AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 9000 hektar ja fali kryetari pejes malit te zi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: 9000 hektar ja fali kryetari pejes malit te zi   Lun 31 Aoū - 17:56

Deputeti i LDK-sė: Qeveria ia fali Malit tė Zi rreth 9000 hektarė tokė
31 Gusht 2015 - 23:40
https://koha.net/?id=27&l=73060
Profesori i gjeografisė, Shpejtim Bulliqi bashkė me njė koleg tė tij, ka bėrė njė studim qė tregon detajet e kufirit me Malin e Zi.

Duke i shpjeguar hartat nė Interaktiv nė KTV-sė, Bulliqi, deputet i LDK-sė nė Kuvend tė Kosovės, e ka akuzuar qeverinė qė ka falur tokė.

“Vijat kufitare qė nė kohėn e ish-Jugosllavisė ishin tė tilla siē janė edhe sot, edhe pse i kishin bėrė serbėt. Me vijėn e re, Mali i Zi hyn thellė nė territorin e Kosovės, kurse ne hyjmė brenda Malit tė Zi fare pak. Diferenca ėshtė se Mali i Zi pėrfiton rreth 9000 hektarė tokė tė Kosovės”, ka thėnė Bulliqi.

Ai ka thėnė se shqetėsimin ia ka shprehur qeverisė dhe LDK-sė, por nuk ėshtė marrė parasysh.

Nėse vjen pėr votim nė Kuvend, Bulliqi, qė ėshtė pjesė e koalicionit qeveritar, thotė se do tė votojė kundėr.

© KOHA. Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
9000 hektar ja fali kryetari pejes malit te zi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: