AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim    Dim 20 Déc - 13:51

Shqiptarja.com - Gryka: Berisha helmoi Rugovėn e vrau ...

shqiptarja.com/news.php?IDNotizia=290234
[size]
Traduire cette page
Gryka thotė se kjo e vėrtetė filloi tė pėrhapej pėr tė bėrė bujė kur Hajdari me Rugovėn edėrguan te njė gazetė qė tė botohej kjo dosje, dhe pasi doli Saliu u ...[/size]

Gryka: Berisha helmoi Rugovėn e vrau Azemin, i zbuluan ...

botasot.info/.../gryka-berisha-helmoi-rugoven-e-vrau...
[size]
Traduire cette page
6 mai 2015 - Nė pjesėn e dytė tė intervistės pėr gazetėn “Shqiptarja.com”, Marjan Gryka ish badigardi i Azem Hajdarit, njėherėsh dhe kreu i shoqatės me ...[/size]

Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim ...

www.telegrafi.com/.../ish-truproja-i-azem-hajdarit-sali...


[size]
Traduire cette page
6 mai 2015 - Nė pjesėn e dytė tė intervistės pėr gazetėn “Shqiptarja.com”, Marjan ... Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim Rugovėn![/size]

Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim ...

rrokum.tv/.../ishtruproja-i-azem-hajdarit-sali-berisha-...
[size]
Traduire cette page
Gryka thotė se shkaku i helmimit tė liderit tė Kosovės Rugova dhe vrasjes sė liderit tė Dhetorit Hajdari ishte zbulimi nga ana e tyne e dosjes se Berishės si spiun ...[/size]

Ish truproja e Sali Berishės: Berisha thoshte se Ibrahim ...

lajmi.net/ish-truproja-e-sali-berishes-berisha-thoshte-s...
[size]
Traduire cette page
21 mars 2015 - Ish truproja e Sali Berishės: Berisha thoshte se Ibrahim Rugova ka qenė ... Ibrahim Rugova, qė sipas tij Sali Berisha e quante maniak seksi.[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim    Dim 20 Déc - 13:51

[size=40]Gryka: Berisha helmoi Rugovėn e vrau Azemin, i zbuluan dosjen
Bota Sot | 06.05.2015 13:05
[/size][size]


UDB urdhėr Berishės, vrau Hoxhėn

Nė pjesėn e dytė tė intervistės pėr gazetėn “Shqiptarja.com”, Marjan Gryka ish badigardi i Azem Hajdarit, njėherėsh dhe kreu i shoqatės me emrin e Liderit tė Dhjetorit hap dhe mė tej dosjen e ish-presidentit dhe ish-kryeministrit tė vendit, Sali Berisha teksa e akuzon se ėshtė njeriu qė ka helmuar liderin e Kosovės Ibrahim Rugova dhe vrau Azem Hajdarin.
Gryka thotė se shkaku i helmimit tė liderit tė Kosovės Rugova dhe vrasjes sė liderit tė dhjetorit Hajdari ishte zbulimi nga ana e tyre e dosjes sė Berishės si spiun i UDB, dosje tė cilėn Presidenti i asaj kohe kishte tentuar me tė gjitha mėnyrat qė ta eliminonte apo ta fshihte. Por qė ish-badigardi i Hajdarit thotė se ishte njė person atdhetar, por i frikėsuar pėr jetėn e tij dhe tė familjes, ai qė ia vuri nė dispozicion Azemit qė ishte nė atė kohė kreu i komisionit parlamentar tė Rendit dhe SHISH, nė kėmbim tė katėr pasaportave me viza pėr nė SHBA.
Vetė Gryka ėshtė kujdesur pėr ta dėrguar deri nė aeroportin e Rinasit nėn masa tė forta, pėr ta mbrojtur nga ēdo tentativė pėr eliminimin e tij nga njerėzit e Berishės nėse do tė ishin nė dijeni. Gryka thotė se kjo e vėrtetė filloi tė pėrhapej pėr tė bėrė bujė kur Hajdari me Rugovėn e dėrguan te njė gazetė qė tė botohej kjo dosje, dhe pasi doli Saliu u tėrbua. Pas kėtij momenti, sipas ish-truprojės sė Hajdarit dihet publikisht debati i ashpėr mes Ibrahim Rugovės dhe Sali Berishės, ku Rugova i tha hapur se “ti je agjent i Serbisė dhe emisar i Ramiz Alisė”.[/size]

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim    Dim 20 Déc - 13:52

Ish truproja e Sali Berishės: Berisha thoshte se Ibrahim Rugova ka qenė maniak i seksit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 18:58, 21 March 2015Ish-truproja e Sali Berishės, Izet Haxhia ka vazhduar spekulimet skandaloze pėr zhvillime interesante dhe tė rėndėsishme pėrgjatė periudhės sa ai ka qenė afėr Berishės. Kėsaj here ai pėrmend edhe ish-presidentin Ibrahim Rugova, qė sipas tij Sali Berisha e quante maniak seksi.


Nė njė postim tė fundit nė profilin e tij nė Facebook, Izet Haxhia flet edhe pėr Azem Hajdarin dhe SHIK-un e Shqipėrisė, pėr shumė ngjarje tė tjera tė ndodhura pėrgjatė kohės sa ai ishte truprojė i atėherė presidentit shqiptar Sali Berisha, gjatė viteve 1992/97.
Lexojeni tė plotė postimin e Izet Haxhias, pa ndėrhyrje nga redaksia:
Mora shkas nga nje shkrim brilant i gazetarit Bedri İslami per te thene disa gjera qe perforcojne vertetsine e ketij shkrimi tek gazeta Dita.ka qene qershori i vitit 92 pas vizites se berishes ne USA u kthyem per te marre pjese ne forumin e Crans Montana ne zvicer .viziten e berishes ne usa u organizua e pergatit nga shefi i cia per balkanin juglindor dejvid philips.ky person njifet per lidhje te fuqishme me lobin serb ne amerike bashke zevendes sekretarin e departmentit te jashtem Lorenc İgellberger i cili kishte lntersa ekonomike ne serbi me firmen Zastava..zonjes berisha ju dhurua nje ēek prej 10mije dollaresh nga ana Philips..kur u vendosem ne hotel ne crans montana tek suita e berishes erdhi nje person qe nuk e njifja e qe berisha nuk e prezantoi.ka qendruar per reth tre ore ne suiten e berishes .ne kete takim ka qene vetm berisha dhe gruaja e tij.te nesermen ne salen ku mbahej forumi mori fjalen edhe personi qe ne darke kishte darkuar me berishen ne suiten e tij per rreth tre ore.nga prezantimi qe ju be nga moderatori forumit Carteron mesova se ishte ministri i jashtem serb i jugosllavise se mbetur.mbiemi me sa me kujohet İvanoviē.personi qe permend Bedriu me origjine nga mali i zi e shtetsas amerikan ka qene sponsor i pd.ne fillimet e saj qe dinte mire serbishten.pamjet e tij i keni ne tibunen e mitingut te fitores se 22 marsit..por interesant eshte fakti se p.d vertet u krijua ne shtepine Gramoz Pashkos por drejtuesit e ardhshem qe do merrnin postet drejtuese ne pd dolen nga shtepia e profesor Bujar Hoxhes nje shqiptare me origjine nga kosove rezidnent i sigurimit te shtetit e sherbimit sekret serb.ky njeri kishte nje pushtet te fuqishem tek berisha..nga ky person u futen ne pd.klanet e dibres me gazideden e zhulalin qe ishin te lidhura e sherbimin sekret maqedonas.leka toto e tomorr dosti .xhahit xhaferi te persekutuar por te lidhur e sigurimin e shtetit.nga ana e vaske afezollit nje oficer i sigurimi te shtetit qe ishte kunati i bujar hoxhes doli grupi i tiritan shehut ne shtepine e bujar hoxhes berisha takohej edhe me eksponte te sigurimit .nje nga keta persona ka qene edhe shefi i kunderzbulimit me jashte te sigurimit me origjine nga dibra e e emrin Nurullah Zebi..si duket ky person dinte shume per lidhjet e berishes gjate specializimit ne france..kur mendoj dhe lidh faktet them qe edhe 97 ka qene nje skenar i pergatitur nga qarqet antishqiptare qe synonin coptimin e shqiprise.edhe vrasja ne vlore e artur rrustemit qe i dha revoltes nje kah tjeter te dhunshem eshte bere nga njerzit e shikut nga nje ndertese bosh ..i ra per hise artur rrustemit por mund t ishte vrare kushdo.perveē dergimit te karburanteve makines se luftes se milosheviēit eshte bere edhe dergimi i armeve serbeve te bosnjes e kamufluar si trafik i armeve relike ne drejtim te norvegjise por ne te vertet shkonin arme per serbet e bosnjes.ndermjetes ne te gjithe kete tafik ka qene gjenerali Boban qe ka takuar disa here berishen tek vila 4…ne arshiven e berishes ka edhe te dhena per rugoven per te cilin berisha thoshte qe eshte nje manjak sexi..dhe miqsine e ngushte te rugoves me hajdarin pas ftohjes me berishen e cilsonte si nje miqesi per motive te dobeta pasi azemi i gjente femra rugoves e ia ēonte tek vila 31..

Tweet Share Email Linkedin 


 - See more at: http://lajmi.net/ish-truproja-e-sali-berishes-berisha-thoshte-se-ibrahim-rugova-ka-qene-maniak-i-seksit/#sthash.pH10KAKh.dpuf
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim    

Revenir en haut Aller en bas
 
Ish-truproja i Azem Hajdarit: Sali Berisha e helmoi Ibrahim
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: