AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Uçk luftoi per bashkimin e trojeve me serbine

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Uçk luftoi per bashkimin e trojeve me serbine   Ven 30 Oct - 14:36

Malsorja Ilire avec Ragip Sallova et 12 autres personnes
23 octobre, 21:36 · 

PSE JA SHTRIT SHKAUT DOREN, DUKE LAN MBRAPA LUMEJ GJAKU TË USHTARVE TAN DHE TOKA TE MBJELLURA ME VARRE TË SHQIPTARVE,DUKE LAN MBRAPA TRUPAT E TË VRARVE TAN GJAT LUFTES NEN UJIN E FTOHUR TE LIQEVE TE SHKAUT !
Deri sa qytetaret e botes festojn,festat e fund vitit,neper shtetet e tyre,ne mundohemi të ikum sa ma larg nga ky shtetin jon !
Të them shteti jon,sepse ky shtet u ndertuar me kompromise në të miren e klases politike,e jo ne te miren e popullin dhe as të rrezistences së UÇK-ës.
Liria e fituar,dhe armiku i debuar me forcat e UÇK-ës,dhe me ndihmen e aleatve,na u zbeh dhe na u tret ne tavolinen e bisedimeve,nuk ishin të rastsishme te zgjedhurit e popullit ton per arritjen e marveshjeve,dhe per demilitarizimin e UÇK-ës,nuk ishin të rastesishem sepse sherbimet e huaja dhe sherbimi serb,kishin nje program te programuar,po mos te ishin te pershtatshum per dy palet si per te huajt ashtu edhe per serbin perfaqsuasit e pales Shqiptare as që kishin pasur mundsi te ulen ne bisedime!
Duke nisur nga thenja se pas shiut dalin kepurdhat ato labile mbi tok,ashtu edhe tek ne pas Luftes Çlirimtare,dualen politikanat labil,ku per interesat e tyre shkelnin mbi te ardhmen ton.Ata ju afruan gadishmerin per bisedime me serbin,duke lan mbrapa lumej gjaku dhe toka te mbushura me varre te deshmorve dhe patriotve tan,lan mbrapa shum veteran te luftes pa gjymtyret e trupit,lan nenat pa femijet e tyre,lan motrat tona te dhunuara barbarisht nga shkau,lan shtepit e djegura,sa lotin e sa traumat,te gjitha in harruan dhe ja shtrin doren shkaut PER QKA,PER KEND,PER NE JO PER VETI PO.se po të ishte per ne sot nuk do ta braktisishin te rinjet vendin, sot nuk do te vuanim per punsim,e as per nje jet te dinjitetshme,por per ju po,sepse u bet milionera mbrenda nates e popullin e varferuat diten.

J’aime   Commenter   Partager


Vous, Malsorja Ilire et 260 autres personnes aimez ça.

4 partages
Commentaires


Hajruš Džemailji ahaaa ((!!


J’aime · Répondre · 1 · 23 octobre, 21:45Malsorja Ilire Deshto beje nene loken Shqiperi
Je n’aime plus · Répondre · 15 · 23 octobre, 21:461 réponseHajruš Džemailji ani bane


Je n’aime plus · Répondre · 3 · 23 octobre, 21:47Sami M Kastrati No coment


J’aime · Répondre · 3 · 23 octobre, 21:55Sami M Kastrati Na vrahem nerveti e shkaut ja jepim doren e folim me ta


Je n’aime plus · Répondre · 5 · 23 octobre, 22:08Gjyle Gjata Moj Malsorja Ilire,me pas pas vertete uçk te vertete,e qe kishin luftue per ti çlirue trojet tona edhe i kishin bashkue,siq e paten dhene betimin.Juve personalisht po ua beja nje pyetje;Po te kishe qen ne uçk,a e kishe durue keshtu kete situate ne koso...Voir plus


J’aime · Répondre · 9 · 23 octobre, 22:51Brahim Hoxha Jo z.Gjyle po dihen ata qe ishin me te vertete ne lufte sot nuk jetojne do i vrau armiku e do keta qe sot po qeverisin per qellimet e tyre per pushtet se po te ishin per shtet nuk bejne kete qe po e shohim sot.


Je n’aime plus · Répondre · 1 · 24 octobre, 10:02Avni Avi Mulaj qka po thu oj Gjyle


J’aime · Répondre · Hier, à 03:50Avni Avi Mulaj Betimi esht dhen qe meu bashku me serbi. jo me troje gabim ike kuptu Gjyle


Je n’aime plus · Répondre · 1 · Hier, à 03:55Gjyle Gjata Kete fjale duhet me shkrue me germa te arta qe ta dijne te verteten gjeneratat e reja.Ju lumt zotri Avni Avi Mulaj.


J’aime · Répondre · 1 · 23 hAvni Avi Mulaj Gjyle Gjata K pjell Kombi (kosovar) me ylla , pa ushtri pa sovranitet pa simbole nacionale ,valla me rreh shuplaka mshefesh ne mitrovic sguxoj me ardh me u hakmarr hehehehe


Je n’aime plus · Répondre · 1 · 23 hGjyle Gjata Egzaket.


J’aime · Répondre · 1 · 23 hVotre réponse...
Gjyle Gjata Mos te mashtrohemi nga patriotat me bateria qe paraqiten kinse i perqeshin keta qeveritar te qelbosur,se ne nje forme i mbrojne e si marrim vesh.


J’aime · Répondre · 6 · 23 octobre, 22:53Avni Thaqi a répondu · 24 réponsesIsuf Cenaj turku dhe shkau kane lene kopila,kem me pas pune meta.www.eliteboxpromotion.czElite Box Promotion - klub profesionálních boxerů
TA.WWW.ELITEBOXPROMOTION.CZJ’aime · Répondre · 3 · 23 octobre, 23:20Imer Grajqevci Shqiperi etnike


J’aime · Répondre · 4 · 23 octobre, 23:31Hajruš Džemailji turu e shkau lan kopila u perzi shipja si hashimi eka me mija shqiptar .


Je n’aime plus · Répondre · 2 · 24 octobre, 00:36Masquer 11 réponsesGjyle Gjata EGZAKT.


J’aime · Répondre · 2 · 24 octobre, 00:37Hajruš Džemailji haa ha


Je n’aime plus · Répondre · 2 · 24 octobre, 00:39Gjyle Gjata Vetem ne zvicer ,mbi 90 % e shqiptareve jane me shtetesi serbe e kur shkojne ne Kosove shesin trimeri kinse jane atdhetar te flaket.160mij shqiptar me shtetesi serbe,ska si ma keq.


J’aime · Répondre · 2 · 24 octobre, 00:46Gjyle Gjata Por ma e renda qendrone ne ate se kur ju fole shqip shqiptareve ne zvicer,te pergjigjen ne gjuhen serbe.Zot i madhe na shpeto!!!!!


J’aime · Répondre · 1 · 24 octobre, 00:52Hajruš Džemailji Ne ch Gjermani e shum shtete jan krejt shqiptar me shtetsi serbe e ne kosov kur vin kam qen nji vit ne pushim pote shkelshin me kerre po aedhe ne kom kur po hecshin po dushke tte ruhemi . un kam vetem nji shtetsi Kroate ekam pas edhe sdu ma teper flm ...Voir plus


Je n’aime plus · Répondre · 2 · 24 octobre, 00:52Gjyle Gjata Hajruš Džemailji ,shume e vertete eshte kjo qe e tregoni,ju lumt per guximin qe e tregoni.E verteta djege,por nuk kemi çte bejme!!!!Kujt i djege e mallkofte zoti.


J’aime · Répondre · 2 · 24 octobre, 00:55Gjyle Gjata Edhe nje fjale deshta me ua tregue se harrova me pare,shume komandanta te uçk es kishin shtetesin e serbise,dhe hajt e besoju se vertete ishin luftetar te lirise?????Nese nuk me besoni me fakte te gjalla ua argumentoj.


J’aime · Répondre · 2 · 24 octobre, 01:05Malsorja Ilire problemi tani nuk po dijm kush per kend ka luftuar per atdhe serbin


Je n’aime plus · Répondre · 2 · 24 octobre, 07:09Hajruš Džemailji ju pershendes Gjyle Gjata Malsorja Ilire besa deri te shujm ska asgja per shtetin kospv duhemi me fol emeju trgu se shqipfolset jan per serbi eduhemi shtetin ne pastru singa hashimi qeku isa si figur e hashimit eshum tjer tani krejt bashk na te punojm per shet tfala kto jan tradhtar te kombit largojm tradhtart bashkojm popullin shqipe gjyle malsore


Je n’aime plus · Répondre · 2 · 24 octobre, 09:28Hajruš Džemailji Besoj eashtu ka qen Uqk Jo krejt po shumica Si agim Qeku eshum Hashimi eshum shum tjer kan luftu kunder ppullit shqiptar si kan perkrah Arkanin e Millosheviqin e Daqiqin si socialis ishe i pari ne luft kuner shqiptarve me ndihm te shum si fola shqiptarve e sod ato udheqin shtetin jo ato duhemi ti shkatrrojm e ne burg per gjith jeten moste shofin kurr dill e han Respect Gjyle Gjata


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Uçk luftoi per bashkimin e trojeve me serbine   Ven 30 Oct - 14:37


J’aime · Répondre · 24 octobre, 16:54Gjyle Gjata Malsorja Ilire ata qe liftojshin me shpirt,shumices ja hangren kokat keta qe i ke ne qeverin e kosoves,e disa jane lane rrugeve e distancue nga shoqeria.Por une per veten time po them ,po te kisha qen ne lufte,nuk do ti lenja keta tradhetar ne qeveri,do ti kisha grumbulluar shoket e luftes e do te kisha luftue kundra kesaj qeveries njesoj sikurse me serb.Pa u çlirue nga keta bandita antishqiptar nuk ka drite per popullin tone.


J’aime · Répondre · 23 h


Votre réponse...


Shaban Rukovci ZMalsore ta ruajt perendija kete dituri ,kete menquri dhe patriotizem sa mire e paske perpilu kete tregim te gjitha ngjarjeve negative dhe marrinave qe po behen ne dame te vendit dhe te keti populli nga nga kjo udheheqsi e gerditshme emarre e pa afte vetjake dhe hajne te cilet nuk mendojn per te miren e vendit as per te miren e popullit vetem mendojn dhe veprojn per interesa peronale .


J’aime · Répondre · 1 · 24 octobre, 10:33 · ModifiéMalsorja Ilire pritni edhe ma keq do bahet vetem pritni nese nuk ndaloni kjo qeveri e shitur po shet Atdheun dhe kombin
Je n’aime plus · Répondre · 4 · 24 octobre, 10:31Gjyle Gjata Malsorja Ilire ,ju lutemi çfare dallimi ka tradhetia e Esat Pashes nga kjo qeveri e Kosoves dhe ma gjere?çka na tradhetoi Esat Pasha e çka Enver Hoxha e keta pushtetar tone?


J’aime · Répondre · 1 · 22 minRagip Sallova Te kaluarat Mike Gjyle Gjata,jan te kaluara dhe pasojat e tyre iu kemi të kaluara e keto tradhtit e sodit per ne jan të renda dhe rinis ton po ua shkatrojn ardhmerin apo po ja lajn deren hapur per një luftë te re me shkaun..


Je n’aime plus · Répondre · 2 · 17 minGjyle Gjata Ragip Sallova ,kurr nuk u mesuam nga historia e kaluara me te verteten e hidhure.Historine na shkruajten tradhetaret dhe na mesuan mesuesit tone ne kohjen e terthorte.Kjo na beri te mundure qe te na riperseriten ngjarjet e njejta me melodi te ndryshme.Sa i perkete luftes me skenar te ri nuk eshte large,por me pasoja tejet te papara.Shyqyr zotit qe nuk jane kethjellue nga gjumi shqiptaret.!


J’aime · Répondre · 12 minVotre réponse...
Shaban Halimi Oj zonje mjaft me me at fjalor lakuriq.sepse ju e dini se kur flitni pa argumente con uj ne mullirin e armikut .andaj mendohuni se per ke punoni.


J’aime · Répondre · 1 · 24 octobre, 12:53Malsorja Ilire


J’aime · Répondre · 1 · 24 octobre, 16:41Malsorja Ilire ja po sheff me kend punoj joooo zajednices o plehrat e shkjaut


Je n’aime plus · Répondre · 3 · 24 octobre, 16:43Shaban Halimi Flm zonje.


J’aime · Répondre · 1 · 24 octobre, 16:44Gjyle Gjata Malsorja Ilire Zjaednicen,po e perkrah kjo qeveri qe vete populli e ka zgjedhur me vota te veta.Kush eshte fajtor?Zajednica,apo populli shqiptar.Le te durone tani.Tani ne veri flaken ja kane shti .


J’aime · Répondre · 8 minGjyle Gjata Malsorja Ilire A keni informata nga femrat e dhunuara gjate luftes ne Kosove?A keni bashkbisedue me keto te shkreta se kush ishin vertete ata qe i dhunuan?Mbi 2000 biseda i kemi te inqizuara 90% e ketyre deklarojne se tanet i kane dhunue.Por nuk guxojne me deklarue hapur,sepse jane te stresuara tej mases!Kur nuk e din njeriu te verteten eshte shume keq.....Faik Konica ka pas thane;Pyka e shqiptarit po i coptone trojet tona,jo shkau.......


J’aime · Répondre · À l’instantVotre réponse...
Avdi Krasniqi Te lumtë... Malsore, taman po e tregon vehten Malsore Burrnore...!


J’aime · Répondre · 4 · 24 octobre, 20:50Arsim Termkolli Termkolli Oj xhyle xhata MOS eksagjero dokumenti nuk matet me atdhedashuri shqiptaret e diaspores posaqerisht nga zvicra kan dhan shum per kosoven Kurse SA i perket pasaportav te kosoves un per veti mundesia e par nese me vjen dota shporri Kurse me deshir at shqiptaret e kisha pranu


Je n’aime plus · Répondre · 1 · Hier, à 04:05Beqe Zenunaj I lexova krejtë komentet sejcili ma patriot se tjetri po paraqiteni....(duke berë aty ketu ndonji prejashtim)asnjeri nga ju sna treguat se me pas qenë ne vendë te tyre ,qka kishi berë dhe veprue(ne bisedime me Serbin kan qenë te perfaqesuara gati te gjitha partitë...)mbas q'do lufte ne botë ,prap palet jan ulur per te biseduar,qdo vendim per bisedime ju ka dhenë viza na kuvendi i Kosoves me shumicë votash ,(edhe nga ata parlamentar qe shumica e juve jau keni dhenë votat....)eshtë lehtë qe te komentoni ne menyrë paushalle dhe te etiketoni nga shprehjet me te ndryshme deri ne Patriot e Tradhetarë,,,,,une di me thanë zoti ne qiell e SH.B.A. tokë...ju lutem mos qoni ujë ne mulli te armikut,historia do te tregoj se kush eshtë eshtë patriot e kush tradhëtarë....


J’aime · Répondre · Hier, à 06:08Gjyle Gjata Kurr as nje here tek ne shqiptaret nuk utregua se kush qen patriot e kush atdhetar.Pos tradhetaret po shiten si çlirimtar.Kojo u pa ne keto tri lufterat e fundit se çka i beren popullit ne pergjithesi.Nje send qe po shifet nuk do qelsin e parajses.


J’aime · Répondre · 17 min · ModifiéVotre réponse...
Fehmi Berisha Malsorja Ilire ja shtrijn doren se nuk e kan humbur kerkend te afermit e sa per Jasharajt qe i kan
varret para syve dhe qinda e qinda te tjer nuk jav nin fare ketyre te pa dinjitetshem. Harrojn se i
kan ndreq punet e veta dhe per kete ka fol sherbimi Informativ i NATOS ne vitin 2005 po ata te
njejtit jane.


Je n’aime plus · Répondre · 1 · Hier, à 09:15Anastas Vera Kosova ka trima me vizjon per me e kap te keqen prej brinash dhe Jo nga bishti 
UDBASHET!
Kjo eshte e keqja e kosoves I dorzuan pushtetin maskarenjeve spiuneve ordiner Duhet pastrim pastrim I politikes dhe institucjoneve shteterore


J’aime · Répondre · 2 · Hier, à 09:50Syle Mujaj Malsorja ime ! Je ne RREGULL e ne rrugën è kombit e te zotit, mos u brengos fare veç përpara
J’aime · Répondre · 5 · Hier, à 12:40Rifat Llugiqi GISHTAT SPASKA HARRU MIQU POR KTA GRUSHTIN E DOJN POR SGUXOJN


J’aime · Répondre · 6 h


Votre réponse...


Gezim Hadribeaj respekte


J’aime · Répondre · 5 h

https://www.facebook.com/malsorja.ilire/posts/723123777831403?comment_id=723273351149779&reply_comment_id=725500200927094&offset=0&total_comments=71&notif_t=feed_comment_reply
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Uçk luftoi per bashkimin e trojeve me serbine
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: