AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?   Mer 9 Déc - 19:28


Supprimer
Bajram Doka Keni harruar Republiken e Mirdites dhe Ded Gjon Lulin , mos i harro me! Ben shume mire qe shkruan, por ke harruar edhe diçka serioze ne ate Shkrim!! Vertet eshte e drejta jote te shkruash si te duash por kur i poston ne publik nuk mund ti thuash gjerat ashtu siç deshiron ti, ne menyre te njeaneshme! Mark Gjonajt formuan Republiken e Mirditës nen varesine SERBE, ndersa Esad Pasha vendosi qeverine e Tij ne Durrës! Nga Marka Gjonajt eshte vrare ne prite Ded Gjon Luli sepse ishte kunder Serbise. ndersa Zogu nipi i Esadit me Hasan Reçin, doras, vrau Avni Rustemin! Mos e mbroni tradhetine se ajo nje dite do ju mbuloje fytyren do t’ju zere syte! Thuani JO TRADHËTISË!!!!!


Je n’aime plus · Répondre · 1 · 22 min


Supprimer
Haxhi Kuçi Opa ,po mire me duket se ja keni qellue zotri Bajram Doka.Me sa mujta me kuptue,Esta Pashen e paskan vra per pune hakmarreje e jo qe ja ka fale tokat serbise.Pra Zogu e paska vrare Ded Gjon Lulin,qe ka qen kundra serbise,bashk me Hasan Reçin.Dhe Avni Rrustemi ne pariz e vrau Esta Pashen e jo Zogun.Pse sja mbajti me vrar zogun po dajen e zogut?Me pas kane atdhetar Avniu ,nuk e kishte pague Vallterin me vra zogun ne parlament,por vete e kishte ba siq po flitet ne pariz ja dha plumat ne gjoks Esatit.Por me sa kam lexue, a mos Esati eshte vrar nga nje kapiten franqez per shkak te kurverise qe Esati ja ngrente ketij kapitenit te dashuren,dhe ja la patriotizmin Avniut.Esati ka qen ne paris,nuk ka qen ne shqiperi mi shite trojet,por ishte zogu.Gabim shume.Mos paq çka mi ba samarit futja magarit.Ta besoj kete.


J’aime · Répondre · 3 min


Supprimer
Haxhi Kuçi JU lutemi a ka ndoje kunde qe shkruhen keto fjalet e juaja,iSepse keni kalle enveristat.Pse sepse enveri ne bruksel ishte pas paraqitur si djali i ZOGUT e punue si sekretar ne ambasaden e Brukselit.


J’aime · Répondre · À l’instant
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?   Mer 9 Déc - 19:42

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?   Mer 9 Déc - 19:48

Je n’aime plus · Répondre · 1 · 17 min


Supprimer
Bajram Doka Haxhi Kuçi Me vjen keq qe nuk je serioz ose qe je i papare! Histroria eshte e shkruar dhe ti me pak mundim po te lezosh do te gjesh te verteten!


Je n’aime plus · Répondre · 1 · 12 min · Modifié


Supprimer
Haxhi Kuçi Ne rregulle eshte krejt po vella,ama pse kriminelin mos me vra?E dime qe edhe Esati ishte mik i serbeve,por Esati e rrexoi Vidin ne Durres,dhe e mori ne dore.Esati edhe ky e ka mbrojt Shkodren nga serbet me sa me duket e Zogu eshte ai qe erdhi si enveri ne pushtet nga belloruset(Serbia).Ka vye me vra zogun e jo Esatin,me falni nese e kam gabim.Pse se rrehim hekurin,po e rrehim pluhurin?Avniu ishte antar i kominternes ne rusi.


J’aime · Répondre · 6 min


Supprimer
Haxhi Kuçi Vetem nje pyetje ,por me fole drejte;A eshte dashur mu vra Zogu,sipas juve qe shkruat dhe Hasan Reçi,apo ma lehte dajen ne paris ,Esat Pashen?


J’aime · Répondre · 2 min


Supprimer
Bajram Doka Komunizmin e sollen Sllavet , ju u rritet me ta. Esadi,Zogu dhe Endveri dhe Saliu ju sherbyen atyre!
J’aime · Répondre · 2 min
Supprimer

Supprimer
Haxhi Kuçi Bajram Doka ,pajtohem ketu plotesishte,e pse kerkushi nuk doli gjere me tani mi vrare vertete tradhetaret ata qe i nenshkruajten marveshjet e zymta.Pse kush nuk ja venoje ndonje bombe enver qenit?Zogut,e ketyre te sodit qe haptas po ua falin trojet dhe kush mutin nuk po mundet me ua ngrere?Edhe sa kohe keshtu?Gjere sa te zhdukemi?Edhe sa kohe duhet me na udhehequr tradhetaret?Edhe sa kohe duhet ky popull mi perkrahur tradhetaret?Edhe sa kohe na duhet qe ti durojna keta tradhetar duke na i varere atdhetaret,e populli perkrahur kriminelat.Jo ne rregulle o burr i dheut!!!!!!


J’aime · Répondre · À l’instant


Supprimer
Bajram Doka O Haxhi, ti duhet e kishe kuptuar se: une nuk merrem me vrasje! Shiko per ndonje te markes tende!.


J’aime · Répondre · 4 min
Supprimer

Supprimer
Haxhi Kuçi Bajram Doka As une nuk jam per me vra njeri qe nuk ma merr lirine.O njeri,ju me kete fjale i perkrahni tradhetaret.Krymbi a duhet mbajtur ne dhome,dhe sipas juve ju i hani mmollat bashk me krymba.Vertete nuk jam ka ju kuptoje.Jo mi vra por mi debue nga trojet,sepse qe 2400 vite keshtu na shkoj kjo jete .


J’aime · Répondre · À l’instant
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?   Jeu 10 Déc - 9:46

Agron Dugolli a lu compete sur Facebook pour Android.
À l’instant ·
Teuta Haxhiu Aak Mitrovicë Arbr Veseli Ferizaj Plus-Market Kadrushe Hakiu Avni Miftari Agim Drita Lahi Jona Sulaj Marigona Avdiu Met Zhegra Edmond Azemi Aak Aargau Musa Gjakova Fa'ton Rrahmani Shaban Murati Maher Alhsam Aida Dërguti Valentina Bajrami Erzen Vraniqi Aak Prishtina Krenare Mehmeti Adelina Braha Besi Vilaj Furkan Ajdini Xhavit Doberdolani Egzona Mehmeti وغلاتك لأربيهم Sadat Haklaj Bujari Bislimi Arber Flamuri Ibrahim Baftiu Arjeta Sadiku Agnesa Haziri Haxhi Kuçi Hana Krasniqi ابو لومان Yllëza Rrahmani Enza Grenza Andi Lila Nderim Hamza Agnnesa Gashi Abdualaziz Al Homaid Vajza Milaniste Zami Saramati أ. إبراهيم الدغيم Lindi Mussttafa Nehat Durakuu Ekrem Eki Braha Hazbi Kamberi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?   

Revenir en haut Aller en bas
 
Per çfare arsye e vrau Avni Rrustemi Esat Pashen ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: