AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhezair Hoxha bisede me Mirsadin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhezair Hoxha bisede me Mirsadin   Jeu 23 Juil - 10:25

http://botapress.info/ekskluzive-ja-cfare-biseduan-xhezair-shaqiri-me-mirsad-ndrecaj-ke-e-shau-mirsadi-dhe-per-cfare-arsye/


[size=40]Ekskluzive: Ja ēfarė biseduan Xhezair Shaqiri me Mirsad Ndrecaj. Kė e shau Mirsadi dhe pėr ēfarė arsye?[/size]

Botapress, 23 korrik
Nė njė bisedė tjetėr, tė publikuar nga portali “Burevesnik.org”, mund tė shihet se ēfarė kanė biseduar Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha, me Mirsad Ndrecaj, shkruan INA, tė cilėn po e transmetojmė edhe ne.
M.N: Hoxh mos i rrej njerėzit, i ke dhėnė fjalėn pėr luftė.
XH.Sh: Pėr kė po mendon?
M.N: Kur flasim pėr luftė, mos i rrej njerėzit
XH.SH: Mos e mėrzit veten dhe mua me tradhtitė e disa shokėve qė m’i bėnė mua, dhe tani t’i lavdėrojė, kurrė
MN: Historia mbetet histori, ēka bėjmė tani ėshtė tani, ndėrsa pėr luftė nuk vijė fronti….
XHSH: Nuk e kam gajlen pėr histori, o shoq, vetėm dua t’i kundėrvihem Ali tradhtarit, dhe tė gjithė atyre qė e pėrkrahin.
MN: Po, ti po pėrkrah Alinė, ti po thu se maqedontė janė forcu, tash janė mė tė fortė. Ne nuk i frikohemi maqedonėve dhe nuk ndalemi, kush do le tė urrnoj.
XHSH: Po ēka po pret, pse nuk po shkon mi liru prej maqedonve, o shoq. Pse po humb kohė duke fol me mu.
MN: Kemi mbet nė vend, tu tė prit ty me vite nė Tanushė.
XHSH: Mirsad nuk shoh se ke fjalor pėr diskutim.
MN: Unė gjithmonė kam pasur dhe kam.
XHSH: Frikėsohu nga Allahu, dhe nuk tė kam borxh asgjė. Mos mė shqetėso mua, merru me ta, ēka duash bėj
MN: Unė i`a q… nėnėn ……
MN: Dhe pėrse nuk po shkon, po frikėsohesh. A po pret tė vij B… mė M.. tė tė vizitojnė dhe t’i sjellin 5 mijė apo 10 mijė euro ? Hoxho ti nuk e di se si ėshtė bėrė lufta, pėr shkak se ti nuk ke marrė pjesė nė luftė. Hoxho, pėr luftėn tė them ty, ti edhe nė Tanushė nuk ke marrė pjesė nė luftė. Nė Malinė ke ikur me Drenicėn, apo ke harruar? Kanė ardhur Tigrat, ndėrsa ju keni pirė ēaj atje. Nė cilėn vij tė fronit ke marrė pjesė . Ti vetėm nė telefon ke qenė tėrė kohėn.
XHSH: Betohem nė Allah, se tė gjitha kėto janė rrena, se kush ka qenė nė Malinė dhe Tanushė e dij unė.
MN: Mua mė vjen keq, por tė flas unė me ty pėr luftė, dallimi ėshtė si dita me natėn.
XH.SH: Pyete S.H dhe tjerėt se kur kam shkuar nė Shkup pėr njė javė, dhe sa punė janė bėrė derisa jam kthyer. Por kėto fjalė qė i thua ti i thonė tė BDI-sė pėr mua.


[size=14][size=14]Posted by:
 [size=15]Bota Press
[/size][/size][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhezair Hoxha bisede me Mirsadin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: