AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vllaznim Restelica,demostratat i ka nis Hakif Beqiri,joooooo

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vllaznim Restelica,demostratat i ka nis Hakif Beqiri,joooooo   Lun 27 Juil - 9:53


 • Conversation dmarre 14 juillet


 • 14/07/2015 23:19


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Pershendetje Vllaznim Restelica
  E kam ftue ne Debat Ballistin,po e presi,por nuk besoj qe do te lajmrohet.
  Dronin nuk e besoj as une qe ky e ka ngrite fare.
  Kjo deklarate qe eshte shkrue kinse Ballistin e kerkojne te masakruar,e kane sa per ta ngritur ne patriot.
  Ne fillim sa shqiptar u lajmruan kinse ata e ngriten dronin?Disa here i kam shkrue,por asgje nuk mu pergjigjte.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:23


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Prshndetje i nderuar ke te drejt qe shum veta e kan ngritur dronin por kurr nuk e din me emer,dhe ja kshtu serbia i realizon disa qellime te veta por nuk deshta ta zgjas se i humbete vlefta edhe Ballit Kombetar por ta dish qe UDB-ja vetem ne Kosov ka 500 shpiun e ne Ballkan 700 krejt[/ltr]


 • 14/07/2015 23:23


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  kta gjithmon i ikun dialogut me mua por ska problem une dua vetem realitet[/ltr]


 • 14/07/2015 23:26


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Nuk jane kaq shpiuna por shtoja edhe dy xerro lirishte.Me vend e keni se me debatue ja humbim vleren ballit kombetar,ballistave,por a e lypin me ua qite rrenat e meritojne ore vella se na myten rrenat.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:27


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Po e vertet por nuk dua fare rrena une vetem realitet ashtu jam eduku dhe ndryshe nuk di me rrejt une[/ltr]
  [ltr]
  por do vij dita se kam fakte t mjaftueshme se me shpiuna nuk shkohet para[/ltr]


 • 14/07/2015 23:28


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Me vend e keni,as une nuk i duroj rrenat,as qe e kam genjye gjere sot dike,ndere sy ja kam thene truq si per mire apo per te keq.[/ltr]
  [ltr]
  Por kami shume shpiuna,kjo me ngulfat se vete nuk mujta mi qerue hasapet.Per me rreh nuk me jete marak aspakes.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:30


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ashtu pra kurr mos e ndrro mendjen -Kta per qdo rrespekt por jan duke u paraqitur patriota te mdhenje e kur ishte lufta ne Kosove kta kan pi soka me kashtel-hahah[/ltr]
  [ltr]
  ne diaspor dhe kur u shliru kosova tash mundohen me than se veq ne jemi shqiptar -nuk ban keshtu[/ltr]


 • 14/07/2015 23:31


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Une kam mendue se vetem une i kam pergjue,por nuk enkam i vetem e gjeta edhe nje shok.He zot shyqyr.[/ltr]
  [ltr]
  Ne uk nuk ka mujt mu kyq ai qe ka dashte me vra serb.[/ltr]
  [ltr]
  Ai qe eshte kyq ,e kane vra,vete shoket e ja kane lane fajet serbeve[/ltr]


 • 14/07/2015 23:33


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po une dhe ti jemi te vetmit ndoshta por neve na lan anash se jemi te papershtateshem per ta sepse punojm real e realitetin nuk e don njeri veq mbrapsht...[/ltr]
  [ltr]
  po e vertet qe kan vra shum[/ltr]


 • 14/07/2015 23:34


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Skam ka me shtue ma teper,ja ke dhene vulen shume mire.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:34


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  dhe e kan flliqur me qka ka edhe ushtrin edhe veten[/ltr]


 • 14/07/2015 23:34


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Paske vuajt si une.[/ltr]
  [ltr]
  Ja vella,neve na kan flliq,e vete po na shtypin ma zi se shkoijet.Por keta paskan qen ma shkije.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:35


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po edhe sot vuaj nga komunistat qe vetem kmishen e kan ndrrue[/ltr]


 • 14/07/2015 23:35


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Qata i kemi prape ne qeveri[/ltr]


 • 14/07/2015 23:35


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  por une jau them ashtu si ti para syve te gjitha[/ltr]


 • 14/07/2015 23:35


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Dhe[/ltr]
  [ltr]
  Them a thua ka egzistue vertete uk,apo ushtri e serbise.[/ltr]
  [ltr]
  90 % kam shkembye me komandantet e uk es[/ltr]
  [ltr]
  dhe secili fole keq per njeri tjetrin ment te lajne mi lexue komentet private.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:37


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  mos ke merak te kam percjell edhe ne shkrime dhe menihere te kam vrejt se je njeri i vertet por skisha mundsi apo koh me bisedu[/ltr]


 • 14/07/2015 23:38


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Tere jeten ja kam kushtue popullit shqiptar,vetem qe nuk me morri vdekja,ate i falenderohem zotesise dhe zotit,qe i besoj.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:39


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Europa apo Serbia i ka vu njerzit e vet neper poste se pa qen i tyre nuk ka shansa me marr poste se e verifikojn tash kreret tane qe punojn per serbi[/ltr]


 • 14/07/2015 23:40


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Egzakte,eshte kjo edhe une e kam cek shpesh here ndoshta keni lexue[/ltr]


 • 14/07/2015 23:41


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  me metoda te ndryshme...dhe qdo inisiativ kombetare eshte e destinacueme me deshtue sepse nuk lan me perparu njerzit qe e kan pru kosoven ne kte gjendje...eshte e dhimbeshme[/ltr]


 • 14/07/2015 23:41


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Kam pasur oferta ,por ndoshta kam gabue,por vetem e dijsha qe nuk mundem me ju kundervue,se kam pas shume percjellje nga shqiptaret e zi qe mu paraqiteshin si atdhetar.Shoku im qe ma ka hanger buken e ka fjet te une tani sherbimet sekrete me lajmrojne se dy here me ka helmue ne buken e vete.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:42


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Dhe ky shitet si i ndriquar ne mesin e popullit permes shkrimeve te stilizuara.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:43


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  te kuptoj mire ke kujdes nga ta ,dhe kurr mos i beso njeriut se edhe ky ka te njejten strategji[/ltr]
  [ltr]
  dhe kur e postova shkrimin afer 30 min. ka bisedu me mua veq qe sme tha me hesht se sban-hahah[/ltr]


 • 14/07/2015 23:44


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Perher i zgjedhin njerezit e besushem te tyre qe dijne me tradhetue e me masakrue popullin shqiptar.Kam shume informata si ju me mijera dhe kam mbi 200 kaseta te ingjizuara si histori ndoshta do mbesin.[/ltr]
  [ltr]
  Cili ju tha heshtni pash zotin?[/ltr]


 • 14/07/2015 23:46


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ruaji mire se jan fakte te kam pa edhe ne foto por nuk deshta me te marr koh se me pelqejn njerzit e vertet dhe kombetar[/ltr]
  [ltr]
  Arbr Gashi[/ltr]
  [ltr]
  por ke kujdes pa fjal[/ltr]
  [ltr]
  se une do vi ne Prishtin[/ltr]


 • 14/07/2015 23:47


  Haxhi Kui


  [ltr]
  E kam dite,se e adhurone,por i kam thene se une nuk besoj qe e ka ngrite Ballisti dronin,[/ltr]


 • 14/07/2015 23:47


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ne kongresin e dyte dhe bisedojmi ok[/ltr]


 • 14/07/2015 23:47


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Pse nuk bene dialog me mua ne private,dhe nuk me pergjigjet as Arbeni[/ltr]


 • 14/07/2015 23:48


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  kam shum per ti than dhe do dal edhe me inqizime se nje kusheri i imi ka doktorru per stomatolog ne Beograd para ca viteve dhe ka shoqri ende atje dhe i kan premtu qe do ja sjellin inqizimin qe vet e kan organizu[/ltr]
  [ltr]
  ti mos u brengos pse nuk te flet fare[/ltr]


 • 14/07/2015 23:49


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po a nuk ka mundesi me ua marr ate inqizim ai[/ltr]


 • 14/07/2015 23:50


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  se me ke mua afer per te tjeret mos u brengos do ia dalim bashk dhe pa probleme[/ltr]


 • 14/07/2015 23:50


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po ,ju kam kuptue shume mire qe jeni vertete si une,dhe jeni i pari qe keni te njejtat mendime.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:51


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  une do ia publikoj haptazi se nuk mundem me rrejt i thash edhe arbrit keni kujdes nga une dhe me ftoj menihere ...ne Prishtin mendon qe mashtrohna kollaj-hahah[/ltr]


 • 14/07/2015 23:51


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Mire i pasket thene.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:52


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  por kam deshir edhe me ju te pimi kafe dhe te bisedojm pa problem[/ltr]


 • 14/07/2015 23:53


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Ishalla vjen dita e pim ishalla per te mire.[/ltr]
  [ltr]
  A jeni bash nga podujeva?Apo nga tjeter komune?[/ltr]


 • 14/07/2015 23:54


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  mua te gjitha partit ma kan inati por para meje paraqitet se te dojmi shum-hahah une i njof mire dallaveret e tyre por nuk po di me ba dallavere si kta[/ltr]
  [ltr]
  une jam nga Podujeva -has llapjan edhe babgjyshi me ka lind ne Podujeve[/ltr]


 • 14/07/2015 23:55


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Per kete,na dy kemi me vuajt shume,por duhet me ua kethye ne te kunderten si ata neve para luftes ne lufte dhe tani.[/ltr]


 • 14/07/2015 23:55


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  kemi ardh nga Toplica 1878[/ltr]


 • 14/07/2015 23:56


  Haxhi Kui


  [ltr]
  A e njeh njefare Haki Rexhepin,qe vishte kuq e zi?[/ltr]
  [ltr]
  nne belgjike jetone[/ltr]


 • 14/07/2015 23:56


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Haki Rexhepi si duket ashte nga nje fshat i llapit Bradash a asht ky[/ltr]


 • 14/07/2015 23:56


  Haxhi Kui


  [ltr]
  po[/ltr]


 • 14/07/2015 23:57


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  e njof mire[/ltr]


 • 14/07/2015 23:57


  Haxhi Kui


  [ltr]
  fare burrnie ka?[/ltr]


 • 14/07/2015 23:58


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  sa kam njohuri para shum viteve nuk ka pas histori te mire e kohve te fundit ashte ba patriot i madh-hahaha[/ltr]
  [ltr]
  me mustaqe-hahah[/ltr]


 • 14/07/2015 23:58


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Miq i kam ,por nje nga fshati me tha se kane dasht nje te hasretit me ja vra,pse nuk ja kishin leshue rrugen neper ara.Kur i kishin pas thirr policin serbe , ja kishin pas therre.Serbeve tuten po pasha zotin e me shqiptar patriota.[/ltr]


 • 15/07/2015 00:00


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ka shum vite qe sjemi par por tash flitet se ashte njeri i mire,une e kisha shok ktu ne FB por e shlyeva per shkaqe te ndryshme[/ltr]


 • 15/07/2015 00:00


  Haxhi Kui


  [ltr]
  fare histori kishte perpara pash zotin nese bane te me tregone se me thojke une i kam nis demostratat ne menzen e prishtines ne vitin 1981[/ltr]


 • 15/07/2015 00:01


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  dhe ne pergjithsi ata ne Bradash jan te mire dhe mikpritsa[/ltr]


 • 15/07/2015 00:02


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Kur ja bana po rrene bre patriot me bateria se une jam ai student qe i kam nise ato demostrata,me tha jo i kam organizue ne podujeve.Ja bana a i paske organizue,a ta dhane kete detyre serbet,shujti .[/ltr]


 • 15/07/2015 00:02


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  kjo nuk qendron se kush i ka nis demostratat une ta dha emrin e qoja ftesen e aj te tregon ashte ne Itali dhe i ka punet shum mire[/ltr]


 • 15/07/2015 00:02


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Tane shpiunat jane buke prites,por prapa shpines ta ngulin thiken[/ltr]
  [ltr]
  Nuk ju morra vesh bash mire per ate ne itali qe ta pyesi,lidhur me ka?[/ltr]


 • 15/07/2015 00:04


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  qdo patriot i mirefillt qe kryen pune per atdhe aj kurr nuk e bisedon punen qe e kryen sepse e konsideron si obligim ndaj atdheut-e kta shum paraqiten si ky[/ltr]
  [ltr]
  Aj ne Itali i ka fillu protestat me student dhe aj ka me ti tregu shum argumente dhe gazeta qe ashte organizator quhet HAKIF BEQIRI[/ltr]
  [ltr]
  ASHTE PA FLOK-QEL[/ltr]


 • 15/07/2015 00:08


  Haxhi Kui


  [ltr]
  A bane te ma dergoni fb e tij dhe te beje dialog?[/ltr]


 • 15/07/2015 00:09


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Hakif Beqiri-ashte pa flok qel[/ltr]


 • 15/07/2015 00:09


  Haxhi Kui


  [ltr]
  dhe krejte ka folim ne dy ti dertgoj ne fund te gjitha bisedat[/ltr]


 • 15/07/2015 00:09


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ok pa problem[/ltr]
  [ltr]
  banja ftesen pa problem dhe bisedo me te shlir pa frik dhe aj ka me ti dergu argumentet per nisjen e protestave me student[/ltr]


 • 15/07/2015 00:12


  Haxhi Kui


  [ltr]
  a ke mundesi te ma dergoni fb e tij se paska shume me keso emrash[/ltr]


 • 15/07/2015 00:13


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  i ka tri FB i njejti Hakif Beqiri ashte pa flok -qel[/ltr]


 • 15/07/2015 00:13


  Haxhi Kui


  [ltr]
  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1969415_624259127644062_5814419916857915436_n.jpg?oh=70c853cd0caa85b06ac7f95f7b62b4df&oe=56521798[/ltr]
  [ltr]
  a eshte ky[/ltr]


 • 15/07/2015 00:14


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  qe po mundohem me ta dergu por une nuk di mire me punu me kompjuter kjo e kam dobsi[/ltr]
  [ltr]
  po ky ashte i vertet[/ltr]
  [ltr]
  dhe ky ka tri FB[/ltr]
 • 15/07/2015 00:15


  Haxhi Kui


  [ltr]
  perfundi fotos se tij e ka nje musak me patate[/ltr]
 • 15/07/2015 00:16


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po ku kohen e fundit mirret edhe me fee[/ltr]
 • 15/07/2015 00:16


  Haxhi Kui


  [ltr]
  kane e ka ne shoqeri,?[/ltr]
  [ltr]
  apo si e ka shkrue qe ka studjue?[/ltr]


 • 15/07/2015 00:16


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  edhe si duket ashte prishur me grua dhe jan ndar dhe e ka marr nje grua nga Indija-keshtu kam ndegju por sjam i sigurt[/ltr]
  [ltr]
  ka punu si arsimtar dhe iku ne Itali[/ltr]

Dernire dition par Perparimi le Lun 27 Juil - 12:43, dit 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vllaznim Restelica,demostratat i ka nis Hakif Beqiri,joooooo   Lun 27 Juil - 9:54


 • [ltr]
  ka punu si arsimtar dhe iku ne Itali
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:18


  Haxhi Kui

  [ltr]
  nese ke mundesi me kopjue fb e tij dhe e lanson ketu se mos po i shrkuaj gabim ndonje tjetrit.Mos te hy pa lidhje me tjeter kend
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:18


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ky ka mjaft gazeta qe kan shkrua per te ne ate kohe se ka qen organizator dhe ka me ti tregu te gjitha vetem thuaj se je shok me mua pa problem
  [/ltr]


  [ltr]
  prit pak nashta di me e kupju
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:19


  Haxhi Kui

  [ltr]
  a jeni i sigurt qe eshte ky qe ua dergova?
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:19


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=757040364312547&set=a.589921867691065.155880.100000197726699&type=1&theater
  [/ltr]
  Pice jointe indisponible
  Cette pice jointe a pu tre supprime ou la personne qui la publie na peut-tre pas la permission de vous la montrer.
 • 15/07/2015 00:20


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ky ashte
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:20


  Haxhi Kui

  [ltr]
  E tani ne rregulle do gje.
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:23


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  qe po ta qoj edhe nje shkrim qe e postoj nje shok ketu dhe lexoje sa interesant -hahah
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:23


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  Jusuf Ejupi
  1 or
  Kurre nuk i kame besue ketije "ballisti",por sot po e quaj edhe tradhetar e bashkpunetor i UDB se Serrbise.
  Besoj se nse analizohet n detale intervista e Ismail Morins (Ballistit) del aq naive, sa vrtet t bn t dyshohet n misionin e tij! Ajo q m shqetson tani pasi e dgjova me shum vmendje Intervistn e tij, si ka mundsi Shteti shqiptar mos krkon nga Ismail Morinn t tregoj t vrtetn e Dronit?! T kuptojn organet e Shetit si mundi ai "n shoqri" t 3000 forcave Speciale t Srbis q kan qen rreth e qark Stadionit at dit, ta lshon Dronin, dhe Shpejt e shpejt t del nga Beogradi, pas asaj rrmuje q u b brenda stadionit, dhe "pa problem" e kalon kufirin.... Ndrsa ktu lshon nj gnjeshtr "bomb", duke thn: Nse do na ndanin n kufi, do i "jepja gaz makins dhe do e theja rampn...."
  Dhe, nse Shteti shqiptar e vrteton se pikrisht ai ka qen "HEROI" q e lshoi Dronin, pa ndihmn e Shrbimeve srbe, n Beograd duhet t dekorohet edhe ai me 100 mije Euro shprblim, prve dnimit q duhet t paguan Shteti shqiptar pr Dronin! Ose, nse Shteti shqiptar e vrteton se ai sht nj mashtrues i popullit shqiptar dhe nj bashkpuntor i shrbimeve srbe, le ta dnojn pr t gjitha veprat dhe dmin q i krijoi shtetit dhe shqiptarve!
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:32


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  https://www.youtube.com/watch?v=lC5mmSvcICg
  [/ltr]
  Pice jointe indisponible
  Cette pice jointe a pu tre supprime ou la personne qui la publie na peut-tre pas la permission de vous la montrer.
 • 15/07/2015 00:42


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Nese e ka ngrite vertete dronin,une ja ngriti per se gjalli nje buste si hero te gjalle.Po ku ka kaqik me thye rampen e me ju ik policise serbe?Ku ka pas me ike?Kujt i tregon prralla?Vertete nuk jam ka i kuptoj keta pseodopatriota.Por une ne vitin 1971 kur ne rrethuan serbet ne nje akcion vullnetar ne sutjeske qe ta hekim flamurin kuq e zi,gjere neser ose kane me na masakrue serbet.Te gjithe shqiptaret rane te pajtimit me hek flamurin duke thene per nje pelen me fshi bythen me dhane jeten nuk ja vlen,,une jam rrok me serb duke ju sjell grushta e dru ne kane kam has dhe jane shkepe si dhite serbet duke thene lene kete budall se koka tranue per nje flamur.
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:44


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  e kuptova por ta dergova nje inqizim se di a e percolle hiq
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:44


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Bane mend ne vend te serbeve ,jane que naten shqiptaret te me rrehin me ju tregue serbeve ,se na qe e rrejtem Haxhiun qe ju mos na masakroni neve.Nga shqiptaret frigohem kur e beje nje veper patriotike e jo nga serbet..Roberine nuk na kane ba serbet me deshiren e tyre,por vete me ftuarjen e tyre nga keta qe i kemi ne qeveri si dje
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:45


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:45


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Jo se paskna percjelle,por e vertete eshte ka ka shkrue e ka ka fole
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:47


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ne vebfaqen tende e dergova
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:47


  Haxhi Kui

  [ltr]
  ta shiqoj
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:48


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  https://www.youtube.com/watch?v=lC5mmSvcICg
  [/ltr]
  Pice jointe indisponible
  Cette pice jointe a pu tre supprime ou la personne qui la publie na peut-tre pas la permission de vous la montrer.
 • 15/07/2015 00:48


  Haxhi Kui

  [ltr]
  ne fillim venoje ,ne balline
  [/ltr]


  [ltr]
  se nuk po e shoh
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:48


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ja ktu e dergova
  [/ltr]


  [ltr]
  a te erdhi
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:51


  Haxhi Kui

  [ltr]
  per pranim ma derguat dhe ju pranova
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:51


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ketu ne bised e kam dergu a te ka ardhe
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:52


  Haxhi Kui

  [ltr]
  jo ende ska gje
  [/ltr]

 • 15/07/2015 00:54


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  N postimin qe ke b m heret e dergova
  [/ltr]


  [ltr]
  kliko ne foto dhe e percjell krejt biseden
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:01


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Jam ka e ndjeku,por sipas kesaj,u vertetue se serbet e kane ndrite.Sepse policet paskan qene ne ndertes,dhe se kishin lane me pordhe.Ne fillim thojshin se ka qen hotel
  [/ltr]


  [ltr]
  ndrite,=ngrite
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:02


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po per kte arsye une e shkrova
  [/ltr]


  [ltr]
  dhe ky qe flet ka bisedu me mua shum -ky Z.Myftaraj dhe t gjitha jau ka than sa mire
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:03


  Haxhi Kui

  [ltr]
  kur ta ngritish,flamurin ska pas nevoj me ike.Por as qe kishte pas munsesi me ike tej kufirit serb,sepse me pas qen vertete ky kontrolla kishte me qen ma rigoroze.
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:03


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  por ksi rrenca ka mjaft si Ballist Morina
  [/ltr]


  [ltr]
  kan qen afer 5000 polic
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:04


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Po bashkpuntor si ky te serbise ka me vagona
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:04


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po de po
  [/ltr]


  [ltr]
  pr kto arsye nuk dua q kta rrenca ti futin hundt edhe n ballin kombetar
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:05


  Haxhi Kui

  [ltr]
  i kane fute dhe ballistet e perkrahin me te madhe
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:06


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po si duket edhe kta ballistat po punojn me sherbime te serbis
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:07


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Une disa dite e kam bere nje ekspertizem,dhe dronin qe e paraqet Ballisti nuk perputhet me te vertetin.
  [/ltr]


  [ltr]
  mesiguri se po me vend e ke
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:08


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  por duhet kujdes dhe do i zbulojm ngadal se njeriu i drejt hjek por del ne drit dikur
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:08


  Haxhi Kui

  [ltr]
  o i kam ba ndryshimet e dronit dhe kerkund nuk perputhen
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:09


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ama hiq kerkund
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:09


  Haxhi Kui

  [ltr]
  ndoshta me keni ndjek mua kur i pata ba dallimet e droneve
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:09


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  e kan vetem per poena politik kjo po dihet
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:09


  Haxhi Kui

  [ltr]
  po e vertete eshte
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:10


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  t kam vrejt qe je real dhe kjo me gezon
  [/ltr]


  [ltr]
  se edhe une sdi ndryshe veq drejt-rrug tjeter nuk shof nashta jam gabim por une jam keshtu
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:12


  Haxhi Kui

  [ltr]
  po pse mua nuk me ftojne ne ndonje dialog rrethe demostratave te 11 marsit te vitit 1981.Pse nuk guxojne as nje rrjtet televizive te me ftone ne interviste as i shqiperise as i kosoves.?
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:13


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ata nuk i dojn njerzit e drejt
  [/ltr]


  [ltr]
  por i stimulojn disa njerz qe punojn per ta
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:14


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Po ketu,shifet sa i adhurojne atdhetaret qe kontribuan per qeshtjen e shqiptareve.Po me vend e ke,i mesojne individet e poshter qe tja mbrojne tradhetin per patriotizem.
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:17


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  I kam vrejt krejt kta tradhtar ,tash jan rrokur nemes veti per poste,per lokale ...jo ti more ma shum -jo une ma pak e keshtu me radh dojn me u pre nemes veti per haraqe e shtetin e kan lan mbrapa
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:17


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Ketyre as qe u hane palla per atdhe
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:17


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po e vertet ashte
  [/ltr]


  [ltr]
  Kte ballin ende se kam kritiku ashtu si duhet se edhe kta kan marr rrug te keqe
  [/ltr]


  [ltr]
  po i han foret e serbis kollaj
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:20


  Haxhi Kui

  [ltr]
  ai serb qe e dogji flamurin e kosoves pran ambasades se kosoves.Me beso djali im e ka gjet dhe e ka kercnue me vdekje,dhe te nesermen kane ardhe disa polic franqez dhe e kane marr ne polici,dhe i kane shti me bisedue mes tyre.Djalit ja kane ba pilcia pse e ke kercnue?e kam kercnue se ma ka djeg flamurin tim.Ai serbi ka konkurue per kryetar te frances dhe i ka kerkue falje djalit tim .Por djali im i ka thene ta djegu nje here flamurin e serbise pastaj pajtohemi ne dy.
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:21


  Haxhi Kui

  [ltr]
  E ka edhe flete arrestin nga policia franqeze,por ne nuk i ikim asaj qe e bejm dhe pushka top ju befte serbeve e franqezeeve.
  [/ltr]


  [ltr]
  ky serb dergon ndihma ne kosove ne kisha,ku ne vend te ndihmave u dergon artme.Djali rastesishte e ka pa ne aeroportin e prishtines duke u kethye ne france,u ka tregue policese se kosoves se ky qen e ka djeg flamurin e kosoves ja kane ba djalit spo na intereson
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:22


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po pra ska mbrapa se edhe francezet jan si shkiet nisoj
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:22


  Haxhi Kui

  [ltr]
  qrtme=arme
  [/ltr]


  [ltr]
  jo ska lidhje serbet apo franqezet,keta jane nderkombetar,dhe nese e hane te provojne sa e done flamurin dhe atdheun,nese je tradhetar,e befsh me shendet.
  [/ltr]


  [ltr]
  thojne nje fjale qeni i keq ua bjen deleve ujkun ne kope
  [/ltr]


  [ltr]
  serbeve nderkombetaret ja kane lane trojet tona me na roberue gjere sa te mbledhi mend,e ne kurr me mbledhe mend jo
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:25


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po e vertet por ksi tradhtar o burr ashte mbush kosova dhe shum here mendoj si te iku nga tradhtaret dhe servilet e serbis
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:26


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Keta qena kete e presin qe te gjithe atdhetaret ta leshojne atdheun e me tjeret te lozin si me majmuna
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:27


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po montojn shum raste per ta perqendru popullin dhe mos te merret populli me vatan por me ISIS
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:28


  Haxhi Kui
 • 15/07/2015 01:28


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  dhe dojn ti zgjojn edhe ISIS-in ne Kosove per me e perqendru dhe me marr kahje tjeter
  [/ltr]


  [ltr]
  sipas diktatit te serbis
  [/ltr]


  [ltr]
  kto jan lojra te ndryshme dhe te kqija per kombin
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:30


  Haxhi Kui

  [ltr]
  keto nuk jane lojra te serbise,por lojra nderkombetare qe e nxisin serbin e greket bashk me biugaret qe tua realizojne planet e zymta kundra shqiptareve.
  [/ltr]


  [ltr]
  dhe ketyre u japi lek me miliarda qe me masakrue shqiptar
  [/ltr]


  [ltr]
  bashk me shqipzit qe na udhehoqen ne roberi,ne lufte dhe tani
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:32


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po de po i kan vu njerzit e vet ne krye dhe punojn sipas diktatit te sllave
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:32


  Haxhi Kui

  [ltr]
  ma shume per perendimor edhe pse perendimoret paraqiten si miq tane
  [/ltr]


  [ltr]
  sa per sllave ta rrofshin,por tradhetaret thojne se sllavi na ka faje
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:33


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  ata i kemi miq veq kur kan interes per veten ata
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:34


  Haxhi Kui

  [ltr]
  skan interes prej neve
  [/ltr]


  [ltr]
  Por i kane planet e tyre
  [/ltr]


  [ltr]
  kam mijera mesazhe nga nderkombetaret,sepse ne shtepine time kane banue perfaqesues te OSCES kater muaj a pese.Dhe kemi bisedue shume mbi qeshtjen e shqiptareve.Por fale meje,apo si tju them
  [/ltr]


  [ltr]
  hatri im e shkaku i masakres se Raqakut e ftuan NATON qe ta bombardojne serbine
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:36


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  te kuptova
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:36


  Haxhi Kui

  [ltr]
  por kush eshte ka ma dine kete veper qe ua kam shpetue milionave shqiptar jeten se te gjithe shqiptaret e ikur nga kosova si destinacion e kane pas mi dergue ne Qad dhe mi masakrue
  [/ltr]


  [ltr]
  ky egzod ka pas nje shume prej 46 miliarde dollar me krye planin makab
  [/ltr]


  [ltr]
  plani eshte quajte
  [/ltr]


  [ltr]
  Henri Kisingjer.hipoteza e henri kisingjerit
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:38


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  kto te dhena nuk i pasna ditur
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:39


  Haxhi Kui

  [ltr]
  Perfaqesuesit e turqise qe ishin nga OSCE i ftuan te NATOS nga shtepia ime me daten 15 janar te viti 1999
  [/ltr]


  [ltr]
  ne oren 23 e disa minutave
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:40


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  z.Haxhi ne ndgjohemi prap se m duhet te zgjohem heret pr pun♪7 dhe faleminderit per bised
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:40


  Haxhi Kui

  [ltr]
  te nesermen ne mengjez me kane thene qe ta leshoj kosoven.
  [/ltr]


  [ltr]
  Po se edhe une duhet te zgjohem heret,ndegjohemi ishalla per te mire
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:41


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  po po vetem per te mira-natenm e mire
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:41


  Haxhi Kui

  [ltr]
  naten e mire i nderuar se na kane lodhe tradhetaret
  [/ltr]

 • 15/07/2015 01:41


  Vllaznim Restelica

  [ltr]
  hahahah-tung
  [/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vllaznim Restelica,demostratat i ka nis Hakif Beqiri,joooooo   Lun 27 Juil - 9:56 • [ltr]
  hahahah-tung[/ltr]

 • 15/07/2015 01:41


  Haxhi Kui


  [ltr]
  tung[/ltr]
 • 16 juillet

 • 16/07/2015 09:00


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Vllaznim,ja ka mu ka pergjigj Hakif Beqiri lidhur me organizimin e demostratave te 11 marsit 1981[/ltr]

 • 16/07/2015 09:00


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Conversation dmarre aujourdhui
  Haxhi Kui
  00:33
  Haxhi Kui
  Pershendetje i nderuari atdhetar zotri Hakif Beqiri.
  Ju lutemi kemi ndegjue se ju jeni ndere te paret qe keni qen ne menzen e studentave me daten 11 mars te vitit 1981,kur u nisen demostratat.
  A ishin keto demostrata te organizuara ju lutemi?
  Apo filluan ne menyren instikte,si shkak i ndonje sendit tjeter?
  Ju lutemi ne cilen ane te menzes u nisen demostratat ,te kesaj date?
  Ne jug ,apo ne perendim te menzes?
  A ju kujtohen sa student ishin ne ate momente,ne menze?
  A mos jeni marr ne biseda informative nga ndonje person shteteror kete dite apo diten e neserme,nga ana e ish policise,apo ndonje persone pergjegjes me detyra te larta?
  Ju lutemi a eshte denuar ndonje studente per kete dite,apo per keto demostrata,te kesaj dates?
  Ndoshta nuk ju kemi besdisur me keto pyetje,ju lutemi per konsiderate.
  Sinqerishte
  Haxhiu
  Hakif Beqiri
  00:37
  Hakif Beqiri
  Pershendetje zotria juaj
  Demostratat e 11/marsit te '81 kane qene te organizuara shum mire
  Me muaj . Ne studentet e qendres konbiktore dhe nga jasht
  Kemi bere tubime
  Ne qender te studentve
  Ku kemi kerkuar te drejtst e barabarta
  Ne republikst e tjera te ish Jugoslavis
  Nuk filluan rastesisht
  E pyetja se a filluan ne jug a ne prendim
  Ati filluan ne jsyin e siperm dhe filkuan nga krahu i majt po sa ngjiteshe nga shkallet
  Rreshti i dyte
  Ka pasr shume student
  Pastaj kemi shkusr dhe e kemi hapur drejtorine dge nga aty baraken nr 3 qe ishte gjeja salle leximi
  Koo eshte ne pika re shkurta
  Kji eshte ne pika te shkurta
  Edhe kjo nuk ka ndoi rendedi se kush i filloi
  Me rendesi eshte se filkuan
  Dhe ja falendeojme zotin dhe gjakun e shume deshmorve
  U realizue ajo qe deshtem
  Aujourdhui
  Haxhi Kui
  08:56
  Haxhi Kui
  Shume me vend e thuani se kur te ngjitesh shkalleve ne anen e majte jane nis demostratat i nderuar Hakif Beqiri.Ju lutem ,a ke qen aty ne momentin qe dikush ju meshoj pjatave per dyshemeje ,per toke ?A e dini kush ju meshoje pjatave ,?Mos ishit ju ndoshta ai studenti,apo ndoshta ndonje femer mos ju meshoi pjatave per toke?[/ltr]
 • 17 juillet

 • 17/07/2015 16:50


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Prshndetje dhe urime festa.[/ltr]
 • 17 juillet

 • 17/07/2015 23:49


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Falimenderit i nderuat,njashtu edhe juve urime kete festen e fiter bajramit.[/ltr]
 • jeudi

 • 23/07/2015 18:40


  Haxhi Kui


  [ltr]
  http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4045p15-dialog-me-hakif-beqirin-rrethe-demostratave-te-1981origjin#12711[/ltr]


  Dialog me Hakif Beqirin rrethe demostratave te 1981,origjin - Page 2
  17/07/2015 00:21 Hakif Beqiri 17/07/2015 00:21 Hakif Beqiri
  [ltr] A po i njeh keta burra[/ltr]

  17/07/2015 00:21 Haxhi Kui
  [ltr] Ma vone u shtue edhe kerkesa r
  diskutime-shqiptare.fr-bb.com
  [/ltr] • 23/07/2015 18:40


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Pershendetje si je i nderuar a po lodhesh[/ltr]


 • 23/07/2015 18:41


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Mire jemi nje here o miku im.Po juve si ju kam?[/ltr]


 • 23/07/2015 18:41


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  mire isha pak ne pushime dhe kam mungu ca dite[/ltr]


 • 23/07/2015 18:42


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Ishalla keni kalue mire,kjo eshte ma me randesi.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:42


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po po mire po kur erdha mi kishin marr macet i kam pas 9 copa tash kam vetem 2-hahaah[/ltr]


 • 23/07/2015 18:43


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po ti marrin per bese,dhe mi nxene te thojne te mijat jane dhe te bejne shybe.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:44


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po po qka me ba une mundem edhe pa to por i kam eduku macet veq qe nuk dishin me fol[/ltr]
  [ltr]
  e kjo po me dhemb se kan qen te mira dhe vetem ne oborrin tim rrishim dhe kojshit nuk kan pas problem kurr me to,.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:45


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po per ate ti kane marr te gaqme.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:46


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ndoshta kthehen[/ltr]


 • 23/07/2015 18:46


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po kethehen ,neqoftese u japin liri me dal perjashta.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:47


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  sigurisht ashtu siq thua edhe ti[/ltr]
  [ltr]
  une me mi ken lyp ja kisha fal por keshtu eshte keq o vlla me vjedh nuk ashte mire[/ltr]


 • 23/07/2015 18:48


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Hajdutllakun e kane si krenari shqiptaret.Dhe kur vjedhin,kurr nuk e pranojne,pos thojne tonat jane.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:49


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  e qka ti bajsh une gjithmon ja la perendis aj le te mirret me ta-hahahah[/ltr]


 • 23/07/2015 18:50


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po bre perendise me ja lane po,por per budalla po na marrin,dhe po mendojne se ne nuk guxojm me ju thene o hajdut pse na vodhe?[/ltr]


 • 23/07/2015 18:51


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  dikush e ka ndoshta edhe profesion por une kurr ne jeten time skam vjedh dhe vetem mendja me me shkue me duket si me vjedh[/ltr]


 • 23/07/2015 18:54


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Me Hakif Beqirin qe nga ajo dite e gjere sot kemi bisedue rrethe demostratatvete 11 marsit te vitit 1981.Kerkund sopata ne nje vend nuk po i priste.Here me thote demostratat i kemi organizue,here une ishe ne oborr me qiftel,here thyerjet e pjatave ishin spontane e thyerjet e karrikave te organizuara,here instiktivishte,.Pastaj i hane fjalet prape nga e para i kemi organizue.Hajdut i poshter bre zoti ja thefte qafen ketij dhe tjereve qe mi vjedhin veprat e mija.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:56


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  NDOSHTA ASHTU ASHTE SI THUA POR UNE I MBAJ MEND DEMOSTRATAT POR NUK KAM QEN ATY KURR DHE NUK MIRREM ME TO SE NUK DI QKA ASHTE BA NE AT KOH -PA KEQKUPTIME[/ltr]


 • 23/07/2015 18:58


  Haxhi Kui


  [ltr]
  O njeri,une jam ai qe i kam thye pjatat e para e thye karrika e xhama ne menze,e pastaj ata i vodhen,se me fare qellimi dreqi u bjen ne fije dhe kinse i kane organizue pa i organizue fare.Sepse shkak ka qen qimja qe me ka qellue ne gjellen time.[/ltr]


 • 23/07/2015 18:59


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po te kuptoj mire[/ltr]


 • 23/07/2015 18:59


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Pse nuk i nisen perpara kesaj dates?[/ltr]
  [ltr]
  ja bana pyetje,me tha po edhe para kesaj,e sheh si genjen pisi?[/ltr]


 • 23/07/2015 19:01


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Ti duhet ta mbash qendrimin tend por mos e lodh shum koken me askend se ashte e kot kerkush nuk ta din hiq se jan ba hajna te gjith edhe kta luftart e te gjith te tjeret e ti rueje qetsin dhe shendetin e hiqu nga maskarenjet se veq e ban nervoz veten ok.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:02


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Jo nuk jam ka merzitem,sepse jane dosjet neper arhiva se kush i ka nise ato demostrata,dhe kam deshmitar.Qe e dijne shume mire se une ja kam nise i pari me thye.Por qesi mut populli qenka ky i yni.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:03


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  qka me ba ...[/ltr]
  [ltr]
  ka shkua nje koh e gjat dhe askush nuk po i intereson e kaluerja vetem mirren si me vjedh diqka gjat dites e kupton...[/ltr]


 • 23/07/2015 19:04


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Ske ka bane vetem seri me shikue,se ka jane ka i bajne popullit.e luftareve te vertete qe i kane lane edhe pa kashoren e bukes.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:06


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  shum shtir o vlla me pas mundsi une tash isha ikur nga ky vend se aq veshtir me vjen me ndejt me hajna sa nuk e beson njeri-i them veti qysh rri ketu ne kete kasaphane e se marr ndoi vejushk per letra dhe koken rehat se me kan lodh shum hajnat ...[/ltr]


 • 23/07/2015 19:08


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Organizime kane ba ata qe kane marr urdhera nga serbet,ja thash edhe kete,i erdhi seklet.Me tha edhe ti ke marr leje nga serbet me i nis demostratat.Jo ja bana ,une si kam organizue,por ato demostrata i nise spontane,apo instiktivishte e ju ja bana po mi vidhni edhe shprehjet e mija.dhe po nxiheni ne fjale.Ua besoj,se vertete eshte veshtire me jetue ne nje vend ku kriminelat e qeverisin popullin.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:09


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  shum rend me vjen nuk e beson njeri po qka me ba pso di[/ltr]


 • 23/07/2015 19:10


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Ja bana me deklarue une qe paskna marr leje nga serbet si ju,e pranoni qe une i paskna nise demostratat,more hajdut ja bera,I ke origjinal te gjitha fjelet qe kemi bisedue.Per kete ta dergova kopjen e bisedave qe kemi bere disa dite.Nuk ke ka bane as ka beje,por ishalla dalin ne drite e gjykohen keta hajduta qe ishin kane tinza duke punue me serbine.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:11


  Haxhi Kui


  [ltr]
  e ne mendo se jane patriota duke punue per popull.,por ne dem tonin.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:12


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ti prap ne Franc jeton edhe pa kta se nuk i sheh por une per gjdo dite i shoh e skam qka me ba[/ltr]


 • 23/07/2015 19:13


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Me vend e keni,dhe shyqyr qe nuk jetoi ne kosove se ja ata ja une.Per me rreh kesi pisa nuk me jete marak,a per ti telesiur nuk mujta se isha kikiriki vetem,dhe me ndiqeshin mu sikurse policia e serbise.[/ltr]
  [ltr]
  Por me urdher te policise serbe.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:15


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  mos u merr me ta hiq qetsohu dhe ndoi dite vetem vezhgo dhe e din edhe ma mire kush jemi[/ltr]


 • 23/07/2015 19:17


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po e di per bese shume mire,por po me dhimbet populli qe jane duke i perkrahur keta pisa,pse nuk po e marri vesh?A mos zot edhe populli eshte si keta,Nuk e di![/ltr]


 • 23/07/2015 19:18


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  Ti qenke identik si une dhe per kte arsye e them ashte veshtir ketu per ne disa[/ltr]
  [ltr]
  une smundem me u pajtue me asni parti apo individ qe punon keq dhe per perfitim ja them troq menihere dhe kjo po na penalizon neve[/ltr]


 • 23/07/2015 19:20


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Bane vete sherr e leje fajet njerezve qe kane kontribue per popull.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:20


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  e vertet qka me ba veq me plas[/ltr]


 • 23/07/2015 19:23


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Me duket se keto bisedime me Hakif Beqirin do dalin neper gazeta dhe le te informohet mire populli.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:25


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po mos u merr me ta hiq je ma i qet se kerkujt nuk po interesojn kto pun.dhe veq kan me qesh me ju dhe do beheni ma qesharak po hiqu tyre ma mire je ma i qet argumente ke mjaft qe ti e ke fillu i pari dhe mos e qaj koken me njeri[/ltr]


 • 23/07/2015 19:26


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Ta shofim se ka preferojn disa gazetar.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:27


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po ata veq lypin diq te re me shkrue per honoraret e tyre nuk keni leverdi asnjeri[/ltr]


 • 23/07/2015 19:27


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Mire eshte qe populli ta dine te verteten,se mu keta kane vrare atdhetar e rrej popullin kinse kemi organizue manifestime krye veti.[/ltr]
  [ltr]
  As me luftue keta nuk kane luftue,pos duke i vrare atdhetaret e merr luften per vete pa e qite as dhe nje plume ne shkja.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:29


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po kta e harruen luften e fundit dhe e flliqen e ato demonstratat e juve as qe dojn me i ndegjue se qka ashte ba me kupton jan prishur krejt njerzia[/ltr]


 • 23/07/2015 19:30


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Rrencave duhet me ua tregue para mases rrenat,qe tja zbresim pseodopatriotizmin e rrejshem dhe te informohet mire populli.[/ltr]
  [ltr]
  Per bese me ti vjedhe veprat dhe me te shpife marrezira,une nuk kam pare tek popujt e tjere.Mazamakeq.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:32


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  ketu qdo i dyti ashte ba hajn e qka te them ma shum o vlla[/ltr]


 • 23/07/2015 19:33


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Une mendoj se ne do nje mije,a del nje i paq.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:34


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  per kte arsye une mundohem gjithmon me hik nga ky vend qe e deshta aq shum dhe nuk mundem me e oa te till[/ltr]


 • 23/07/2015 19:34


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po u besoj,vertete eshte tejet veshtire me keta pisa me jetue.[/ltr]
  [ltr]
  Ma te zi se shkijet.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:36


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  po te isha ne vendin tend une kurr nuk do merresha me kta i kisha shique vetem punet e mija dhe kisha ba sefa se jeta ashte e shkurt dhe jeten jetoje mire...[/ltr]
  [ltr]
  kta ta prishin jeten si te merresh me ta sepse ka material te mjaftueshem per ta[/ltr]


 • 23/07/2015 19:38


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Po mire e keni,por me ua lane vepren time ketyre qenve po me vjen shume rende,ma keq ska ku me que.Me ja shpetue nje popullit jeten dhe me te thene tradhetar,po ,vetem zoti ua kethefte ishalla si ma kane kall mua shpirtin.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:40


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  jau kthem mos ke merak edhe skan qka me shpif kta ma po merru me familje tende dhe ndoi shok dhe jeto se zoti i sheh te gjitha dhe ne kete dunja gjithkush do i paguen llogarit e veta pa merak[/ltr]
  [ltr]
  ne ndegjohemi se me erdhen ko kojshi e ndegjohemi prap me fal ok[/ltr]


 • 23/07/2015 19:41


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Une jeten e kam shume mire ketu,vetem tambel te bilbilit qe nuk ka me ble e me pi.Skam nevoj asgje nga dikushi,pos pse te mi vrasin verat e mija qe tere jeten ja kam kushtue ketij pis popullit.[/ltr]
  [ltr]
  Nuk ka problem vazhdoni me kujshi e te fala tanve.[/ltr]


 • 23/07/2015 19:43


  Vllaznim Restelica


  [ltr]
  faleminderit e ndegjohemi por qetsohu mos u brengos shum se stresi te pengon shum ne te ardhmen ok[/ltr]
  [ltr]
  shihemi[/ltr]


 • 23/07/2015 19:44


  Haxhi Kui


  [ltr]
  Fare nuk kam stres,jam i qet o shoku im.Pos i shqetsuar per padrejtesit qe mi bani i im popull.Po ndegjohemi pa problem[/ltr]

  Ne fund kur e pa kyVllaznim Restelica
  ,qe nuk enka Hakif Beqiri qe i paska nis demostratat ne menzen e studentave me 11 mars 1981,iku nga shoqeria me mua.A ne fillim me tha se une i mbroj atdhetaret.Qe sa kane burreni shqiptaret e zi.

 • Vous ne pouvez pas rpondre cette conversation


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsoris
MessageSujet: Re: Vllaznim Restelica,demostratat i ka nis Hakif Beqiri,joooooo   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vllaznim Restelica,demostratat i ka nis Hakif Beqiri,joooooo
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: