AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Halil Qadraku;Zafir Berisha ka dezertue me 04.Shtator 98

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Halil Qadraku;Zafir Berisha ka dezertue me 04.Shtator 98    Jeu 10 Déc - 10:16

http://prishtinaonline.info/halil-cadraku-zafir-berisha-kishte-dezertuar-nga-uck-me-1998/

Fillimi Lajme Halil Ēadraku: Zafir Berisha kishte dezertuar nga UĒK mė 1998

Halil Ēadraku: Zafir Berisha kishte dezertuar nga UĒK mė 1998

Dec 1, 2015


Halil Ēadraku ish ushtar i UĒK-sė, ka akuzuar deputetin e Nisma-s, Zafir Berisha se ka dezertuar nga lufta e UĒK-sė nė qysh ne vitin 1998. Ēadraku, qė ėshtė nga Prizreni, madje ka akuzuar Berishėn se ka ikur duke i lėnė nėpėr istikame ushtarėt tij.
Ja postimi i plotė i Ēadrakut, qė ėshtė pjesė e FSK-sė:
Unė e di se e vėrteta dhemb, dhe atė shumė. Para ca orėsh pata shkruar pėr Zafir Berishen, i cili kishte thėnė se nė rast se Kosova rrezikohet, ai do tė kthehet nė Zafirin e 98-ės. Unė i pata treguar se Ai, pra Zafir Berisha, ka dezertuar me 04.Shtator 98 nga vijat e frontit, duke i lėnė shumė ushtarė tė UĒK-sė vetėm, nėpėr istikame. Mirėpo, tani po e shof, se meqenėse kam shpėrndarė foton e tijė, nga faqja e tijė, dhe nė atė foto kam shkruar pėr dezertimin e tijė, AI, trimi i Bar-Amerika nė Kukės, ma paska fshi, e sė bashku me kėtė, edhe shpėrndarjet qė i keni bėrė ju tė nderuar miq, tė fcb.KJO NUK E ZBEH TĖ VĖRTETĖN, SE ZAFIR BERISHA KA DEZERTUAR NĖ SHTATOR 98-ės, dhe se ende ushtarėt e UĒK-sė e mallkojnė pse i la vetė, pa komandė, edhe pse ėshtė kthyer pas 7 muajsh, nė mes tė Marsit tė 99… o QE GE VARA i Billushės, kjo tregon se ti nuk je nė gjendje tė ballafaqohesh me fakte, dhe atė fakte tė historisė sate…. TURP TĖ KESH…mė mirė tė ka hije pipi se pushka…SHPĖRNDAJEFacebookTwitter
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Halil Qadraku;Zafir Berisha ka dezertue me 04.Shtator 98
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: