AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enverizmi

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14664
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enverizmi   Ven 25 Sep - 0:09


Klubi Shqiptar

C'ka eshte ENVERIZMI?
Enverizmi eshte ZOGIZEM ne nje shkalle me te lart. (Disa mendojn ne shkalle me te ulet)
(A din kush gjuhen gjeo-politikishte?)


J’aime   Commenter


 • Vous et 3 autres personnes aimez ça.
 • Commentaires

  • 50/65
   Voir les commentaires précédents


  • Haxhi Kuçi Enver qeni ka merita nga nana serbi i shpallur hero jugosllave,sepse origjinen sllavokarpatjane e kishte.
   J’aime · Répondre · 1 · 23 septembre, 22:38  • Kola Petrit Po zogo-enveri ka dekorat jugosllave.
   Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 22:39  • Haxhi Kuçi Enver qeni kishte origjinen greke.Ja argumentet.[url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3337-enver-hoxha-sipas-grekeve-eshte-grek?highlight=enver hoxha]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3337-enver-hoxha...[/url]


   enver hoxha - Enver Hoxha sipas grekeve eshte grek
   DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM   J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 23 septembre, 22:39  • Riza Sinani po sala o haxhi çfar èshtè ?
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:40  • Haxhi Kuçi Enver qeni sekretar i Zogut ne ambasaden e Belgjikes;[url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3544-enver-hoxha-sekretar-i-konsullates-ne-brukseli-zogut?highlight=enver hoxha]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3544-enver-hoxha...[/url]


   enver hoxha - Enver Hoxha , sekretar i konsullates ne Bruksel,i Zogut
   DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM   J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 23 septembre, 22:41  • Haxhi Kuçi Sala doktori i enverit ishte ....
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:41  • Riza Sinani o haxhi , kèshtu pra na dil pèr natè ,,,,e mos flej gjumè pa sharè Enverin .
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:42  • Riza Sinani O Haxhi ,ti qenka doktorri i Titos
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:42  • Haxhi Kuçi Rrene na qenka pra qe Sala paska qen doktori i Enverit.Hajde perhajer na kofte pra.Tradhetaret kurr nuk e pranojne kur i nxen me pel per dore.Jemi mesue me enverizmin moti.
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:46  • Haxhi Kuçi Enver qeni ishte pioneri i Duqes(fashizmit).[url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3338-enver-hoxha-pioner-i-fashizmit?highlight=enver hoxha]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t3338-enver-hoxha...[/url]


   enver hoxha - Enver Hoxha pioner i fashizmit
   DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM   J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 23 septembre, 22:47  • Haxhi Kuçi [url=http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2531-enver-hoxha-per-ta-ruajtur-kotlluqin-e-shiti-kosoven?highlight=enver hoxha]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t2531-enver-hoxha...[/url]


   enver hoxha - Enver Hoxha per ta ruajtur kotlluqin e shiti kosoven
   DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM   J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 23 septembre, 22:48  • Kola Petrit Haxhi Kuçi, a din ti se Enveri dhe Zogu e kane pas te njejtin KUSHINIER PERSONAL?
   Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 22:48  • Haxhi Kuçi Tregoju se nuk po me besojne.
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:49  • Kola Petrit Haxhi Kuçi, nuk mu hap kjo e enverit fashist, ma nis si shkrim ne se mundesh. flm!
   Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 22:49  • Haxhi Kuçi Po pse jo.
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:50  • Riza Sinani o Haxhi , jepi se po ta kalon petrit kola .jepi motorrit me rrena se unè i kam qejf e mè shtojnè gjumin .Rrofsh qè na ushqeni me rrena ,,sepse edhe rrena bèn pjesè nè jetèn e pèrditshme .Tè rroni sa malet ju njerèzit e rrenave
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:50
   • Riza Sinani a répondu · 9 réponses

  • Haxhi Kuçi http://gazetadielli.com/enver-hoxha-anetar-i-partise.../

   Enver Hoxha, anëtar i Partisë Fashiste?...Voir plus


   Enver Hoxha, anëtar i Partisë Fashiste? - Dielli | The Sun
   GAZETADIELLI.COM   J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 23 septembre, 22:50
   • Kola Petrit flm!
    J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:52


   • Votre réponse...
  • Riza Sinani o Petrit ,ta kalojè Haxhiu ,,shpejt fillo edhe ti
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:53  • Kola Petrit Riza Sinani, lodra zogo-komuniste ka vite qe eshte zbuluar.
   Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 22:54  • Riza Sinani rrofsh o petrit qè i zbulove .Po salèn kur do ta znuloni ?
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 22:56  • Kola Petrit Salen e PPSH dhe mikun e Enverit?
   Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 23:01 · Modifié  • Riza Sinani o haxhi mè bèj njè nder --mè gjej fjalimet e enverit nè Paris , , ose kur flet kundè grekève , ose kur flet kundèr Titos tènd
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14664
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Enverizmi   Ven 25 Sep - 0:10


 • J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:02
 • Kola Petrit Lavdi zogo-enverizmit! émoticône wink
  Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 23:04
 • Kola Petrit Riza Sinani, por se bashku me lugen boshe te zogistit Enver, te sjellim edhe thiken pas shpine qe ai ja nguli shqiptareve?
  Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 septembre, 23:04
 • Haxhi Kuçi http://www.zeri.info/.../thaci-e-kadri-veseli-ndaluan...

  Diktatorët më të çmendur në botë, Enver Hoxha në vend të tretë...Voir plus


  Thaçi e Kadri Veseli ndaluan protestat e '99 kur ndahej Mitrovica (VIDEO + FOTO)
  OLD.ZERI.INFO  J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 1 · 23 septembre, 23:09

  • Riza Sinani o Haxhi nuk kènaqesh ti ,qè shqiptari jot fiton vendin e tretè ?
   Mi piace · Rispondi ·
   J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:13


  • Votre réponse...

 • Riza Sinani o Haxhi , merr di gishtat e ibrahim rugovès , se mos e bashkon ti Kosovèn me mitrovicèn
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:11
 • Riza Sinani o Haxhi nuk kènaqesh ti ,qè shqiptari jot fiton vendin e tretè ?
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:12
 • Haxhi Kuçi Mire e ke,ske faje,se ndoshta ka dashur ky popull ashtu me ja ba,se e durone mjerimin nga çdo kush ,kujt ti qohet.......Por Enveri nuk i vrau tradhetaret,por i vrau atdhetaret(Nacionalistet).
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:14
 • Haxhi Kuçi Mitrovicen e ndajten kopilat e enver qenit,jo une kurr jo.
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:15
 • Riza Sinani o haxhi , tani tè ka mbetur ty kjo barrè e rèndè --Bashkoje ,sepse qenka shumè patriot ...merr e lufto mè shumè se Adem jashari
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:26

  • Haxhi Kuçi a répondu · 1 réponse


 • Riza Sinani o haxhi tè zuri gjumi ?
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:32
 • Riza Sinani o haxhi kuqi , u lodhe shumè shpejt duke sharè enverin .Apo nuk gjenè mè rrena tè tjera ?
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:38
 • Haxhi Kuçi A rrena po te duken keto fakte????I marr na çenke per bese.çenke vertete enverist,qe tradhetine nuk e pranoni!!!!!!!Jemi medsue me juve enveristat.Ju ka dal boja moti,vetem ditet i keni ne pyetje..
  J’aime · Répondre · 1 · 23 septembre, 23:41
 • Riza Sinani Ju titistat jeni mè tè mirè ,,,,,
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:42
 • Haxhi Kuçi Pse e helmuan,Nako Spiren?Pse e vrau Koci Xoxezn????HahaaaaaPse i deshtoi enver qenit republika e shtate nen jugosllavi.......Sa qesharak qe na çenke!!Po çka dallim enveri nga titoja????Hyhyhy,nje qenje shtazarake ishin.Anti shqiptar.
  J’aime · Répondre · 1 · 23 septembre, 23:43
 • Riza Sinani o Haxhi , ku e ke petritin ? Mè duket se tè la vetèm duke mos i duaruar edhe ai rrenat e tua me bishta
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:46
 • Haxhi Kuçi çdo e vertete juve zagareve te enver qenit ju duken genjeshtra,dhe dini mi mashtrue te rinjet me shti koken aty ku nuk dalin ma te gjalle.Por edhe keto sllogane ju morren fund.Tu shtifte enderr enver qeni.Por ty nuk ta paska kall shpirtin enver qeni.En...Voir plus
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:52
 • Haxhi Kuçi https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/.../12009659...
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:53
 • Haxhi Kuçi enveristet jane ata qe punojne me zhduk kombin shqiptar,por ju erdhi fundi.
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:53
 • Riza Sinani ja kèshtu fol o haxhi ,,por mè kèrko mikun tènd petritin ,sepse tè la vetèm , sepse e pa qè motorri jot antienverist ka marrè superxhiro
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:54
 • Haxhi Kuçi Me enverista nuk ka ma dialog,pos veprimi,pa dallim lufte me shkaun.
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:55
 • Haxhi Kuçi Kola Petrit,kur e sheh qe nuk ua rrok rradaka enveristave koke qyke,ai nuk bane ma tutje dialog ,nuk e lodhe koken me tuli fare fylli.
  J’aime · Répondre · 1 · 23 septembre, 23:57
 • Riza Sinani kèshtu thuaj , se je njè serbo -shqiptar 24 karat
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:58
 • Haxhi Kuçi Partia e enver qenit,fshatareve edhe vezet ne koteca ua ka marr qe mos te kane me çka me ngrere buken.Karatet e shkive qe ju pruren ne pushtet mbani per vete,vjen dita qe kane mu ndare shapet nga shkangalli.
  J’aime · Répondre · 23 septembre, 23:59
 • Haxhi Kuçi A ju ka kalue sllogani i vjeter,skeni ma sllogane me rrejte kete popull dhe parin nderkombetare.
  J’aime · Répondre · Hier, à 00:01
 • Riza Sinani "Sjelljet dhe veprat e qeverisjeve duhen gjykuar në raport me rrethanat e kohës dhe jo me dëshirat ekzibicioniste të mëvonshme. Tunelet dhe bunkerët e Shqipërisë ndërtoheshin kur sulmohej e pushtohej Vietnami, Hungaria, Çekosllovakia etj. dhe madje, në...Voir plus
  J’aime · Répondre · Hier, à 00:02

  • Haxhi Kuçi Po kush donte ta sulmonte nje copes shqiperi?Kur amerika ishte mbroja e saj,qe e kishin bere si ekspermentale.Kujt ja ndertoj bunkerat?Kinezeve.
   J’aime · Répondre · À l’instant  • Votre réponse... • Riza Sinani "Nëse antikomunizmi i Berishës dhe bandës që e rrethon shfaqet në formë banditeske, dyfaqësie dhe përçarëse, antikomunizmi i demonstruar nga kryeministri aktual, Edi Rama, paraqitet kllounesk dhe aspak i vlefshëm. Përpjekjet e bëra prej tij për t’ia shitur popullit shqiptar tunelet e mbrojtjes në rast lufte apo “shtëpinë me gjethe” si diçka monstruoze dhe të paparë gjetkë, janë antihistorike edhe qesharake. Pavarësisht teprimeve, tunele të mbrojtjes kundërajrore apo bërthamore gjenden në të gjitha vendet perëndimore. Shtëpi të përgjimeve inteligjente, me apo pa gjethe, ka në gjithë botën perëndimore. Nuk e di a e ka marrë vesh kryeministri se shërbimet inteligjente perëndimore, edhe sot, përgjojnë, jo vetëm shtetasit e vet, por edhe udhëheqësit e vendeve aleate perëndimore deri edhe Papën e Romës. Madje, shtypi perëndimor njofton se mjete të fshehta përgjuese janë futur tashmë në çdo makinë të sapoprodhuar, në kompjuterë, televizorë dhe telefona." (viktor malaj)
  J’aime · Répondre · Hier, à 00:04
 • Riza Sinani "Është e pafalshme për qeverinë aktuale që të shpenzojë paratë e buxhetit të shtetit për bunkerë apo tunele simbolikë dhe të lërë në gjendje të mjerë shkolla dhe spitale në zonat fshatare. Do të ishte më mirë të ndërtonte shtëpi për të pastrehët sesa t...Voir plus
  J’aime · Répondre · Hier, à 00:07
 • Riza Sinani o haxhi kuçi , lexojè kèto e flej rehatè sonte .Sepse nuk i tunden flokèt Enverit tim nga kolla jote malarike .
  J’aime · Répondre · Hier, à 00:08
 • Kola Petrit Haxhi Kuçi, keta jane itelektualet zogo-komunist. Nuk debatojm iden, ngjarjen publike, personin publik, por sulmojn personalisht bashke-biseduesin. KETA JANE, por ne po punojm qe edhe keta ti bashkohen intelektueleve te vertet dhe ti mesojm di debatohet.
  J’aime · Répondre · Hier, à 00:12 • Afficher plus de commentaires

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enverizmi
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: