AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes   Dim 6 Sep - 15:31

Kastriot Iseini a partagé la photo de Ilmi Veliu.
22 min


Ilmi Veliu

Nė kėtė 100 vjetorė,tė pėrkujtojmė kosovarėt e ngratė, tė cilėt bugari i solli nė Kėrēovė si robėr lufte (1915-1918) pėr tė ndertuar hekurudhėn e trenit te vogl. Disa i vranė e shumica vdiqėn nga uria,etja dhe semundja e tifos. Kam lokalizuar varre te kosovarėve te tufkallarėt,nė Babunec-te Nėna Shqiptare,te varret e Tuhinit-afer hekurudhes vjeter,te shkolla e Tuhinit,afer Markulisė nė Haranjell...etj. Edhe nė luftėn e fundit,1998, shumė kosovarė erdhen edhe ne Kėrēovė ku u strehuan dhe qėndruan deri sa u ēlirua Kosova.


J’aime   Commenter


 • Vous et 13 autres personnes aimez ēa.


 • Muarem Selimi Popo kytren ashte treni historin kercove fshateve garan serbic tuhin berikove etjeter
  17 min · J’aime • Haxhi Kuēi Eh medet more Kastriot Hiseni,ju flm shume per kete postim,se gjate ndertimit te kesaj hekurudhe afer Kerēoves ,migja im ishte i presekutuar nga ushtaret bugar pasi e kishte mbyte nje komandant te ushtris bugare me qekiq ne koke.Kam ndegjue se me bojaneta bugaret e kane masakrue.Emrin e ka pas Rrahman Ismail Krasniqi(Kuqi),nga fshati Jancist,,Banues ne Suhareke.Ja keni borgj ......
  16 min · J’aime · 1 • Haxhi Kuēi Ju lutem a mos rastesishte keni ndegjue per kete raste qe ky migja ime e ka pas mbyte ate komandant te bugarise me qekiq ?Ju kisha dite shume per ndere neqoftese dini diēka lidhur me kete ngjarje.
  12 min · J’aime • Kastriot Iseini Sabri Maxhuni-Novosella Ajo luft ende vazhdon...!
  Ato Armiq prap i kemi...!
  Sa i perket ne Kercov Bullgarve vaj thej hunden Kalosh Dani e Maqedojve Mefailat e Zajazit!
  3 min · J’aime • Écrire un commentaire...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes   Dim 6 Sep - 15:32

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes   Lun 7 Sep - 1:04

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes   Lun 7 Sep - 2:39

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kosovaret e vrare nga bugaret gjate ndertimit te hekurudhes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: