AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave   Mar 8 Sep - 8:07

Avdi Ibrahimi a ajouté 2 nouvelles photos.
5 h · Modifié · 

Mė 7 Shtator 2015 nė Shtėpinė e Kulturės "XHEMALI BERISHA" nė Prizren nga komandanti i Brigadės 28-128 tė UĒK-sė Ruzhdi Saramati u ndanė Ēertifikatat pėr veteranėt, pjestarėt dhe pjesėmarrėsit e UĒK-sė.
Pėr kėso atdheu nuk luftuam ne. - Edhe pas mė shumė se njė dekade e gjysmė nga pėrfundimi i luftės nė Kosovė pjesėtarėt e gjallė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe familjarėt e atyre qė mė nuk janė nė mesin e tė gjallėve po ballafaqohen me dukurinė e shėmtuar tė mohimit tė kontributit tė tyre, ende edhe pas 16 vitesh tė pėrfundimit tė luftės ata nuk marrin kurrfarė benificionesh nga shteti, e disa nga kėto kategori tė dalura nga lufta i kanė dhėnė fund jetės,vetėm pse nuk kanė patur njė punė pėr tė jetuar dinjitetshėm, por ofendimi mė i rėndė pėr veteranėt e merituar ėshtė futja nė lista, dhe marrja e statuseve tė UĒK-sė, tė njerėzve qė askush nuk dinė se ndonjėherė ishin rreshtuar pėrkrah atyre qė luftuan pėr ēlirimin e kėtij vendi...
Ja kjo ėshtė fatkeqėsia njerėzore, nė ato ditė lufte dikush shkonte drejt luftės e vritej pėr Kosovė, tjetri bėnte karshillėk plazheve bregdetare, ose ruante pasurin e tijė nė shtėpi… e morėn kėtė status pa merita, me anė tė manipulimeve kurrė pėr jetė mos e gėzofshin...
Tė gjithė atyre qė e merituan statusin e UĒK-sė i urojė thellė nga zemra qė ta gėzojnė pėrjetėsishtė!
Foto mė 07 shtator 2015 nė Prizren, komandanti i brigadės 28-128 tė UĒKsė, Ruzhdi SAramati, duke i dorėzuar ēertifikatėn e Veterean Luftėtar i UĒK-sė, zv. komandantit, Avdi Ibrahimi.

Pse po genjen o Avdi Ibrahimi?Po ti ma se pari ne lufte nuk ke qen!

Ku e sheh ti o Avdi Ibrahimi Kosoven e ēlirume sipas ketyre sllaganeve tua magjepse(szehirebaz i madhe qe m'je.
Po edhe Ruzhdi Saramati po lypka nje dru shpines,se vete me ka thene se Avdi Ibrahimi eshte kyq ne lufte pasi ka perfundue,dhe pse me ta leshue vertetimin e luftarit?
Ti ne lufte o magar je kyq me 12 qershor 1999,sipas deklarates se Ruzhdi Saramatit.
Ti Avdi Ibrahimi je ai qe ke organizue krimet ne uēk dhe pastaj pas luftes ke organizue edhe krime ma te shemtuara......Rrasja gugjen shqiptareve se dini ju me mashtrue me cucell kete populll.
Dine me vra e mi helmue shoket e diten me u shkue ne ngushllime

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: