AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bisede me une Lajqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bisede me une Lajqin   Ven 11 Dc - 19:40


 • Conversation dmarre 21 avril


 • 21/04/2015 16:17

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Pershendetje i nderuari i madhi i popullit un Laji
  E lexova nje intervist te juajen qe ju kishin malltretue,zoti i denofte maskarenjet.Mekujtohet ne vitin 1998 nese nuk gaboi ne pervjetorin e vrasjes se Isuf Gervalles,kur u shfaqet para mases,duke na thene kajeni grumbullue,ka po prisni.Ate dite isha bashk me Nana Aishen,e te ndjerin Bajram Kurtin.Po ku u mbajt ai takim,apo ai pervjetor me ka dal nga mendja.Ju jeni malltretue i nderuar ndoshta edhe herave te tjera,por une tju them te drejten do dite.Sa nga serbet ma shume nga klyshet e tyre.Une jam ai qe me 11 mars te vitit 1981 ne menzen e studentave i nisa demostratat si shkak i qimes qe me qelloi ne gjellen time.Nje shok i im ish edhe shok i juaji,njefare Florim Kleqka qe kendon e me duket tani polic.Kete njeri e kam ndihmue ma shume se baba i tij.E kam que ne shoqerin e agimit ne pz,qe te mesohet me kendue,ja kam gjete nje qajtore ne suhareke me punue sepse qante duke me thene se nuk ka buke me hanger.Ne fund ,frigohet me deklarue haptas.Ne kohen eluftes ne Mailisheve jemi takue ne korrik me duket,e pata lufte qe te intervenone qe te kyqem ne uk,por as qe i hangri palla.Tani nuk me shkruan haptas por ne privat,qe mos ta lexojn tjeret,sidomos shoku tij Fatmir Lima qe ne lufte nuk me morri kinse shkaku i Avdi Ibrahimit kinse ka qen shpiun i serbise.Por si u largova nga kosova kete ne zonen e pashtrikut e beren zavendes komandante te policise se uk es.Kam nje histori te mundimshme.Kontribova ma shume per popullin shqiptar se sa per femit e mi.Te fala te sinqerta
  Nga
  Haxhi Kui
  [/ltr]
 • 21 avril


 • 21/04/2015 19:46

  un Laji

  [ltr]
  Faleminderit Haxhi.D kuptova historine tande.Tash e tutje te shkofte mire vlla.
  [/ltr]
 • 1 mai


 • 01/05/2015 13:37

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Bashk me ju i nderuar
  un Lajqi.Por vetem nje po ta tregoj se tradhetareve po ju shkone mire hesapi,e per atdhetar qe kane kontribue per qeshtjen kombetare po e vuajn si ma se keqi dhe po etiketohen tradhetar.Pa qen tradhetar nuk po te adhurojka ky popull.
  [/ltr]

 • 01/05/2015 14:03

  un Laji

  [ltr]
  Goja t lumt Haxhi Kui.Por s'di a mos ishte kshtu han e dan!!!
  [/ltr]

 • 01/05/2015 14:22

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Eh more vellau im i nderuar,une me fakte te gjallapo ju trtegoj.Une i pata nis o vella atodemostrata ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981,dhe per shkak qe heshta tjeret e vodhen vepren atdhetare timen.Dhe ata po shiten atdhetar.Une ne vitin 1971 ne nje akcion vullnetar ne sutjeske ,kur brigadat serbe dhe ushtarak qe e zgjerojshin filimin sutjeska ,na paten dergue nja dy serb qe ta hekim flamurin kuq e zi ,e te kunderten do na masakrojne te gjitheve neve shqiptareve.Pasha nje zot,te gjithe shqiptaret sa ishim nja 50 e ne mesin tone dy serb,njeri serb e tjeteri magjum serb.Per bese te gjithe vendosen qe ma mire e hekim kete flamur qe nuk bahet nami ,mehek kete pelen per me fshi prapanicen.E ja lane me hek ati serbit,bajagi kinse ne nuk e hekim.Dhe serbi ma rrakatel,tha se edhe mua me masakrojne serbet se jam nga kosova.Te nesermen na kishin rrethue brigadat serbe dhe ushtaraket e ne krye te ushtris ishte aty afer Nikolla Lubiqiqi ,.Po sa ja ka nis ai serb me hek flamurin tone kam kercye nga rrshti dhe me shqelma ne vehte dhe e kam grushtue mire e kamkape flamurin e kam lidhe dhe me nje dru tju kam hyre serbeve si vetetima.Ja nisen serbet te shperndahen si dhen e dhit ,duke thene ;"Pustitet budallu,poludeo za jednu zastavu".Kur erdhem ne kosove komandanti i brigades tone Reshit Bytyqi bashk me Ymer Gashin qeni ishte kryetar i komitetit te suharekes me shpallen tradhetar te jugosllavise e bashk meketa edhe Fadil Hoxha per bese.Qe nga kjo moshe ma drite nuk ka pare jeta ime.Ne vitin 1981 kur ma paten burgos policet tane vellaun tim qe kishte organizue demostrata ne Prizren, kam shkue ne komitetin e suharekes dhe prane deres ishte nje polic rezervist ,jadi emrin e mbiemrin e kam grushtue dhe ka ra per toke.I kammeshue deres se kpmitetit me shqelma dhe ne ate dhomeishin kane duke mbajte mbledhje;Fadil Hoxha,,Sokol Elshani,Mehmet Lumi,Ahmet Hasani, e tjere, e kane rrotullue tavolinen e tyre dhe jane mbeshefur mbrapa saj,duke me thene o Haxhi mutin ta hanksha mos na mirr ne qafe..Disa jane gjelle ende edhe ai pilic eshte nga Leshani i Suharekes ende gjalle.E pata lute nje njeri qe ta inqizon me kamer ,por me tha se e vrasin me tregue te verteten kete ish polic rezervist.Po due me ta spjegue se ata shqiptar qe dojshin me hek flamurin ,sot po paraqiten kinse vete e kane mbrojt flamurin,dhe keta ishin te radhitur ne uk.Dhe ja ku na pruren.,Qe nga ramja e mbretreshes Teuta e kendej qe e tradhetoi Dhimiter Ferari nese nuk gaboi ekendej vetem tradhetaret jane ka e udheheqin popullin shqiptar,si ne lufte si kem nen roberi.
  [/ltr]

 • 01/05/2015 14:24

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Vetem me lind nuk di se .Shok prej shqiptareve ende ne jete nuk mujta me gjete.Ka shqiptar te mire,por ku ti gjeje?!
  [/ltr]

 • 01/05/2015 14:26

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Ramiz Kelmendi ne vitin 1997 mapate botue nje veper timen me titull"Leter Popullit tim".Une i pta pague vetem 600 egzemplar,por te LDK mikishin pague edhe dy mij te tjera dhe Ramiz Kelmendit ja pata fale 300copa,tani me thote se nuk te nohe fare,as qe i kujtohet qe ja kam dhene.Por me mua ishte Begzad Baliu,e Selajtin Fazliu.
  [/ltr]

 • 01/05/2015 14:35

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Begzad Baliun e kammbajte me buke,por sot as qe done me me njohur.Jo vetemkete,por shume akademike i kammbajte me buke e kam rrezikue jeten,por shqiptari si ta kalone drinin ta sharlon atin e nanen..Histori e shqiptareve jam vete une qe perjetova gjera ma te shemtuara.Une per shqiptar,e shqiptaret kundra meje.Nga pervoja shume vjeqare u ttregova se pa qen tradhetar nuk je i adhuruar per shqiptar.Kam biseda me shume ish qe kan shkrue kinse i kane organizue demostratat e 1981,por as njeri nuk din me tregue fillimin,pos genjeshtra as nuk dijne se nga cila ane e menzes ja kane nisur demostratat.Sa per luften e trijave,secili komandant me shkruan jo une nuk kam vra atdhetar e dhunue gra,por tjetri e ai tjetri duke sha tjetrin .Mazamakeq per neve kaq di me ju thene.
  [/ltr]
 • 24 mai


 • 24/05/2015 02:41

  Haxhi Kui

  [ltr]
  I nderuar un Laji,pash besen kush ta shkruajti kete kengen e Kumanoves?Une ua kuptoj brendin e saj,por populli nuk merr vesh si duhet.Sinqerisht Haxhiu
  [/ltr]
 • 24 mai


 • 24/05/2015 08:44

  un Laji

  [ltr]
  Nji Jeton Hulaj nga Prejlepi por ajo ishte me nji strofe dhe krejt tjeter dhe s'kishte lidhje.I thash a ban me ta ndreq.Tha ndreqe e ban qka te duesh dhe e shkrova tjeter por edhe emnin ja qita atj
  [/ltr]

 • 24/05/2015 09:48

  Haxhi Kui

  [ltr]
  O vella,une shume mire e vlersoje kete kengen qe ja keni qite Kumanoves,por jane preke ,duke mos ja dite mbrendin e kenges disa shok te mi.Por ua arsyetova se kujt ja keni qite..Me nje fjale o i nderuari un ,;tradhetareve nuk duhet me u thene qe na keni tradhetue,se ta kethejne bumerang,ta ngjesin bishtin pa e pas fare.Edhe nje fjale po ta them se ;Pasi une nuk u bera i ndershem per popullin shqiptar,le tju vjen edhe Perendia ne mesin e shqiptareve nuk kane me tikirell per Zot tonin.Ma banen disa te Kumanoves,pse per ty nuk ta qet nje kenge qe ti je ai qe ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981 i ke nis vete ato demostrata?Ua bana se jetone ne Kosove i shkreti dhe e kercnojne po e qiti emrin time ne kenge.E verteta tek ne nuk perkrahet o vella ,pos nese dikush ja ngjete nje njolle atdhetarit,tane kane mu zgerdhir e mu knaq duke thene e ka lyp.Shqiptareve shpetojau jeten ndaq me ta shkatrrue jeten.PO ua shalove jeten shqiptareve kane me te adhurue si perendi.Kete nga pervoja po e them.Per Kumanoven kam shum ka me ju tregue,por nuk po ju lodhi ma teper o vella e mik i nderuar.Zoti ju bekofte
  [/ltr]

 • 24/05/2015 11:01

  un Laji

 • 16 juin


 • 16/06/2015 00:32

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Pershendetje i nderuar.ka ua merr mendja a jane vertete te vram Begu dhe Mirsadi ?Ju lutem mos e perhapni kete te vertete?
  [/ltr]
 • 16 juin


 • 16/06/2015 08:54

  un Laji

  [ltr]
  Po,te vrar jan-nuk ka dyshim.Vllau i vet e ka pa ne kapelle dhe vet ma ka thane!
  [/ltr]

 • 16/06/2015 09:42

  Haxhi Kui

  [ltr]
  .Shtine le te bane beje qe vertete ja ka pa ftyren.Thuaj,pash nje perendi qe e kemi permbi krye a ja ke pa vertete ftyren vellaut te vram,apo te gjalle ????Eh more un eh vellau im,shume shpejte u besojna nje deklarate sidoqofte ajo reale apo rrene.Une Ylberit ja bana bane beje ne Perendi,qe vertete ja ke pa ftyren,atehere edhe neqoftese je ka bane beje rrejshem te besoj se vertete ja ke pa ftyren Mirsadit.Nje fjale ma kane lane do njerez nderkombetar,mos i beso kemishes tende.O un vellau im a ja ke pare ti vete ftyren dhe a ja ke preke,ndegjoji deklaratat me vemendje dhe shkruai ne nje fletore dhe shume lehte e nxjerr kompromisin..Tradhetia e shqiptareve eshte ma e zi se e Llucerave.Tradheti ndaj njeri tjetrit e me armiq te besatuar qe kurr nuk kane mi tradhetue.Shqiptari kur me ka thene se nuk te tradhetoi,ma ka kalle shpirtin me tradheti.Sot i kemi tradhetaret me shkolle dhe te specializuar qe kurr nuk e pranojne kur te tradhetojne.Shendosh qofshim o vellau im uni.Ende nuk i ke marr vesh shqiptaret,as kurr ski mi marr vesh se fare qenje jane.Shendosh ishalla jemi,se boohet mire naj here.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 09:51

  un Laji

  [ltr]
  Haxhi.Dy vet qe e kan pa me ka tregue-njeni asht vllau i madh qe punon ne Londer dhe nji shok i ngusht i tij qe jeton ne Cyrih.Tjeter s'di!
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:01

  Haxhi Kui

  [ltr]
  O un,a bane me ma dhane emrin e ketij shoku qe eshte ne Cyrih,pasha besen nuk i them kush me ka tregue,dhe e sheh ka ka me shkrue me mua,dhe ti dergoj ka kemi me fole.Ke me lujt prej mendeve besen po ta japi.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:04

  un Laji

  [ltr]
  Une ket e kam shok ne Fb me emnin Duli_CH dhe asht nga Kumanova
  [/ltr]


  [ltr]
  Tjeter emen as mbiemen nuk kam as tel.nuk kam
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:12

  Haxhi Kui

  [ltr]
  ju lutem ma dergo adresen e fb .Kam shume shok ne Kumanove me qindra.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:28

  Haxhi Kui

  [ltr]
  O un shok me pas e mos me ja dite emrin e mbiemrin nuk po kuptoj.Ne shoqeri po,por adresen ma dergo o vella.Se nuk ka Duli_ch ne fb.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:34

  un Laji

  [ltr]
  E paska hjek pasha zotin,se qashtu e kam pas...ose e paska ndrru.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:35

  Haxhi Kui

  [ltr]
  a e sheh qe tu ka paraqite i rrejshem,dhe hajt e besoju tradhetareve,joje e qyqeve.
  [/ltr]


  [ltr]
  loje e qyqeve
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:35

  un Laji

  [ltr]
  Mesal po
  [/ltr]


  [ltr]
  Mesap po
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:36

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Kam shume informata te sakta,por skemi ka me ba,eshte duke u pergadit nje loje e flliqur,ja nini zanin ma vone.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:37

  un Laji

  [ltr]
  Athue bre?
  [/ltr]

 • 16/06/2015 10:37

  Haxhi Kui

  [ltr]
  ka sta merr mendja fare
  [/ltr]


  [ltr]
  Nje fjale nderkombetaret ma kane pas thene;Mos i beso kmishes tende.Shok te ngusht e kisha Flirim Kleqken,te cinin une e bera kengetar dhe e ndihmova ma shume se djalin tim,por ne fund ma ketheu shpinen,dhe u ba shok me Fatmir Limen.Qe shoku shqiptar kush eshte?
  [/ltr]


  [ltr]
  cinin=cilin
  [/ltr]

 • 16/06/2015 11:22

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Flirim Kleqka u shtrirte si shok,me sjellje te mira.I kam lane punet e mija anash duke i ndihmue Florimit,vete a jane te verteta qe Florim Kleqkes ja kam gjete lokalin me punue ne qajtore?A e kam que ne prizren ne shoqerin e Agimit mu mesue me kendue?Ku ka pas nevoje e kam que me kerrin tim e te tij ka ka pasur nevoje.Ne fund ne korrik 1998 ne lufte ne Malisheve u takuam ,e luta qe te intervenone qe te me marrin ne lufte,apo te ma gjene nje arme qe te kam me ka te mbrohem iku nga une duke me thene me fal se nuk kam kohe me ndejte me mua.Beqir Gashin dhe tere shoket e Florimit ja njoh si parenne kuqe,e di mire se si jane shoqerue me policin serbe,por me vjen keq me shkrue hatas.Kemi bujt edhe te Haxhi Shala,e di krejte se fare patrioti eshte,por shendosh ,se pa e pyetur Florimin ju personalishte nuk ke nevoje te me besoni.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 11:27

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Vllai i Beg Rizajt, Ramiz Rizaj ka rrfyer n Interaktiv n KTV at q ka mundur t ndodh me t n luftimet n Kumanov.

  Rizaj ka thn se privatisht i kan thn se Begun e kan torutuar, e kan vrar, e kan masakruar, e kan br cop-cop dhe e kan futur n sandk. Por, ai beson se ende sht gjall.

  M kan thn se e ka numrin e kufoms 304. Do ta sjellin q t mos e njohim hiq. Por, un e di q nuk ka vdekur. Ai sht gjall, ka thn Rizaj.

  M tej, Ramizi ka folur pr Begun dhe pr pjesmarrjen e tij npr luftrat n territoret shqiptare.

  Beg Rizaj sht lufttar i UK-s. M 1998 sht kthyer si i ri nga Gjermania, ka ardhur n Kosov me Shqiponjat e Zeza n Gllogjan me komandant Ramush Haradinaj
  [/ltr]

 • 16/06/2015 11:30

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Nga t gjith kto beteja, Ramizi thot se Begu sht kthyer n shtpi dhe ka krijuar familje me pes fmij.

  Familja ime e gjer e prkrah Begun. Por, pr kt luftn e fundit nuk kemi pasur dijeni.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 11:31

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Ai ka br thirrje nga t dy qeverit q t japin informata t sakta pr Begun, ta tregojn se a sht i gjall apo i vdekur.

  E kem t konfirmuar privatisht nga Policia e Kosovs se ai sht i vrar, por ne nuk besojm, ka theksuar m tej ai.

  Ai ka kritikuar institucionet q nuk po bjn asgj pr t zbuluar fatin e kosovarve t prfshir n luftimet n Maqedoni. Rizaj ka paralajmruar protest pr nesr para qeveris s Kosovs.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:00

  Haxhi Kui

  [ltr]
  https://www.youtube.com/watch?t=466&v=-_4eZJisIP8
  [/ltr]
  INTERAKTIV RAMIZ RIZAJ 19.05.2015
  youtube.com • 16/06/2015 12:01

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Sipas perfaqesuesve amerikan e anglez deklarone se Begu eshte gjalle.
  [/ltr]


  [ltr]
  Kur e permend Qamerin, dika eshte ne dijeni,per skenarin,ne vijim.....
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:07

  Haxhi Kui

  [ltr]
  https://www.youtube.com/watch?v=iFTjx9vfLSo
  [/ltr]
  Beg Rizaj truproje e Ali Ahmetit
  Tubim i mbajtur ne Shkup ne vitin 2008.
  youtube.com • 16/06/2015 12:09

  un Laji

  [ltr]
  Ramizi ka shku ne kapelle e ka marre te vrar-kam deklarue tha sepse ambasadat dyshuan por pastaj me thirren e shkova e mora.Kjo asht e verteta!
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:11

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Ne rregulle,nuk ta prishi mendimin e juaj,siq ju paska thene juve.Ramizi.Ishalla nuk ju ka genjye.
  [/ltr]


  [ltr]
  Mi deroni tere dreqnit e botes mundem mu marr vesh,por me tonet jam pervelue e djege me shpirt e trup,dhe ende nuk mujnda ti marri vesh ne katror.
  [/ltr]


  [ltr]
  dergoni
  [/ltr]


  [ltr]
  Vete japin deklarata e nuk dijne se ka kane thene.Eh medet eh medet qe ende nuk mblodhem mend,duke u mashtrue per here gjate historise,dhe besue tradhetareve dhe shtypit genjeshtar.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:15

  un Laji

  [ltr]
  Vllau ndoshta s'ka pse te rrej
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:17

  Haxhi Kui

  [ltr]
  He mire me vjen qe i besoni.A mendon se sekretin e interspeksionit ta tregon dikush,as vellau as biri as gruaja as ti kujt sja tregone se kjo eshte sekreti i jetes
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:20

  un Laji

  [ltr]
  S'e di
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:23

  Haxhi Kui

  [ltr]
  ka jam ka shkruaj me disa komandanta te Kumanoves te dalin ment o Qun.Por spo ju besdisi njeherit
  [/ltr]


  [ltr]
  ne keto qaste jam ka shkruaj...
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:23

  un Laji

  [ltr]
  Ok miku in
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:24

  Haxhi Kui

  [ltr]
  eh medet thelle qenka puna e skenarit te KUmanoves
  [/ltr]


  [ltr]
  tjeter kund eshte ka e rrehin hekurin,ja ndegjoni zanin edhe disa muaj
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:25

  un Laji

  [ltr]
  Ma shkruj qka thon
  [/ltr]

 • 16/06/2015 12:26

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Shume mesazhe jane ka me shkruajne,,por ju tregoje ne fund nese sot i perfundoi sekretet
  [/ltr]
 • 16 juin


 • 16/06/2015 20:16

  Haxhi Kui

  [ltr]
  Jane personalitete te larta keta qe po flasim,dhe me thojne se eshte e vertete.Kuku per shqiptar,ka me ju thene tjeter send o vellau im.
  [/ltr]

 • 16/06/2015 20:18

  un Laji

  [ltr]
  ka e vertete
  [/ltr]
 • Aujourdhui


 • 03:21

  Haxhi Kui

  [ltr]
  I nderuari un Laji, ndegjova se keni shume muhabet me Florim Kleqken.A keni mundesi me ba nje pergaditje te ndonje filmit te nje histories sime disa vjeqare qe kemi que me Florim Kleqken?Si erdhi ne kioskun tim te llotarise ne suhareke dhe mu lute qe tja gjeje nje lokal me punue si qajtore?Lokalin ja pata gjete,dhe ja filloj jetes se re Florimi.Pastaj mu luste si tja beje te mundur qe te bahet kengetar,ja plotsova edhe kete deshire duke e que ne shoqerin Agimi ne Prizren ,do dite me kerrin tim.Le tju trego se si me taxin tim ka ba qef me Resmije Osmanin.Le tju tregon se si me kerrin tim e pas disa viteve e bleu edhe kerrin e vete 101 dhe e lijsha punen time duke ja krye hesapet e Florimit.Vete kur u takuam ne kohen e luftes ne Malisheve ne korrik te vitit 1998,kur e luta si vellaun qe te ma bane te mundur te kyqem ne uk,dhe iku nga une duke me thene se nuk mundet.Rastin e vrasjes se Besim Ndreces e dine ma se miri shpiuni i kosoves Avdi Ibrahimi,qe i dinte te gjitha sekretet e ngjarjeve kur e vrau ate policin ne zyren e tij ne Shiroke.Dhe me erdhi tek taxi im duke mu lutur qe ta kerkojna Besimin qe eshte ne arrati dhe ta qesim tej kufirit.E kam marr taxin tim e kemi shkue ne Shiroke,i cili Avdi qeni me qoj ne vendin e ngjarjes,dhe me tha qe tja therrim vreshtave te Shirokave.Here here e ndalshim e dilshim perjashta kerrit dhe pskatke o Besim hajde se jam Avdiu...Kemi shkue gjere tek lumi dhe neper lum kemi hyre ne fshatin studenqan e jemi kethye per ne suhareke,pastaj ja kemi therr per sopi,prape ne shiroke e ja kemi therr per ne fshatin e tij te Besimit ne Lutogllave.Nuk e gjetem kerkund Besim Ndrecen,dhe jemi kethye per ne Grejkovce,as kund nuk mujtem me has dhe jemi kethye ne suhareke,Avdi qeni ne zyren e vete qe e kishte nje agjencion turistike Shpetimi nga Reqani ,e une tek vendi i taxistave.Mbas disa minuatave erdhi qeni e me tha;O Haxhi ndegjova tani qe Besimin e kane zane duke ik me helikopter dhe nuk e kane lane me ik e kane vra ,me snajper me nje plume.Avdi qeni po genjen kur po thote se e kane ndjek mijera polic e tanka e helikoptera.Ma se miri e jep deklaraten djali i Besimit se sa Avdi qeni.Ka i mirrte informatat Avdi Ibrahimi o i nderuari un Laji ?Si i merrte informatat qe Besim Ndrecaj e vrau policin?????Si e kush i tregoje se e vrajten nga helikopteri Besim Ndrecen????ka me ka ba ky qen Avdi Ibrahimi ska lapse qe mundem mi shkrue.Nja po me habit Florim Kleqka qe une e rrita dhe bane shoqeri me tradhetar,ndoshta as kete nuk e paskna njohur mire.Sipas konkluzes qe po me rrotullohen mendet e mija dikush Florim Kleqken ma paskan dergue me qellime ogurezeza.Kjo eshte histori e shkurtume mes ketyre dy ish kinse shokeve te mi,zoti i shperblefte per ate ka me paskan pergjue.Florimi as gje nuk guxon haptas me fole me mua ne opinjonin publike,pos me thote a mos te kam ba ndonje here keq!!!!
  [/ltr]
  un Laji


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bisede me une Lajqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: