AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rrustem Bajraktari per historine

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14698
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rrustem Bajraktari per historine   Sam 21 Nov - 13:10

Kola Petrit
4 h
Shoku Riza Sinani !
Na ju kemi sjell ligjin e zogistit Enver Hoxha qe vendos 28 eshte dita e clirmit, por ju kemi sjell edhe videon ku ai feston 28 si dite te clirimit.
Dokumente – Fjalimi nga hotel “Dajti” që nxjerr blof Enverin për datën e Çlirimit – Nga BESNIK...
NË HOTEL “DAJTI” TË TIRANËS. NGA E MAJTA NIJAZ DIZDAREVIÇ, KOÇI XOXE (I DUKET VETËM NJË PJESË E DORËS DHE TRUPIT), BLAZO…
voal.ch
Vous et 4 autres personnes aimez ça.
Adem Nimani Ani Kola sot po flet per Enverin ??? Haaaa
Marina Llagami
Riza Sinani oPetrit je kujtuar vonè ta kritikosh Enverin pèr 29 nèntorin . Mos u bèj si Azem hajdari ,,sepse nga goja e tij doli pèr herè tè parè ndryshimi i datès sè çlirimit .O Petrit ,e dinè truri jot se DATEN e çlirimit e vendosèn Partizanèt , Konferenza e Pa...Voir plus
Adem Nimani Kur ka qene Enveri gjalle ky Kola ishte I pari ne aksion.
Riza Sinani o Adem ,kur ishte enveri gjallè ,ky petriti u shkollua , ju çelèn sytè , e tani , meqenè se èshtè bèrè deti kos , po e porvon edhe ky tè dalè matanè . Por ,ja qè mua nuk ma mbbush mendjen se do tè dalè matanè , sepse Ky antienverist i vunuar ,e dinè s...Voir plus
Marina Llagami a répondu · 3 réponses · 2 h
Hajdar Morina Perse hargjohet kohe me kete avaz te cilin edhe bufi e dine se shqiperia i crirua perfundimishte me daten 29 Nentore te viti 1944. Po perse keta te pulave akoma bejen ka ka ka ! Ket dijen vetem te hajne pula se sa per lufte keta asnjeher nuk kan ...Voir plus
Marina Llagami Z. Riza Sinani me falni qe po ju nderhyj ne bisedeten tuaj ,por dua te shtoje qe te rishkruajne me sh ..............,,duhet qe te kene ,se tani edhe ujtin e blejne ,e pine me kursim ,,ska me Enver Hoxha,,,po ta pish nga cesmja perfundon ne spital ,,,respekt
Kola Petrit A eshte edhe sot ne fuqi ligji i zogistit Enver per clirmin me 28 nentor? Po ose jo?

Kola Petrit a répondu · 5 réponses · 1 h
Hajdar Morina Gjej ndonje justifikim tjeter se ky nuk te pin uje!
Kola Petrit A ka festuar me 28 apo jo?
Hajdar Morina K a dy festa 28 Netori data e pavarsise dhe 29 Netori data e clirimiot te vendit. Asnjeher nuk do te keni mundesi ta ndrroni kete date.Ju mendoni se me qe luftetaret po vdesin nga si rezultat i moshes , se do ta ndryshoni daten 29.Kurr jo.Ne shqip...Voir plus
Kola Petrit a répondu · 1 réponse
Kola Petrit Hajdar Morina, enveri ka festu dhe ka nxjer ligj se eshte 28 nentori dita e clirimit. Ju lutem, mos jini anti-enverist. flm!
Hajdar Morina Enveri ju referua edhe pushtuesve te cilet deklaruan se ushtari i fundit eshte larguar nga shqiperia daten 29 Nentore 1944. Mbi ket baze eshte vendosur edhe data,29.!
Marina Llagami Dita e pavaresis ,,flamuri i Ismail Qemalit ne Vlore

Kola Petrit “ligji nr. 134, dt. 5.11.1945”: “28 nëntori është dita e çlirimit të Shqipërisë”.

Kola Petrit Hajdar Morina, Meso ndonje te VERTET. “ligji nr. 134, dt. 5.11.1945”: “28 nëntori është dita e çlirimit të Shqipërisë”.
Marina Llagami
Kola Petrit a répondu · 1 réponse
Hajdar Morina Ju faleminderit miqte shoket dhe shoqet e mia qe pelqyet komentet e mia.!
Ylli Kuq O TY TE MBYTÈ PRAPANICA JOTE.PO MOS E UL VEHTEN MORE I ZI.MERRU ME P.XHUFIN TJU MESOJE PAK.UNE KAM DAJEN DESHMORÈ QE ESHTE VRARE NE SHKODER DITEN QE PO CLIROHEJ.IK O KOLE,APO TE NDALON NIPI ZOGUT PARAT.r
Hajdar Morina Jane disa vendime te tjera qe e kan sispenduar ket date.Prandaj rrini te qet se kjo date nuk ka per te ndryshuar kurre. Pra data 29 Nentore eshte e celnikosur me gjakin e bijve me te mire te Atedheut tone.!
Riza Sinani O Petrit ,je shumè shejtan .harron ti se ne u mèsuam me pèrrallzat e ballistève . Pèrse qenka kaq e madhe pèr ty kjo gjè ? ç'tè hynè ty data e çlirimit ? Ti nuk je Partiza, Ti je thjesht njè antipartizan e asgjè tjetèr .
Rrustem Bajraktari Sipas te dhenave Skenderbeu e ringriti flamurin tonë me 28 Nentor 1444.Te njektin veprim e beri Ismail Qemal Vlora me 28 Nentor 1912 ,ne Vlorë.Enveri si vazal i politikes dhe eprorëve Titoist i dha dimension 29 nentorit,sepse ishte gatuar pogaqa e hidh...Voir plus
Riza Sinani a répondu · 3 réponses · 9 min

Ylli Kuq O Bajraktar,me vjen kec qe hyn ne pantallonat e ballisto zogisteve.Une jua dhash shembullin konkret,te vertetè te vrasjes dajes tim ne clirimin e Shkodres.h

Rrustem Bajraktari Yll i nderuar,im at ka qenë antizogist.Dokumentohet si komandant i shtabit te Vullnetarëve per mbrojtjen e kufinjëve etnik,nga Vermoshi,ne Jenipazar,Rudnicë e gjer ne Kumanovë.Shumica e bijeve tanë nën njeren ose kauzen tjeter,kanë dhenë kontributin e ...Voir plus
Riza Sinani o Rustem , po na hiqesh edhe njeri i shkencès !!!!Si thua ti , se enveri ka mbetur nè dorèn tènde ti bèsh HISTORINE?
Supprimer
Rrustem Bajraktari Vlla Riza,Enveri ka vepruar ne kushte teper te rënda.Armiku e urrejti gjat gjithë jetes së tij,duke i vu pyka shqiptaresh mendjelehtë.Ne kushtet qe pat dha kontributin e mundshëm,që s ben te mohohet,por ka pasur edhe leshime,qe s eshtë dashur ti bente....Voir plus

Marina Llagami a répondu · 1 réponse
Haxhi Kuçi Shqiperine e çliruan ushtaret fashist,bashk me forcat anglo amerikane,sa per enver qenin,as kjo shqiperi nuk do egzistonte sot.
Preng Cela BALLISTO-FASHISTE,MERCENARE DHE BASHKEPUNETORE TE PUSHTUESVE, DITA E ÇLIRIMIT TE SHQIPÈRISË ËSHTË 29 NËNTORI 1944.NË RAST SE S'JU PËLQEN MBYLLNI SQEPIN.BASHIBOZUKET NUK MUND TE NDRYSHOJNE DATAT E HISTORISE.
Rrustem Bajraktari Haxhi i nderuar,e di se je i sinqert,por te gjitha forcat tona prijatare i kishte vu ne lojë si ne shah,armiku,dhe s ishin t afta politikisht.Ne sot e kemi per detyrë ta respektojmë historinë tonë,por edhe ti cfaqim vërejtjet meritore,sepse vetem e ver...Voir plus
Marina Llagami Shtoje edhe figura me e vlevshme e Atdheut ,kombit qe lindi nena ishte Enver Hoxha
J’aime · Répondre · 23 min · Modifié
Haxhi Kuçi Zotri Rrustem Bajraktari,neqoftese paskan qen loje e shahut keta udheheqesa tone gjate luftes ç'dhirimtare,atehere si ta perkrahim nje histori te tille.I nderuar pa e tregue te verteten,nje gje e tille e roberise kurr nuk do na hiqet.Si deshironit merrne,nuk po di çka tjeter.
Haxhi Kuçi Marina Llagami na trego çfare te mire i solli enver qeni shqiptareve ne pergjithesi?Na trego vetem nje te mire?Nje njeri qe e ngriten ne pushtet serbet,a i besoni ju ketij udheheqesit?
J’aime · Répondre · 15 min
Rrustem Bajraktari Bukur,z. Haxhi.Me fal ne modesti,por unë marr pjese në simpoziume dhe tribuna shkencore.Kurr s pranoj genjieshtrat si te verteta as te vertetat si shantazhoj si te paverteta.Gjendja aktuale ne historiografinë tone eshte perqarese dhe kojo na lendon tejmase.Unë s mund ta pranoj shkrimin e Rr.Parllakut per Luftimet e tij ne Kosovë si e vertetë meritore,sepse shumë fakte i ka heshtur sipas interesit,por edhe ca dritë ka hedhur.Qendrimi yt sado real s na sjell 9gjer ke mirkuptimi brenda vllazeror e politik aktual...
Marina Llagami Ne rradhe te pare nuk eshte nevoja ta '' vaftisesh ''se shyqyr Zotit ka emer Enver Hoxha,,nese e keni harruar ,,
Dhe e dyta flasin veprat qe shkaterruat ,,[po ti numurriosh do lodhesh ,,dhe qetesine shpirterore ,,,mos harroni se filloj te ndertoj Shqiperine nga 0 mosmirnjohes ,,qe brenda 25 vjeteve e degjenerut kombin Shqiptar
Riza Sinani o Rustem , çfar beson ti ? Beson vetèm thèniet e sali berishès . Aty mbahu se je nè rregull
Haxhi Kuçi Marina Llagami me falni por asgje fjale kuptimore nuk keni thurur,pos poezi enveriste.Une ju bera pyetje shume kjarte ,a i besoni nje shqiptarit qe vjen ne pushtet nga serbet?Me duket pyetje e thjeshte zonje apo zonjushe.


Dernière édition par Perparimi le Mer 22 Mar - 18:41, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14698
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rrustem Bajraktari per historine   Sam 21 Nov - 13:12

Te gjithe Shqiptaret te Bashkuar!

Kola Petrit a partagé un lien.
21 novembre 2015
Shoku Riza Sinani !
Na ju kemi sjell ligjin e zogistit Enver Hoxha qe vendos 28 eshte dita e clirmit, por ju kemi sjell edhe videon ku ai feston 28 si dite te clirimit.
Dokumente – Fjalimi nga hotel “Dajti” që nxjerr blof Enverin për datën e Çlirimit – Nga BESNIK...
NË HOTEL “DAJTI” TË TIRANËS. NGA E MAJTA NIJAZ DIZDAREVIÇ, KOÇI XOXE (I DUKET VETËM NJË PJESË E DORËS DHE TRUPIT), BLAZO JOVANOVIC,…
VOAL.CH

20Vous, E Bukura Shqiperi et 18 autres personnes
Commentaires

Adem Nimani Ani Kola sot po flet per Enverin ??? Haaaa
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 1
8:05Riza Sinani oPetrit je kujtuar vonè ta kritikosh Enverin pèr 29 nèntorin . Mos u bèj si Azem 

hajdari ,,sepse nga goja e tij doli pèr herè tè parè ndryshimi i datès sè çlirimit .O Petrit ,e dinè truri jot se DATEN e çlirimit e vendosèn Partizanèt , Konferenza e Pa...[size=12]Voir plus[/size]


Adem Nimani Kur ka qene Enveri gjalle ky Kola ishte I pari ne aksion.
J’aime · Répondre · 3 · 21 novembre 2015, 18:20

Riza Sinani o Adem ,kur ishte enveri gjallè ,ky petriti u shkollua , ju çelèn sytè , e tani , meqenè se èshtè bèrè deti kos , po e porvon edhe ky tè dalè matanè . Por ,ja qè mua nuk ma mbbush mendjen se do tè dalè matanè , sepse Ky antienverist i vunuar ,e dinè smirè se Historia , as fallsifikohet e as ribèhet .Ky kujton se Saliu e Edi do tè rishkruajnè Historinè . !!!!Por me çfar do ta shkruajnè ? Sepse Enveri e shkroi me gjakun e tè rènève .Ky Petrit kola ,le ta RISHKRUAJE HISTORINE me shurrèn e salès e tè edit .

Riza Sinani oj Marina , s'kam se çfar t'i them mè Petritit ,,sepse Petriti nuk èshtè kalama , qè nuk e kupton ndryshimin e Datès sè çlirimit ..Petriti e dinè fare mirè ,se Sala e Edi kanè firmosur kètè " Dokument" me penèn e lyer me shurrèn e tyre , Nè kètè dokument ,qè i vjen era shurrè , thuhet qè LN-ç ishte Luftè civile . qè do tè thotè se nuk e njohin aspak Luftèn dhe Komandantin e saj .Por ,Petriti duhet tè dijè mirè se kètè "DOKUMENT " nuk e ka aprovuar anjè Kancelari nè Botè , sepse èshtè shkruar me shurrèn e Salès e tè Edit. Bota nuk pranon DOKUMENTE tè shkruara me shurrè , por i don tè shkruara e tè vulosura me GJAK .

Hajdar Morina Perse hargjohet kohe me kete avaz te cilin edhe bufi e dine se shqiperia i crirua perfundimishte me daten 29 Nentore te viti 1944. Po perse keta te pulave akoma bejen ka ka ka ! Ket dijen vetem te hajne pula se sa per lufte keta asnjeher nuk kan qene.Platforma e tyre ishte per te bere qef dhe me ne funde tua kthenin pushken Clirimtarve.Kjo ishte deviza e tyre e sote pase kaqe vjete ajo pula gjet luftes po u kakariset akoma ne barkun e tyre.! Lereni me keto poshtersira dhe leni te qete Clirimtaret, te gjall dhe te vedekur.Ata e kan vendosur daten 29.Nettor ,dhe jo kakariseja e pulave.!

Kola Petrit A eshte edhe sot ne fuqi ligji i zogistit Enver per clirmin me 28 nentor? Po ose jo?
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 19:09

Kola Petrit a répondu · 5 réponses

Hajdar Morina Gjej ndonje justifikim tjeter se ky nuk te pin uje!
J’aime · Répondre · 2 · 21 novembre 2015, 19:16

Kola Petrit A ka festuar me 28 apo jo?

Hajdar Morina K a dy festa 28 Netori data e pavarsise dhe 29 Netori data e clirimiot te vendit. Asnjeher nuk do te keni mundesi ta ndrroni kete date.Ju mendoni se me qe luftetaret po vdesin nga si rezultat i moshes , se do ta ndryshoni daten 29.Kurr jo.Ne shqiperi jan ngritur organizatat e paseardhesev te luftes antifashiste nacionalclirimtare keshtu qe kjo organizate e veteranev nuk do te vdes kurre.Prandaj mos shpresoni per nje gje te tille.!

Kola Petrit “ligji nr. 134, dt. 5.11.1945”: “28 nëntori është dita e çlirimit të Shqipërisë

Kola Petrit Hajdar Morina, enveri ka festu dhe ka nxjer ligj se eshte 28 nentori dita e clirimit. Ju lutem, mos jini anti-enverist. flm!
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 19:23

Hajdar Morina Enveri ju referua edhe pushtuesve te cilet deklaruan se ushtari i fundit eshte larguar nga shqiperia daten 29 Nentore 1944. Mbi ket baze eshte vendosur edhe data,29.!

Kola Petrit “ligji nr. 134, dt. 5.11.1945”: “28 nëntori është dita e çlirimit të Shqipërisë”.
Kola Petrit Hajdar Morina, Meso ndonje te VERTET. “ligji nr. 134, dt. 5.11.1945”: “28 nëntori është dita e çlirimit të Shqipërisë”.

Hajdar Morina Ju faleminderit miqte shoket dhe shoqet e mia qe pelqyet komentet e mia.!
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 19:44

Ylli Kuq O TY TE MBYTÈ PRAPANICA JOTE.PO MOS E UL VEHTEN MORE I ZI.MERRU ME P.XHUFIN TJU MESOJE PAK.UNE KAM DAJEN DESHMORÈ QE ESHTE VRARE NE SHKODER DITEN QE PO CLIROHEJ.IK O KOLE,APO TE NDALON NIPI ZOGUT PARAT.

Hajdar Morina Jane disa vendime te tjera qe e kan sispenduar ket date.Prandaj rrini te qet se kjo date nuk ka per te ndryshuar kurre. Pra data 29 Nentore eshte e celnikosur me gjakin e bijve me te mire te Atedheut tone.!

Riza Sinani O Petrit ,je shumè shejtan .harron ti se ne u mèsuam me pèrrallzat e ballistève . Pèrse qenka kaq e madhe pèr ty kjo gjè ? ç'tè hynè ty data e çlirimit ? Ti nuk je Partiza, Ti je thjesht njè antipartizan e asgjè tjetèr .

Rrustem Bajraktari Sipas te dhenave Skenderbeu e ringriti flamurin tonë me 28 Nentor 1444.Te njektin veprim e beri Ismail Qemal Vlora me 28 Nentor 1912 ,ne Vlorë.Enveri si vazal i politikes dhe eprorëve Titoist i dha dimension 29 nentorit,sepse ishte gatuar pogaqa e hidhur e tij,për tu bere republika e VII në gjiun e Jugoslavisë tradicionale antishqiptare.Shumë nga kuadrot intelektuale,partiake shqiptare beren krushqi me sërbe,e më vonë edhe me ruse.Disa nga ata ende e kujtojnë veten fatosa te kombit,e jo disfatista politikë.Fotoja e postuar me lartë flet ne trajtë te dokumentuar se Enveri ishte vasal i Titos,Tempos,Dizdareviqit,Blazho Jovanoviqit,Dushan Mugoshes,Milladin Popoviqit etj dhe se teza qe 29 nentori te jetë koecidenciale me festen Jugosllave është hipokrizi e ndergjegjes,antishqiptare...
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 20:01

Riza Sinani o Rustem ,shih sot qè Ambasadorèt amerikanè po bèjnè ligjin edhe tek Shteti edhe tek shtèpijat e shqiptarève ...Shihi ,se nuk po martohen njerèit e sotèm pa e parè mè parè NUSEN ambasadori amerikan .

Rrustem Bajraktari O Riza,o vlla i nderuar,te lutem me kurse,se mjaft helem po me sjellin shqisat e mia e mos ma ndihmo kete edhe me observimet e Juaja...Respekt...

Riza Sinani o Rustem , nuk e lexova mirè atè 29 nèntorin tènd .Si thua ti , se je mè shejtan se ne ? Si nuk tè vjen zor qè mashtron? Kètè qè thua ti e ka thènè Azem hajdari mè parè .Ore rob shejtan ,,,29 nèntori jonè èshtè mè 1944 , ndèrsa i Jugosllavisè èshtè mè ...Voir plus

Ylli Kuq O Bajraktar,me vjen kec qe hyn ne pantallonat e ballisto zogisteve.Une jua dhash shembullin konkret,te vertetè te vrasjes dajes tim ne clirimin e Shkodres.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 20:06

Rrustem Bajraktari Yll i nderuar,im at ka qenë antizogist.Dokumentohet si komandant i shtabit te Vullnetarëve per mbrojtjen e kufinjëve etnik,nga Vermoshi,ne Jenipazar,Rudnicë e gjer ne Kumanovë.Shumica e bijeve tanë nën njeren ose kauzen tjeter,kanë dhenë kontributin e vet.Ngahera s ben të jemi teper pragmatik.Festa duhet ti prgjigjet jo vetem realitetit,por edhe berthamës së konventes sonë kombetare,Miqesisht ju shpreh respekt vllazeror vetem atyre që mbrojnë ligjet dhe konventat tona te lashta e te pastra historike.Unë do ta respektoj mundin dhe sakrificen e partizanëve shqiptarë në LDDB,por jo edhe gabimet e rënda,ndaj ceshtjes sonë kombetare...

Riza Sinani o Rustem , po na hiqesh edhe njeri i shkencès !!!!Si thua ti , se enveri ka mbetur nè dorèn tènde ti bèsh HISTORINE?

Rrustem Bajraktari Vlla Riza,Enveri ka vepruar ne kushte teper te rënda.Armiku e urrejti gjat gjithë jetes së tij,duke i vu pyka shqiptaresh mendjelehtë.Ne kushtet qe pat dha kontributin e mundshëm,që s ben te mohohet,por ka pasur edhe leshime,qe s eshtë dashur ti bente.Unë jam regjur dhe rritur me histori,andaj nuk hiqem por mundohem ti them drejt observimet e mia mbi te kaluaren tonë,në menyrë qe ti sherbej opinionit me te verteta objektive.

Kuçi Kuçi Haxhi Shqiperine e çliruan ushtaret fashist,bashk me forcat anglo amerikane,sa per enver qenin,as kjo shqiperi nuk do egzistonte sot.
J’aime · Répondre · 1 · 21 novembre 2015, 20:29

Rrustem Bajraktari Haxhi i nderuar,e di se je i sinqert,por te gjitha forcat tona prijatare i kishte vu ne lojë si ne shah,armiku,dhe s ishin t afta politikisht.Ne sot e kemi per detyrë ta respektojmë historinë tonë,por edhe ti cfaqim vërejtjet meritore,sepse vetem e verteta e pastert historike mund te behet mësuese dhe edukatore e mirëfillet e brezave në vazhdimsi që duhet te kenë edukatë e moral për ti mbrojtur vlerat e atdheut,kombit dhe figurave tona meritore historrike.

Kuçi Kuçi Haxhi Zotri Rrustem Bajraktari,neqoftese paskan qen loje e shahut keta udheheqesa tone gjate luftes ç'dhirimtare,atehere si ta perkrahim nje histori te tille.I nderuar pa e tregue te verteten,nje gje e tille e roberise kurr nuk do na hiqet.Si deshironit merrne,nuk po di çka tjeter.
Kuçi Kuçi Haxhi Marina Llagami na trego çfare te mire i solli enver qeni shqiptareve ne pergjithesi?Na trego vetem nje te mire?Nje njeri qe e ngriten ne pushtet serbet,a i besoni ju ketij udheheqesit?

Rrustem Bajraktari Bukur,z. Haxhi.Me fal ne modesti,por unë marr pjese në simpoziume dhe tribuna shkencore.Kurr s pranoj genjieshtrat si te verteta as te vertetat si shantazhoj si te paverteta.Gjendja aktuale ne historiografinë tone eshte perqarese dhe kojo na lendon tejmase.Unë s mund ta pranoj shkrimin e Rr.Parllakut per Luftimet e tij ne Kosovë si e vertetë meritore,sepse shumë fakte i ka heshtur sipas interesit,por edhe ca dritë ka hedhur.Qendrimi yt sado real s na sjell 9gjer ke mirkuptimi brenda vllazeror e politik aktual...
Je n’aime plus · Répondre · 1 · 21 novembre 2015, 20:53

Riza Sinani o Rustem , çfar beson ti ? Beson vetèm thèniet e sali berishès . Aty mbahu se je nè rregull

Kuçi Kuçi Haxhi Marina Llagami me falni por asgje fjale kuptimore nuk keni thurur,pos poezi enveriste.Une ju bera pyetje shume kjarte ,a i besoni nje shqiptarit qe vjen ne pushtet nga serbet?Me duket pyetje e thjeshte zonje apo zonjushe.

Riza Sinani o haxhi kuçi , edhe ti je antienverist .? A ka mè si puna jote ?

Kuçi Kuçi Haxhi Rrustem Bajraktari ju lutem a e keni fjalen per A.Parllakun apo per Rr.Parllakun?Por me sa e kam kuptuar njerin,ka frig nga kryetradhetari nga kosova,dhe nuk ka guxim me fole te verteten.Nese keni deshire mundem me ua dergue se çka me ka shkrue per luften e kosoves.Mua mu ka lutur qe ùmos tja botoj.pse habitem,a ne anen tjeter me thote si frigohem tradhetareve.Histori i nderuar ende nuk kemio ne shqiptaret,kemi por te tradhetise,me vjen keq qe e them kete te poshter,por e verteta eshte kjo.
Kuçi Kuçi Haxhi Riza Sinani Oj kulqeder e kuqe.Une kur e kam adhurue enver qenin ti ske dite kush eshte.Por kur e kam lexue librin"Mardhenjet shqiptaro jugosllave"Jam tranue,dhe e kam marr fotografin e enver qenit qe e mbaja ne gjepin e zemres dhe e kam coptue e hudhur ne QENEF.A i ke lexue letrat ndermjet enverit e Dushan Mugoshes ?????????
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:21

Rrustem Bajraktari Riza.Haxhia si ri ka qenë dhe ka ngelur mik vetem i fakteve reale,andaj s pelqen politika jo parimore.E thot fjalen burrerisht ngase nuk nuk pelqen lojen me fakte.Ne nubd te fjasim ne tavolinë i nderuae,Tani te lutem leri idhujtarer te shnalleb ne idolet r tyre...
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:22

Kuçi Kuçi Haxhi Marina Llagami ,pra ju flm shume e nderume,sipas jush enveri paska qen kafshe e eger.Egzakte.
Kuçi Kuçi Haxhi Ne rregulle
Rrustem Bajraktari O Haxhi,ti je ushtar i shkelqyr,andaj hiqu krrupnajeve t idhujve historik,Respekt,Naten e mjrë '
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14698
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rrustem Bajraktari per historine   Mer 22 Mar - 18:58

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 21 novembre 2015, 21:28

Kuçi Kuçi Haxhi Marina Llagami ,skeni fakte qe enveri beri nje te mire per popullin shqiptar sepse ishte i ardhur nga dora e shkaut.Pioner i Duqes,apo shpiun i tij qe ti zbulon atdhetaret..Pastaj enveri nese nuk e keni dite ka prejardhje greke.

Kuçi Kuçi Haxhi Rrustem Bajraktari ,i nderuar,une me fakte foli pa fakte si shpifem kerkujt se vete jam historia e shqiptarise,kam fakte me vagona te inqizuara ne kaseta.Dhe nga veprimtaria ime patriotike shume tradhetar mi vodhen veprat e mija dhe sot jane bere kryeministra drejtora e dreq te mallkuar kriminelat,apo tradhetaret
Riza Sinani o Haxhi , tu harroftè emri .si ta nxenè goja e flet kèshtu pèr Enver trimin .Ore ,ke luajtur mendsh ti qè flet ? Apo ti ka marrè mend serbija .Ore ,ti haxhi Kuçi ,ti e paska pasur hall njè karikator tè kallashève ,qè prodhonte vetè enveri ..Po po e paska hallall e brenda nè gojèn tènde tè qelbur

Kuçi Kuçi Haxhi Marina Llagami ,a deshironi fakteZonje???
Kuçi Kuçi Haxhi Riza Sinani ,o Sinan,a e prunen serbet ne pushtet enverin ,birin e zogut qe ishte punsuar si sekretar i zogut ne ambasaden e brukselit.
Kuçi Kuçi Haxhi Riza Sinani ,mos paguheni nga kjo qe ja mbroni tradhetine e qenit?

Riza Sinani o Haxhi , ti je njè kokèrr budallajè , apo bèn vetè ?

Kuçi Kuçi Haxhi Riza Sinani https://www.youtube.com/watch?v=V88fMqY5lxM

Enver Hoxha - Historia e nje Dikataroti (Story of a Dictator) (2)
YOUTUBE.COM

J’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 21 novembre 2015, 21:39

Riza Sinani aty mbahu ,o haxhi ,,,rri more rehatè e mos u bèj levè e serbit
Kuçi Kuçi Haxhi PO ja beni mbama djalin sa nuk me ka thene bir serbi.

Kuçi Kuçi Haxhi --------------------------------------------------------------------------------
.Voir plus

Mediat greke: Hoxha ishte grek, quhej Aleksandër Mavrojani?!

TELEGRAFI.COM|DE TELEGRAFI.COM


Rrustem Bajraktari Haxhi,leri n amullin e vet,Ata qe s duan ta beaonmë te verteten leri t ushqehen me absorvimet e gabuara mbi te kaluaren histiorike...

Kuçi Kuçi Haxhi Rrustem Bajraktari ,jo i nderuar nuk duhet me ua lane se mendojne qe jane keta ne rrugen e drejte ,e ne ne rrugen e tyradhetise.Qenve ju duhet plume ne koke.Ose ata qe nuk ja dijne historine e enver qenit le ta degjojne dhe te binden me fakte.Por enver...Voir plus
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:49

Rrustem Bajraktari Haxhia si i ri i shkrryente serbet per toke,por juve s mund tu bindë ngase dikur ishit shokë armesh me serbet-1941-1948.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:50

Kuçi Kuçi Haxhi Në Youtube ka marrë shume vizita një klasifikim i diktatorëve të të gjitha kohërave. Klasifikimi është bërë nga një televizion britanik i cili ka përmbledhur diktatorët më të çuditshëm në botë.
Kriter për këtë vlerësim, janë veprat e tyre të çuditshme që kanë kryer gjatë jetës së tyre. Vendin e tretë në këtë klasifikim e zë Enver Hoxha ish diktatori ynë konunist.
Sipas tyre, veprimi më i çmendur i tij është ndërtimi i 750 mijë bunkerëve, ndërkohë që popullsia ishte vetëm 3 milionë banorë.

Kola Petrit 28 ?

Rrustem Bajraktari Qofsh i nderuar z. Preng'Te verteten s e mund asnjë forcë.Ti as unë se perbejmë forcen.Ne duhet te duhemi,te bashkmendojmë për te miren e se vertetes si edukatore e mirëfillet,e jo për hir t emocioneve anuese,qe na errin te verteten tonë historike...Unë mendoj se nuk duhet denigruar pa te drejt figurat e te kaluares sonë dhe aq me pak ti glorifikojmë,tej mase ...

Kola Petrit 28 ?

Kuçi Kuçi Haxhi O Kolo o i nderuar ende nuk ka çlirim as shqiperia as ndonje troje e coptuar.Po e presim vertete diten e festes,e kur do miratohet,une nuk e di.....

Riza Sinani o haxhi Kuçi ,ti e paske pasur hallall ndonjè plumb tè Enverit . Si nu tè vjen turp qè flet kèshtu ? Apo kèshtu jeni ju kosovarèt ? Jua ka bèrè mirè serbi e vazhdon t'jua bèjè .Enveri bèri gabim qè u mor me rracèn tuaj .

Xhimi Krasniqi Vaj vatani dhe mjer kombi me keta analfabet te serbit qe ne jeten e tyre nuk kane lexuar nje liber por kane mbetur ashtu xhihadist antishqiptar sic jane tani.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:31

Muharrem Meko Edhe 28-ta sikur te ishte,perseri komandanti i atyre qe bene luften dhe realizuam clirimin ,quhet Enver Hoxha !
J’aime · Répondre · 2 · 21 novembre 2015, 21:35 · ModifiéXhimi Krasniqi Te besh politike me kete fare Kuci eshte vetevrasje dhe nuk dine ai se kush eshte Enveri, ai dine per Titon e Milloheviqin dhe per fe per Osama ben Laden.Kuçi Kuçi Haxhi --------------------------------------------------------------------------------
...Voir plus


Mediat greke: Hoxha ishte grek, quhej Aleksandër Mavrojani?!

TELEGRAFI.COM|DE TELEGRAFI.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 21 novembre 2015, 21:42Kuçi Kuçi Haxhi --------------------------------------------------------------------------------
...Voir plu


Mediat greke: Hoxha ishte grek, quhej Aleksandër Mavrojani?!

TELEGRAFI.COM|DE TELEGRAFI.COM

Muharrem Meko Nuk besoj, se e ka teperuar...i ka dhene hakun !
J’aime · Répondre · 1 · 21 novembre 2015, 21:43Kuçi Kuçi Haxhi vazhdojme me fakte dhe duheni te pajtoheni qe ishte enver qeni nje tradhetar ordiner qe na coptoje trojet tona e jo Esat Pashai.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:44Kuçi Kuçi Haxhi Marina Llagami ;;Enver Hoxha, anëtar i Partisë Fashiste? - Dielli | The Sun
GAZETADIELLI.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 21 novembre 2015, 21:46Muharrem Meko qen i vogel,me sakte... Wink
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 21:49Kuçi Kuçi Haxhi Preng Cela,

Enver Hoxha, anëtar i Partisë Fashiste? - Dielli | The Sun...Voir plus


Dielli | The Sun - Albanian American Newspaper Devoted to the…
GAZETADIELLI.COMJ’aime · Répondre · Supprimer l’aperçu · 21 novembre 2015, 21:59Kuçi Kuçi Haxhi Preng Cela ,ciles pyetje?
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 22:04Kuçi Kuçi Haxhi Famija ime ter historise ka luftue kundra secilit armik e tradhetar.Partive nuk u kemi afrue vota as perkrahje.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 22:10Kuçi Kuçi Haxhi Preng Cela ,ju sipas shkrimeve te tua jeni pioner i enverizmit,nje tradhetarit ma te madhe qe nuk e mbane historia shqiptare.Kuçi Kuçi Haxhi Preng Cela ,po enver qeni a ishte i ardhur ne pushtet me ndihmen e Mugoshes,pra serbise si zogu nga bellogradistet.Kuçi Kuçi Haxhi Preng Cela ,
-------------------------------------------------------------------------------
015 – Enveri – me shtatë ditëlindje dhe ditëlindja e 16 tetorit është publikuar për herë të parë më 4 tetor 1947 në gazetën “Bashkimi”. Ditëlindja zyrtare e vërtetë, që dokumentohet në AQSH dhe në Bashkinë e Gjirokastrës, është 12 mars kurse në Montpelje Enveri regjistrohej me ditëlindjen 3 tetor.

016 AQSH. Me dyer të blinduara, ku ruhet arkivi sekret i Enver Hoxhës.
Dërgata e partisë, në kërkim të Enverit në Francë
Nexhmie Hoxha në krye të një dërgate të madhe (1987) e shoqëruar nga studiues, historianë, regjisorë e kineastë të njohur bën një vizitë hulumtuese për të zbuluar jetën e Enverit si student, anëtar i PK franceze, publicist, për të parë “e prekur” shtëpinë ku jetonte, rrugët ku kalonte, kafenetë e preferuara të tij, të këqyrë gazetën Humanite ku “shkruante” artikuj e kritikonte regjimin e Zogut, për t’u njohur me dokumente të fakultetit dhe për lidhje të Enverit, me PK franceze: gjithçka që mban vulë për jetën e Enverit në Francë.
Nexhmie H


Xhimi Krasniqi Ashtu te kane mesuar serbet ne shkollen e tyre kunder Enver Hoxhes.
Pse nuk e mesuan Hajredin Kucin po te gjeten ty si mbeturine e tyre.Xhimi Krasniqi Atehere Kuci edhe babi juaj qenka nje qen serb qe ka pjellur nje mbeturine si juve antishqiptare.Xhimi Krasniqi Ti ore klysh i serbit nuk dine as te shkruash dhe as te flasish shqip por ruaju se eshte duke te kerkuar CIA se ke marre pjese ne akte terroriste ne Paris.Rrustem Bajraktari Rri i lumtur me statusin tend luftarak dhe atdhedashes, se nuk ke partner te denjë z.Haxhi Kuqi,Naten e mirë'Kuçi Kuçi Haxhi Une ndjej knaqesi kur beje biseda me tradhetaret e kombit shqiptar,dhe mundohem qe ti shti ne rrugen e Perendise,qe te punojne per te ardhmen se ndryshe edhe ketyre do u fundoset anija qe ju duket se jane ende ne jete.Neqoftese ky lloj i shqiptarise mendone se me ane te dhunes i bind te mjeret se jane ne rrugen e drejte,Perendine nuk kane mundesi ta mashtrojne.Vetem ditet jane ne pyetje per ndeshkim ndaj kesaj race te poshter njerezore pa kurrizor.Kuçi Kuçi Haxhi Preng Cela ,nuk keni shanca ju enveristet e mutit te na shitni paqavurat e juaja.Nuk ua blejm,se na keni qelbur tere kombin.Na coptuat,e na gazuat ma zi se çdo armik i zi.


Xhimi Krasniqi Na iku Rrustem Bajraktari se mbaroi misioni i tij i porositur nga Dacici.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 22:04Kuçi Kuçi Haxhi Tradhetine qe ja beni kombit shqiptar ne emer te Daqiqit,mbane per vete ne preher te mamave te juaja.Nuk do ju shkone me kenga si dje.Ju ka marr ere tere njerezia dhe Perendia.
J’aime · Répondre · 1 · 21 novembre 2015, 22:06Xhimi Krasniqi Keta klysh te serbit nje fjale nuk flasin kunder Serbise por te paguar prej tyre per te bere propogande kunder Enver Hoxhes.Riza Sinani o haxhi , a ke ndonjè gjè personale me enverin ?Kuçi Kuçi Haxhi Gjere ne moshen 17 vjeqare kam mendue se enver qenin e kemi baba te kombit,por e verejta se kishte qen nje bushter e serbise,vegel e shume qarqeve sekrete nderkombetare e veqanerishte e serbise.Riza Sinani o haxhi , mos mashtro kaq shumè ,se po tè bèjnè shokèt budallaKuçi Kuçi Haxhi Riza Sinani ,nuk kane çka te me mashtrojne shoket,kur vete kam lexue libra sekrete te enverit,qe ju as ne enderr si keni pare.Riza Sinani ou , sa i zoti qenka !kush i paska shkruar ato ' ? unè nuk eci me rrenat e tè tjerève,,ndèrsa ti po ecèn.Hajde burrè qè je !!!!!!


Xhimi Krasniqi Ftyra jote nuk e nje shqiptari atdhetare por e nje terroristi nga Iraku me gjak te Dacicit.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 22:11Kuçi Kuçi Haxhi Kqyre ftyren tende mos je i lindur nga ndonje shkavell,se keni nis mi martue vajzat me serbet e serbise e zoti ftyren ua dhefte siq ua ka dhire.


Xhimi Krasniqi Kuci eshte fisi me i keq ne shqiptari me pdrjashtim te Hajredin Kucit qe doli gjate luftes ne Kosove.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 22:15Kuçi Kuçi Haxhi Kuqi ishte gjate luftes ne uniforme te policise serbe dhe ne prishtine vrau du buke pjekes nga hasi.Kuçi Kuçi Haxhi çfare mute kusheriri,kur baben e kishte gjygjetar ne kohen e titizmit.,dhe ka denue atdhetar.Mos gelltitni,kur nuk njifni histori,as mos shpifni siq ja keni zakon.


Xhimi Krasniqi Dhe mjer Hajredin Kuci me kete bajge serbe dhe xhihadiste si Haxhi Kucin.
J’aime · Répondre · 21 novembre 2015, 22:19Xhimi Krasniqi Dmth edhe ju se bashku me serbet keni vrare prandaj jeni fis i keq dhe pa moral shqiptarie.Xhimi Krasniqi Pse genjen ai eshte nga Suhareka.Kuçi Kuçi Haxhi Enver Hoxha per ta ruajtur kotlluqin e shiti kosoven,qamerin,dhe viset e tjera shqiptare dhe nuk duhet ta shpallim tradhetar!!!!!!Kuçi Kuçi Haxhi http://www.zemrashqiptare.net/.../u1_EnverHoxha-Popovic...

ZEMRASHQIPTARE.NET
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Rrustem Bajraktari per historine   

Revenir en haut Aller en bas
 
Rrustem Bajraktari per historine
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: