AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.   Lun 14 Déc - 16:38

FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.2009

Leshone kete deklarate;

kundra shpifjeve ndaj prof. Xhavit Dalloshit

.......................................................

Kinse ne mbledhjen e mbajtur(te pambajture) me 22 nentor 2009 ne bruksel e leshuar nga

individet e pa ndergjegjeshem, kinse te FBKSH per shtetet e Beneluksit(evropen perendimore) !

Pos tjerash; deklarata mundohet ta cenoje dinjitetin dhe moralin e atedhetarit prof Xhavit Dalloshit,me sa vijon shpifja;

"Mbledhje Kryesia e FBKSH-sė me veprim nė Shtetet e Beneluksit dhe anėtarėt e saj i njoftojnė tė gjitha strukturat e FBKSH-sė 

nė Diasporė dhe nė mėmėdhe se nuk e njeh nė asnjė mėnyrė z. Xhavit Dalloshin si Koordinator tė vetėshpallur dhe

cdo vendim apo njoftim eventual qė vie nga ai ėshtė i papranueshėm, jovalid dhe i shpėrfillur tėrėsisht".

Shprehen ata!

Prof.Xhavit Dalloshi ishte dhe ėshtė legjitim qyshė nga mbledhja e para kuvendit mbare Kombėtare tė Mbajtur nė Durres tė Shqipėrisė.

I Legjitimuar vetė nga Kuvendi nga G.Adili dhe nga Fbksh Zona 2 Kosova Heroike.

Marria ska kufi qmenduria ska kufi!

Ata qe deri dje e perkrahėn e rrespektuan tashė pa kurrfarė turpi dalin me deklarata rrenacake shpifėse se kinse Kordinatori paska shpallė vetėn Kordinatorė!

NE Kryesia e FBKSH pėr Francė tė gjitha kėto shpifje manpulime tė njrėzve tė pa pėrgjegjshėm dhe manipulues tė mirė i hudhim poshtė!

Qudira krijojne njerezit dashakeqes.

Ky Hajro Halili ( qe eshte nje emer i trilluar nga keta matrapaz) ky me kete deklarate jo qe mundohet tja perdhosi imazhin e prof Xhavit Dalloshit,
por edhe tja zbehi fetyren e shoqateve per bashkimin e 

trojeve shqiptare .Ketu behet fjale per perqarjen e shqiptareve pa dallim siq 
vepronte udba e serbise me shqiptaret servila !Duke nxitur atedhetaret te vriten mes vedi !

Prof Xhavit Dalloshi eshte njeriu, ndere me te paret qe e pėrkrahu UCK ishte Organizatore i takimeve me uck me Bundestagun Gjerman!

Shqiptari I pare qe shkroi ne gazetat shqiptare se egziston UCK.

Kryetare I keshillit Fondi vendlindja Therret!


Njoftohet i tere opinjoni shqiptar ne diasporė dhe ne
gjithe trojet shqiptare ;qe mos ti marrin keto deklarata si te verteta .
Sepse ,kurrefare mbledhje nuk eshte mbajtur,pos kan shkrue individet per qefi te tyre,

E disa njerez shpirtshitur qe rrine mbrapa skenave makabe,
Siq e tradhetuan luften ne maqedoni,e ne Luginen e Presheves ,e pse jo ne Kosoven multietnike!
Une habitem se si nuk u ngopen shqiptaret me gjakun e atedhetareve duke ua
perdhosur mundin sidomos te atedhetarit te mirenjohur Prof Xhavit Dalloshit!
Ne kercnime ndaje prof Xhavit Dalloshit ka leshue edhe nje person nga prishtina
por pa emer!Pra dikush eshte ka loze me shqiptaret !!!
Pastaj edhe sekretari i pergjitheshem nga Tirana Genc Llakaj i cili 
gjere dje kishte nje respekt ndaj shokut te tije qe kerkonte nje perkrahje nga
prof Xhavit Dalloshi ,dhe ja shoket bijne prehe e shpirtshiturve ,.
Hajro Halili ,na Kumanova,eshte njė bashkpunėtorė i udbasheve shqiptare dhe i rezhimit sllavo maqedonas!

Dhe nuk ka te beje fare me patriotizmin shqiptare
ndersa Genc Llakaj ne dy ane edhe perkrahes i Gafurr Adilit edhe perkrahes i Kordinatorit deri dje,e tashe pa kurrfare turpi dele ne perkrahje te hajnave te njerezve qe nuk kane lidhje me FBKSH-ne.

Po jane anetare te FDBK.
Ketu qendrno maska e poetit udbash qe ngjalle Rozafaten nga varri dhe i jepe jete 
soldatesken serbe !.
Nese ju antar te shoqatave FBKSH,SHAIBK,dhe AKSH e shihni te rruges se prof Xhavit Dalloshi nuk 
eshte ne darkat e djajve,siq paragjykonin disa, e keni te drejten e largimit nga keto shoqata 
,sepse projektuesin nuk keni si ta deboni nga oborri i shtepise se tij !

Por kujt nuk i duket vendi i pershtatshem ne keto shoqata,mos iu drejtoheni prof Xhavit Dalloshit 
qe ta leshoje shqoqaten se mjafte e keni shfrytezue,e kullotur!
Siq thone pleqet kerceva drinin dhe baju ma !Jo !
Ju nuk keni kurrefare te drejte legjitime ta kindaponi shoqaten e prof Xhavit Dalloshit!
pra keni mundesin qe ti barteni plaqkat e juaja,dhe krijoni shoqata e shoqata nese do ju perkrahe populli shqiptar.
Por kote e keni kete sllogan,sepse populli tani eshte vetedisue ,dhe ja keni plasur dellin e damaereve.
Por keni mbete si xhynahet ,ju ku te shihni se diku eshte hape nje levizje,mulne ti ngjiteni si rriqen,
dhe tja mirrni timonin se maruat !
Ne fund ēdo deklarate e personave te pa pergjegjeshm qe merren me shpifje dhe qe kan prapaskena kundra BK .
do te pergjigjen para popullit .
Ne si SHAIBK per france, distancohemi nga ēdo lloje deklarate me permbajtje raciste,
e sidomos shpifje kundra prof Xhavit Dalloshit .Ku secila shoqate ne europe se pari duhet konsulltuar

me prof Xhavit Dalloshin Kordinatore ,I FBKSH e pastaj te leshon keso deklarata me permbajtje anti kombetare .

Kryesia e FBKSH per France

sekretari i pergjitheshem i FBKSH

per france

Haxhi L Kuēi

 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.   Lun 14 Déc - 16:41

 
murturi
Ushtarak
Numri i postimeve: 517
Age: 39
Vendi: Bruksel
Registration date: 19/04/2008

Titulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 7:47 pm


Ai qe i ka publikuar emrat antarv te shoqates Shaibk je vet ti xhit -ose ma mir me te than je vet xhavit dalloshi,se ma spo te pren ,te ka zatet sharra ne gozhd.

Shaibk dhe aksh fbksh nuk egziston ne Franc prandaj mos qit deklarata pa lidhje,se ske met me kerkand se vetes ja ke ba Jasht aksh duhesh me dal se as shkit ma shpifca se ti sjan .
ti thae se sduhet me qit emra kush na qnka Ky hajra qe e qun edhe shqpihun ti ket,ki kujdes !!! se ashtu keshtu do te pergjigjesh pr te gjitha shkrimet dhe shpifjet sepse ne un i kam kopju dhe ske ku me shku ma te erdh fundi sikur Adilit sikur ty .

 
The-Soldier
Fillestar/e
Numri i postimeve: 8
Age: 32
Vendi: Tetova
Registration date: 24/11/2009

Titulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 8:22 pm


A hala po mireni me FBKSH e AKSH a ? Me keta( Kujdes)te cilet vetem se kane mar ne qaf disa njerez qe i futen ne zjarr dhe i vrane, e sa e sa pare qe kane mbledh i kane fut ne xhep. Marre me ju ardh kush mendon se ekziston ni FBKSH e AKSH. Bile Kurr ska ekzistu.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.   Lun 14 Déc - 16:42

Murturi eshte vete Gafurr Adili
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.   

Revenir en haut Aller en bas
 
FBKSH per France nė Mbledhjen e mbajtur sotė mė datėn 24.11.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: