AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin

Aller en bas 
Aller Ó la page : 1, 2  Suivant
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:03

2 amis en communá: Pete Himle Pjetrovic et Vllaznim Restelica
A travaillÚ Ó Commerce
A ÚtudiÚ Ó UniversitÚ de Pristina


 • Conversation dÚmarrÚe mercredi

 • 15/07/2015 00:33


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pershendetje i nderuari atdhetar zotri Hakif Beqiri.

  Ju lutemi kemi ndegjue se ju jeni ndere te paret qe keni qen ne menzen e studentave me daten 11 mars te vitit 1981,kur u nisen demostratat.
  A ishin keto demostrata te organizuara ju lutemi?
  Apo filluan ne menyren instikte,si shkak i ndonje sendit tjeter?

  Ju lutemi ne cilen ane te menzes u nisen demostratat ,te kesaj date?
  Ne jug ,apo ne perendim te menzes?
  A ju kujtohen sa student ishin ne ate momente,ne menze?
  A mos jeni marr ne biseda informative nga ndonje person shteteror kete dite apo diten e neserme,nga ana e ish policise,apo ndonje persone pergjegjes me detyra te larta?
  Ju lutemi a eshte denuar ndonje studente per kete dite,apo per keto demostrata,te kesaj dates?

  Ndoshta nuk ju kemi besdisur me keto pyetje,ju lutemi per konsiderate.
  Sinqerishte
  Haxhiu
  [/ltr]
 • 15/07/2015 00:37


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pershendetje zotria juaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Demostratat e 11/marsit te '81 kane qene te organizuara shumŰ mire
  [/ltr]


  [ltr]
  Me muaj . Ne studentet e qendres konbiktore dhe nga jasht
  [/ltr]


  [ltr]
  Kemi bere tubime
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne qender te studentve
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku kemi kerkuar te drejtst e barabarta
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne republikst e tjera te ish JugoslavisŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk filluan rastesisht
  [/ltr]


  [ltr]
  E pyetja se a filluan ne jug a ne prendim
  [/ltr]


  [ltr]
  Ati filluan ne jsyin e siperm dhe filkuan nga krahu i majt po sa ngjiteshe nga shkallet
  [/ltr]


  [ltr]
  Rreshti i dyte
  [/ltr]


  [ltr]
  Ka pasr shume student
  [/ltr]


  [ltr]
  Pastaj kemi shkusr dhe e kemi hapur drejtorine dge nga aty baraken nr 3 qe ishte gjeja salle leximi
  [/ltr]


  [ltr]
  Koo eshte ne pika re shkurta
  [/ltr]


  [ltr]
  Kji eshte ne pika te shkurta
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe kjo nuk ka ndoi rendedi se kush i filloi
  Me rendesi eshte se filkuan
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe ja falendeojme zotin dhe gjakun e shume deshmorve
  [/ltr]


  [ltr]
  U realizue ajo qe deshtem
  [/ltr] • jeudi

 • 16/07/2015 08:56


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Shume me vend e thuani se kur te ngjitesh shkalleve ne anen e majte jane nis demostratat i nderuar Hakif Beqiri.Ju lutem ,a ke qen aty ne momentin qe dikush ju meshoj pjatave per dyshemeje ,per toke ?A e dini kush ju meshoje pjatave ,?Mos ishit ju ndoshta ai studenti,apo ndoshta ndonje femer mos ju meshoi pjatave per toke?
  [/ltr] • jeudi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:04


 • jeudi


 • 16/07/2015 15:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une kam qene njwriu i pare qe i ka hedhur phatat dhe nese te kujtohet qe at dite para se te fillonin demostratat me qifteli jam dale para barakes nr 2 dhe konviktit nr 1 rreth ores 16h
  [/ltr]


  [ltr]
  Kur jam nis per menzŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Jam ardh me nje grup bajagi te madh
  [/ltr]

 • 16/07/2015 18:08


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju lutem ,Zotri Hakif Beqiri;ška ju shtyni qe tju meshoni pjatave per toke?
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush ju nervozoi ne ato qaste?,qe tju meshoni pjatave per toke?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 18:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju lutemi cilin nga shoket e kisht me vete,kur ja niset me ju meshue pjatave per toke?Nese ju kujtohen ata cimera qe ishit bashk ne menze?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:22


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po šuditem z. Kuši. Ai gjest nuk ishte se dikush me nervozoi,por ishte e pregaditur zotria juaj. Me muaj,ne nŰ qendren e studentve kemi shkuar be mbremje dhe kemi paraqitur kerkesat tona studentore,per permirsimin e kudhteve, gjeja...permirsimin e kushteve te puntorve te Ramiz Sadilut. Ku paten ardhur gati te gjithŰ politikant kosovar te asaj kohe.
  Afer meje ka qene Gani Koci
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:26


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Me te dhe nje grup studentesh pasi e kemi kryer at qe e kemi pasyr nder nend ne mensŰ kemi shkuar bashk dhe e kemi thyer qendren e drejtorise qe ndodhej siper menzes dhe pastaj e kemi demoluar baraken nr 3 qe ishte si salle leximi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:34


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mire ne rregulle,por zyra e drejtorit a e dini se ku ishte?Nalte ne menze apo diku tjeter?Pos Gani Kocit ishte edhe dikush tjeter se me duket se me treguat se keni qen nisur me nje grup te madhe drejte menzes?Kur shkuat ne menze ,a ishte tollovi,apo ju e niset tollovin?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:35


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Z. Haxhi desha edhe une me ju pyetur...kush jeni dhe po kjo pune i ka gati 35 vjet.kurr nuk kam rrahur gjoks dhe nuk eshte ne rendedi se kush i filloi por me rendesi qe filluan....njerzit kane bere shumŰ... mere shembull familjen Jashari.Pajaziti...e plot te tjera...
  Une kurr nuk kam folur dhe keshtu pat dhene zoti qe pata punuar edhe 10 vhet ne arsim...
  Kjo nuk ka qene rastesisht,por duhej te behej diška ose populli e sidomos nje pjese e elites politike pat devijuar keq.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kur kemi hyre ne menze ishte nje tollovi
  E madhe bile
  [/ltr]


  [ltr]
  Por ende nuk kishte thyerje
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po šfare tollovie ishte?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:38


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Haxhi
  Nese je ky ne fotpo me dukesh ftyre e njohur
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:38


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po bash ky ne foto jam i nderuar Hakif Beqiri.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:39


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mu aty ne rreshtin e pare dhe te dyte,
  Kishte shtyrje mes studentve...me kujtohen nje vajzŰ, qe dallogej
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi djali
  Drejtori , apo wendra e studentve , po me duket se po e dike me mire se une ka qene : sa diljr nga menza per te shkuar kah konviktet
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:41


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju lutemi a ju kujtohet edhe dikush tjeter qe ishte bashk me te,pos Gani Kocit?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:41


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ngjiteshe nja 15-20 metra ne krahun e majte
  [/ltr]


  [ltr]
  aty
  [/ltr]


  [ltr]
  Une kam qene duke banuar nr baraken nr 2
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:43


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A ju ka marr ne bisede informative drejtori i menzes te nesermen ne ora shtet te mengjezit?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:43


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pet zotin kam harruar ndoshta por ishte edhe Ahmet Tahiri
  [/ltr]


  [ltr]
  Po
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku po i di ti more keto
  [/ltr]


  [ltr]
  Va va va
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:09 • 16/07/2015 19:44


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju ka ftue ne bisede informative pra te nesermen drejtori i menzes
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:44


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qysh po mi kujto keto gjana ti more
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:44


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ju lutem a keni mundesi me na tregue ška biseduat ne zyren e drejtorit ?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:44


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo nuk ka qene te nesermen por
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:45


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po kur ju ka ftue drejtori ne zyren e tij?pas sa diteve?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:45


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mos gabofsha diku ne muajn maj
  [/ltr]


  [ltr]
  Isha ne praktike at dite te marte
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:46


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  nejse ska derte dita,por vete i sati ke qen i ftuar ne bisede informative?A ju kujtohet dhe cili hyri i pari ne zyren e drejtorit?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:47


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se mbanim ore ne nje shkolle fillore Dhe kur u ktheva nga ora ne oforrin e konviktit ne 1
  [/ltr]


  [ltr]
  Me thierti drejtori dhe brenda ishin edhe dy knspektor
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:47


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po vazhdoni ju lutemi,ška mbani mend
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:47


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Inspektor
  [/ltr]


  [ltr]
  Kam qene vetem
  [/ltr]


  [ltr]
  Ishte nje inspektor
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:49


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:49


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk ia harroi emrin ati qeni
  [/ltr]


  [ltr]
  Nevruz
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:49


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  a je dini emrat e inspektorve ?
  [/ltr]


  [ltr]
  Kushi,ja dini mbiemrin?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:49


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po mbiemri nuk me kujtohet
  [/ltr]


  [ltr]
  Per zotin nuk e di
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:50


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pastaj ška ju banen pyetje?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:50


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Me thirren te shkoja ne polici pas dy dite
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:51


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Te drejtori a ke shkue vete,ne bisede informative,apo edhe me dike tjeter?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:51


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Me paten percjellur deri te dera e policise:
  Idriz Selimi.
  Fadil Javori
  Enver Dobruna
  [/ltr]


  [ltr]
  Kam qene vetem
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:52


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me Ahmet Tahirin jo?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:52


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo jo
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:52


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ška biseduat me drejtorin?A ju kujtohet?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:53


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ganiun e di se e paten arredtuar
  [/ltr]


  [ltr]
  Drejtori nuk me ka pyetur asgje por ata ispektoret
  [/ltr]


  [ltr]
  Ah se harrova
  [/ltr]


  [ltr]
  Tash po ne kujtohet
  [/ltr]


  [ltr]
  Ajo dite ka qene e marte
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:54


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:55


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se diten e diele apo te hanen
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk me kujtohet saktesisht kishte pas qene policia ne shtepi ne fshst te me kerkoje
  [/ltr]


  [ltr]
  Milicia e shkaut
  [/ltr]

 • 16/07/2015 19:57


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Dihet.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:13 • 16/07/2015 19:57


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ata nuk e zgjaten shume por me thane a je ti filan fisteku
  [/ltr]


  [ltr]
  Me thane se jemi qene ne shtepi me te kerkue
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk te kemi gjetur
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe neser ne oren 12 duhet te vish ne stacion
  [/ltr]


  [ltr]
  Policor
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:00


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A keni qen i ftuar ne zyren e drejtorit te menzes ndonje here?Ato dite?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:00


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Ishte hera e pare dhe e fundit
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:01


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po ju me treguat se keni qen ne bisede ne zyren e drejtorit te menzes?Mos keni harrue?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:02


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk harrovs o burr
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:02


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A ju ka thirre drejtori i menzes ne bisede informative te nesermen ne mengjez ne ora shtate fix?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:02


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ai doli ne oborr pran konviktit dhe me tha hajde se kam me te pyet diška
  [/ltr]


  [ltr]
  Kur hyna brenda ishin ata dy inspektotre
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk me ka thierr ngase te nesermen duhej te paraqitesha ne polici
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr ma nuk me ka ftue
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:04


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A diten e pare te demostratave te menzes apo diten e dyte ka dale drejtori ne oborrin e konviketeve ,dhe ju ka ftue qe te bisedone me juve.A shkove me bisedue?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:04


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne muajn Maj
  [/ltr]


  [ltr]
  Une kurr nuk kam biseduar me te panjohur
  [/ltr]


  [ltr]
  Keshtu qe
  [/ltr]


  [ltr]
  Zoti deshti dhe
  [/ltr]


  [ltr]
  Deti sot
  [/ltr]


  [ltr]
  As nje dite burg
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:06


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A ke qen ne kete muain maj ne zyren e drejtorit,apo vetem ke qen ne polici?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:06


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Vetem qe nje qen Jakup Hoti me pat lodhur duke me percjellur
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:07


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ne polici a pate shkue ne bisede,apo jo?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:08


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ne maj kam qene i ftuar nga drejtori dhe brenda ishin inspektorte
  Ishin dy djem te ri
  Shqip folnin
  [/ltr]


  [ltr]
  Po
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:08


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ne zyren e drejtorit e keni fjalen per dy qe flitshin shqip?
  [/ltr]


  [ltr]
  apo ne polici?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:09


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Isha deri te dera e hyrjes dhe takova nje polic nga podujeva.qe ishte nip i dhendrrit tone. E ka pas Emrin Ilmi Hoxha
  [/ltr]


  [ltr]
  Po ashtu
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:10


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Per deren e policise e keni fjalen
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:10


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po.
  Me pyeti ku po shkon
  [/ltr]


  [ltr]
  I tregova
  [/ltr]


  [ltr]
  Me ka thierr nje Nevruz...at kohe ia kam dite mbiemtin por tash per zotin nuk me kujtohet
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:11


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ška ju tha?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:11


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Edhe kur kane qene helmimet ne Bedjane
  [/ltr]


  [ltr]
  Pata qene i helmuar dhe shume detale i kam harruar
  [/ltr]


  [ltr]
  Ai me tha: shko ne shtepi se une flas me at qene bre nane...
  [/ltr]


  [ltr]
  E pas kesaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Jakup Hoti m' u pat leshuar mbrapa
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A ishit te ftuar ne polici per demostraten e 11 marsit,ne muain maj,apo per tjera demostrata ?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dhe nuk rrinja ma me adkend
  [/ltr]


  [ltr]
  Po more
  [/ltr]


  [ltr]
  E per ška tjeter
  [/ltr]


  [ltr]
  Une kam marr pjese edhe be demostratst qe u organixuan ne qender
  Kur erdhi Azem Vllasi
  Me 1-2 prill
  [/ltr]


  [ltr]
  Deri kur na perzune nga konviktet
  [/ltr]


  [ltr]
  Tash per cilat nuk e di
  Por ma askudh nuk me ka pyetur asgje deti mr 23 mars 1990
  [/ltr]


  [ltr]
  Pastaj pjeserisht nga 1990 shkollat u mbyllen kam ounya deti 1992-3
  [/ltr]


  [ltr]
  Po tregom diška per xottin tuaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Se po me dukesh i njohur
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:19


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po ška ua merr mendja se edhe njefare femre po deklarone se ajo u ka meshue pjatave per toke?Bahrie Kastrati.
  [/ltr]


  [ltr]
  Ka qen edhe permes RTK ne nje emision .
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ta them te vertetŰn se ne arsim ksm pasur sukses ngase nxenedut e mi me kane degjuar dhe kam bere pune te mire me ta
  [/ltr]


  [ltr]
  Haxhi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:20


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po vazhdoni ju lutemi.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:16 • 16/07/2015 20:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Apsolutisht Nuk eshte e vertetŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Nga se jane dal plot
  [/ltr]


  [ltr]
  Qe kane thane
  [/ltr]


  [ltr]
  Por e veryeta eshte kjo
  [/ltr]


  [ltr]
  Bile ta them te vertetŰn
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne shtepine time , perveq babait tim
  [/ltr]


  [ltr]
  Askujt nuk i kam treguar
  [/ltr]


  [ltr]
  Deri sa ka dal nga burgu Salih Salihu
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe ne hsnar te 1991
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe ne hanar te 1991
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:24


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Salih Saliu a ishte bashk me juve kur u meshove pjatave per toke?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:24


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jam fejuar dhe e ftofa ne fhale nusje
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Salih Salihu
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:24


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pos Gani Kocit ishte edhe dikush afer juve kur u meshove pjatave per toke?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:25


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Te betohem
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk di
  [/ltr]


  [ltr]
  Asgja
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush ne ka pa e kush jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Me genjye
  [/ltr]


  [ltr]
  Burrat njk e kan
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:26


  Hakif Beqiri
 • 16/07/2015 20:26


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ne rregulle burr,por a ke mundesi me na tregue,pse ju meshove pjatave per toke?ška ju nxiti ta beni kete?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:29


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  A e fi ti qe
  [/ltr]


  [ltr]
  A e din ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Sa here kemi mbajtur tubime
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne mbtemje ne qender te studentve
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku paten atdhur te gjithŰ politikant kosovar te asaj kohe
  [/ltr]


  [ltr]
  Te tregova ma pare
  [/ltr]


  [ltr]
  A ke degjue ti qe shiet
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne parlament ne Beograd paten thene
  [/ltr]


  [ltr]
  Separatistat shqiptar i filluan demodtratat me qifteli
  [/ltr]


  [ltr]
  A bene ta di une se Ku ke qene ti ne at kohe
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:18 • 16/07/2015 20:33


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  o burr i dheut,ju lutemi na tregoni ška ju nxiti qe ti meshoni pjatave per toke?Qe ta beni nje heroizem te pashoq?Keni qen i motivuar ne diška mesiguri?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:33


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mos e harto biseden
  [/ltr]


  [ltr]
  Moss e harro biseden o Haxhi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:34


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo asesi nuk po e hartoj biseden,por po me intereson ška ju nxiti juve personalishte qe tju meshoni pjatave ne mezen e studentave?Pyetje e thjeshte me duket?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:34


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Te thash se shume here i kemi ftuar politikant e Kosoves
  [/ltr]


  [ltr]
  Tadh po te tregoje krejt
  [/ltr]


  [ltr]
  Kane qene shumŰ arsye
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:36


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Vetem vazhdoni ju lutemi.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po me thuaj nga je
  Po dua ta se mos po njeh dike nga ana ime
  [/ltr]


  [ltr]
  Une jam Shaljan
  [/ltr]


  [ltr]
  Nga Shala e Bajgores
  [/ltr]


  [ltr]
  I biri i Brahimi Beqir Beqirit
  Nip i Lam Bajqinofvit
  [/ltr]


  [ltr]
  Tash po te tregoje saktesisht arsyen pse duhej te fillonin demostratat
  [/ltr]


  [ltr]
  A po me percjell a jo
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Shume mire jam ka ju percjelli i nderuar.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:39


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kerkesat tona ne qender te studentve para 11 marsit
  [/ltr]


  [ltr]
  Permiredimi i kushteve te studentve puntorve
  [/ltr]


  [ltr]
  Barazija me republikat e tjera
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:41


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Neve po na intereson ma se shumti rasti pse ju meshove pjatave peer toke?ška ju shtyu ?Si ju erdhi puna qe tju meshoni pjatave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:41


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Diskriminimi i shqptarve ne Maqedoni e Mal te zi etj
  [/ltr]


  [ltr]
  Por arsyeja kryesore ka qene kjo:
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:42


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Fole
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:42


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  1. Ne ate kohe medjat e shkieve
  Me kengetar e artista e filma
  [/ltr]


  [ltr]
  E pat pushtue radio tv te kosoves
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne makinat e shqiptarve
  [/ltr]


  [ltr]
  Muzika e shkaut
  [/ltr]


  [ltr]
  Me shkina duke ia leshuar zanin deti ne fund
  [/ltr]


  [ltr]
  Politikanet e asaj kohe
  [/ltr]


  [ltr]
  Martoheshin me shkina
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:45


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Te gjitha keto ju kane nxitur qe tju meshoni pjatave ne menzen e studentave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:46


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  ShqiptartŰ e zi ua qojshin femrat ma te mira shkieve ne Rifar ne Hotel
  [/ltr]


  [ltr]
  ShqiptartŰ e zi ua qojshin femrat ma te mira shkieve ne Rudar ne Hotel
  [/ltr]


  [ltr]
  Puntorte e kosoves ne at kohe e kishin rrogen shume me te vogel
  [/ltr]


  [ltr]
  Se shkiet ne serrbi
  [/ltr]


  [ltr]
  Kroaci
  [/ltr]


  [ltr]
  Slloveni
  [/ltr]


  [ltr]
  Shtesat e femijve
  [/ltr]


  [ltr]
  Ishin ma te ulta se ne republikat e tjera
  [/ltr]


  [ltr]
  Une jam marr me sport
  Atletike
  [/ltr]


  [ltr]
  Pata pasur radtin te shetid šdo pjese te jugoslavise
  [/ltr]


  [ltr]
  Autobusat e kosovatransit
  [/ltr]


  [ltr]
  Podujeve PrishtinŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Plot
  [/ltr]


  [ltr]
  Tu u shty populli
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne serrbi e vende te tjeta
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk mbushej
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Me duhet te ju ls per momentin
  Ngase ketu edhe 20 min iftari
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:19 • 16/07/2015 20:53


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pra sipas jush,ne qastin kur e morre ushqimin,ju rikujtuan keto padrejtesit dhe u revoltuat,aq shume dhe ju meshuat pjatave per toke,keshtu ishte rasti i pjatave,apo mos valle ju kishte qellue diška ne gjellen e juaj e nuk ju kujtohet?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:53


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Me duhet ta pregadis
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo more
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne at e patem pregaditur
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk ka qene asgje e rastit
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:54


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me kane e keni pergaditur qe ne menze ti meshoni pjatave per toke?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:54


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ishte ktejt e pregafitur
  [/ltr]


  [ltr]
  O burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Kjo ka qene e pregaditur me muaj
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:55


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po ju me treguat se na ate qsat keni qen me Gani ocin e tjeret nuk ju kujtohen ???
  [/ltr]


  [ltr]
  Kocin
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:56


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ka qenr edhe Ahmet Tahiti
  [/ltr]


  [ltr]
  Por pastaj u ba tollovi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:56


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  si eshte e mundur pa i njohur shoket qe keni organizue ate demostrate ne menze?Kush ju nxiti me i meshue pjatave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:57


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Por me Ganiun kemi shkuar dhe e kemi thye drejtorine dhe sallen e leximit
  [/ltr]


  [ltr]
  Baraken nr 3
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:57


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Sa vete ishit ne pergaditje me ja nise demostraten ne menzen e studentave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:57


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qysh nuk u kam njohur shoket more
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne shkuam mr qellim me e fillua
  [/ltr]


  [ltr]
  Protesten
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:58


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po ,kush ju shtyri qe ti meshoni pjatave ne menze,me duket pyetje e thjeshte eshte kjo?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:58


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Diqysh duhej me i fillue
  [/ltr]


  [ltr]
  Ose me thye pjata
  [/ltr]


  [ltr]
  Ose karrika
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:59


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A po thua se ka qen e organizume,?Kush ju mesoi qe tju meshoni pjatave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 20:59


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Diška dujej te benim
  [/ltr]


  [ltr]
  Po me muaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Askush
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:00


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po kush ju tha qe ne menze te studentave tju meshoni pjatave?Apo ju vete e organizuat thyerjen e pjatave????
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:00


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kjo me i thye pjatat ka qene spontane
  [/ltr]


  [ltr]
  Vetja
  [/ltr]


  [ltr]
  Askush
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:20


 • [ltr]
  Askush
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:00


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kqyr tani po thua kane qen spontane???
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:00


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Mos i perziej gjerat
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:01


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk ka nje here kane qen te organizuara e pastaj spontane burri se ke me dy ane.
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo spo i perzi aspakes gjerat.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:01


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  ăka duhej te benim
  [/ltr]


  [ltr]
  Duhej te shprehej nje paknaqrsi se gjejs ushqimi i lig
  [/ltr]


  [ltr]
  Por ne nje forme duhej te fillonte
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:03


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ani pra ,na trego si u nisen spontanishte thyerjet e pjatave ?Hajde na tregoni te verteten ?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:03


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Degjo Haxhi djali
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne nje forme ne duhej ti fillonim
  [/ltr]


  [ltr]
  Ose me thye karrika
  [/ltr]


  [ltr]
  Ose pjata ose tavolina
  [/ltr]


  [ltr]
  ăka do te kishe bere ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Demostratat nuk kane qene spontane
  [/ltr]


  [ltr]
  Por thyerja e pjatave
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po mire,a ishte kjo date qe te nisen me u thye pjatat e tavolinat,apo siq the para se spontanishte u nisen thyrejet?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:05


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Padtaj kemi thye karrika e tavolina
  [/ltr]


  [ltr]
  Eu
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pjata nuk paske thye ?
  [/ltr]


  [ltr]
  Tani thua se nuk kane qen spontane?!Po o burr ja thuaj ishin spontane ose siq me tregove ne fillim te organizuara?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:08


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Thyerja e pjatave ishte spontane
  Se diška do te banim
  Edhe mos mendo se sikur te mos i fillonja une.kane qene edhe 100 te tjete qe , ne nje forme ose tjetet do i fillonim at nate
  [/ltr]


  [ltr]
  Kane qene te organizuara
  [/ltr]


  [ltr]
  O shqipe
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:09


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nese ishin te organizuara me trego kur e organizuat qe ne menze tju meshoni pjatave?kush ishin tjeret organizator te ketyre thyerjeve?Nese ishin spontane,na spjego si u nisen spontanishte?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:10


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Haxhi
  Tani eshte iftari i fundit
  [/ltr]


  [ltr]
  Ketoj falje
  [/ltr]


  [ltr]
  Po degjohemi ma vone
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:10


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A je ke i lexoni shkrimet e juaj o burr Hakif Beqiri,tani thuani se thyerjet e pjatave ishin spontane e thyrjet e karrikave ishin te organizuara?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:11


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ketu tani eshte iftari
  Dita e gjste
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk je duke me kuptuar ndoshta
  [/ltr]


  [ltr]
  Thash se
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:12


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Hani iftar e ishalla zoti ua bene kabull agjerimin,e vazhdojm pastaj pa problem se eshte nje ngjarje me randesi.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:12


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  A do ti thyenim pjatat a do i thenim kartikat a tavolinat
  [/ltr]


  [ltr]
  Me rendesi ishte qe te fillonin
  [/ltr]


  [ltr]
  Je duke i perzie
  [/ltr]


  [ltr]
  Gjerat
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:21 • 16/07/2015 21:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mos mi perzini fjalet ju lutemi,here thyerjet e pjatave ishin spontane e thyerjet te organizuara.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Per ti hedhur pjatat apo kartikat
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  te karrikave
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:14


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Degjo
  [/ltr]


  [ltr]
  Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Mua ashtu
  [/ltr]


  [ltr]
  Me erdh
  [/ltr]


  [ltr]
  Po sikur ta theja ndoj karrike
  [/ltr]


  [ltr]
  E njejta gje
  [/ltr]


  [ltr]
  Do degjohemi me vone
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:15


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kush ja nisi mi thye karrikat dhe per ku i hudhete?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:15


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti lexoj ato qe kam shkruar i kupton me mire
  [/ltr]


  [ltr]
  Per zotin nuk di se kush ma ška bante se u ba tollovi e madhe
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:16


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju personalishte a keni thye karrika,e xhama?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:17


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po i kane thye edhe kartikat e ndoj tavoline
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:17


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Xhama a ke thye?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:17


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kam hedhur ndoj kartikŰ
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:17


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ku?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:17


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Por nuk di se i kam thye
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne menzŰ jo
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:18


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ka i ke hedhur karrikat?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:18


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kurse baraken nr 3
  [/ltr]


  [ltr]
  Po e kemi ba llam
  [/ltr]


  [ltr]
  Tash po te la
  [/ltr]


  [ltr]
  Per pak
  [/ltr]


  [ltr]
  Kur te vi ne ks
  [/ltr]


  [ltr]
  Kysmet
  [/ltr]


  [ltr]
  Takohemi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:19


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pushgjere sa te hani iftar e ju befte si ma se miri e vazhdojme pastaj
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:19


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dhe bisedojme
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:19


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  pushoni
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Gjetesisht
  [/ltr]


  [ltr]
  Ka shume gjera te tjera
  [/ltr]


  [ltr]
  Nga je ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush je
  [/ltr]


  [ltr]
  Qe po pyet keshtu
  [/ltr]


  [ltr]
  A bene ta di
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:20


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mesiguri se do ja dalim bisedes mire,Ju tregoj pasi te hani iftarin.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:21


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ok
  [/ltr]


  [ltr]
  Klm
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:21


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  se edhe une po duhet me ba iftar.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 21:21


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pse ku je ti
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:22 • 16/07/2015 22:18


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ku mbete z. Haxhi djali
  [/ltr]


  [ltr]
  Tash ti tregom se kush je
  Ku jeton se the : se edhe une po duhet me ba iftar.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:52


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po ja eerdha i nderuar
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:52


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ok
  [/ltr]


  [ltr]
  Tregom pak per ju
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush je
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:53


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une jam vete Haxhi Latif Kuši nga Suhareka
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:54


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se edhe u ba vone e keshtu nuk kam kohe ngase neser heret ne duhet te shkoj ne pune
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku jeton ti
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:54


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jetoje ne france qe 16 vite
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:54


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ku
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:54


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ne france
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:55


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Afer qenkemi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:55


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po afer
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:55


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Franca gjan e gjat
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:55


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po ashtu eshte
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:55


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ne vilin vend se une e njoh mire francen
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:56


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ne pereferi te parizit
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:56


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ku
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:56


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pariz
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:56


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Si quhet
  [/ltr]


  [ltr]
  Bo
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk po re kuptoj
  [/ltr]


  [ltr]
  A e di se ku eshte : pont d' Versaj
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:58


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A bane ju o burr te me bani beje ne kete dten e fundit te Ramazanit qe i keni nise i pari thyerjet e pjatave,ne menzen e studentave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:58


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une aty vi ne maj
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne fuar d' Paris
  [/ltr]


  [ltr]
  O ti Haxhi djali
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:59


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Fole he burr.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 22:59


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk ka nevoje me hy bejave
  [/ltr]


  [ltr]
  Njerzit kane dhane jeten
  [/ltr]


  [ltr]
  Me mijera
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:00


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Atehere a e dini se kush ishte promotori i thyerjeve te pjatave ne menzen e studentave?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:00


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  E nuk e jane ba te madhe
  [/ltr]


  [ltr]
  Kane ba te madhe
  [/ltr]


  [ltr]
  E di
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:01


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Sa shqiptar duhet me ja vjedhe meritat e njeiut qe heshti plote 30 vite?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:01


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Shume mire
  [/ltr]


  [ltr]
  Se
  [/ltr]


  [ltr]
  Merten e kujt z. Haxhi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:03


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A e dini se kush ishte ai student qe i theu pjatat ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:03


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Fol
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:23 • 16/07/2015 23:03


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Juve ua bera pyetjen o burr i dheut?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:04


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po ta them nje thenje popullore o z. Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Burri i burrit
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Fole
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:05


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Askush nuk po rrah gjoks
  [/ltr]


  [ltr]
  Per bajraktar
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:07


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju rrahet gjokes gjere tani!Ju na treguat se i keni thye pjatat,dhe i keni organizue ato thyerjet e pjatave.Pastaj jo instiktivishte thyerjet e pjatave e thyrjet e karrikave ishin bere me pergaditje.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:07


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po deri sot me kkne thane se dolen plot se filloi njeni e filloj tjetri
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Je duke i ngatrruar gjerat djal
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:08


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O burri i dheut,une plote 30 vjete kam heshtur,duke mendue se deshmitaret do i qesin te vertetat.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:08


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dihet se demostratat kane qene te organizuara
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:08


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une jam ai student qe me ka qellue ne gjellen time qimja sa e kalit,dhe ju kam meshue pjatave per toke.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:09


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dhe me diška do fillonin
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:09


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pastaj kam bertit o vellazni keta komunista po dojne me na helmue e nanen ua kajsha dhe kam kape karrika e kam thye sa kam mujt e pastaj edhe xhamat e drejtareve.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:10


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti i fillove kot ashtu a
  A e din ti bre djal se une qe nga ora 16 i kam grumbulluar studentet
  [/ltr]


  [ltr]
  Deri kur ka ardhur Gani Koci dhe me ka thene Hakif , po shkojme dhe po ia nisim
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:11


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ne fillim ne menze nuk ishim mbi 15 studenta sepse ishte heret dhenja e ushqimit,por numri i studentave shtohej ne mas te madhe ku edhe ne jug ja nisen me thye dhe u ba rremuje
  [/ltr]


  [ltr]
  Kam biseda te inqizuara edhe me >Gani Kocin e shume te tjere qe kane shkrue libra te rrejshme kinse demostratat ishin te organizuara,Te gjithe hajdut e bashkpuntor te serbise.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:12


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  A e din pra kur jemi ardh , oasi paske qelluar aty nje grup i madh studentash
  [/ltr]


  [ltr]
  Ken e ke njohur ti nga ne aty
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me daten 11 mars te vitit 1981 nuk behet kurrefare fjale per organizimin e kesaj demostrata.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Je gabik
  [/ltr]


  [ltr]
  Je gabim
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Grupi i madhe ka ardhe ne anen e jugut,te ne shtohej individualishte.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Plotedisht
  [/ltr]


  [ltr]
  Une ksm qene me Ganiun
  [/ltr]


  [ltr]
  Une isha ne Oborr
  [/ltr]


  [ltr]
  Me qifteli
  [/ltr]


  [ltr]
  O burr
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:14


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Gazniu tjeter send me tregon,Musliu krejte tjeter sende,šune i krejte tjeter
  [/ltr]


  [ltr]
  e di edhe rastin e juaj me qifteli,por ska te beje fare me thyerjen e pjatave.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:15


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  2 muaj ma pare ne kemi mbajtur tubime ku kane ardh Gjavit Nimani
  [/ltr]


  [ltr]
  Sanie Hyseni
  [/ltr]


  [ltr]
  Pajazit Nushi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:16


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mbledhje kane mbajte ne konviktin nr kater,une kam banue ne katin perdhes ne kete konvikt.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:16


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mehmet Maliqi
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Ato ne kovikt nr 3-
  [/ltr]


  [ltr]
  Por ne qender te studentve
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:17


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Thojshin se edhe ne kete konvikt po mbajne mbledhje,me kan ftue por skam shkue
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:23 • 16/07/2015 23:17


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti nuk padke qene ne rrjedha hiq
  [/ltr]


  [ltr]
  Bre djal
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Mbi 10 mbramje e ma shume...me qeder te studentve ka qene nje salle e madhe
  [/ltr]


  [ltr]
  Kemi parashtrue kerkesa
  [/ltr]


  [ltr]
  Te gjithe politikanet e asaj kohe
  [/ltr]


  [ltr]
  Paten ardhur
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:19


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pastaj pas thyerjeve te pjatave dhe thyerjet e karrikave demostrata morri hove dhe kush i organizonte ato tjerat nuk me kane interesue se secili behej patriot..Nuk ja kam ba pyetje se a keni mbajte mbledhje perpara e pas asaj dates,une shkurte ju bera pyetje kush ja ka nise mi thye pjatat ne menzen e studentave.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Edhe ti je i pari qe thua se demostratat e '81 nuk ksne qene te organuzuara
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:21


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ate mbremje kane ardhe dy kusheri te mi,dhe dy tjere qe me thane se ty te kemi lajmrue qe i keni nise demostratat si shkaku qe te ka qellue qimja ne gjelle,dhe me thane se ishe drejtori i menzes na ka ftue ne biseda informative
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:21


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pjata e pare ka fluturue nga duart e mia oj shqipe
  Po le
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:21


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Demostratat nuk kane fare te bejne me organizim te kerkujt hiq aspakes.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:22


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Va va va
  [/ltr]


  [ltr]
  Katastrof
  [/ltr]


  [ltr]
  Le
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk kan ška te them ma
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:23


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mos genjeni se nuk eshte mire me ja vjedhe meritat e tjereve.Une jam ai qe me ka qellue qimja ne gjellen time.Me hadutllak nuk fitohet parajsa as shteti,per kete na ka mallkue allahu i qofshim fale.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:23


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Be oborr para barakes 2 dhe konvikyut 1
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:24


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ška para barakes?Dhe konviktit nr 1 i ke meshue qiftelise
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:24


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qe nga ora e pasdites ška kishte
  [/ltr]


  [ltr]
  Masi ti pasje qene aty
  [/ltr]


  [ltr]
  A ishte nje grup i grumbulluar
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:25


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kam qen i pari dhe i pari ja kam nise me thye ška kam pase perpara.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:25


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kot a
  [/ltr]


  [ltr]
  Veq qashtu
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku shkove ti pastaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Masi ti qenke ne france
  [/ltr]


  [ltr]
  Une vi be panaire
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:26


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ku ka qen ai grup i grumbulluar?Une e pata ble nje bone per me marr ushqim dhe skishte fare grupe te grumbulluara.Pastaj ndoshta,por ne ato qeste jo.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:26


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Gjithandej frances
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti tregoje te gjitha arsyet dhe qellimin e demostratave
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:27


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A eshte mire me thene se po rrejne se Adem >Jashari nuk ka luftue kundra shkive?Keshtu po i bjen vepra ime.
  [/ltr]


  [ltr]
  Po šfare arsye kur une i di ma mire punet e demostratave qe vete jam lokomotiva e vagonave
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:28


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mos gabo ne ta nie ma kush se nuk ishin te organizuara nga se at nate kane qene te arrestuar plot student e shoke te mi
  [/ltr]


  [ltr]
  Waw
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti mbaje at merite
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:29


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Cili eshte denue per 11 mards ma tregoni nje emer e mbiemer,dhe flasi me te
  [/ltr]


  [ltr]
  mars
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:24 • 16/07/2015 23:30


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  A e di ti qe at nate kemi dal ne qytet
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:30


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Per tu denue ,me kishin denue mua ska pas nevoje me denue tjeter kend,sepse une isha ai qe e kalla menzen
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:30


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dhe ka pas arrestime
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:30


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po qysh nuk e di
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:30


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti lokomative
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku ishe
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:30


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mos po don me thene se ti je?
  [/ltr]


  [ltr]
  Lokomotiva?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:31


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pas 3 dite u arrestue
  [/ltr]


  [ltr]
  Ganiu
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:31


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Keto ška kemi bisedue e vertetojne ekspertet dhe shifet kjart se cili i kemi nis demostratat.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:32


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ku ishte ti kur etdh Azem Vllasi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:32


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju me thate se kete dite jane arrestue shoket,tani del e thua se Ganiun e kane arrestue pas tri diteve!!
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:32


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ka dedhmitar
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:33


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une nuk kampas pune me pushtetar,dhe sjau kam rrras fare,pos i kam qi nanen i kam grushtue.
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe une kam deshmitar,por mos ju kercnoni siq e keni adet.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:34


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ne at nate tu samaforstvkemi qendrue deri rreth ores 1 te nates
  [/ltr]


  [ltr]
  E nje grup tjeter kemi dal neper qytet
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi Kuši
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk je i pari qe thue
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:36


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk e di ška keni ba matutje,por mua me kane ftue permes dy individeve qe me kishin lajmrue se une i kam nsi demostratat,dhe qe duhet neser ne ora shtet te lajmrohemi ne zyren e drejtorit te menzes.Me mua kishin pune se e dinin se kush ja ka nise me thye ne menze.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po le de nuk fillojne gjanat kot se koti
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po kush pra na qenka ai patriot me bateria qe i paska thye ato pjata e karrika?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:37


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti banu real
  [/ltr]


  [ltr]
  A e din se kur ka ardh nje grup qe ka fillue me rtotullue gjithška
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:38


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une gjere me sote kujt nuk ja kam ngjite,ama as te ma njollosi vepren time nuk lejoj se keshtu e kemi nga te paret.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:38


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti qe e theve at pjat
  [/ltr]


  [ltr]
  A e theve se e gjete nje kime
  [/ltr]


  [ltr]
  Apo deshte me i fillue demostratat
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O burr leji a e din kur ka ardhe nje grup e paska rrotullue šdo gje,pas meje eshte bere rremuj qe as vete nuk e kam bere mend se ka mu shendrrue ne demostrata gjithepopullore.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:39


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qysh po thue
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Ishte
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po shkaku qimes ka qen thyerja e pjatave dhe e karrikave dhe xhamave
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:40


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Rastesisht
  [/ltr]


  [ltr]
  Wa wa wa
  [/ltr]


  [ltr]
  Une pk te them shqip
  [/ltr]


  [ltr]
  O burr
  [/ltr]


  [ltr]
  At dite une jam dal pasdite ne oborr
  [/ltr]


  [ltr]
  Me qifteli
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:41


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po e vertete qe rastesishte ka qen ,njesoj sikurse rastesishte e pata mbrojte flamurin nga serbet.Por duke i rreh serbet dhe Nikolla Lubiqiqin gjeneralin e jugosllavise.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:41


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jem tubue
  [/ltr]


  [ltr]
  Ganiu ka ardh dhe ma ka thane se po shkojme
  [/ltr]


  [ltr]
  Oj shqipe
  [/ltr]


  [ltr]
  Mos
  [/ltr]


  [ltr]
  Se je gabim
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:42


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Edhe tere qeverine e krahines autonome te kosoves me automatik i kam shti nen tavolina ,bashk me ta edhe Fadil Hoxhen.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:43


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ne kemi punue me muaj
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:43


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju me muaj por kurgja skeni ba.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:43


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Per at dite
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:25 • 16/07/2015 23:44


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk ka lidhje ate dite ndonje organizim fare.
  [/ltr]


  [ltr]
  Mos ja nxirrni teneqet.A te thash tregoma nje student qe e kan arrestue diten e 11 marsit te vitit 1981?Ju asgje nuk me jepni pergjigje
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:45


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Vallahi une jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk jam ba ashtu
  [/ltr]


  [ltr]
  Se kam njek parinve kosoves me automatik
  [/ltr]


  [ltr]
  Veq te them
  [/ltr]


  [ltr]
  U ba 24 vjet
  [/ltr]


  [ltr]
  6 vet jane arrestue at nate
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:46


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O burri i dheut ,ti ke vye me thene per ndonje organizim tjeter,pas kesaj dates,e jo me mi vjedhe meritat e mija se nuk bane keshtu,se ka me na mallkue allahu,dhe nema ime po pasha nje allah.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:47


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Wa wa wa
  [/ltr]


  [ltr]
  Mbaj mbaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Por po e shoh se nuk po fike asgja
  [/ltr]


  [ltr]
  Per at dite
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:47


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Sikurse ti me ndertue nje shtepi e me te thene,mos genje se une e kam ndertue,keshtu i vjen pasha nje zot qe e kam mbi koke.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:48


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ken i njeh nga ata organizatiret
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:50


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O une kerkujt nuk i kam besue fare,sepse perhere secilit qe i kam besue me ka marr ne qafe ,kam qen vete pashe e vete subash,i kam qerue hesapet pa shok si me shpiuna dhe me pushtet por kurr kerkujt si kam thene se une i kam ba.Kam kalle edhe tankse e kamiona e thye xhamat e helikopterit,por kurr nuk kam thene une ja kam ba shkive.
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:51


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Aha
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne vilin fakultet ke qene
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  ăka ke krye
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:53


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Dy here shoku ma i ngusht me kishte helmue ne oden e tij,tani me tregojne sherbimet sekrete.Nje helmimin e pare kish infrakt,ne te dyten e kam humbur vetedijen,por shkaku i umunitetit i kam perballue helmimit.Sot ai shoku im mu ka shendrrue kundershtari maz i madhe,qe shitet si šlirimtar e qeni nanen ja shkerdhefte
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:53


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kam qen ne vitin e trete te fakulltetit juridik
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:54


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se u ba vone
  Edhe nje here po te lus si vella
  [/ltr]


  [ltr]
  Burrat nuk shajene
  [/ltr]


  [ltr]
  Po te konsidetoj burr tamam
  [/ltr]


  [ltr]
  Haxhi
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:57


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Bilem ate dite me 11 mars me rrexoi nga provimi Kurtesh Saliu,me qellim edhe pse ju pata pergjegj ne trija pyetjet ,ku e pata kape per gjyksi e deshta me hudhe mbi studenta,por mu luten qe mos tjua prishi notimet dhe e leshova.Pastaj drejte ne menze u nisa me hanger buke,dhe ne gjelle me qelli qimja,dhe nga nervoza spontanishte i kam thye pjatat e ška kam gjete perpara.Qimen une nuk e kam pa fare,por cimeri im Bajrudsh Ahmeti mi nguli syte ne gjelle dhe ja nisi me qesh e duke me thene o cimo ška te paskan qite me hanger????ška bre ja bana?Kqyr o qorr se šfare qime?
  [/ltr]

 • 16/07/2015 23:58


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo me te helmue shoku ,mire e ke nuk duhet me shajte,por duhet me ja dhene hakun,Gjere sot kush ska mujt me ma leshue,por shnedosh,ndoshta i vjen rradha edhe kesaj helmimit se edhe sot une vuaj nga infrakti.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:29 • 16/07/2015 23:59


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Sa ora ka qene bre vella
  [/ltr]


  [ltr]
  Se unevktr jam hy brenda ne shoke nje femen ka qebe e nervoxuar.por nuk ka pas trazira
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:01


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  >Mos mendo qe nuk i di ata qe kane organizue demostratat,ata qe kane organizue demostrata,ma pare kane marr leje nga serbet pastaj e kane bere nje gje te tille.As ne burg nuk me burgosen,sepse kur me thojshin qe tju betohem se nuk kam me punue kundra jugosllavise,pastaj me thojshin ne ty te burgosim.Pra ata te burgosur ma pare betoheshin qe nuk kane me punue kundra serbise,pastaj ua shqiptojshin kinse denimet qe ne popull te shioten si atdhetar.
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:01


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  i kam kalue te gjitha.
  [/ltr]


  [ltr]
  Po ju po thoni se keni dal me qifteli ka ora 16,atehere i bjen ka ora 15 e 40mm
  [/ltr]


  [ltr]
  se nuk e kam mate kohen sa ka qen ne ato momente.
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:03


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Degjo
  [/ltr]


  [ltr]
  Burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Mos fole ashtu
  [/ltr]


  [ltr]
  Se
  [/ltr]


  [ltr]
  Je gabim
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:04


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  per ška gabim?
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:04


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kush ishte bashkountor
  [/ltr]


  [ltr]
  Njerezit qe jane jalbur neper burgje
  [/ltr]


  [ltr]
  Kalbur
  [/ltr]


  [ltr]
  E ti sa vjet burg ke qene
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ata qe kane organizue demostrata pa lejen e serbeve as qe kishin guxue me shkue ne WC e leji ato fora,se ma trima kane qen bashkpuntoret se atdhetaret e vertete,sepse atdhetari i vertete nuk mirret me organizime ne gojen e ujkut.
  [/ltr]


  [ltr]
  Ata qe kane marr pjese ne organizimin e demostratave e nuk i kane dite keto lojra i kane likvidue.
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:07


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mos mos
  [/ltr]


  [ltr]
  Je gabim
  [/ltr]


  [ltr]
  Pse pat arrestime
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne konvikte
  [/ltr]


  [ltr]
  A eshte e vertet se je afer Parisit
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:10


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo une qe i kam dite keto,por me kane ofrue serbet mua keshtu,Pa na u betue se nuk ke me punue kundra neve serbeve na nuk kemi me ta shqiptue denimin se me te denue kur dalish nga burgu jo qe behesh i pasun,por edhe perkrahje bane ne mesin e shqiptareve.Dhe kam hasur duke u thene shoku shokut,a te kane burgosur me shpiunue,e me ua nxane shoket atyre qe serbet nuk po mujne.Kete shoku im ja ka pas ba Haxhi Subes nga dubrava ish i burgosur politike e shume raste tjera.
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:10


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pastaj ka pas arrestime por jo kete dite se per me burgos eshte dashur mua te me burgosin jo tjeter kanin.
  [/ltr]


  [ltr]
  Fal deshmis qe kisha nuk kishin si te me burgosin,se nuk me kishin lan ne jete per burr te mire.
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Aha
  [/ltr]


  [ltr]
  Haxhi
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Fole
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:13


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  A e di kush ka qene Zia Shemsiu
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:13


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ja kam ndegjue zanin,por nuk e kam njohur
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:14


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  ăka u ba me at njeri
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:14


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk e di
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:14


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Muat musliun a e ke njohur
  [/ltr]


  [ltr]
  Para 11"marsit
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:16


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo nuk e kam njohur,por sa kam ba biseda me juve aq edhe me te
  [/ltr]


  [ltr]
  Murat Musliun a e keni fjalen
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:18


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  A ke qene ti me ne ne qender te studentve me i pa se ška kemi ketkue ne...para 11 marsit
  [/ltr]


  [ltr]
  Pi per Murat musliun A ke qene ti me ne ne qender te studentve me i pa se ška kemi kerkue ne...para 11 marsit
  [/ltr]

 • 17/07/2015 00:20


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Para 11 marsit kurfare kerkesa nuk kishte pastaj po
  [/ltr]


  [ltr]
  Lirona shoket
  [/ltr]


  [ltr]
  Dojna kushte ma te mira
  [/ltr]


  [ltr]
  edhe na jemi njerez si kombet tjera
  [/ltr]


  [ltr]
  dojna barazi
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:29
 • 17/07/2015 00:21


  Hakif Beqiri
 • 17/07/2015 00:21


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  A po i njeh keta burra[/ltr]


 • 17/07/2015 00:21


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Ma vone u shtue edhe kerkesa republike,ja me hater ja me thike.[/ltr]


 • 17/07/2015 00:22


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Jo jo jo[/ltr]
  [ltr]
  Gabim je[/ltr]
  [ltr]
  Ti nuk paske qene ne rrjedha hiq fare[/ltr]


 • 17/07/2015 00:24


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Jo o burr,se une nuk kam ba gjere me sot dafranga me kerkanin,pos kam mendue qe tjua bije nje dite te bardhe ketij popullit,por paskna qen hajvan qe nuk i paskna ndegjue serbet,siq ishin katilat e tjere.Dhe sot mu ata qe dje punuan tinza me serb sot i ke ne qeveri dhe shiten si šlirimtar.U pa puna e tri lufterave sa i ndihmuan ketij popullit ne vend te šlirimit prape roberin edhe ma te rende.[/ltr]


 • 17/07/2015 00:25


  Haxhi Kuši


  [ltr]
  Me kane ne rrjedha me shpiuna?[/ltr]
  [ltr]
  Me Gafurr Elshanin qe pinte dite e nate me policin serbe[/ltr]
  [ltr]
  e tjer e tjere[/ltr]
  [ltr]
  Te nesermen ne demostrata kur u grumbulluam poshte konviktit,disa bertiten ky qen eshte shpiun me do rroba te zeza ishte i kam meshue me nje shufer te hekurit dhe ja kam thye krahun se kush ka qen as sot e asaj dite nuk e di.[/ltr]
  [ltr]
  floket e rrume i ka pasur,ne koke[/ltr]
  [ltr]
  Murat Musliu nuk ju permend juve fare si pjesmarres ne kete date[/ltr]
  [ltr]
  Pos Gani Kocin e disa tjere.[/ltr]
  [ltr]
  Kinse nje dite perpara kane organizue demostrata ne dhomen nr 310 konviktin nr 3[/ltr]
  [ltr]
  Dhe tregone se nuk behet fjale per thyerjen e pjatave,por ndaljen e ushqimit e pastaj kemi thye karrika[/ltr]
  [ltr]
  dal ne qender ,pastaj jemi kethye ne konvikt me marr student,por na ndaloi policia ku kemi qendrue gjere ne mengjez.[/ltr]
  [ltr]
  Ju tregoni se drejtori ka dale para konvikteve e ky dosti yt tregon te kunderten se nuk ka qen fare drejtori i menzes as qe u duke.Kujt ti besoj?[/ltr]
  [ltr]
  ju na tregoni se demostrata ka fillue kur ngritesh shkalleve perpjet ne te majte[/ltr]
  [ltr]
  Kurse Murazt Musliu me tregon ne ne anen vberiore jane nise demostratat e 11 marsit.Kujt mi besue juve apo Murat Musliut.?[/ltr]
  [ltr]
  E permend Naen,nje grua e kusheririt tim ish grua.[/ltr]
  [ltr]
  naen=Nazen qe na mbushte pjatat me gjelle[/ltr]

 • vendredi


 • 17/07/2015 19:20


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  E kam njohur Nazen[/ltr]


 • 17/07/2015 19:33


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  O i nderuar
  Qellimi ishte te fillonin demostratat at dite
  E vertera eshte se Muratin at dite nuk e kam takuar fare
  Perveq Gani Kocit dhe Shmet Tahirit[/ltr]
  [ltr]
  Kurse me Muratin jemi njohur me pare[/ltr]


 • 17/07/2015 19:42


  Hakif Beqiri


  [ltr]
  Me fat Bajrami.
  Si po kalon ne Paris.
  A eshte vape e madhe andej kah ju.
  O burr le at punŰ. Mos u ba njeri interesant. Ti thua se nuk kabpas organizime. Sa deshmi i do.Edhe dije se šdo gje ishte e organizuar. Ti thua se e theve nje pjate se e gjete nje kime. Nuk ke qene apsolutisht ne rrjedha.
  Nuk je ne temŰ. Ti ndoshta e ke thye nje pjate ,por ti nuk ke pas as nje fije lidhje me keto gjana, e le o burr se kjo pune ka qenŰ dhe ka kaluar. A e di ti se kur takohemi me shoke , Muratin.Ahmeti Ganiun as qe e bejme llaf kete pune. Ti mos u mundo me ia lane Kaprollin veti, kur nuk ke lidhje me at pune.[/ltr]Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:31 • 17/07/2015 19:43


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti ndoshta e theve ndoj pjatŰ nga mllefi se e ke gjete kimen e jo per ti filluar demostratat.
  [/ltr]


  [ltr]
  Se ishe i mllefosur nga provimi qe e rroke per gjoksi profin
  [/ltr]
 • samedi


 • 18/07/2015 00:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ma se pari ua uroj kete feste te madhe zotri Hakif Beqiri.Pastaj po ti them edhe do fjale si pergjigje;Nuk e kam thye nje pjate por ška kishe ne dore te gjitha,e pastaj kam kapur karrika e thye per tavolina e thye xhama sa kam mujt.Ka mjaftue kaq per rastin qe revolta te perhapet me te madhe si shkak i gjendjes se renduar e studenteve dhe e popullit.Jo kopilin vetes nuk po ja laje,por mundin tim apo vepren time ,nuk ka shqipfoles qe ma vjedhe.Mjafte mi vodhet qe 35 vite dhe u pasuruat pa bere asgje,asgje,asgje.Shko bani pyetje Ismet Saliut,te tregone si ja kam ngjite per fyti Kurtesh Saliut ku Ismet Saliu mu ka lute ne balte qe te ma ngren qe mos ta mbysi.,Vete edhe Arsim Bajramin?Se kan qen prezent.I revoltuar si nuk isha kur per inati me rrexoi edhe pse ne trija pyetjet ju pata pergjigjur.Une kur ja kam nise punes atdhetare ndoshta ju as qe ju ka shkue ndermend me ba nje gjest patriotik per qeshtjen shqiptare.Une ne suhatrek ne vitin 1968 mbas Osman Geges jam i dyti si ndere ma te rinjet shqiptar qe e barta flamurin kuq e zi neper qendren e suharekes,por kerkush nuk e tregone kete gjest patriotike.Edhe nje here po ju them se une isha i pari qe i nisa demostratat e 11 marsit te vitit 1981,dhe fare nuk kishin nje organizim.Pastaj se kush i nxiti keto grupe e dijne ata vete se per šfare arsye?Organizatoret me shirita mos mi permend,qe mbajshin rendin e demostruesve,sepse sheritet vete shume organizator i kam pare duke i marr ne polici qe i mbajshin ne duart e tyre .Bilem dhe u kam ba pyetje hat shpiuna merrni leje mi organizue demostratat se pa serbi nuk keni buke.Murat Musliu
  [/ltr]

 • 18/07/2015 00:06


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ja se ška me deklarone Murat Musliu
  [/ltr]

 • 18/07/2015 00:06


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Murat Musliu
  23/06/2014 19:38
  Murat Musliu
  Ne menze kam qene kur eshte nderprere ushqimi.Une me disa studente te tjere si : Gani Koci,Bedri Deliu,Ramadan Gashi,Januz Januzi,Kadri Kryeziu kemi shku ne shankt dhe e kemi nderprere dhenien e ushqimit.S'ka pas qime por ushqimi eshte nderprere me qellim te caktuar per te dale ne demonstrata stundentet.Pas nisjes tone per ne qytet disa studente kane filluar ti rrezojne tavolinat.Ne kemi defilu neper qytet me nje grup prej rreth 200 studenteve.Pasi kemi dal ne qender te qytetit kur jane bashkangjitur edhe disa qytetare ne sheshin tash ''Nena Tereze'' jemi kthyer ne qender te studenteve per t'i marre studentet e tjere , tentimi i dyte per te dale ne qytet jemi bllokuar nga forca te medha policore.Ku kemi qendruar deri ne mengjes ne rruge para menzes se studenteve.Pastaj policia na ka shperndare ne oret e hershme te mengjesit.Kjo eshte e verteta me ate qe ka ndodhur me 11 mars te vitit 1981,sepse kete plan e kemi pergatitur grupi i lartpermendur me disa studente te tjere me 10 mars ne konviktin nr.3 ne dhomen 310 , ku kam banuar edhe une.Kjo eshte e verteta mbi ate se cfare ka ndodhur me datat 10 dhe 11 mars te vitit 1981.
  Faleminderit dhe pershendetje!
  Haxhi Kuši
  23/06/2014 19:50
  Haxhi Kuši
  Faliminderit shume i nderuar Murat Musliu per keto te dhena.A kishit pasur mundesi te na tregoni se ne cilen ane te menzes u nis te demostrohet?Ne jug,apo veri ?Dhe sa student ishin ne fillim kur u nise demostrata? A e dini edhe kete se;Cilet studen ishin te ftuar nga drejtori i menze Shefki Stublla qe neser te paraqiten tek zyra e tij ne menze? Sinqerisht nga Haxhiu
  Murat Musliu
  23/06/2014 20:40
  Murat Musliu
  Ate nate nuk u kontaktu drejtori pervec disa shefave qe kane qene ne menze,qe kane kerkuar sqarime pse u nderpre ushqimi,kurse per kete qe po thua ti diku ne janar te 1981 eshte mbajtur nje tubim protestues edhe me drejtorin e menzes edhe me disa profesore te universitetit dhe prorektori me sa me kujtohet Isak Shema,ku eshte bere e ditur se studentet sdo rrin duarkryq dhe se do te protestojne per kushtet e veshtira per studime , si ne menze ashtu edhe ne konvikte si dhe ne ngritjen e cmimeve per qendrim.
  Shankti i pare - ana veriore (ana e qytetit) me kujtohet ate nate kane qene duke sherbyer studentet,nga kuzhinierja apo sherbyesja qe i ka mbush pjatat me emrin Naza qe ka qene shume e afer me ne studentet,ku ne i kemi kerkuar per nderprerjen e ushqimit,e cila e aprovoi kerkesen tone.Gjate nderprerjes se ushqimit i kemi perzier te gjitha ushqimet,gje qe eshte bere e pamundur sherbimi i tij.
  Te pershendes,ndoshta te mjaftojne keto te dhena.Faleminderi!
  [/ltr]
 • samedi


 • 18/07/2015 19:47


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi Kuši o burr i dheut. Kjo ška pi te them eshte shume e vertetŰ. Une nuk e kam ba at gjest per te perfiyuar asgje. Nuk e kam ba per te rrahur gjoks dhe dhitur trimeti. Trimat kane vdekur ne lufte. Plot student edhe ma pare e edhe me vobe e ndoshta edhe dot thyejne pjata e tavolina.
  Ti nuk ke as nje lidhje e as nje arsye me thane se i fillove demostratat at dite. Ato ishin te oranizuara.jo veq ne Prishtine,por ne tere Kosoven. Ajo dite ka qene e caktuar. Une nuk po ta mohoj se ti nuk e ke thye ndoj pjate. Por, dije shume mire dhe me kaq po e perfundoj se eshte turp me u shty per nje gje, qe ka kalusr plot qe 34 vjet. Se me 11 mars nismetar i ketyre demostratave eshte Hakif Beqiri dhe pjatat e para dhe tollovija e madhe ka filluar kur Une me djoke e ne mua ka qene Gani Koci. Bile une isha para barakes nr 2 . Ka ardh dhe ma ja thane " Hakif,po shkojme...
  Eshte apsolutisht apsurde te thuhet se nuk kane qene te organizuara...
  As nje nga grupi im dhe ata qe une i kam njohur, nuk kane qene te tille. Jo bre burt .se kane bere me dhjetra vjet burg.
  Mos i fut ne nhe thes.
  [/ltr]

 • 18/07/2015 19:56


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une nuk te njoh ty.por ti pase futur pstine e kosoves mr kallash brenda,pastsj pastaj Nikolla Lubiqiqin e paske rrahur...
  Po thua se kane shkruar libra te rrejshme:"
  Kam biseda te inqizuara edhe me >Gani Kocin e shume te tjere qe kane shkrue libra te rrejshme kinse demostratat ishin te organizuara,Te gjithe hajdut e bashkpuntor te serbise."
  Une nuk jam i keti rangu me i fyje njerezit
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:32


 • dimanche


 • 19/07/2015 00:27


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Genjeshter e kulluar eshte kjo qe e thuani se ju ja keni nise me thye pjatat ne menzen e studentave.Po sa rrena mi shtjellove ti o burr i dheut.Se pari me treguat kinse keto demostrata i kemi pergadit para disa muajve.Kurse Murat Musliu me tregone se me 10 mars i kemi pergaditur.Pra ketu as njera deklarate e dyve nuk po perputhet me njeri tjetrin.50 vjet ju ndihmova shqiptareve as njeri gjere me sot nuk me tha as flm.Zoti po bre nipash,por ne vend te mirenjohjes,po ma kethejne me helme.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:28


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mire e paske skenue
  [/ltr]


  [ltr]
  O burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti njerexit qe u kalben ne burgje
  [/ltr]


  [ltr]
  Po i quab shpiun
  [/ltr]


  [ltr]
  Nherezit qe me vjet punusn per atdhe
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:30


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kush bre u kalb ne burg per 11 marsin e vitit 1981???
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:30


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po i quan bashkpuntor
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk e di se šfarŰ shqiptari i madh qenke
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:31


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Cili u burgos per demostraten e 11 marsit ,a ka emer e mbiemer dikush?
  [/ltr]


  [ltr]
  Burgosjet ishin te planifikuara nga serbia dhe servilet e saj
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:34


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mozomakeq per ty
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:34


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po qysh bre burr po i thua vetes e nuk genjen,kur thua se ti i ka meshue pjatave i pari,dhe nuk dine se ška ju nxiti me ju meshue pjatave.Pos me tregoni prralla,kinse rrogat ishin ma te vogla se ne republikat e tjera ,jeta ne menze ishte e veshtire,serbeve shpiunat u qojshin femrat ma te bukura shqiptare me ba orgji.Por kjo as qe behet fjale.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:35


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qysh ke guxim nga ndergjegja jote me i thane keto fjale
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:36


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kur nuk je promotor as nuk din me dhene pergjigje se zoti ti merr mendet dhe nuk dine se ška po folish.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po duket se nuk ke qene ne rrjedha
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:36


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Keto mi ke shkrue vete dhe mos u prek nga fjalet e tua.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pergjigje per ška
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo kurr
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk prekem
  [/ltr]


  [ltr]
  Per asgje qe e kam ba e thane
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une skam pas marveshje me serb,as nuk me burgosen,sepse nuk ua dhashe premtimin serbeve qe te me burgosin e tuj bahem servil i tyre
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:38


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  A mos po mendon se filluan demostratat
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe ne ishim gati qe ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Po e then nje pjare
  [/ltr]


  [ltr]
  E ti fillojme ato
  [/ltr]


  [ltr]
  A ka kuptim kjo
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  šfare nje pjate more as qe ke qen ne ate moment aty ne menze kur kam thye pjata ,trepezarin,karrika e xhamma.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:39


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dmth ti i fillove kur nuk
  [/ltr]


  [ltr]
  Ke pas lidhje
  [/ltr]


  [ltr]
  Apsolutisht
  [/ltr]


  [ltr]
  Ato jane thye nga ne
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo nga ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Menza
  [/ltr]


  [ltr]
  Lart se pari
  [/ltr]


  [ltr]
  Kemi shkue ne katin posht
  [/ltr]


  [ltr]
  Prap jemi ardh nalt
  [/ltr]


  [ltr]
  E pastaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Jemi dal jasht
  [/ltr]


  [ltr]
  Kemi shkue ne qender
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku ka qene drejtoria
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe aty e kemi
  [/ltr]


  [ltr]
  Demolue
  [/ltr]


  [ltr]
  Pastaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Baraken 3
  [/ltr]


  [ltr]
  E pastaj jemi dal shkallve re menzes
  [/ltr]


  [ltr]
  E aty kemi qendrue nje kohe e me vone ne qytet
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Po i lane keto pollavra
  [/ltr]


  [ltr]
  Le burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Sa ka qene ora
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  O Haxhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Po le se u ba vone
  [/ltr]


  [ltr]
  Bisedojme nje here tjeter
  [/ltr]


  [ltr]
  Te lutem si vlla
  Mos na perziej me sherbetor e shpiun
  Mos vlla se zoti te vret
  [/ltr]


  [ltr]
  Shoket e mi jane bartur me batanije burgjeve
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk kane mundur te shkelin ne kembet e tyre
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti u thua tradhtar
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:33 • 19/07/2015 00:50


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  15 student ishin ne menze ne ate qaste,as nje ma teper,as ne jug skishte fare per ilaq studenta.Por demostrata sa vinte e shtohej numri i studentave.E ti thua se ne ate qaste ishin qindra studente ška nuk ka qen e vertete fare.Ti thua se ka dal drejtori para konviktit e Murat Musliu e thote te kunderten e juaj;Ai thote se drejtori i menzes as qe eshte pare ate dite para studentave.Ti nje here thua se thyerjet e pjatave ishin te organizuara dy muaj perpara qe keshtu te fillohet demostrata,pastaj ndryshon i fjalet e tregoni se thyerja e pjatave ishte instiktivishte e thyerja e karrikave ishte e organizuar.A po e sheh se ka zot o burr dhe drejtesia del ne sheshe..Pastaj ma mbeshtjellish,kur ju bera pyetje;A ke qen i ftuar ne zyren e drejtorit ne bisede informative?Po me the,ne muain maj.Pastaj ndryshoni edhe kete deklarate e me thoni ja tek drejtori i menzes por ne stacionin e policise .Dhe kur ke shkue ne stacionin e policise,e keni takue tek porta e policise nje dhenderr te kujt e dini ju ma se miri,dhe kur ju ka bere pyetje se per ška ju kane ftuar ,ja keni tregue krejte dhe ky polic ua ka bere po tja qi nanen ma lere mua kete pune dhe te kryej.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:50


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Lexoi mire se ška te shkruva dhe teholloi mire a jane kete fjalet e tua gjate bisedave qe kemi bere?
  [/ltr]


  [ltr]
  kete=keto
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:51


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi vellau
  O burr shqiptari
  Ma oj shqipe
  Se ne nje gja qe nuk ke pas lidhje mos u perziej
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:52


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk po them se nuk jane rreh studentat,por jane rreh ata qe nuk e kane dite lojen e LPK istave.Lexoi a jane bisedat tona keshtu ška te shkrova?Pastaj vazhdojm me biseda gjere neser apo edhe me muaj nese keni deshire.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:53


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi po me duket se ti nuk i paske kexue ato qa te kam thane
  [/ltr]


  [ltr]
  Une at dite
  Me 11 mars nuk kam pas te baje asgja me drejtorin
  [/ltr]


  [ltr]
  Te betohem
  [/ltr]


  [ltr]
  Se nuk e kam pa
  [/ltr]


  [ltr]
  Drejtori i konviktit, mue me ka thiert gati mas dy muajsh
  Drejtori qe erdh i ri.jo i pari...ky kishte pas qene inspektor i UDB-se
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:56


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O burri dheut ti nuk ke te drejte te ma vjedhish vepren time.Ti ke te drejte ta tregoni ate vepren tende ška ke ba per qeshtjen e kombit shqiptar.Po pastaj me ke tregue se as diten e nesermen nuk ke qen i ftuar per bisede informative tek drejtori i menzes e une po o burri dheut.Se kush me kishte shpiunue kam edhe per kete deshmitar.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:58


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A je ka e sheh qe edhe PERENDIA po ti qel fjalet e verteta o burr.Ate dite me treguat se drejtori i menzes ju ka ftue pas dy muajve e tani ndryshuat tregimin dhe po tregoni tjeter mesele.Tani doli qe drejtori i konviktit ju paska ftue.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 00:58


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Haxhi.bahu i bindur se ti nuk po don te kuptosh se ngjarja nuk eshte ashtu
  [/ltr]


  [ltr]
  Po te kam tregue shume qarte
  [/ltr]


  [ltr]
  Une nuk harroj se ška te kam thene
  [/ltr]


  [ltr]
  Te kam tregue se
  [/ltr]


  [ltr]
  Isha duke ba ore praktike
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne mbanim me nxenes ore
  [/ltr]


  [ltr]
  Po ti po harron o burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Duke u kthye nga mesimi
  [/ltr]


  [ltr]
  U dal e me ka ftue me hy brenda
  [/ltr]


  [ltr]
  Kur jam hy kane qene dy inspektor
  [/ltr]


  [ltr]
  Me thane kishin pas qene edhe ne shtepine time
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne fshatin Mirofc Podujeve
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku kane ba bastisje dhe i kane marr pushk gjermane dhe nje allti
  [/ltr]


  [ltr]
  Me pyeten kush je etj
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe me thane se, neser te shkoja ne stacionin policor
  [/ltr]


  [ltr]
  PrishtinŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Se ti nuk i lexon keto
  [/ltr]


  [ltr]
  Une se di
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:04


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O burr ,a je ish i burgosur politike?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:05


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk jam kah e ndrtoj as nje presje e jo fjale
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti ne te gjithve
  [/ltr]


  [ltr]
  Po na akuzon
  [/ltr]


  [ltr]
  Se ne na ka burgos serbija
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A keni qen ishe i brugosur politike dhe flasim hapure.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:06


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se ishim bashkpuntorte e tyne
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:06


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  a keni qen i burgosur politike o burr i dheut?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:06


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kam qene i perndjekur deri me 23 mars 1990
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:07


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  a ishit ne burg per veper penale kundra ish jugosllavise?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:07


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une kam qene prof i Agron Rrahmanit
  [/ltr]


  [ltr]
  Daja i Komandant Bedri Bajramit
  [/ltr]


  [ltr]
  Kusheri i Faruk Beqirit
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:08


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  a keni qen si i burgosur politike,apo nuk keni qen?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:08


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  I Bajram Beqirit
  [/ltr]


  [ltr]
  Prof i Fatmir Hysenit
  [/ltr]


  [ltr]
  Une me Salih Salihun
  [/ltr]


  [ltr]
  Kemi veprue
  [/ltr]


  [ltr]
  Nat e dite
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk kam qene as 1 dite ne burg
  [/ltr]


  [ltr]
  E ne pyetje 100 here
  [/ltr]


  [ltr]
  Te gjitha pamfletat ne Llap kane qene te shtypura nga dora ime
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr nuk kam dasht me i thane keto
  [/ltr]


  [ltr]
  Po ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Qenke njeri interesant
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:34 • 19/07/2015 01:11


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po si paskeni shpetue qe nuk ju paskan burgosur serbet pasi i keni nise demostratat e 11 marsit,dhe per arme qe ju paskan nxene ne shtepi???
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:11


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  ăka e kam ba e kan ba per popull
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr nuk kam kerkuar as poste e as shperblim
  [/ltr]


  [ltr]
  Per arme e ka marr per siper vellau im i madhi
  [/ltr]


  [ltr]
  Dha ka mbajt burg
  [/ltr]


  [ltr]
  Po le kete
  [/ltr]


  [ltr]
  Une dhe shoket e mi
  Kemi qene te betuar deri ne vdekje
  [/ltr]


  [ltr]
  Te thash a e ke njohur Zija Shemsiun
  [/ltr]


  [ltr]
  Po me shyn me i thane ca gjera
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:14


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po pse nuk tregove se shkaku i qimes i thava pjatet ne menze me 11 mars dhe ndoshta ta kisha pranue se ti je ai student qe te ka qellue qimja ne gjelle.Thuaje kete fjale dhe meriten po ta dhuroje ty.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:15


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qe nuk ia kam thene as nje njeriut
  [/ltr]


  [ltr]
  Deri sot
  [/ltr]


  [ltr]
  Njerezit kane dhane jeten e nuk e kane nxjerr kurr as nje shok
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:16


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  nuk eshte nje prilli ende
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:17


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Zija Shemsiun e kane mbytur ne burg dhe nuk ia kane nxjerr as nje gjale
  [/ltr]


  [ltr]
  Nje e dy prilli vjen pas nje date tjeter
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:18


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kur vjen nje prilli me shkruani fjale te stilizuara.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:19


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kurr kush nuk po te perbuze
  [/ltr]


  [ltr]
  O burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Po nuk po te kuptoj se ška je tu mendue ti
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:20


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po si nuk po me perbuzni more burr,kur me thua se une nuk i kam meshue i pari pjatave e thye karrika e xhama.Ti po mi vjedhish veprat e mija.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:23


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Deri ne sa ora ke qene ti aty ne menz
  Pse nuk e pranon se kur erdhem ne nje grup
  Ne mesin e te cilve kane qene edhe Gani Koci. Murat Musliu Ahmet Tahiri kane fillue demolumi i menzes
  Ne e kemi ba kerrsh lart-posht e prap lart e pastaj kemi dal
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:23


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une nuk po ti vjedhi veprat e tua qe keni shkepe pamfleta,une nuk jam manifik apsolutisht dhe mburem me ate qe e keni bere,a te mi vjedhish veprat e mija jo per zotin as ty as tjereve nuk kam me ua lane.Se ška keni veprue pastaj pas asaj demostrates ju tregone e jo me thene se na i kemi organizue.Organizime keni bere te nesermen ne baraken nr kater 310 dhoma.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:25


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi
  Degjo bre burr
  Une merrem me panaire ne itali e krejt evropen
  [/ltr]


  [ltr]
  Une vi edhe ne Paris
  [/ltr]


  [ltr]
  Ose nese do
  Hajde tek une ne Itali jam
  Ta dha adresen
  Hajde shlir si te ma i miti vella
  Ti tregoje gjanat fill e per pe
  [/ltr]


  [ltr]
  Degjo
  [/ltr]


  [ltr]
  O burt
  [/ltr]


  [ltr]
  Une kam qene ne baraken nr 2
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:28


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pas disa minutave ishte e stermbushur salla e mezes o burr,dhe skam verejtur grupe te medha se edhe une isha ne panik se ška bere e ška u ba.Pastaj disa thane dalim ne qytet dhe kemi shkue ne qytet gjer te germija, e pastaj jam kethye se isha i lodhur pa ngrere buke nga mengjezi,dhe me qepe kam ngrere buke,dhe kam shkue ne banjo e kam mbushe nje shishe me uje,dhe si kam dale me shishe ne dore jam takue me dy kusheri te mi dhe dy student tjere ,ku dy kusherit e mi me treguan se keta dy studenta te kane lajmrue qe ty te ka qellue qimja ne gjellen tende dhe duhet neser me shkue ne bisede tek zyra e drejtorit
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:29


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me duket se shqip jam ka ta tregoj rastin e qimes.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:30


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  ăelula kryesore ka qene konvikti nr 3 dhoma 310
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk mundet aslush me e mohue
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:31


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jane disjet o burr se cilit student i ka qellue qimja ne gjelle dhe ja ka nise demostrates.Por keto dosje jane ne duarte e sigurta dhe kane me dale me argumente e pastaj ku ju mbetet morali fisnik.Pastaj deshmitaret qe po folin sot se kush i ka nise vertete ato demostrata.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:31


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Edhe ma heret ka pas raste,qe nga studentet kane thye pjata
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:32


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ška ke bertit kur ju meshove pjatave o burr?
  [/ltr]


  [ltr]
  Hajde a po mundesh me ja qellue?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:33


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po jo se ti i fillove demostratat
  Po del shume qesharake kjo pune
  Edhe ma keq kur thue se nuk kane qene te organizuara
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:34


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kqyre si po i gelltitni fjalet e juaja.Po nxihesh me fjalet e tua ore burr i dheut.Po a me tregove ti vete nje here se thyerjet e pjatave ishin instiktivishte,e thyerjet e karrikave e tavolinave i kishit pasur si te organizuara.A po done me lujt me mua here ashtu e here keshtu?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:35


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Deshmi te 100%
  Te gjutha dhonat tona kabe qene te bastisura nga policia
  [/ltr]


  [ltr]
  Pse num po na tregon ti
  Ne cilin konvikt ke qene
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ne konviktin nr kater o burr qe sa here ja kam tregue
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:37


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo jo jo
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  jan dosjet e secilit student se ku ka pas banue.Hajgare po bani?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:37


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti po i perzien fjalte
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ku po i perzi?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:38


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti insistojshe me pyetje
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush te shtyni me i thye pjatat
  Kush te tha me i thye pjatat
  [/ltr]


  [ltr]
  Kur te hysh ne nhe vend me ba diška
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kane e keni si deshmitar qe ti i ke thye i pari pjatat ne menze me daten e 11 marsit te vitit 1981?Hajde tregoma nje?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:39


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ban ška te del perpara
  [/ltr]


  [ltr]
  Plot
  [/ltr]


  [ltr]
  Plot
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:34 • 19/07/2015 01:40


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  treoi emrat e disave
  [/ltr]


  [ltr]
  tregoi
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:40


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ata qe kabe qene ne mue
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:40


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po mu per ata e kam fjalen
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:41


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pyeti vet se te tregojne
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:41


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  cileve me u bere pyetje,na tregoni emrat ju lutemi.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:41


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ata qe ti po i quan shpiun. Qe kane ba me dhjetra vjet burg
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:42


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo une kerkanin nuk e permenda me emra e mbiemra,na tregoni ju per cilet behet fjale.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:42


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une ende nuk kam biseduar me ara qe ti i padke shoshitur
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:43


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une i kam shoshitur me ata qe si ju i kane vjedhe meritat e mija,dhe i kam nxene ne mate pozicion,duke genjye si dhelperat.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:44


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pse nuk e pyete Gani Kocin, qe ka ardh nga konvikti nr 3 . Me te ka qene edhe Murati
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo jo jooooo
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr ne bote
  [/ltr]


  [ltr]
  Te kam thane se ne at pasdite
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:45


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  E kam pyetur,dhe ja kam tregue rastin tim dhe shokeve te tij dhe vetem laik ma beri pa me dhene pergjigje.Kete ja them para syve se i kam shenimet ne arhive.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:45


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ka qene e organixuar dhe e caktuar
  [/ltr]


  [ltr]
  Fillimi i demostratave
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:46


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A bash ne menze i kishit ba mend qe ti nisni demostratat apo ku?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:46


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti e ke degjue shume mire dhe e din se.dikush ka dal para konviktevr
  [/ltr]


  [ltr]
  Me qifteli
  [/ltr]


  [ltr]
  Po bash ne menze ka qene e planigikuar
  [/ltr]


  [ltr]
  Zotri
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:47


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kur kerkuam kushte para disa muajve ku ishin kerkue keto te drejta hajde a po ja qelloni????
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne menze,apo ku?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:47


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se ne me dhjetra here kemi kerkuar permiresimin e ushqimi,
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe kushteve ne menze
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku e paten hapur edhe katin posht
  [/ltr]


  [ltr]
  Nese te kujtohet
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:48


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ku ,ne cilin vend kerkoheshin keto kushte ma te mira?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:49


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Te pata tregue
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:49


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ku?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:49


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Se ne qender te studentve ku ka qene drejtoria
  [/ltr]


  [ltr]
  Ka qene nje salle e madhe
  [/ltr]


  [ltr]
  Aty paten ardh
  [/ltr]


  [ltr]
  Ren
  [/ltr]


  [ltr]
  Mbramjeve
  [/ltr]


  [ltr]
  Xhavit Nimani
  [/ltr]


  [ltr]
  Pajazit Nushi
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:51


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  E pse ne menze nuk rrokolliset pjata e karrika,por me fjale?Apo ne ate salle pse nuk thyet karrika e xhama?Para Xhavit Nimanit??
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:51


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  E mos ti permendi
  [/ltr]


  [ltr]
  Le burr se ti po ia nxjerr bishtin
  [/ltr]


  [ltr]
  Mos ba hajgare
  [/ltr]


  [ltr]
  Banu ma i sinqert
  [/ltr]


  [ltr]
  Po e lam kete pune se une nuk jam kah te ptovokoj
  [/ltr]


  [ltr]
  Po ti je duke i kerkua ato qe ti kam thane ma heret
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:53


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ndoshta nuk me kuptuat,por edhe nje here po ta them;Pse ne ate sallen e madhe para Xhavit Nimanit ,Pajazit Nushit,nuk rrokulliset karrika e me ju ttregue se kush jeni?,?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:53


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ne e kemi caktue at dite
  [/ltr]


  [ltr]
  Se ka pas shume kerkesa
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe u ba vone
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:54


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Bash 11 marsin e kishit organizue qe ti theni pjatat e karrikat,apo diška tjeter?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:55


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kerkoje falje, une jam ne nje Panair
  [/ltr]


  [ltr]
  Neser ne oren 6
  [/ltr]


  [ltr]
  Nisma e demostratave
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:56


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk ka problem,pushoni,se paske pune neser,naten e mire.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:56


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Mos mendo se ti e paske thye nje pjat e ne i filluam
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe herave te tjera pa pas thyerje
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:57


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A je ne mend apo po doni me mbrojt hajnin e vepres sime me šdo kusht?Keto gjera vetem enveristet i kane bere dhe u ka mbete lezet,mallo morgen.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:57


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po po kam pune...jam ne nje panair ne San Lorenzo al Mare
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:58


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pas meje šdo studente ka thye pjata,e edhe ju jeni njeri nder ata studenta,dhe ske te beni fare me fillimin e thyerjeve te pjatave apo karrikave.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:58


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kurr nuk kam qebe simpatixues i marksizem- leninizmut
  [/ltr]


  [ltr]
  Ea kurr mos ia ndjefdha zanin Enverit e enveristave
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:59


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mos genjeni se ju i keni thye i pari pjatat e karrikat o burr a ke zot permbi krye?Ruju more perendise e po ti gjen ndojsend femit.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 01:59


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O burr
  Une jam Nipi i Lam Bajqinofcit
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk paske nije asgja per mue
  [/ltr]

 • 19/07/2015 02:00


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk ju bana pyetje se nipi i kujt jeni,pos ma ka interesue se kush jeni dhe šfare burrnie keni.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 02:00


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo jo jo
  Nuk ham tu hy ne hak
  [/ltr]


  [ltr]
  Se nuk jam tu perfitue asgja nga ajo pune
  [/ltr]


  [ltr]
  Po e verteta eshte kjo
  [/ltr]


  [ltr]
  Naten e mire
  [/ltr]

 • 19/07/2015 02:01


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ti nuk je ka perfiton nga kjo genjeshter,por mua ma ke shkatrrue jeten.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:35 • 19/07/2015 02:06


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo vetem ti,por edhe Gani Koci,Murat Musliu,X.šuni, Bahrie Kastrati,e shume te tjere qe mi vodhet veprat e mija.Nga kjo vjedhje u beret ministra e deputet ne kete qeverin e poshter te kosoves.Ku ne vend te bashkimit te trojeve permes ketyre hajnive na i coptuat trojet ,veriun ja faet serbise,e iririden,e luginen ja dhuruat prape sllavokarpateve.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 02:06


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  faet =falet
  [/ltr]


  [ltr]
  duke e riroberua prape kete popull.Kaq ishte veprimtaria e shokeve tu.Bravo ju qofte se e keni šlirue popullin shqiptar shume mire.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 02:44


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A ju keni tregue nxensave te juaj se ti i ke fillue demostratat ne menzen e studentave qe ju ke meshue pjatave per dyshemeje?I paske mesue me nje genjeshter o burri dheut e kuku per ata nxensa kur te marrin vesh te verteten tjeter.
  [/ltr]
 • dimanche


 • 19/07/2015 14:16


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ndegjo o Hakif Beqiri

  Kur ju bera pyetje disa here ,se ška ju nxiti qe ne ato qaste,qe ju tju meshoni pjatave per toke?
  Ju mua mu pergjigjet keshtu;

  Kerkesat e tilla ishin para 11 marsit te vitit 1981
  1)Permiresimin e kushteve te studenteve,dhe puntoreve ne kosove.
  2)Brazia me ish republikat e tjera.
  3)Funkcioneret tane mertoheshin me shkina.
  4)Shqiptaret e zi u qojshin femra ma te bukura ne hotelin Rudar,e ...
  5)Diskriminimi i shqiptareve ne maqedoni e mal te zi.
  6)Ne kosove puntoret kishin rrogat ma te vogla se ne vendet tjera te jugosllavise.
  7)Ne kosove kishte pakes autobusa ku shtyheshin shqiptaret per te hyre ne te,e ne serbi shlirshem udhetonin serbet me autobusa.

  Ne demostrata kemi qen me Gani Kocin,Ahmet Tahirin.Me Salih Saliun na treguat se keni punue dite e nate,por jo te burgosur politike.Kurse Gani Kocin e paskan burgosur pas tri diteve.Dmth,se nuk paska lidhje me demostrataen e 11 marsit.
  Ju na tregoni se demostratat i keni pergadit disa muaj ma perpara,dhe ne menze i keni zbatue ato organizime me i nise demostratat.
  Pastaj ndegjo mire i dredhak. me 16 korrik ne ora 21 fix ke shkrue se thyerjet e pjatave ishin spontane ,e thyerja e karrikave e organizume.Pastaj prape i bjen pishman dhe nuk e pranoni se thyerja e pjatave ishte instikte,por e organizume.A e sheh se edhe Perendia u shtine me ua marr gojen ?
  Pastaj;
  Kur ju bera pyetje se a ju ka ftue ne bisede info. ishe drejtori i menzes me the se po ne muain maj.Kurse ate dite 11 marsi ka dale ne oborrin e konviktit dhe me ka thene eja se kam diška me fole me ty.Kurse Murat Musliu me tregone se fare nuk eshte dukur drejtori ate dite.
  Pastaj ti vazhdon me genjye sa je i madhe duke me thene se pasi keni thye ne menze,keni zbrite poshte ne katin e pare,prape keni hype nalte,keni shkue ne zyren e drejtorise,ku keni demolue,pastaj keni shkue ne baraken nr tre,dhe keni thye .Po a mos valle te gjitha keto i pasket bere si nje superman amerikane?!!!!

  Po vete more burr me tregove se o Haxhi a i ndegjove parlamenti ne beograd,ku thane se demostratat ne kosove i nisen me qifteli.
  Po o Hakif Beqiri,ti gjere sa i ke meshue qiftelise,une isha duke thye ne menze šdo send e pastaj ndoshta,edhe ti si tjere studenta keni thye pjata e karrika por besa edhe xhama.
  Pastaj vete thua se demostratat e 1 marsit ishin te organizuara e kur ju pyesi se kush ju ka pare kur keni thye,a me tregove se as nuk e di se kush me ka pare e kush nuk me ka pare !!!!

  A deklarove se askush nuk me ka shtie mi thye pjatat e karrikat,pos vetja.Pra me kete po dele mire e verteta se nuk keni qen te organizuar per kete dite qe ta nisni ndonje demostrate.Pos dikush ju shtiu qe ti pervetsoni,si merita te juaja sepse situata vetvetiu doli nga kontrolli sipas gjendjes se paknaqesise.

  Ma tutje ju ška me keni shkrue nga mendja e juaja;
  Me paten percjelle gjere tek dera e policise keta;Idriz Selimi,Fadil Javori,e Enver Dobruna.Isha vetem tek drejtori,aty ishin nje ,pastaj dy inspektor qe flitshin shqipe.Dhe asgje tjeter!Juve ne shtepine e juaj ua kishin konfiskue nje arme gjermane dhe nje revole,dhe nuk ju paskan denue juve si organizator te 11 marsit e per konfiskim te armeve e paska marr per siper vellau i madhe dhe e paskan denue.
  Ju deklaroni se kurr nuk keni bisedue me njerez te pa njohur,e me cilt paske bisedue kur edhe emrat ua dini?
  Ndersa Jakup Hoti ju paska pas pergjue šdo dite.
  Pastaj kur pasket shkue ne polici e paske taku para portes se policise dhendrrin e nje nipit ,policin Ilmi Hoxhen dhe ja pasket tregue rastin dhe ai ju paska thene po ua qi nanen kete pune ma leni mua e kryje.
  Ma tutje me thoni;O Haxhi une jam Shaljan dhe nuk genjeje se burrat duhet me fole drejte,sepse jam i biri i
  BrahimB.Beqirit.Pastaj vazhdoni duke me thene edhe me rrenqethese fjalet e tua;O Haxhi burri,ato demostrata askush nuk po done mi marr si bajraktar!!!Sipas kesaj ti po del si bajraktar o Hakif Beqiri,qe e paske shpinen e forte nga dikushi qe ju ka shti mi marr per siper,kinse ti ju ke meshue pjatave i pari ne kete date ne menzen e studentave...

  More Hakif Beqiri nuk hidherohem fare ne ju qe i keni pervetsue keto demostrata,sepse nuk jeni i vetmi ju qe i vidhni meritat e mija .Tjere si ju jane;Bahrije Kastrata,Xun šeta,Murat Musliu,Gani Koci,Ali Lakqi, e shume te tjere qe shkruajtet romane nga te cilat perfituat edhe leke nga genjeshtrat e organizuara ne stilin famkeq.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Haxhi. Jam ne pune por e kam nje pyetje per Ty.
  Kah te erdh emri im ty
  Kush ta dha kete emer apo e lexove kund
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:21


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  E kam gjete ne internet
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:27


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk di se e ke degjuar,por po ta tregoje. Ahmet Zogu .mbreti i shqiperise shkon ne Vjene- Austri ne nje konferencŰ te imperatorŰve te europes. Te gjithŰ ishin te shlire e te gezuar. Te buzeqeshur. E pyet mbreti francez. ăka ke. Pse je i merzitur ju jeni popull i vogel. 1 milion ma. Zogu i thote: o z. Po ju sa jeni. 20 milion thote. Po ju jeni 20 milion e je veq ti mbret.por ne jemi 1 milion popull e 1 milion mbreter.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:29


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kjo thenje edhe sot po vazhdon ne trojet tona.Me vend i paska thene mbreti Zog.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:29


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ty askush nuk ta ka ba as nje te drejte. Nuk ke pas as nje lidhje me demostrata. Po i mohon organizimet. Nuk di se ška me te thane.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:36 • 19/07/2015 14:33


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O burr i dheut,une e mbroje timen veprimtari,dhe nuk ua la te ma vidhni,une nuk po ua kundershtoj organizimet e juaja,por mos ma vidhni mundin tim e vepra le te mbetet e imja,sepse vete i kam nise demostratat,per kete juve ju djege pse nje individ me qen ma i zoti se ju te gjithe.Por shqiptaret e kane zakone kur dikush e bene nje veper patriotike te gjithe thojne si knosit kur hypin ne maje te plehut thojne secili une i kam ba veprat pa i ba fare.Kesaj i thuhet qyqet e mjera.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:34


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti ne po na akuzon keq
  [/ltr]


  [ltr]
  Po na quan
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:34


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po gjere sa ma vidhni vepren time,kam te drejte ma shume se ju.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:34


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Enverista
  [/ltr]


  [ltr]
  ăka
  [/ltr]


  [ltr]
  Ke te drejte
  [/ltr]


  [ltr]
  Mos ti i fillove
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:36


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po kam te drejte tju them hajduta sepse po ma vidhni vepren time dhe emri im ne bishte te peles e ju ministra e bisnisa neper bote.Pasket dite me loz valle.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Apsolutisht nuk ka dite kush gja per at gjestin tuaj, por pjatat qe i kane fillua demostratat kane fillua nga dora ime
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Rrene e kulluar dhe e poshter sa nuk ka vlere fare.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:37


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une kurr nuk kam pas pozite
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Neqoftese nuk ke pozita ke bakshishe me ma muhue vepren time.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:38


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  As qe e kam ba nje gja te tille
  [/ltr]


  [ltr]
  Per perfitime
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:38


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Tuk qe thua se ti i ke nis demostratat ke diška interes te madhe nga dikushi?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:38


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti as qe paske haber ,arsyen shkakun pse filluan demostratat e 81
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Allahu i madh
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:39


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Jo more une šenkam hajvan,e nuk e di per ška i kam nise ato demostrata,i quditshem šenkeni.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:39


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Edhe kurr nuk jam avancue me kerkue ndoi pozite
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:40


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  šfare pune tani punoni ne itali?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:40


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qysh thue se i fillove
  E kha thue nuk kane qene te organizuara
  [/ltr]


  [ltr]
  Nese me te vertetŰ je ne Paris
  [/ltr]


  [ltr]
  Ke me me pa ne Pont d' versaj
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne nentor
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe te kam tregua
  [/ltr]


  [ltr]
  Se kurr nuk kam marr as 1 cent. Nga shteti
  [/ltr]


  [ltr]
  I kemi 12 te vrare e nje te humbur ne lufte
  [/ltr]


  [ltr]
  Jemi dhane komandant ne lufte
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:43


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  E kam cekur me qindra here dhe nuk i bije pishmanit,sepse vete jam deshmitar se si jane nise ato demostrata,,fare nuk kane pasur te bejne me ndonje organizim as nga sherbimet serbe,as nga ato te shqiperise as nga grupet ilegale,pos shkak ka qen qimja ne gjellen time,dhe nuk kemi se ška te diskutojme me teutje lidhur me ngjarjet e 11 marsit te vitit 1981.Per tu denue per kete dite isha denue une dhe as kush tjeter nuk ka qen fajtor pos meje.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:43


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kurr nuk kam kerkuar asgja
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk kerkoje asgja
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:44


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ne lufte edhe mua mu kane vra te afermit e mi,lufta nuk hane kashte por njerez secili ka mujt me hanger plumin.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:44


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Qellimi yne , i shokve te mi. Para 11 marsit '81 betimi ne flamur. Eshte realizuar
  [/ltr]


  [ltr]
  Po nuk kam lyp asgja
  [/ltr]


  [ltr]
  A e di ti se veq komandanta ka pas ne UăK- ushtar hiq
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:46


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk jane ka me interesojn betimet e kerkujna, por mua me inereson vepra ime,secili le te flasi per te veten veper,e jo me ja vjedhe vepren e tjetrit e veten permes genjeshtrave me ngrite ne maje te plehit.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:47


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ku shkove ti ma vone...sikur te kishe ndoj lidhje me ne,qe krejt kosoven e kemi que ne kembe , me vjet. Deri sa u ba edhe lufta
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku ke
  [/ltr]


  [ltr]
  Le bre
  [/ltr]


  [ltr]
  Le
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:48


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  U pa se šfare lufte beren ?U betuan mi šlirue trojet e pastaj mi bashkue ne nje shtet,por cilin betim e quan ne vende?Asnjerin,pos ja kan qie nanen edhe ma shume shqiptareve.Po shifet.Komandantet po shpallen te vrare e ne tjeter shtet po jetojne si pashallare.
  [/ltr]


  [ltr]
  Me pas ba tane shqiptaret sa nje qime e vepres time,moti ishim te bashkuar.Une kam qen ku ka qen rreziku ma i madhe.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:49


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po ku bre ?!
  [/ltr]


  [ltr]
  Ishe qe ishte rreziku ma i madh
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:50


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A te ka thene dikush per keto demostrata ike sa ma pare se e kemi urdherin me te likvidue,a ka emer ai njeri,E une po kam deshmitar sa te duash,por me ua qite emrat rrezikohen.
  [/ltr]


  [ltr]
  Ku sipas tje nuk isha ne šdo moment?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:51


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  JO.
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 15:37 • 19/07/2015 14:51


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Psh
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:52


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk me ka thane ik
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:52


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  A po e sheh qe nuk je ti ai qe i keni meshue i pari pjatave e tye šdo send?
  [/ltr]


  [ltr]
  tye =thye
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:53


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O burr
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Je kah ban hajgare me mue
  [/ltr]


  [ltr]
  Te paqa vlla
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:53


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju dhe shoket e tu dini vetem nje sllogan me thene šdo here se demostratat i kemi organizue,e keni nje mesues te forte.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:53


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Lej keto gjana
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne e kemi pas planin ăka me ba
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:55


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po šfare plani e pasket pas me ba allahile po me intereson shume?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:56


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ato qe i kemi ba
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti e din
  [/ltr]


  [ltr]
  Pasi po thua se ke qene aty
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:57


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  ška keni ba per te miren e ketij popullit?A i liruat nga roberia?Apo ja futet kungjin prape ne roberi?
  [/ltr]


  [ltr]
  Une nuk di qe ju i keni organizue demostratat per ate dite,vetem keni dite mi pervetsue siq ja keni zanat herojt secinin me vjedhe e me thene ka qen i yni,pa qen fare.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:58


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po ti ška paske ba o Haxhi
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:58


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk e di pse keshtu bani????!!
  [/ltr]


  [ltr]
  Une mundin e ju vjedhe mundin tim.Une mbjell e ju korr kaq.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:59


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O burr. A ke besŰ ti
  [/ltr]

 • 19/07/2015 14:59


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po bile ma shume se šdo shqiptar.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:02


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pse nuk po beson pra
  Kur po te them. Me muaj na pare eshte organizue. Jo veq ne Prishtine , ne qeder te studentve. Por neper shkolla . Me puntorte r Ramiz Sadikut. Me tjerrtore. Obiliq. Minatoret e Trepšes
  Ne te gjitha qytetet e Kosoves
  [/ltr]


  [ltr]
  ăka me te thane tjeter.
  [/ltr]


  [ltr]
  E tash keroje fajle se jam ne pune deri ne ora 20h.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:04


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju keni te drejte te deklaroni per veprimet e juaja,e jo te mi vidhni veprat e mija se kane me ju mallkue pasha kete dite.
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk po u pengoj,vazhdoni punen e juaj.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:05


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po šfare vepre o burr
  Ku nuk ke as nje lidhje me ne
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:05


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me qindra here po ua ceku se demostratat e 11 marsit jane veper e imja e askujt tjeterkujt.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:07


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Nuk eshte e verteta kjo....Sa hera te tjera
  Ma para e ma vone. Dikush nga studentet ka thye ndoi pjate.po asgja nuk u ba...
  [/ltr]


  [ltr]
  Dmth na pritem qe dikush ta the nje pjate e ne ti fillojme demostratat a. A ka kuptim nje gja e tillŰ.
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:09


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me ju skam pas lidhje kurr,as mos paqa,ju tregoni veprat e juaja pas dates se 11 marsit,se tane shoket e juaj ndryshe flasin dhe skane lidhje me permbajtjen qe e tregoni.Shkruaj dhe mburu me ate vepren qe e ke ba.Nuk po them se mbase meje nuk ke thye pjata e karrika se te gjithe studentet ka thye ška kane gjete,dhe a me thene secili une i nisa demostratat?Jo more,por duhet me cek lokomotiven kush i terhoqi ne demostim studentet(lokomotiva vagonat).
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:10


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une nuk theva vetem pjata por karrika ,tavolina e xhama,dhe a ju kujtohet se šfare britme pata bere qe i ngrita studentet qe te me bashkohen ?????
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:11


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Te gjithŰ kemi bertitur
  [/ltr]


  [ltr]
  Degjohemi me vone
  [/ltr]


  [ltr]
  Me fal
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:11


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Joooo,jo une i pari ška bertita leji pas meje ška keni bertit?
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:11


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jam ne pune
  [/ltr]

 • 19/07/2015 15:12


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  nuk ka problem shkoni e punoni,se pa pune nuk ka kurgja.
  [/ltr]
 • Aujourdĺhui


 • 12:22


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O Haxhi
  Tash pas 35 vjete ,ti je tu thane "muhalife" i thone gjakovarte. Kemi bertitur te gjithŰ.
  Po se ti je ai qe i fillove demostratat , le mos ta nien askush.
  Ti ne na akuzove se ne paskemi qenete shtyre nga serbija. Na the Enverista. Bashpuntore te serbise. Ne ta shkatrruam jeten ty ne e shitem kosoven. Po trego se ška pi don. A po do te bahesh mbreti i kosoves . Nese ja ai qe mundohej Naza me te pajtue. trego.
  Ti fillove me shume dinakeri te me pyetesh. Po valle: mos paske qene ti vet i porositun nga serrbija.
  [/ltr]

 • 13:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti vazhdimisht .ato ška te thonja e te shkruaja une .e ke ndryshua.
  [/ltr]
 • Aujourdĺhui


 • 22:52


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Zotri Hakif Besqiri,une ška deshta ti nxora fjelet.Ti ška thua asgje nuk pine uje.Serbet nuk ishin duke na sherbye me ushqim ne menzen e studentave,por shqiptar te gjithe.Une jam ai qe padrejtesit kurr nuk i kam durue,dhe pamarr parasysh a ka qen shka apo vellau im ja kam kethye siq e ka kerkue.Me kete te fundit,qe me the pasi une i paskam nis demostratat me thye pjata , karrika e xhama me paskan shtie serbet,e pranove se ti nuk je ai qe ja ke nis i pari me thye pjata e karrika.Tjeter je nxene vetvetiu duke thene se pjatat u thyen spontanisht e thyerjet e karrikave ishin te organizuara nga grupi ilegal..Te betohem,apo po ,qiti ne botim dhe le te na lexojne njerezit dhe na japin pergjigje te sakta se kush i ka nise demostratat e 11 marsit te vitit 1981.Kam ndegjue nga pleqet kur thojshin;Haram biti ,haram gjiti.Me hajni nuk shkone gjate.
  [/ltr]

 • 23:18


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti x. Haxhi je duke i shtrembetue krejt senet. Je duke u dhane nhe kahje komplet tjeter. Kurr nuk e kam thene ashtu,por ti po i ndryshon. Une te kam thane se : ajo dite ja qene e caktuar ma pare. Ti me pyete pse i hodhe pjatat. Une te thadge se me diška duhej te niseshin. Ti insistoje: kush te tha. Pse he pjata. Une ato i pata ne dore dhe instiktivisht erdh ,qe duhej ti fillonim. Kjo eshte dredhi,qe po e perdore.
  Qr nga fillimi e deri ne fund na ke akuzove. Se ta kemi shkatrrue jeten. Se jemi Enverista.Bashpuntor te huaj.
  Dihet o Haxhi se kudh ja qene...
  Mos i ndrysho keto ška kemi shkruar...
  [/ltr]

 • 23:26


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti x. Haxhi je duke i shtremberue krejt fjslet,ose nuk po te pelwrjne ise juk po i ner vesh.. Je duke u dhane nhe kahje komplet tjeter. Kurr nuk e kam thene ashtu,por ti po i ndryshon. Une te kam thane se : ajo dite ja qene e caktuar ma pare. Ti me pyete pse i hodhe pjatat. Une te thadge se me diška duhej te niseshin. Ti insistoje: kush te tha. Pse me pjata. Une ato i pata ne dore dhe instiktivisht erdh ,qe duhej t' ia fillonim. Kjo eshte dredhi,qe po e perdore. Edhe pervdrejtorin e qendres se studentve , fillove me i ndrydhye fjalte. Pasiveshte ndrrue drehtori i qendres dhe e kane sjellur nje UDB-ash, ky qe erdh ne ja ndalue dhe me ka ftue ne konvikt nr 1.
  Qe nga fillimi e deri ne fund na akuzove. Se ta kemi shkatrrue jeten. Se jemi Enverista.Bashpuntor te huaj.
  Dihet o Haxhi se kush ška ka qene...
  Mos i ndrysho keto ška kemi shkruar...
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 16:02 • 23:55


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  O Hakif Beqiri ndegjo o burri i dheut;Ai njeri qe mundohet ty me ta vjedhe vepren patriotike,nuk mundesh ndryshe me quajt pos njeri i armikut,apo tradhetar e udbash e dreq te mallkuar.Po vetem enveristat kane pasur keso veprime qe patriotave me ja vjedhe vepren e me etiketue shpiune ška ju ka ardhe ne mend.Tani a e sheh o burri i dheut ku vete po deklaroni,se thyerja e pjatave ishte instiktivisht!A e dini ška dallim instiktivja nga spontanja?Jo buka po kulaqi.Mos i perdoroni fjalet e mia qe i kam thene me dekada te tera,se demostratat i kam nise si shkak i qimes qe me ka qellue ne gjellen time.Pra thyerja e pjatave dhe karrikave e xhamave ne menze eshte nisur ne menyren spontane ,apo instiktive.Kqyr tani dole prej zyres se drejtorit,ne konviktin nr 1,kinse pasket qen tek drejtori.Nuk po them se vetem ti ma ke shkatrrue jeten duke mi vjedhe meritat e mija,ka me qindra tjere qe disa edhe ti kam permendur.Shko te ish drejtori i menzes Shefki Stubla e Ismet Jashanica e te tregojne se kush i ka pas nise i pari demostratat ne menzen e studentave ,me 11 mars te vitit 1981???Jane dosjet o burri i dheut.Por vete ti me the diku se kerkujt nuk po ja mbane me bajte bajrakun dhe ju e disa e morret pa qen fare.A jane ma te vlefshem deshitaret e tu qe ju i pasket nise mi thye i pari pjatat e thye karrika apo deshmitaret e mi?Une ,po te them edhe diš,se mu kishte mbeshtell mbiemri e cimerit tim Bajrushit nga gjilani e ju pata lye Bajrush Xhemailit.Sepse si ne za edhe ne ftyre perngjajne shume sikurse me qen vellazni.Por deshmitarin e kam gjete vjet,dhe e keni ne balline qe e pranone qe une jam vertete ai qe e shkunda jugosllavine.Kam edhe disa deshmitar o burri i dheut.Nuk e kam qe te kerkoj diška nga askushi,por le te njoftohet mire populli se e keni genjye qe ju kinse i keni nise ato demostrata te paret.Ajo dite ka qen darsma e ime dhe ja keni nise me kecye kujt ja ka kajte.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisÚ
MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   

Revenir en haut Aller en bas
 
Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin
Revenir en haut 
Page 1 sur 2Aller Ó la page : 1, 2  Suivant

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: