AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin

Voir le sujet prÚcÚdent Voir le sujet suivant Aller en bas 
Aller Ó la page : PrÚcÚdent  1, 2
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14798
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mar 21 Juil - 16:22 • 00:11


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ha ha haaaaaaaa
  Katastrof.
  Deshmivte rrejshme
  [/ltr]

 • 22/07/2015 00:11


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po shifet katastrofa edhe nga hana.
  [/ltr]


  [ltr]
  Hajni dhe rrenci kurr nuk e pranojne qe kane bere vepra te shemtuara.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14798
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mer 22 Juil - 18:06


 • Aujourdĺhui


 • 07:28


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti me pare je ke thane se,qe 30 vjet ke heshtur dhe nuk ke foke ashja rreth demostratave e tash po thue se me dekada ke deklarue se ti ishe ai qe e fillove.
  Kjo nuk eshte as pak e vertetŰ,por edhe kete po e them ,se nuk je i vetmi qe thua se demostratat nuk ishin te organizuara.
  Drejtori i parŰ i qendres se studentve , mua kurr nuk ne ka ftue ne xyren e ti,por ai qe u ndrrua,emrin e te cilit nuk e mbaj mend. Ti o Haxhi , nuk po e di se : a po di se ška je duke thene:
  Ne nuk thyem se dikush fillij te theje,por ne filluan ti thejme vet" nga se ishte caktuar ne pare. Kjo eshte shume e vertetŰ. Pyeti : Muarat Musliun. Gani Kocin.e th e ti e di se kush kemi qene ...
  I kam nbushyr plot 57 vjet dhe Kurr as kend nuk e kam etiketuar , por as mua askush kurr . Ti na ke bere armiq e gjithška ...
  Une as nuk jam hajn e as rrenc. Ato mbaj pwr vete. Ti po mundohesh me genjeshtrat e tua , me i vjedhur veprat e njerezve qe bene me dhjetra vjet burg.
  Ti po mundohesh me dinakeri me i ndryshue komplet fjalet qe ti kam thene.
  Spiun, jane ata te cilet i fjaleve u dhene kahje tjeter. Kurr dhe kurr nuk ta prajohe nhe veper , per te cilen nuk ke as nje meritŰ ...
  Ti nuk je dhe nuk ke qene ai qe i fillove demostratat e 11 marsit '81 por une jam ai. Se ti ke thye ndoi pjate para nesh, ne nuk kemi qene ne dijeni.
  Ti fillimusht me je thene se e theve pjaten tane:tash po thue se e paske rotullue krejt menzen.ti vet.
  Une nuk jam then ato ška thua ti: se e ke rrahur Ivan Stambolliqin. I ke bdjek krejt politikanet e kosoves. Ke thye helikopterit gjana. Teanka etj.
  Une te them perfundimisht , se ti nuk ke asgja te besh me 11 mars.
  [/ltr]

 • 10:00


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ivan Stamboliqin ti ndoshta e ke rreh,e ato ška kam thene une jane qinde per qind te sakta,bile edhe ma zi.Po po po e vertete eshte se une jam LOKOMOTIVA e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studentave qe kam thye i pari pjata e šdo gje ne menze.E pastaj,bashkpuntoret e shkaut i pervetsuan kinse na jemi patriota me bateria.Cilit nga ju me ju besue kur secili po krenoheni jo une jo ai jo ky e as njerit sakica nuk po ju prete ne nje vend.Ti po i merr per siper qe ti i ke nis,dhe kerkund fjala ne nje vend nuk po te zene.Pastaj Bahrije Kastrata po deklarone se ajo i ka nise thyerjet,e cila duk din si ju me ja lidhe kryet.Pastaj thyerjet e pjatave i merr per siper Aziz Morina dhe thote se ai i ka organizue e nuk dine ška me fole.Murat Musliu thote se grupi jone i ka organizue.Po sa vete i keni organizue bre e me pas luftue vetem ju ška i keni vjedhe keto demostrata e kishit šlirue moti kosoven nga serbia.
  [/ltr]

 • 10:04


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  E tere kjo biseda jone se shpejti do te del ne botim ,duke ja bashkangjitur edhe biseden e Aziz Morines,Murat Musliut,Bahrije Kastratiit,Xun šuni,.Dhe e shifni veten se ku jeni.E verteta ka vonue por edhe pse shume vone ju ardhet nga zoti per keto vepra te mijat qe mi vodhet,e ju hakmarrt ne femit e juaj,aty ku ju djege ma se shumti.
  [/ltr]

 • 10:06


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Veq mos gabo me i shtemberua fjalet nga se dinakeria jote dhe manippukimi i se vertetes del ne shesh
  [/ltr]

 • 10:07


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Skam se ška ti shtremberoj aspakes i kqyrish edhe vete a i kam shtremberue,ka eksperta qe kane me na dhene kritika dhe mallkimin.
  [/ltr]

 • 10:12


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti krejt kesaj besede,qe nga fjala e pare e deri ne keto te fundit i ke shtemberue duke u mundue ta nxirrni veten mbi gjithška e ne na etiketove me enverista e bashkpuntor te dikujt tjeter
  [/ltr]

 • 10:15


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po se hajnat,pa lejen e serbise nuk kishin guxue me marr per siper nja veper te tjetrit.Pa e pas shpinen e forte une per vete mendoj keshtu.Pse mua nuk me burgosen serbet?Qe isha njeriu i tyre,apo qe nuk ju betova ška me urdheruan?Ne burg ma shume ka pasur bashkpuntor te serbise e pakes nga ata qe nuk donin tju jipnin informata per shoket e vete.
  [/ltr]

 • 10:24


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Bashkim Hoxha,nje luftetar i mire e ka pas thene nje fjale;Per tu marr me patriotizem hatas,ma se pari eshte dashur te marrin leje nga qeveria e serbise e pastaj para shqipeve mu shite atedhetar.
  [/ltr]


  [ltr]
  hatas=haptas
  [/ltr]
 • Aujourdĺhui


 • 14:10


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti bre djal paske probleme
  Dmth se ti paske kerkuar leje nga serrbija a !
  [/ltr]


  [ltr]
  Une nek dua te replikoj me njerez te tillŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Jam ne pune dhe nuk po kam kohe te merrem me ty dhe me akuza te tilla.
  [/ltr]

 • 14:12


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Po ška dmth me kete qe paskam kerkue leje nga serbia?Pra šenka e vertete tani qe ju nuk i pasket organizue demostratat e 11 marsit me thye pjata e karrika?Keshtu mendoni?
  [/ltr]

 • 14:12


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pi ti as qe din ška je kah thue
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti paske rreshqit dikun
  [/ltr]


  [ltr]
  Po kush ishte
  [/ltr]


  [ltr]
  Te lutem lej keto akuza dhe dinakeri
  [/ltr]

 • 14:14


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ti o burrec,here thua i kemi organizue ato thyerje,pastaj spontane i keni thye,pastaj,i keni organizue,pastaj instiktivishte,pastaj jo ti paske marr leje nga serbia qe ti nisi ato thyerje.Hajde hajde de vazhdo ma tutje.
  [/ltr]

 • 14:14


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti šdo fjalie po i ep kahje tjeter
  [/ltr]


  [ltr]
  Pse po ua ndryshon kuptimin fjalive
  [/ltr]

 • 14:15


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kurrefare kahje nuk jam ka ua ndryshoj ngjarjeve,pos jam ka e tregoje te verteten,siq ishte.
  [/ltr]

 • 14:15


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Atehere
  [/ltr]


  [ltr]
  Pra
  [/ltr]


  [ltr]
  Pse
  [/ltr]


  [ltr]
  Po thua diška qe nuk ka kuptim
  [/ltr]

 • 14:16


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Trego nje fjale qe ja kam ndryshue nje kahje sado te vockerr?
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14798
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mer 22 Juil - 18:09
 • 14:16


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ti ngulje kembe
  [/ltr]


  [ltr]
  Pse i hodhe pjatat
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush te shtyni
  [/ltr]


  [ltr]
  Une te kam thene shume qarte dhe shkurt
  [/ltr]


  [ltr]
  Se aty ku ka fjale shume
  [/ltr]


  [ltr]
  Ka genjeshtra
  [/ltr]

 • 14:17


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ta kam cekur qindra here kush me shtiu,por po done ujem.E kam cekur ne shkrime mijera here.
  [/ltr]

 • 14:17


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une at dite pasdite
  [/ltr]

 • 14:17


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  E po ata qe vjedhin meritat e tjereve kane shume fjale dhe nuk dijne si me ja lidhe kryet.
  [/ltr]

 • 14:18


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jam dal prane konvikt nr 1 dhe barakes ku banoja
  [/ltr]


  [ltr]
  Tash degjo
  [/ltr]


  [ltr]
  Lexo
  [/ltr]


  [ltr]
  Edhe po e perfundoj me kaq
  [/ltr]

 • 14:18


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Me qifteli,dhe kane thene te parlamentit te serbise qe demostratat filluan me qifteli.Po šfare qiftelie allahile!!
  [/ltr]

 • 14:18


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Baraka nr 2
  [/ltr]


  [ltr]
  Ganiu me shoke ka ardh dhe me ka thene: Hakif po shkojme. Edhe kemi hy ne menze
  [/ltr]

 • 14:20


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Mos dil ne sernishte o burri i dheut?Ku ja kam ndryshue kahjen e nje fjalies?
  [/ltr]

 • 14:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Po per zotin
  [/ltr]


  [ltr]
  Po i ndryshon
  [/ltr]

 • 14:20


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  tregoje vetem nje fjali pash nje zot?
  [/ltr]

 • 14:20


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Sikur te mos ishin te organizuara
  [/ltr]


  [ltr]
  Po
  [/ltr]


  [ltr]
  Kurr ne bote
  [/ltr]


  [ltr]
  Une nuk e mohoj
  [/ltr]

 • 14:21


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  po šfare lidhje kan pasur ndonje organizim mos shite patriotizem te rrejshem.
  [/ltr]

 • 14:21


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ate ška eshte
  [/ltr]


  [ltr]
  ăka je tu thane ej
  [/ltr]


  [ltr]
  Le
  [/ltr]


  [ltr]
  Pash neren
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Bre djal po mundohesh me i mohue krejt
  [/ltr]

 • 14:22


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ju bashk me Ganiun keni ardhe kur ka perfundue thyerja e pjatave,karrikave e xhamave.Ganiu thote se e kemi ndal dhenjen e ushqimit ne shank,kjo eshte genjeshter se as njeri nuk i keni kordinue fjalet bashk dhe kjo po ju nxene ne genjeshter.
  [/ltr]

 • 14:22


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Une
  [/ltr]


  [ltr]
  Nuk
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo jo jo
  [/ltr]


  [ltr]
  Ti je gabim
  [/ltr]

 • 14:23


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pas dates se 11 marsit,ma nuk kam ide se kush e ška ka organizue,por ne demostrata kam qen aktiv šdo dite e kacafytur me policin e asaj kohes.
  [/ltr]

 • 14:25


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  O burr
  Ti je duke i shtremberue gjanat
  [/ltr]

 • 14:25


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kam bertite kush nuk vjen neser ne demostrata,eshte kundra popullit shqiptar.Dhe jane mbledhe pa organizim te dikujt,vete ishte populli ai qe donte te protestonte.
  [/ltr]

 • 14:25


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Kur ke bertitur
  [/ltr]

 • 14:26


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  šdo dite kur perfundojshim protestat.
  [/ltr]

 • 14:27


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Pas 11 marsit
  [/ltr]


  [ltr]
  Cilen dite pat protesta
  [/ltr]

 • 14:27


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Pastaj edhe tjeret me emitojshin mua.Pse nuk e di.
  [/ltr]

 • 14:27


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  E dyte
  [/ltr]


  [ltr]
  E dyta
  [/ltr]

 • 14:28


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Protesta ka pasur šdo dite.Nuk ka e para e dyta.Mbas 11 marsit nuk jane ndalur protestat.
  [/ltr]

 • 14:28


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  ProtestŰ
  [/ltr]


  [ltr]
  Dhe ku u ba
  [/ltr]

 • 14:29


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Ne tere kosoven pastaj plasen.
  [/ltr]

 • 14:29


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Cila ishte ajo e forta
  [/ltr]


  [ltr]
  O krejt i di
  [/ltr]


  [ltr]
  Po
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne qender
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush erdh
  [/ltr]


  [ltr]
  Kush dual i pari me parullen Kosova RepublikŰ
  [/ltr]

 • 14:30


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk e di se cila ishte ma e forta,por šdo dite kishin te njejtin intenzitet,dhe secili qe merrte pjese ne to ishte i rrezikuar,dhe te vritet apo te burgoset.
  [/ltr]

 • 14:30


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Ku banojshe ti
  [/ltr]


  [ltr]
  Ne cilin konvikt
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14798
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Mer 22 Juil - 18:09


 • [ltr]
  Ne cilin konvikt
  [/ltr]

 • 14:34


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Nuk e di,por une hapur ne vitin 1971 e kam shkrue nje poezi kushtuar Rpublikes se kosoves ,per diten e shkolles normale ne prizren,dhe me vite jam malltretue e mem burgosur nuk me burgosen,sepse kerkojshin tju betohem qe nuk kam me veprue kundra jugoslavise.Po te paraqitem si organizator i demostratave,e te shitem patriot,para popullit,por dojshin qe permes keti patriotizmit te poshter ti zbuloj atdhetaret.Por nuk e kam hanger siq e kane hanger shume pseodopatriota me bateria..Une ta kam cekur disa here por ti po i harrone ato fjale!Une kam banue ne konviktin nr kater.
  [/ltr]

 • 14:36


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Jo
  Tash .hera e pare qe e the
  Ndoshta me diken tjeter
  [/ltr]


  [ltr]
  Ok
  [/ltr]


  [ltr]
  Ma vone
  [/ltr]


  [ltr]
  Se jam ne pune
  [/ltr]


  [ltr]
  Klm
  [/ltr]

 • 14:37


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Oke,ndegjohemi.
  [/ltr]


  [ltr]
  Jo o burr,lexoi edhe nje here te gjitha ška kemi shkrue e sheh sa here ju kam tregue.Por nuk ka problem sa here qe keni nevoj te une nuk ndryshojne fjalet e mija.
  [/ltr]
 • Aujourdĺhui


 • 01:59


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Kosoven per me que ne kembe jam une ajo LOKOMOTIVA,e vidhni sa te doni se nuk e keni large ju hajduta.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14798
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   Jeu 23 Juil - 9:59


 • Aujourdĺhui


 • 06:54


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dole te thenja e Ahmet Zogut...
  Edhe Leci,Cima e Sabriu ne nje skeq e paten shprehur kete ego . Ti as 24 ore nuk je ne gjendje me udhhequr diška.
  Une e edhe shokte e mi,nuk kemi kerkuar poste e shperblime. Ti i paske perzie krejt lamshat.
  Boll mire tek je ne France. Paris.
  Lej keto muhalive e mos e ndiq lepurin ne gjurmet( tragun) e nates.
  Ti je duke rrahur gjoks per diška qe nuk ke pas lidhje
  [/ltr]

 • 07:04


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dole te thenja e Ahmet Zogut... do te bahesh mbret....kjo eshte semundje...
  Edhe I. Rugova deshti me e shpall veten mbret te shqiptarve...
  E mbretet ti e di ee ška i kane bere trojeve Shqiptare
  Edhe Leci,Cima e Sabriu ne nje skeq e paten shprehur kete ego . Ti as 24 ore nuk je ne gjendje me udhhequr diška.
  Une e edhe shokte e mi,nuk kemi kerkuar poste e shperblime. Ti i paske perzie krejt lamshat.
  Boll mire tek je ne France. Paris.
  Lej keto muhalive e mos e ndiq lepurin ne gjurmet( tragun) e nates.
  Ti je duke rrahur gjoks per diška qe nuk ke pas lidhje.
  [/ltr]

 • 07:10


  Hakif Beqiri

  [ltr]
  Dole te thenja e Ahmet Zogut... do te bahesh mbret....kjo eshte semundje...
  Edhe I. Rugova deshti me e shpall veten mbret te shqiptarve...
  E mbretet ti e di ee ška i kane bere trojeve Shqiptare
  Edhe Leci,Cima e Sabriu ne nje skeq e paten shprehur kete ego . Ti as 24 ore nuk je ne gjendje me udhhequr diška.
  Une e edhe shokte e mi,nuk kemi kerkuar poste e shperblime. Ti i paske perzie krejt lamshat.
  .........
  O shoq, puno se ma rahat je ...
  dhe Boll mire tek je ne France. Paris.
  Lej keto muhalive e mos e ndiq lepurin ne gjurmet( tragun) e nates.
  Ti je duke rrahur gjoks per diška qe nuk ke pas lidhje.
  [/ltr]
 • Aujourdĺhui


 • 17:38


  Haxhi Kuši

  [ltr]
  Une me udheheq nuk po them se di me udheheqe diška,por per mi nise demostratat jam kam nise e ju mi vodhet.Sepse e keni zanat per me vjedhe,kane shkrue edhe shume historian boteror se shqiptaret krenohen kur vjedhin.Ju me kerkue nuk kerkoni poste,por edhe i keni pervetsue shume mire postet pa e meritue fare.Ua zafshin frymen.Une tragun time jam ka e tregoj,qe ju po mundoheni qe 35 vjet te mi vidhni veprat e mija,je nxene,dhe qetashti po ja rrasi ne botim dhe le ta lexojne tane shqiptaria se kush šenka vertete ai qe i ka nise demostratat e 11 marsit ne menzen e studentave.Me ty dhe me tane shoket e tu hajduta e kam perfundue ashtu siq e kam paramendue,fale Perendise dhe aftesin qe ma ka dhurue.As sa muti i Rugoves nuk mundeni ju e as une ti afrohemi,edhe pse nuk e kam adhurue,por te gjitha ška ka thene po dalin fjalet e tij se šfare mut mileti paskemi.Une po rrehi gjokse per ate vepren time,e ju ma vodhet e harami ju dalt tek femit e juaj ishalla sa ma shpejt dhe kerkofshit falje nga une.Por ju nuk e keni derte edhe me ua gjete femit e juaj sepse edhe ne Kuran ,Bibel dhe ne normat nderkombetare thuhet;Shpiunat jane ne gjendje me nxjerr femiun e vete nga varri e me ja ngrere mishin e vdekur, nga bejte e juaja qe te dilni te paqe.Zoti ua thefte qafen,bre hajduta.
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisÚ
MessageSujet: Re: Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin   

Revenir en haut Aller en bas
 
Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin
Voir le sujet prÚcÚdent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 2 sur 2Aller Ó la page : PrÚcÚdent  1, 2

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: