AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kujdes,rrezik nga shpiunat e shperndare neper diaspore.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kujdes,rrezik nga shpiunat e shperndare neper diaspore.   Jeu 31 Déc - 20:42

Njerezit e Milloshit,shqiptaret e zi ende jane aktove qe veprojne kundra shqiptareve.


Kemi ende shqiptar te flliqet qe mundohen te hyne neper forume,e gjetiu me derektivat e serbise famkeqe.
Shqipzit,jane te shperndra ne ;Kosove,shqiperi,Luginen e Presheves,Iliride,e ne diaspor sidomos ne gjermani me shume tradhetar te poshter,qe veprojne si perfaqesues kinse per te miren e shqiptareve.Paraqiten atdhetar,qe populli tju besone ne ēdo inciative.


“Ylli i Davidit” gjashtėcepės do tė jetė stili arkitekturor i ndėrtesės sė re tė Agjencisė sė Inteligjencės sė Kosovės / AIK nė Prishtinė. Qė ėshtė nė vazhdėn e ndėrtimeve nė rrugėn nacionale Prishtinė – Fushė Kosovė, fare pranė kazermės sė FSK-sė “Adem Jashari”. Edhe dy ndėrtesa tė tjera pritet tė ndėrtohen nė qytete tė Kosovės qė do shėrbejnė si minibaza pėr kėtė organizatė.
Dhjetėra spiunė shtetėrorė tė AIK-ut nė krye me drejtorin Bashkim Smakaj tė angazhuar qė nga 2011-ta, tashmė janė shpėrndarė anekėnd Kosovės.
Nuk mungojnė as informantėt qė spiunojnė dhe survejojnė aktivitetet e Diasporės dhe individėve tė caktuar gjithandej.
Diaspora shqiptare nė shtete tė ndryshme sidomos nė Zvicėr, Gjermani, Belgjikė, Suedi, Austri, Angli vazhdimisht ka pasur dhe vazhdon tė ketė ndikim relevant nė Kosovė, jo vetėm ekonomik, por edhe politik dhe kulturor.
Syri dhe veshi i Agjencisė sė Inteligjencės sė Kosovės / AIK, ka filluar tė shoh dhe tė dėgjojė gjithandej Kosovės dhe Diasporės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kujdes,rrezik nga shpiunat e shperndare neper diaspore.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: