]
Tash po te la
[/ltr]

[ltr]
Per pak
[/ltr]

[ltr]
Kur te vi ne ks
[/ltr]

[ltr]
Kysmet
[/ltr]

[ltr]
Takohemi
[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81   Jeu 16 Juil - 16:51

[*]
21:19


Haxhi Kuši

[ltr]
Pushgjere sa te hani iftar e ju befte si ma se miri e vazhdojme pastaj[/ltr]
[*]
21:19


Hakif Beqiri

[ltr]
Dhe bisedojme[/ltr]
[*]
21:19


Haxhi Kuši

[ltr]
pushoni[/ltr]
[*]
21:20


Hakif Beqiri

[ltr]
Gjetesisht[/ltr][ltr]
Ka shume gjera te tjera[/ltr][ltr]
Nga je ti[/ltr][ltr]
Kush je[/ltr][ltr]
Qe po pyet keshtu[/ltr][ltr]
A bene ta di[/ltr]
[*]
21:20


Haxhi Kuši

[ltr]
Mesiguri se do ja dalim bisedes mire,Ju tregoj pasi te hani iftarin.[/ltr]
[*]
21:21


Hakif Beqiri

[ltr]
Ok[/ltr][ltr]
Klm[/ltr]
[*]
21:21


Haxhi Kuši

[ltr]
se edhe une po duhet me ba iftar.[/ltr]
[*]
21:21


Hakif Beqiri

[ltr]
Pse ku je ti[/ltr]
[*]
22:18


Hakif Beqiri

[ltr]
Ku mbete z. Haxhi djali[/ltr][ltr]
Tash ti tregom se kush je
Ku jeton se the : se edhe une po duhet me ba iftar.[/ltr]
[*]
22:52


Haxhi Kuši

[ltr]
Po ja eerdha i nderuar[/ltr]
[*]
22:52


Hakif Beqiri

[ltr]
Ok[/ltr][ltr]
Tregom pak per ju[/ltr][ltr]
Kush je[/ltr]
[*]
22:53


Haxhi Kuši

[ltr]
Une jam vete Haxhi Latif Kuši nga Suhareka[/ltr]
[*]
22:54


Hakif Beqiri

[ltr]
Se edhe u ba vone e keshtu nuk kam kohe ngase neser heret ne duhet te shkoj ne pune[/ltr][ltr]
Ku jeton ti[/ltr]
[*]
22:54


Haxhi Kuši

[ltr]
Jetoje ne france qe 16 vite[/ltr]
[*]
22:54


Hakif Beqiri

[ltr]
Ku[/ltr]
[*]
22:54


Haxhi Kuši

[ltr]
ne france[/ltr]
[*]
22:55


Hakif Beqiri

[ltr]
Afer qenkemi[/ltr]
[*]
22:55


Haxhi Kuši

[ltr]
po afer[/ltr]
[*]
22:55


Hakif Beqiri

[ltr]
Franca gjan e gjat[/ltr][ltr]
Ku[/ltr]
[*]
22:55


Haxhi Kuši

[ltr]
po ashtu eshte[/ltr]
[*]
22:55


Hakif Beqiri

[ltr]
Ne vilin vend se une e njoh mire francen[/ltr]
[*]
22:56


Haxhi Kuši

[ltr]
ne pereferi te parizit[/ltr]
[*]
22:56


Hakif Beqiri

[ltr]
Ku[/ltr]
[*]
22:56


Haxhi Kuši

[ltr]
Pariz[/ltr]
[*]
22:56


Hakif Beqiri

[ltr]
Si quhet[/ltr][ltr]
Bo[/ltr][ltr]
Nuk po re kuptoj[/ltr][ltr]
A e di se ku eshte : pont d' Versaj[/ltr]
[*]
22:58


Haxhi Kuši

[ltr]
A bane ju o burr te me bani beje ne kete dten e fundit te Ramazanit qe i keni nise i pari thyerjet e pjatave,ne menzen e studentave?[/ltr]
[*]
22:58


Hakif Beqiri

[ltr]
Une aty vi ne maj[/ltr][ltr]
Ne fuar d' Paris[/ltr][ltr]
O ti Haxhi djali[/ltr]
[*]
22:59


Haxhi Kuši

[ltr]
Fole he burr.[/ltr]
[*]
22:59


Hakif Beqiri

[ltr]
Nuk ka nevoje me hy bejave[/ltr][ltr]
Njerzit kane dhane jeten[/ltr][ltr]
Me mijera[/ltr]
[*]
23:00


Haxhi Kuši

[ltr]
Atehere a e dini se kush ishte promotori i thyerjeve te pjatave ne menzen e studentave?[/ltr]
[*]
23:00


Hakif Beqiri

[ltr]
E nuk e jane ba te madhe[/ltr][ltr]
Kane ba te madhe[/ltr][ltr]
E di[/ltr]
[*]
23:01


Haxhi Kuši

[ltr]
Sa shqiptar duhet me ja vjedhe meritat e njeiut qe heshti plote 30 vite?[/ltr]
[*]
23:01


Hakif Beqiri

[ltr]
Shume mire[/ltr][ltr]
Se[/ltr][ltr]
Merten e kujt z. Haxhi[/ltr]
[*]
23:03


Haxhi Kuši

[ltr]
A e dini se kush ishte ai student qe i theu pjatat ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981?[/ltr]
[*]
23:03


Hakif Beqiri

[ltr]
Fol[/ltr]
[*]
23:03


Haxhi Kuši

[ltr]
Juve ua bera pyetjen o burr i dheut?[/ltr]
[*]
23:04


Hakif Beqiri

[ltr]
Po ta them nje thenje popullore o z. Haxhi[/ltr][ltr]
Burri i burrit[/ltr]
[*]
23:05


Haxhi Kuši

[ltr]
Fole[/ltr]
[*]
23:05


Hakif Beqiri

[ltr]
Askush nuk po rrah gjoks[/ltr][ltr]
Per bajraktar[/ltr]
[*]
23:07


Haxhi Kuši

[ltr]
Ju rrahet gjokes gjere tani!Ju na treguat se i keni thye pjatat,dhe i keni organizue ato thyerjet e pjatave.Pastaj jo instiktivishte thyerjet e pjatave e thyrjet e karrikave ishin bere me pergaditje.[/ltr]
[*]
16/07/2015 23:07


Hakif Beqiri

[ltr]
Po deri sot me kkne thane se dolen plot se filloi njeni e filloj tjetri[/ltr][ltr]
Jo jo[/ltr][ltr]
Je duke i ngatrruar gjerat djal[/ltr]
[*]
23:08


Haxhi Kuši

[ltr]
O burri i dheut,une plote 30 vjete kam heshtur,duke mendue se deshmitaret do i qesin te vertetat.[/ltr]
[*]
23:08


Hakif Beqiri

[ltr]
Dihet se demostratat kane qene te organizuara[/ltr]
[*]
23:08


Haxhi Kuši

[ltr]
Une jam ai student qe me ka qellue ne gjellen time qimja sa e kalit,dhe ju kam meshue pjatave per toke.[/ltr]
[*]
23:09


Hakif Beqiri

[ltr]
Dhe me diška do fillonin[/ltr]
[*]
23:09


Haxhi Kuši

[ltr]
Pastaj kam bertit o vellazni keta komunista po dojne me na helmue e nanen ua kajsha dhe kam kape karrika e kam thye sa kam mujt e pastaj edhe xhamat e drejtareve.[/ltr]
[*]
23:10


Hakif Beqiri

[ltr]
Ti i fillove kot ashtu a
A e din ti bre djal se une qe nga ora 16 i kam grumbulluar studentet[/ltr][ltr]
Deri kur ka ardhur Gani Koci dhe me ka thene Hakif , po shkojme dhe po ia nisim[/ltr]
[*]
23:11


Haxhi Kuši

[ltr]
Ne fillim ne menze nuk ishim mbi 15 studenta sepse ishte heret dhenja e ushqimit,por numri i studentave shtohej ne mas te madhe ku edhe ne jug ja nisen me thye dhe u ba rremuje[/ltr][ltr]
Kam biseda te inqizuara edhe me >Gani Kocin e shume te tjere qe kane shkrue libra te rrejshme kinse demostratat ishin te organizuara,Te gjithe hajdut e bashkpuntor te serbise.[/ltr]
[*]
23:12


Hakif Beqiri

[ltr]
A e din pra kur jemi ardh , oasi paske qelluar aty nje grup i madh studentash[/ltr][ltr]
Ken e ke njohur ti nga ne aty[/ltr]
[*]
23:13


Haxhi Kuši

[ltr]
Me daten 11 mars te vitit 1981 nuk behet kurrefare fjale per organizimin e kesaj demostrata.[/ltr]
[*]
23:13


Hakif Beqiri

[ltr]
Jo jo jo[/ltr][ltr]
Je gabik[/ltr][ltr]
Je gabim[/ltr]
[*]
23:13


Haxhi Kuši

[ltr]
Grupi i madhe ka ardhe ne anen e jugut,te ne shtohej individualishte.[/ltr]
[*]
23:13


Hakif Beqiri

[ltr]
Plotedisht[/ltr][ltr]
Une ksm qene me Ganiun[/ltr][ltr]
Une isha ne Oborr[/ltr][ltr]
Me qifteli[/ltr][ltr]
O burr[/ltr]
[*]
23:14


Haxhi Kuši

[ltr]
Gazniu tjeter send me tregon,Musliu krejte tjeter sende,šune i krejte tjeter[/ltr][ltr]
e di edhe rastin e juaj me qifteli,por ska te beje fare me thyerjen e pjatave.[/ltr]
[*]
23:15


Hakif Beqiri

[ltr]
2 muaj ma pare ne kemi mbajtur tubime ku kane ardh Gjavit Nimani[/ltr][ltr]
Sanie Hyseni[/ltr][ltr]
Pajazit Nushi[/ltr]
[*]
23:16


Haxhi Kuši

[ltr]
Mbledhje kane mbajte ne konviktin nr kater,une kam banue ne katin perdhes ne kete konvikt.[/ltr]
[*]
23:16


Hakif Beqiri

[ltr]
Mehmet Maliqi[/ltr][ltr]
Jo jo jo[/ltr][ltr]
Ato ne kovikt nr 3-[/ltr][ltr]
Por ne qender te studentve[/ltr]
[*]
23:17


Haxhi Kuši

[ltr]
Thojshin se edhe ne kete konvikt po mbajne mbledhje,me kan ftue por skam shkue[/ltr]
[*]
23:17


Hakif Beqiri

[ltr]
Ti nuk padke qene ne rrjedha hiq[/ltr][ltr]
Bre djal[/ltr][ltr]
O Haxhi[/ltr][ltr]
Mbi 10 mbramje e ma shume...me qeder te studentve ka qene nje salle e madhe[/ltr][ltr]
Kemi parashtrue kerkesa[/ltr][ltr]
Te gjithe politikanet e asaj kohe[/ltr][ltr]
Paten ardhur[/ltr]
[*]
23:19


Haxhi Kuši

[ltr]
Pastaj pas thyerjeve te pjatave dhe thyerjet e karrikave demostrata morri hove dhe kush i organizonte ato tjerat nuk me kane interesue se secili behej patriot..Nuk ja kam ba pyetje se a keni mbajte mbledhje perpara e pas asaj dates,une shkurte ju bera pyetje kush ja ka nise mi thye pjatat ne menzen e studentave.[/ltr]
[*]
23:20


Hakif Beqiri

[ltr]
Edhe ti je i pari qe thua se demostratat e '81 nuk ksne qene te organuzuara[/ltr]
[*]
23:21


Haxhi Kuši

[ltr]
Ate mbremje kane ardhe dy kusheri te mi,dhe dy tjere qe me thane se ty te kemi lajmrue qe i keni nise demostratat si shkaku qe te ka qellue qimja ne gjelle,dhe me thane se ishe drejtori i menzes na ka ftue ne biseda informative[/ltr]
[*]
23:21


Hakif Beqiri

[ltr]
Pjata e pare ka fluturue nga duart e mia oj shqipe
Po le[/ltr]
[*]
23:21


Haxhi Kuši

[ltr]
Demostratat nuk kane fare te bejne me organizim te kerkujt hiq aspakes.[/ltr]
[*]
23:22


Hakif Beqiri

[ltr]
Va va va[/ltr][ltr]
Katastrof[/ltr][ltr]
Le[/ltr][ltr]
Nuk kan ška te them ma[/ltr]
[*]
23:23


Haxhi Kuši

[ltr]
Mos genjeni se nuk eshte mire me ja vjedhe meritat e tjereve.Une jam ai qe me ka qellue qimja ne gjellen time.Me hadutllak nuk fitohet parajsa as shteti,per kete na ka mallkue allahu i qofshim fale.[/ltr]
[*]
23:23


Hakif Beqiri

[ltr]
Be oborr para barakes 2 dhe konvikyut 1[/ltr]
[*]
23:24


Haxhi Kuši

[ltr]
ška para barakes?Dhe konviktit nr 1 i ke meshue qiftelise[/ltr]
[*]
23:24


Hakif Beqiri

[ltr]
Qe nga ora e pasdites ška kishte[/ltr][ltr]
Masi ti pasje qene aty[/ltr][ltr]
A ishte nje grup i grumbulluar[/ltr]
[*]
23:25


Haxhi Kuši

[ltr]
Kam qen i pari dhe i pari ja kam nise me thye ška kam pase perpara.[/ltr]
[*]
23:25


Hakif Beqiri

[ltr]
Kot a[/ltr][ltr]
Veq qashtu[/ltr][ltr]
Edhe[/ltr][ltr]
Ku shkove ti pastaj[/ltr][ltr]
Masi ti qenke ne france[/ltr][ltr]
Une vi be panaire[/ltr]
[*]
23:26


Haxhi Kuši

[ltr]
Ku ka qen ai grup i grumbulluar?Une e pata ble nje bone per me marr ushqim dhe skishte fare grupe te grumbulluara.Pastaj ndoshta,por ne ato qeste jo.[/ltr]
[*]
23:26


Hakif Beqiri

[ltr]
Gjithandej frances[/ltr][ltr]
Ti tregoje te gjitha arsyet dhe qellimin e demostratave[/ltr]
[*]
23:27


Haxhi Kuši

[ltr]
A eshte mire me thene se po rrejne se Adem >Jashari nuk ka luftue kundra shkive?Keshtu po i bjen vepra ime.[/ltr][ltr]
Po šfare arsye kur une i di ma mire punet e demostratave qe vete jam lokomotiva e vagonave[/ltr]
[*]
23:28


Hakif Beqiri

[ltr]
Mos gabo ne ta nie ma kush se nuk ishin te organizuara nga se at nate kane qene te arrestuar plot student e shoke te mi[/ltr][ltr]
Waw[/ltr][ltr]
O Haxhi[/ltr][ltr]
Ti mbaje at merite[/ltr]
[*]
23:29
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81   Jeu 16 Juil - 16:52

[*]
Haxhi Kuši

[ltr]
Cili eshte denue per 11 mards ma tregoni nje emer e mbiemer,dhe flasi me te[/ltr][ltr]
mars[/ltr]
[*]
23:30


Hakif Beqiri

[ltr]
A e di ti qe at nate kemi dal ne qytet[/ltr]
[*]
23:30


Haxhi Kuši

[ltr]
Per tu denue ,me kishin denue mua ska pas nevoje me denue tjeter kend,sepse une isha ai qe e kalla menzen[/ltr]
[*]
23:30


Hakif Beqiri

[ltr]
Dhe ka pas arrestime[/ltr]
[*]
23:30


Haxhi Kuši

[ltr]
Po qysh nuk e di[/ltr]
[*]
23:30


Hakif Beqiri

[ltr]
Ti lokomative[/ltr][ltr]
Ku ishe[/ltr]
[*]
23:30


Haxhi Kuši

[ltr]
Mos po don me thene se ti je?[/ltr][ltr]
Lokomotiva?[/ltr]
[*]
23:31


Hakif Beqiri

[ltr]
Pas 3 dite u arrestue[/ltr][ltr]
Ganiu[/ltr]
[*]
23:31


Haxhi Kuši

[ltr]
Keto ška kemi bisedue e vertetojne ekspertet dhe shifet kjart se cili i kemi nis demostratat.[/ltr]
[*]
23:32


Hakif Beqiri

[ltr]
Ku ishte ti kur etdh Azem Vllasi[/ltr]
[*]
23:32


Haxhi Kuši

[ltr]
Ju me thate se kete dite jane arrestue shoket,tani del e thua se Ganiun e kane arrestue pas tri diteve!![/ltr]
[*]
23:32


Hakif Beqiri

[ltr]
Ka dedhmitar[/ltr]
[*]
23:33


Haxhi Kuši

[ltr]
Une nuk kampas pune me pushtetar,dhe sjau kam rrras fare,pos i kam qi nanen i kam grushtue.[/ltr][ltr]
Edhe une kam deshmitar,por mos ju kercnoni siq e keni adet.[/ltr]
[*]
23:34


Hakif Beqiri

[ltr]
Ne at nate tu samaforstvkemi qendrue deri rreth ores 1 te nates[/ltr][ltr]
E nje grup tjeter kemi dal neper qytet[/ltr][ltr]
O Haxhi Kuši[/ltr][ltr]
Nuk je i pari qe thue[/ltr]
[*]
23:36


Haxhi Kuši

[ltr]
Nuk e di ška keni ba matutje,por mua me kane ftue permes dy individeve qe me kishin lajmrue se une i kam nsi demostratat,dhe qe duhet neser ne ora shtet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit te menzes.Me mua kishin pune se e dinin se kush ja ka nise me thye ne menze.[/ltr]
[*]
23:36


Hakif Beqiri

[ltr]
Po le de nuk fillojne gjanat kot se koti[/ltr]
[*]
23:37


Haxhi Kuši

[ltr]
Po kush pra na qenka ai patriot me bateria qe i paska thye ato pjata e karrika?[/ltr]
[*]
23:37


Hakif Beqiri

[ltr]
Ti banu real[/ltr][ltr]
A e din se kur ka ardh nje grup qe ka fillue me rtotullue gjithška[/ltr]
[*]
23:38


Haxhi Kuši

[ltr]
Une gjere me sote kujt nuk ja kam ngjite,ama as te ma njollosi vepren time nuk lejoj se keshtu e kemi nga te paret.[/ltr]
[*]
23:38


Hakif Beqiri

[ltr]
Ti qe e theve at pjat[/ltr][ltr]
A e theve se e gjete nje kime[/ltr][ltr]
Apo deshte me i fillue demostratat[/ltr]
[*]
23:39


Haxhi Kuši

[ltr]
O burr leji a e din kur ka ardhe nje grup e paska rrotullue šdo gje,pas meje eshte bere rremuj qe as vete nuk e kam bere mend se ka mu shendrrue ne demostrata gjithepopullore.[/ltr]
[*]
23:39


Hakif Beqiri

[ltr]
Qysh po thue[/ltr][ltr]
Ti[/ltr][ltr]
Ishte[/ltr]
[*]
23:39


Haxhi Kuši

[ltr]
Po shkaku qimes ka qen thyerja e pjatave dhe e karrikave dhe xhamave[/ltr]
[*]
23:40


Hakif Beqiri

[ltr]
Rastesisht[/ltr][ltr]
Wa wa wa[/ltr][ltr]
Une pk te them shqip[/ltr][ltr]
O burr[/ltr][ltr]
At dite une jam dal pasdite ne oborr[/ltr][ltr]
Me qifteli[/ltr]
[*]
23:41


Haxhi Kuši

[ltr]
po e vertete qe rastesishte ka qen ,njesoj sikurse rastesishte e pata mbrojte flamurin nga serbet.Por duke i rreh serbet dhe Nikolla Lubiqiqin gjeneralin e jugosllavise.[/ltr]
[*]
23:41


Hakif Beqiri

[ltr]
Jem tubue[/ltr][ltr]
Ganiu ka ardh dhe ma ka thane se po shkojme[/ltr][ltr]
Oj shqipe[/ltr][ltr]
Mos[/ltr][ltr]
Se je gabim[/ltr]
[*]
23:42


Haxhi Kuši

[ltr]
Edhe tere qeverine e krahines autonome te kosoves me automatik i kam shti nen tavolina ,bashk me ta edhe Fadil Hoxhen.[/ltr]
[*]
23:43


Hakif Beqiri

[ltr]
Ne kemi punue me muaj[/ltr]
[*]
23:43


Haxhi Kuši

[ltr]
Ju me muaj por kurgja skeni ba.[/ltr]
[*]
23:43


Hakif Beqiri

[ltr]
Per at dite[/ltr]
[*]
23:44


Haxhi Kuši

[ltr]
Nuk ka lidhje ate dite ndonje organizim fare.[/ltr][ltr]
Mos ja nxirrni teneqet.A te thash tregoma nje student qe e kan arrestue diten e 11 marsit te vitit 1981?Ju asgje nuk me jepni pergjigje[/ltr]
[*]
23:45


Hakif Beqiri

[ltr]
Vallahi une jo[/ltr][ltr]
Nuk jam ba ashtu[/ltr][ltr]
Se kam njek parinve kosoves me automatik[/ltr][ltr]
Veq te them[/ltr][ltr]
U ba 24 vjet[/ltr][ltr]
6 vet jane arrestue at nate[/ltr]
[*]
23:46


Haxhi Kuši

[ltr]
O burri i dheut ,ti ke vye me thene per ndonje organizim tjeter,pas kesaj dates,e jo me mi vjedhe meritat e mija se nuk bane keshtu,se ka me na mallkue allahu,dhe nema ime po pasha nje allah.[/ltr]
[*]
23:47


Hakif Beqiri

[ltr]
Wa wa wa[/ltr][ltr]
Mbaj mbaj[/ltr][ltr]
Por po e shoh se nuk po fike asgja[/ltr][ltr]
Per at dite[/ltr]
[*]
23:47


Haxhi Kuši

[ltr]
Sikurse ti me ndertue nje shtepi e me te thene,mos genje se une e kam ndertue,keshtu i vjen pasha nje zot qe e kam mbi koke.[/ltr]
[*]
23:48


Hakif Beqiri

[ltr]
Ken i njeh nga ata organizatiret[/ltr]
[*]
23:50


Haxhi Kuši

[ltr]
O une kerkujt nuk i kam besue fare,sepse perhere secilit qe i kam besue me ka marr ne qafe ,kam qen vete pashe e vete subash,i kam qerue hesapet pa shok si me shpiuna dhe me pushtet por kurr kerkujt si kam thene se une i kam ba.Kam kalle edhe tankse e kamiona e thye xhamat e helikopterit,por kurr nuk kam thene une ja kam ba shkive.[/ltr]
[*]
23:51


Hakif Beqiri

[ltr]
Aha[/ltr][ltr]
Ne vilin fakultet ke qene[/ltr][ltr]
O Haxhi[/ltr][ltr]
ăka ke krye[/ltr]
[*]
23:53


Haxhi Kuši

[ltr]
Dy here shoku ma i ngusht me kishte helmue ne oden e tij,tani me tregojne sherbimet sekrete.Nje helmimin e pare kish infrakt,ne te dyten e kam humbur vetedijen,por shkaku i umunitetit i kam perballue helmimit.Sot ai shoku im mu ka shendrrue kundershtari maz i madhe,qe shitet si šlirimtar e qeni nanen ja shkerdhefte[/ltr]
[*]
23:53


Haxhi Kuši

[ltr]
Kam qen ne vitin e trete te fakulltetit juridik[/ltr]
[*]
23:54


Hakif Beqiri

[ltr]
Se u ba vone
Edhe nje here po te lus si vella[/ltr][ltr]
Burrat nuk shajene[/ltr][ltr]
Po te konsidetoj burr tamam[/ltr][ltr]
Haxhi[/ltr]
[*]
23:57


Haxhi Kuši

[ltr]
Bilem ate dite me 11 mars me rrexoi nga provimi Kurtesh Saliu,me qellim edhe pse ju pata pergjegj ne trija pyetjet ,ku e pata kape per gjyksi e deshta me hudhe mbi studenta,por mu luten qe mos tjua prishi notimet dhe e leshova.Pastaj drejte ne menze u nisa me hanger buke,dhe ne gjelle me qelli qimja,dhe nga nervoza spontanishte i kam thye pjatat e ška kam gjete perpara.Qimen une nuk e kam pa fare,por cimeri im Bajrudsh Ahmeti mi nguli syte ne gjelle dhe ja nisi me qesh e duke me thene o cimo ška te paskan qite me hanger????ška bre ja bana?Kqyr o qorr se šfare qime?[/ltr]
[*]
23:58


Haxhi Kuši

[ltr]
Jo me te helmue shoku ,mire e ke nuk duhet me shajte,por duhet me ja dhene hakun,Gjere sot kush ska mujt me ma leshue,por shnedosh,ndoshta i vjen rradha edhe kesaj helmimit se edhe sot une vuaj nga infrakti.[/ltr]
[*]
23:59


Hakif Beqiri

[ltr]
O Haxhi[/ltr][ltr]
Sa ora ka qene bre vella[/ltr][ltr]
Se unevktr jam hy brenda ne shoke nje femen ka qebe e nervoxuar.por nuk ka pas trazira[/ltr]
[*]
00:01


Haxhi Kuši

[ltr]
>Mos mendo qe nuk i di ata qe kane organizue demostratat,ata qe kane organizue demostrata,ma pare kane marr leje nga serbet pastaj e kane bere nje gje te tille.As ne burg nuk me burgosen,sepse kur me thojshin qe tju betohem se nuk kam me punue kundra jugosllavise,pastaj me thojshin ne ty te burgosim.Pra ata te burgosur ma pare betoheshin qe nuk kane me punue kundra serbise,pastaj ua shqiptojshin kinse denimet qe ne popull te shioten si atdhetar.[/ltr]
[*]
00:01


Haxhi Kuši

[ltr]
i kam kalue te gjitha.[/ltr][ltr]
Po ju po thoni se keni dal me qifteli ka ora 16,atehere i bjen ka ora 15 e 40mm[/ltr][ltr]
se nuk e kam mate kohen sa ka qen ne ato momente.[/ltr]
[*]
00:03


Hakif Beqiri

[ltr]
Degjo[/ltr][ltr]
Burr[/ltr][ltr]
Mos fole ashtu[/ltr][ltr]
Se[/ltr][ltr]
Je gabim[/ltr]
[*]
00:04


Haxhi Kuši

[ltr]
per ška gabim?[/ltr]
[*]
00:04


Hakif Beqiri

[ltr]
Kush ishte bashkountor[/ltr][ltr]
Njerezit qe jane jalbur neper burgje[/ltr][ltr]
Kalbur[/ltr][ltr]
E ti sa vjet burg ke qene[/ltr]
[*]
00:05


Haxhi Kuši

[ltr]
ata qe kane organizue demostrata pa lejen e serbeve as qe kishin guxue me shkue ne WC e leji ato fora,se ma trima kane qen bashkpuntoret se atdhetaret e vertete,sepse atdhetari i vertete nuk mirret me organizime ne gojen e ujkut.[/ltr][ltr]
Ata qe kane marr pjese ne organizimin e demostratave e nuk i kane dite keto lojra i kane likvidue.[/ltr]
[*]
00:07


Hakif Beqiri

[ltr]
Mos mos[/ltr][ltr]
Je gabim[/ltr][ltr]
Pse pat arrestime[/ltr][ltr]
Ne konvikte[/ltr][ltr]
A eshte e vertet se je afer Parisit[/ltr]
[*]
00:10


Haxhi Kuši

[ltr]
Jo une qe i kam dite keto,por me kane ofrue serbet mua keshtu,Pa na u betue se nuk ke me punue kundra neve serbeve na nuk kemi me ta shqiptue denimin se me te denue kur dalish nga burgu jo qe behesh i pasun,por edhe perkrahje bane ne mesin e shqiptareve.Dhe kam hasur duke u thene shoku shokut,a te kane burgosur me shpiunue,e me ua nxane shoket atyre qe serbet nuk po mujne.Kete shoku im ja ka pas ba Haxhi Subes nga dubrava ish i burgosur politike e shume raste tjera.[/ltr]
[*]
00:10


Haxhi Kuši

[ltr]
Pastaj ka pas arrestime por jo kete dite se per me burgos eshte dashur mua te me burgosin jo tjeter kanin.[/ltr][ltr]
Fal deshmis qe kisha nuk kishin si te me burgosin,se nuk me kishin lan ne jete per burr te mire.[/ltr]
[*]
00:13


Hakif Beqiri

[ltr]
Aha[/ltr][ltr]
Haxhi[/ltr]
[*]
00:13


Haxhi Kuši

[ltr]
Fole[/ltr]
[*]
00:13


Hakif Beqiri

[ltr]
A e di kush ka qene Zia Shemsiu[/ltr]
[*]
00:13


Haxhi Kuši

[ltr]
ja kam ndegjue zanin,por nuk e kam njohur[/ltr]
[*]
00:14


Hakif Beqiri

[ltr]
ăka u ba me at njeri[/ltr]
[*]
00:14


Haxhi Kuši

[ltr]
Nuk e di[/ltr]
[*]
00:14


Hakif Beqiri

[ltr]
Muat musliun a e ke njohur[/ltr][ltr]
Para 11"marsit[/ltr]
[*]
17/07/2015 00:16


Haxhi Kuši

[ltr]
Jo nuk e kam njohur,por sa kam ba biseda me juve aq edhe me te[/ltr][ltr]
Murat Musliun a e keni fjalen[/ltr]
[*]
00:18


Hakif Beqiri

[ltr]
A ke qene ti me ne ne qender te studentve me i pa se ška kemi ketkue ne...para 11 marsit[/ltr][ltr]
Pi per Murat musliun A ke qene ti me ne ne qender te studentve me i pa se ška kemi kerkue ne...para 11 marsit[/ltr]
[*]
17/07/2015 00:20


Haxhi Kuši

[ltr]
Para 11 marsit kurfare kerkesa nuk kishte pastaj po[/ltr][ltr]
Lirona shoket[/ltr][ltr]
Dojna kushte ma te mira[/ltr][ltr]
edhe na jemi njerez si kombet tjera[/ltr][ltr]
dojna barazi[/ltr]
[*]
00:21


Hakif Beqiri
[*]
00:21


Hakif Beqiri

[ltr]
A po i njeh keta burra[/ltr]
[*]
17/07/2015 00:21


Haxhi Kuši

[ltr]
Ma vone u shtue edhe kerkesa republike,ja me hater ja me thike.[/ltr]
[*]
00:22


Hakif Beqiri

[ltr]
Jo jo jo[/ltr][ltr]
Gabim je[/ltr][ltr]
Ti nuk paske qene ne rrjedha hiq fare[/ltr]
[*]
00:24


Haxhi Kuši

[ltr]
Jo o burr,se une nuk kam ba gjere me sot dafranga me kerkanin,pos kam mendue qe tjua bije nje dite te bardhe ketij popullit,por paskna qen hajvan qe nuk i paskna ndegjue serbet,siq ishin katilat e tjere.Dhe sot mu ata qe dje punuan tinza me serb sot i ke ne qeveri dhe shiten si šlirimtar.U pa puna e tri lufterave sa i ndihmuan ketij popullit ne vend te šlirimit prape roberin edhe ma te rende.[/ltr]
[*]
17/07/2015 00:25


Haxhi Kuši

[ltr]
Me kane ne rrjedha me shpiuna?[/ltr][ltr]
Me Gafurr Elshanin qe pinte dite e nate me policin serbe[/ltr][ltr]
e tjer e tjere[/ltr][ltr]
Te nesermen ne demostrata kur u grumbulluam poshte konviktit,disa bertiten ky qen eshte shpiun me do rroba te zeza ishte i kam meshue me nje shufer te hekurit dhe ja kam thye krahun se kush ka qen as sot e asaj dite nuk e di.[/ltr][ltr]
floket e rrume i ka pasur,ne koke[/ltr][ltr]
Murat Musliu nuk ju permend juve fare si pjesmarres ne kete date[/ltr][ltr]
Pos Gani Kocin e disa tjere.[/ltr][ltr]
Kinse nje dite perpara kane organizue demostrata ne dhomen nr 310 konviktin nr 3[/ltr][ltr]
Dhe tregone se nuk behet fjale per thyerjen e pjatave,por ndaljen e ushqimit e pastaj kemi thye karrika[/ltr][ltr]
dal ne qender ,pastaj jemi kethye ne konvikt me marr student,por na ndaloi policia ku kemi qendrue gjere ne mengjez.[/ltr][ltr]
Ju tregoni se drejtori ka dale para konvikteve e ky dosti yt tregon te kunderten se nuk ka qen fare drejtori i menzes as qe u duke.Kujt ti besoj?[/ltr][ltr]
ju na tregoni se demostrata ka fillue kur ngritesh shkalleve perpjet ne te majte[/ltr][ltr]
Kurse Murazt Musliu me tregon ne ne anen vberiore jane nise demostratat e 11 marsit.Kujt mi besue juve apo Murat Musliut.?[/ltr][ltr]
E permend Naen,nje grua e kusheririt tim ish grua.[/ltr][ltr]
naen=Nazen qe na mbushte pjatat me gjelle[/ltr]


[*]
21:03


Hakif Beqiri


[ltr]
Degjo Haxhi djali[/ltr]


[ltr]
Ne nje forme ne duhej ti fillonim[/ltr]


[ltr]
Ose me thye karrika[/ltr]


[ltr]
Ose pjata ose tavolina[/ltr][ltr]
ăka do te kishe bere ti[/ltr][ltr]
Demostratat nuk kane qene spontane[/ltr][ltr]
Por thyerja e pjatave[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisÚ
MessageSujet: Re: Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81   

Revenir en haut Aller en bas
 
Hakif Beqiri dialog me Haxhi Kušin lidhur me demostratat 81
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: