AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 NASA parashkion ndryshime katrastofike

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: NASA parashkion ndryshime katrastofike   Ven 14 Aoū - 17:37

NASA parashikon: Tė ftohtin ekstrem, urinė, vdekjen nė masė dhe tėrmetet e mėdha (VIDEO)

Sipas disave kushteve ekstreme tė motit, tėrmetet, pėrmbytjet, uraganet qė nė Amerikė janė prezentė mė shpesh, njerėzit kanė filluar tė pyesin veten nėse Shtetet e Bashkuara janė nė tė vėrtetė laboratori mė i mirė pėr kushtet ekstreme tė motit.
Cikli i temperaturave ekstreme tė ulėta dhe stuhitė ėshtė vetėm fillimi i njė periudhe afatgjatė qė fillon me zvogėlimin e energjisė diellore nė rrugėn e natyrės. Prandaj faktori njeri me ndihmėn e Chemtrails ka zvogėluar intensitetin e periudhave diellore pėr tė reduktuar ngrohjen globale dhe me kėtė shkaktohet ” Vitin e akullit tė vogėl”?
Sipas shkencėtarit dhe klimatologut tė NASA-sė, John Casey, rekord i dėborės dhe tė ftohtit nė Nju Jork dhe Shtetet e Bashkuara ėshtė vetėm fillimi i tridhjetėvjeēarit tė ciklit e tė ftohtit ekstrem pėr tė vazhduar pėr shkak tė reduktimit tė energjisė diellore qė emetohet nė Tokė,
Nėse Casey ėshtė i drejtė, jo vetėm si njė numėr i madh i njerėzve do tė ngrijnė, por priten edhe tėrmete tė mėdha, dhe shpėrthimet vullkanike janė tė mundshme nė disa pjesė tė planetit.
Akulli dimri i herėt pėrfshiu pothuajse tė gjithė kontinentin e Shteteve tė Bashkuara, dhe Casey mendon se kjo periudhė do tė zgjasė pėr dekada tė tėra.
Ky ish-inxhinier dhe konsulent nė NASA ka botuar librin e tij provokues tė quajtur “Dimėr i zymtė: Dielli do tė hedh tė ftohtin qė do tė zgjasė 30 vjet”, nė tė cilėn paralajmėrohet ndryshime radikale nė klimėn globale.
Toka po ftohet me shpejtėsi tė madhe, thotė ai. Nėse udhėheqėsit e botės nuk reagojnė shumė shpejt na presin ditė tė errėta dhe tė ftohta
“Nėse ju shikoni nė kurbėn e temperaturės globale pėr 100 vitet e fundit, ju do tė shihni se vjen njė rėnie tė mprehtė qė ndodhi pas 2007. Ishte rėnie e mprehtė e temperaturės globale gjatė 100 viteve tė fundit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
NASA parashkion ndryshime katrastofike
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: