AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kunder reprike ne gazeten Alkoill,ndaj shpifjeve te Reshat B

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kunder reprike ne gazeten Alkoill,ndaj shpifjeve te Reshat B   Mar 11 Aoû - 6:21

Kunder reprike ne gazeten mediatike,kundra shpifjeve qe mi bene zagari i serbise Reshat Badallaj

Te nderuar antar te kesaj faqes mediatike"ALKOILL".
Kam nje vrejtje ndaj jush.

Ju si medium,keni bere nje gabim shume te madhe qe ja keni botue njefare hedepsezit qe ka shkure kundra, meje me shpifjet e tija,i mesuar nga UDBA serbe.Ai eshte Reshat Badallaj.

Se pari as une e as Reshat shpifesi nuk njifemi mes vedi.Por,ky shkruan çka e meson mesuesi i tij Avdi Ibrahimi,nje njeri i OZNES siq me thote zotriu Nexhmi Krasniqi.
Tjeter;
Reshat Badallaj me shpifet kinse une po e genjeje popullin shqiptar se nuk jam ai qe i kam nisur demostratat e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studentave.Por i paska nisur vete duke i organizue ato.Pra çka nuk eshte fare e vertete.Thote se i ka organizue ,Naza,Bahrija,Xun çeta,,Gani Koci e shume te tjere,dhe kinse une paskam fotografue demostruesit e benu dishmitar kinse ne prizren paskam dale para Reshatit e paskam deshmue kinse ky qen paska qen pjesmarres ne demostrata.Demostratat nuk kane qen ate dite fare te organizuara.Dhe per tu denue per ate dite dikush nga radhet e studenteve isha denue une se une isha ai qe i nisa demonstratat.Por deshmi e kisha qimen qe me qelloi ne gjellen time.Une kam bisedue me te gjithe ata qe i vodhen meritat e mija dhe as njerit sopata nuk ju prete ne nje vend kam shkrime origjinale me keta hajduta.

Ja dialogu ime mes Hakif Beqirit.
http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4045-dialog-me-hakif-beqirin-rrethe-demostratave-te-1981origjin?highlight=dialog

Ja dialogu tjeter me Xun Qeten

http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3118-xun-cettadialog-i-vertete?highlight=dialog


Ne kete forum nese deshironi e keni edhe dialogun mes Murat Musliut e shume tjere.
Reshat Badallaj deklaron edhe ma me poshtersi,duke mu shpifur,kinse une e paskna shetit Arkanin neper vijat e frontit dhe uçk me paska lejue shlirshem te shetisi me kete Kasapin e shqiptareve sa interesant.
Reshat Badallaj deklarone kinse une paskam vrare shqiptar neper kosove,e dhunue femra shqiptare.Po mire more ju shqiptar,a nuk keni pasur mundesi qe ti beni pyetje ketij shpifesit ordiner e me ja kerkue emrat e atyre qe i paskna masakrue e dhunue?Kush paskan qen ata individ qe i paskna masakrue e dhunue motrat e mija?Ku?Ne cilen date,e ne cilin vite?
Po tisha kane une ai,kisha qendrue ne Kosove siq jane keta kriminela qe jane shetit me Arkanin ne krye te qeverise se Kosoves.
Dhendrri i Reshat Badalles ishte lirue nga burgu nga ana e serbeve per ta pergjue grupin e Adem Jasharit,dhe ky dhenderr i Reshatit quhet Uke Meha qe ne arenen e nderit ne kalemegdan posedon pseodonimin ne lapidar si "Marovac".

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11866274_1697208747177039_2653821747184601191_n.jpg?oh=175f0b02a0b453ab4e9f0231557d072f&oe=5643476A

Sa per luften e Avdi Ibrahimit,shokut te Reshat Badalles e keni deshmitar tani ne fund se çka shkruan per kete qyqe,eprori nga shqiperia Azem Perllaku,e keni te botuar ne fb tim.
Avdi Ibrahimi eshte ai qe para luftes ,kur e pata lute qe ti shkojm ne ndihme Adem Jasharit me tha;Nese tu ka merzite jeta shko vete e une dua te jetoje ma tutje.Dhe pasi e masakruan Ademin me familje ne oden e vete e kishte postue sa muri foton e Adem Jasharit.

Reshat Badallaj,shkruan çka e meson Avdi Ibrahimi dhe qeveria udbashe e serbise e sidomos merr shkrime qe ja pergadit Bahtri Hamza nga Kanadaja.Ky idiote deklaron vete,se bashk me Ali Ahmetin e kane krijue uçk en ne Iliride.çka me ju thene ma shume per kete shpifes te serbise?

Ja ku e zbuloni qe shete rrena ne baze te Bahtir Hamzes ,ky qeni serbise Reshat Badallaj ,si Dreni Drenova.

http://kosovare.forumotion.com/t4051-serbia-ka-organizuar-gjenocid-ne-kosove#237662

Ky dilingji i rroket atdhetarit Kadri Manit kinse ju paska shpifur kinse ky qen bashk me Demaqin kane gishte ne vrasjen e kolonelit Ahmet Krasniqit.
Por Kadri Mani ne nje bisede i thote per dhendrrin e tij Mehe uken,qe ishte me udben dhe i kercej kanari qenit.
Sipas sherbimeve sekrete Avdi Ibrahimi para luftes me kishte helmue dy here.Ne helmimin e pare kam pasur infrakt,e ne te dytin humbje te vetdijes.
Ne fund po te kemi shtet si duhet keto shpifje ishin denue,por keta dy e kane shpinen e forte sa nga tradhetaret aq edhe nga nana e tyre serbi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kunder reprike ne gazeten Alkoill,ndaj shpifjeve te Reshat B
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: