AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Grat si ti heqin qimet nga ftyra

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Grat si ti heqin qimet nga ftyra   Lun 31 Aoū - 15:23

Thuaj lamtumirė metodave te dhimbshme dhe joefektive tė heqjes sė qimeve. Mėso se si duhet eliminuar qimet e fytyrės Natyrisht duke lexuar kėtė artikull. Ėshtė e lehtė pėr tė bėrė dhe pa dhimbje.
Si tė zhdukim qimet e fytyres ne menyre natyrale? Ju duhet ti hiqni me njė mėnyrė tė lehtė dhe tė natyrshme. Edhe pse metoda lazer janė shumė efektive ka edhe mundėsi tė larta tė efekteve anėsore shumė. Ne jemi duke ju ofruar njė mėnyrė mė tė lirė dhe mė tė lehtė pėr tė eliminuar qimet e fytyrės natyrshėm dhe nė mėnyrė efektive.

Sode pjekje
Ju duhet te beni kete trajtim para se tė shkoni nė shtrat.

Shtoje 1 luge sode buke nė 200 ml ujė tė vluar, pėrzieni atė dhe lėni atė pėr tu ftohur. Zhytni nė njė pjesė tė vogėl tė pambukut , thani atė pak dhe aplikoni atė nė vendin (et) qimet e padėshiruara rriten. Leni te qendroje ashtu gjate tere natės.

Nė mėngjes, kur ju zgjoheni aplikoni disa kremra ushqyes mbi vendet problematike.

Pas 2-3 trajtime ju do tė shihni rezultatin: qimet e fytyrės do tė fillojne te biejne shkruan qiriu.net

Jodi farmacise
Pėr kėtė ilaē ju duhet ne vijim: 40 ml te 70% alkool, 1,5 ml e amoniakut, 2 ml tė jodit, 10 ml te naftės pluhur, hidroksid (10%). Perzieni kėto pėrbėrės derisa tė kthehet pa ngjyrė. Ju duhet tė pėrdorni kėtė ilaē duke vendosur ne vendet problematike nė mėngjes dhe nė mbrėmje. Pas disa trajtimeve ju do tė vini re rėnien e qimet te fytyrės e cila pas njė trajtimi tė mirė mund tė hiqen pėrgjithmonė.

Vaj te Hithėrave
Kjo recetė ėshtė pėrdorur pėr heqjen e qimeve te fytyrės nė shekullin e 17, dhe u konsiderua si shumė efektive. Mė 3 lugė fara hithėr vėnė ne 100 ml vaj perimesh. Lėni atė pėr dy javė nė njė vend tė ngrohtė. Pastaj tendose atė nėpėrmjet sitės dhe e vėni atė nė njė kavanoz duke mbyllur atė me njė kapak. Pėrdorni pambuk duke u lyer me kete recetė dhe aplikojnė atė nė fytyrė dhe mbani atė pėr 30 minuta. Pas mbarimit, lani fytyrėn tuaj me sapun dhe ujė tė ngrohtė. Beni kėtė trajtim derisa qimet bien.

Hudhėr
Pastroni fushat problematike disa herė nė ditė me lėng tė freskėt tė hudhres, .Mbani lėng tė hudhrės ne fytyrė pėr 30 minuta, kėshtu qė ju tė arrini rezultatet .Pas kesaj , lani atė me ujė tė ngrohtė dhe vėn kirem nė fytyrėn tuaj.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Grat si ti heqin qimet nga ftyra
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: