AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 

Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin

Voir le sujet prÚcÚdent Voir le sujet suivant Aller en bas 
Aller Ó la page : PrÚcÚdent  1, 2
AuteurMessage
Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 14627
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 16:22

• 00:11

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ha ha haaaaaaaa
    Katastrof.
    Deshmivte rrejshme
    [/ltr]

• 22/07/2015 00:11

Haxhi Kuši

[ltr]
    Po shifet katastrofa edhe nga hana.
    [/ltr]

[ltr]
    Hajni dhe rrenci kurr nuk e pranojne qe kane bere vepra te shemtuara.
    [/ltr]

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mer 22 Juil - 18:06

• Aujourdĺhui

• 07:28

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ti me pare je ke thane se,qe 30 vjet ke heshtur dhe nuk ke foke ashja rreth demostratave e tash po thue se me dekada ke deklarue se ti ishe ai qe e fillove.
    Kjo nuk eshte as pak e vertetŰ,por edhe kete po e them ,se nuk je i vetmi qe thua se demostratat nuk ishin te organizuara.
    Drejtori i parŰ i qendres se studentve , mua kurr nuk ne ka ftue ne xyren e ti,por ai qe u ndrrua,emrin e te cilit nuk e mbaj mend. Ti o Haxhi , nuk po e di se : a po di se ška je duke thene:
    Ne nuk thyem se dikush fillij te theje,por ne filluan ti thejme vet" nga se ishte caktuar ne pare. Kjo eshte shume e vertetŰ. Pyeti : Muarat Musliun. Gani Kocin.e th e ti e di se kush kemi qene ...
    I kam nbushyr plot 57 vjet dhe Kurr as kend nuk e kam etiketuar , por as mua askush kurr . Ti na ke bere armiq e gjithška ...
    Une as nuk jam hajn e as rrenc. Ato mbaj pwr vete. Ti po mundohesh me genjeshtrat e tua , me i vjedhur veprat e njerezve qe bene me dhjetra vjet burg.
    Ti po mundohesh me dinakeri me i ndryshue komplet fjalet qe ti kam thene.
    Spiun, jane ata te cilet i fjaleve u dhene kahje tjeter. Kurr dhe kurr nuk ta prajohe nhe veper , per te cilen nuk ke as nje meritŰ ...
    Ti nuk je dhe nuk ke qene ai qe i fillove demostratat e 11 marsit '81 por une jam ai. Se ti ke thye ndoi pjate para nesh, ne nuk kemi qene ne dijeni.
    Ti fillimusht me je thene se e theve pjaten tane:tash po thue se e paske rotullue krejt menzen.ti vet.
    Une nuk jam then ato ška thua ti: se e ke rrahur Ivan Stambolliqin. I ke bdjek krejt politikanet e kosoves. Ke thye helikopterit gjana. Teanka etj.
    Une te them perfundimisht , se ti nuk ke asgja te besh me 11 mars.
    [/ltr]

• 10:00

Haxhi Kuši

[ltr]
    Ivan Stamboliqin ti ndoshta e ke rreh,e ato ška kam thene une jane qinde per qind te sakta,bile edhe ma zi.Po po po e vertete eshte se une jam LOKOMOTIVA e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studentave qe kam thye i pari pjata e šdo gje ne menze.E pastaj,bashkpuntoret e shkaut i pervetsuan kinse na jemi patriota me bateria.Cilit nga ju me ju besue kur secili po krenoheni jo une jo ai jo ky e as njerit sakica nuk po ju prete ne nje vend.Ti po i merr per siper qe ti i ke nis,dhe kerkund fjala ne nje vend nuk po te zene.Pastaj Bahrije Kastrata po deklarone se ajo i ka nise thyerjet,e cila duk din si ju me ja lidhe kryet.Pastaj thyerjet e pjatave i merr per siper Aziz Morina dhe thote se ai i ka organizue e nuk dine ška me fole.Murat Musliu thote se grupi jone i ka organizue.Po sa vete i keni organizue bre e me pas luftue vetem ju ška i keni vjedhe keto demostrata e kishit šlirue moti kosoven nga serbia.
    [/ltr]

• 10:04

Haxhi Kuši

[ltr]
    E tere kjo biseda jone se shpejti do te del ne botim ,duke ja bashkangjitur edhe biseden e Aziz Morines,Murat Musliut,Bahrije Kastratiit,Xun šuni,.Dhe e shifni veten se ku jeni.E verteta ka vonue por edhe pse shume vone ju ardhet nga zoti per keto vepra te mijat qe mi vodhet,e ju hakmarrt ne femit e juaj,aty ku ju djege ma se shumti.
    [/ltr]

• 10:06

Hakif Beqiri

[ltr]
    Veq mos gabo me i shtemberua fjalet nga se dinakeria jote dhe manippukimi i se vertetes del ne shesh
    [/ltr]

• 10:07

Haxhi Kuši

[ltr]
    Skam se ška ti shtremberoj aspakes i kqyrish edhe vete a i kam shtremberue,ka eksperta qe kane me na dhene kritika dhe mallkimin.
    [/ltr]

• 10:12

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ti krejt kesaj besede,qe nga fjala e pare e deri ne keto te fundit i ke shtemberue duke u mundue ta nxirrni veten mbi gjithška e ne na etiketove me enverista e bashkpuntor te dikujt tjeter
    [/ltr]

• 10:15

Haxhi Kuši

[ltr]
    Po se hajnat,pa lejen e serbise nuk kishin guxue me marr per siper nja veper te tjetrit.Pa e pas shpinen e forte une per vete mendoj keshtu.Pse mua nuk me burgosen serbet?Qe isha njeriu i tyre,apo qe nuk ju betova ška me urdheruan?Ne burg ma shume ka pasur bashkpuntor te serbise e pakes nga ata qe nuk donin tju jipnin informata per shoket e vete.
    [/ltr]

• 10:24

Haxhi Kuši

[ltr]
    Bashkim Hoxha,nje luftetar i mire e ka pas thene nje fjale;Per tu marr me patriotizem hatas,ma se pari eshte dashur te marrin leje nga qeveria e serbise e pastaj para shqipeve mu shite atedhetar.
    [/ltr]

[ltr]
    hatas=haptas
    [/ltr]

• Aujourdĺhui

• 14:10

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ti bre djal paske probleme
    Dmth se ti paske kerkuar leje nga serrbija a !
    [/ltr]

[ltr]
    Une nek dua te replikoj me njerez te tillŰ
    [/ltr]

[ltr]
    Jam ne pune dhe nuk po kam kohe te merrem me ty dhe me akuza te tilla.
    [/ltr]

• 14:12

Haxhi Kuši

[ltr]
    Po ška dmth me kete qe paskam kerkue leje nga serbia?Pra šenka e vertete tani qe ju nuk i pasket organizue demostratat e 11 marsit me thye pjata e karrika?Keshtu mendoni?
    [/ltr]

• 14:12

Hakif Beqiri

[ltr]
    Pi ti as qe din ška je kah thue
    [/ltr]

[ltr]
    Ti paske rreshqit dikun
    [/ltr]

[ltr]
    Po kush ishte
    [/ltr]

[ltr]
    Te lutem lej keto akuza dhe dinakeri
    [/ltr]

• 14:14

Haxhi Kuši

[ltr]
    Ti o burrec,here thua i kemi organizue ato thyerje,pastaj spontane i keni thye,pastaj,i keni organizue,pastaj instiktivishte,pastaj jo ti paske marr leje nga serbia qe ti nisi ato thyerje.Hajde hajde de vazhdo ma tutje.
    [/ltr]

• 14:14

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ti šdo fjalie po i ep kahje tjeter
    [/ltr]

[ltr]
    Pse po ua ndryshon kuptimin fjalive
    [/ltr]

• 14:15

Haxhi Kuši

[ltr]
    Kurrefare kahje nuk jam ka ua ndryshoj ngjarjeve,pos jam ka e tregoje te verteten,siq ishte.
    [/ltr]

• 14:15

Hakif Beqiri

[ltr]
    Atehere
    [/ltr]

[ltr]
    Pra
    [/ltr]

[ltr]
    Pse
    [/ltr]

[ltr]
    Po thua diška qe nuk ka kuptim
    [/ltr]

• 14:16

Haxhi Kuši

[ltr]
    Trego nje fjale qe ja kam ndryshue nje kahje sado te vockerr?
    [/ltr]

Perparimi
Admin

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mer 22 Juil - 18:09

• 14:16

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ti ngulje kembe
    [/ltr]

[ltr]
    Pse i hodhe pjatat
    [/ltr]

[ltr]
    Kush te shtyni
    [/ltr]

[ltr]
    Une te kam thene shume qarte dhe shkurt
    [/ltr]

[ltr]
    Se aty ku ka fjale shume
    [/ltr]

[ltr]
    Ka genjeshtra
    [/ltr]

• 14:17

Haxhi Kuši

[ltr]
    Ta kam cekur qindra here kush me shtiu,por po done ujem.E kam cekur ne shkrime mijera here.
    [/ltr]

Hakif Beqiri

[ltr]
    Une at dite pasdite
    [/ltr]

Haxhi Kuši

[ltr]
    E po ata qe vjedhin meritat e tjereve kane shume fjale dhe nuk dijne si me ja lidhe kryet.
    [/ltr]

• 14:18

Hakif Beqiri

[ltr]
    Jam dal prane konvikt nr 1 dhe barakes ku banoja
    [/ltr]

[ltr]
    Tash degjo
    [/ltr]

[ltr]
    Lexo
    [/ltr]

[ltr]
    Edhe po e perfundoj me kaq
    [/ltr]

Haxhi Kuši

[ltr]
    Me qifteli,dhe kane thene te parlamentit te serbise qe demostratat filluan me qifteli.Po šfare qiftelie allahile!!
    [/ltr]

Hakif Beqiri

[ltr]
    Baraka nr 2
    [/ltr]

[ltr]
    Ganiu me shoke ka ardh dhe me ka thene: Hakif po shkojme. Edhe kemi hy ne menze
    [/ltr]

• 14:20

Haxhi Kuši

[ltr]
    Mos dil ne sernishte o burri i dheut?Ku ja kam ndryshue kahjen e nje fjalies?
    [/ltr]

Hakif Beqiri

[ltr]
    Po per zotin
    [/ltr]

[ltr]
    Po i ndryshon
    [/ltr]

Haxhi Kuši

[ltr]
    tregoje vetem nje fjali pash nje zot?
    [/ltr]

Hakif Beqiri

[ltr]
    Sikur te mos ishin te organizuara
    [/ltr]

[ltr]
    Po
    [/ltr]

[ltr]
    Kurr ne bote
    [/ltr]

[ltr]
    Une nuk e mohoj
    [/ltr]

• 14:21

Haxhi Kuši

[ltr]
    po šfare lidhje kan pasur ndonje organizim mos shite patriotizem te rrejshem.
    [/ltr]

• 14:21

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ate ška eshte
    [/ltr]

[ltr]
    ăka je tu thane ej
    [/ltr]

[ltr]
    Le
    [/ltr]

[ltr]
    Pash neren
    [/ltr]

[ltr]
    Ti
    [/ltr]

[ltr]
    Bre djal po mundohesh me i mohue krejt
    [/ltr]

• 14:22

Haxhi Kuši

[ltr]
    Ju bashk me Ganiun keni ardhe kur ka perfundue thyerja e pjatave,karrikave e xhamave.Ganiu thote se e kemi ndal dhenjen e ushqimit ne shank,kjo eshte genjeshter se as njeri nuk i keni kordinue fjalet bashk dhe kjo po ju nxene ne genjeshter.
    [/ltr]

• 14:22

Hakif Beqiri

[ltr]
    Une
    [/ltr]

[ltr]
    Nuk
    [/ltr]

[ltr]
    Jo jo jo
    [/ltr]

[ltr]
    Ti je gabim
    [/ltr]

• 14:23

Haxhi Kuši

[ltr]
    Pas dates se 11 marsit,ma nuk kam ide se kush e ška ka organizue,por ne demostrata kam qen aktiv šdo dite e kacafytur me policin e asaj kohes.
    [/ltr]

• 14:25

Hakif Beqiri

[ltr]
    O burr
    Ti je duke i shtremberue gjanat
    [/ltr]

Haxhi Kuši

[ltr]
    Kam bertite kush nuk vjen neser ne demostrata,eshte kundra popullit shqiptar.Dhe jane mbledhe pa organizim te dikujt,vete ishte populli ai qe donte te protestonte.
    [/ltr]

Hakif Beqiri

[ltr]
    Kur ke bertitur
    [/ltr]

• 14:26

Haxhi Kuši

[ltr]
    šdo dite kur perfundojshim protestat.
    [/ltr]

• 14:27

Hakif Beqiri

[ltr]
    Pas 11 marsit
    [/ltr]

[ltr]
    Cilen dite pat protesta
    [/ltr]

Haxhi Kuši

[ltr]
    Pastaj edhe tjeret me emitojshin mua.Pse nuk e di.
    [/ltr]

Hakif Beqiri

[ltr]
    E dyte
    [/ltr]

[ltr]
    E dyta
    [/ltr]

• 14:28

Haxhi Kuši

[ltr]
    Protesta ka pasur šdo dite.Nuk ka e para e dyta.Mbas 11 marsit nuk jane ndalur protestat.
    [/ltr]

• 14:28

Hakif Beqiri

[ltr]
    ProtestŰ
    [/ltr]

[ltr]
    Dhe ku u ba
    [/ltr]

• 14:29

Haxhi Kuši

[ltr]
    Ne tere kosoven pastaj plasen.
    [/ltr]

• 14:29

Hakif Beqiri

[ltr]
    Cila ishte ajo e forta
    [/ltr]

[ltr]
    O krejt i di
    [/ltr]

[ltr]
    Po
    [/ltr]

[ltr]
    Ne qender
    [/ltr]

[ltr]
    Kush erdh
    [/ltr]

[ltr]
    Kush dual i pari me parullen Kosova RepublikŰ
    [/ltr]

• 14:30

Haxhi Kuši

[ltr]
    Nuk e di se cila ishte ma e forta,por šdo dite kishin te njejtin intenzitet,dhe secili qe merrte pjese ne to ishte i rrezikuar,dhe te vritet apo te burgoset.
    [/ltr]

• 14:30

Hakif Beqiri

[ltr]
    Ku banojshe ti
    [/ltr]

[ltr]
    Ne cilin konvikt
    [/ltr]

Perparimi
Admin

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mer 22 Juil - 18:09

• [ltr]
    Ne cilin konvikt
    [/ltr]

• 14:34

Haxhi Kuši

[ltr]
    Nuk e di,por une hapur ne vitin 1971 e kam shkrue nje poezi kushtuar Rpublikes se kosoves ,per diten e shkolles normale ne prizren,dhe me vite jam malltretue e mem burgosur nuk me burgosen,sepse kerkojshin tju betohem qe nuk kam me veprue kundra jugoslavise.Po te paraqitem si organizator i demostratave,e te shitem patriot,para popullit,por dojshin qe permes keti patriotizmit te poshter ti zbuloj atdhetaret.Por nuk e kam hanger siq e kane hanger shume pseodopatriota me bateria..Une ta kam cekur disa here por ti po i harrone ato fjale!Une kam banue ne konviktin nr kater.
    [/ltr]

• 14:36

Hakif Beqiri

[ltr]
    Jo
    Tash .hera e pare qe e the
    Ndoshta me diken tjeter
    [/ltr]

[ltr]
    Ok
    [/ltr]

[ltr]
    Ma vone
    [/ltr]

[ltr]
    Se jam ne pune
    [/ltr]

[ltr]
    Klm
    [/ltr]

• 14:37

Haxhi Kuši

[ltr]
    Oke,ndegjohemi.
    [/ltr]

[ltr]
    Jo o burr,lexoi edhe nje here te gjitha ška kemi shkrue e sheh sa here ju kam tregue.Por nuk ka problem sa here qe keni nevoj te une nuk ndryshojne fjalet e mija.
    [/ltr]

• Aujourdĺhui

• 01:59

Haxhi Kuši

[ltr]
    Kosoven per me que ne kembe jam une ajo LOKOMOTIVA,e vidhni sa te doni se nuk e keni large ju hajduta.
    [/ltr]

Perparimi
Admin

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Jeu 23 Juil - 9:59

• Aujourdĺhui

• 06:54

Hakif Beqiri

[ltr]
    Dole te thenja e Ahmet Zogut...
    Edhe Leci,Cima e Sabriu ne nje skeq e paten shprehur kete ego . Ti as 24 ore nuk je ne gjendje me udhhequr diška.
    Une e edhe shokte e mi,nuk kemi kerkuar poste e shperblime. Ti i paske perzie krejt lamshat.
    Boll mire tek je ne France. Paris.
    Lej keto muhalive e mos e ndiq lepurin ne gjurmet( tragun) e nates.
    Ti je duke rrahur gjoks per diška qe nuk ke pas lidhje
    [/ltr]

• 07:04

Hakif Beqiri

[ltr]
    Dole te thenja e Ahmet Zogut... do te bahesh mbret....kjo eshte semundje...
    Edhe I. Rugova deshti me e shpall veten mbret te shqiptarve...
    E mbretet ti e di ee ška i kane bere trojeve Shqiptare
    Edhe Leci,Cima e Sabriu ne nje skeq e paten shprehur kete ego . Ti as 24 ore nuk je ne gjendje me udhhequr diška.
    Une e edhe shokte e mi,nuk kemi kerkuar poste e shperblime. Ti i paske perzie krejt lamshat.
    Boll mire tek je ne France. Paris.
    Ti je duke rrahur gjoks per diška qe nuk ke pas lidhje.
    [/ltr]

• 07:10

Hakif Beqiri

[ltr]
    Dole te thenja e Ahmet Zogut... do te bahesh mbret....kjo eshte semundje...
    Edhe I. Rugova deshti me e shpall veten mbret te shqiptarve...
    E mbretet ti e di ee ška i kane bere trojeve Shqiptare
    .........
    O shoq, puno se ma rahat je ...
    dhe Boll mire tek je ne France. Paris.
    Ti je duke rrahur gjoks per diška qe nuk ke pas lidhje.
    [/ltr]

• Aujourdĺhui

• 17:38

Haxhi Kuši

[ltr]
    Une me udheheq nuk po them se di me udheheqe diška,por per mi nise demostratat jam kam nise e ju mi vodhet.Sepse e keni zanat per me vjedhe,kane shkrue edhe shume historian boteror se shqiptaret krenohen kur vjedhin.Ju me kerkue nuk kerkoni poste,por edhe i keni pervetsue shume mire postet pa e meritue fare.Ua zafshin frymen.Une tragun time jam ka e tregoj,qe ju po mundoheni qe 35 vjet te mi vidhni veprat e mija,je nxene,dhe qetashti po ja rrasi ne botim dhe le ta lexojne tane shqiptaria se kush šenka vertete ai qe i ka nise demostratat e 11 marsit ne menzen e studentave.Me ty dhe me tane shoket e tu hajduta e kam perfundue ashtu siq e kam paramendue,fale Perendise dhe aftesin qe ma ka dhurue.As sa muti i Rugoves nuk mundeni ju e as une ti afrohemi,edhe pse nuk e kam adhurue,por te gjitha ška ka thene po dalin fjalet e tij se šfare mut mileti paskemi.Une po rrehi gjokse per ate vepren time,e ju ma vodhet e harami ju dalt tek femit e juaj ishalla sa ma shpejt dhe kerkofshit falje nga une.Por ju nuk e keni derte edhe me ua gjete femit e juaj sepse edhe ne Kuran ,Bibel dhe ne normat nderkombetare thuhet;Shpiunat jane ne gjendje me nxjerr femiun e vete nga varri e me ja ngrere mishin e vdekur, nga bejte e juaja qe te dilni te paqe.Zoti ua thefte qafen,bre hajduta.
    [/ltr]

Contenu sponsorisÚ

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   

Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin
Voir le sujet prÚcÚdent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 2 sur 2Aller Ó la page : PrÚcÚdent  1, 2