AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Poezi per Agim Gashin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Poezi per Agim Gashin   Mer 26 Aoû - 15:56

Agim Gashi,burr zotniu,
A ke mundesi te ma bene nje t'mire,
T'mi deboni keta tradhetar,
Se syt pom dhembin kur po i shoh.
E sa sa per lufte me shkjan e grekun,
Mi lere mua se ua dije metoden,
Do ti deboje vete nga keto troje,
dhe kurr per jete,
s'ka miu shkue mendja
qe te  kethehen ne tokat tona.

Thelle eshte o burr,
me zgjidhe problemin,
sidomos te shqiptareve,
se jane perzire gjakerat me sllavin,
nuk po dihet kush jane arberoret.

Jane perzir tradhetar e atdhetar,
secili po krenohet ma atdhetar,
Atdhetareve ja vjedhin veprat,
dhe per vete na shesin patriotizem.

Te gjitha keto qe po ua shkruaje,
Po ua shkruaje nga pervoja,
Se lufte te madhe do zhvillojme
me Kopilat e Rankoviqeve.

Mblidhni mend o ju trima,
mos gaboni biseda me keta te zhvilloni,
pos tinza,naten kur tju vjen ne kuti,
si ne shkja masakroni.

E di qe jane te shumte e trima,
Por drejtesise keta zagar,
shume ja kane frigen,
dhe nga hija e tyre,shume frigohen.

Binju trima me çka keni
se tradhetari nuk do dialog
nese keshtu do te heshtim,
shume shpejte nga dheu,
do zhdukemi si komb.


Haxhiu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Poezi per Agim Gashin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: