AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog Gjyle Gjata me Reshat Badallen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog Gjyle Gjata me Reshat Badallen   Lun 4 Jan - 12:59

[ltr]1 ami(e) en commun : Malsorja Ilire
Travaille chez Gazetar, Shkrimtar
Habite à Hanovre[/ltr]
 • Conversation démarrée 5 juillet 2014

 • 05/07/2014 10:40

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Reshat Badallaj KUJTIM;shoh se qenke njeri i paguar nga UDB-JA SERBIANE,nejse po te parashtroj ca pyetje;E para perse more pis rrene dhe mashtron popullin shqiptar, ti thua dhe njollos popullin shqiptar kur thua se je i familjes se Bajram Kurit,mor qeni i UDB-es serbe,BAJRAM KURTI, nuk ka qene i Gjakoves ore pis i pisave,Bajram Kuri ka qene nga Suhareka Theranda. Nderkaq, ti shkruan se nga Gjokova. Perse nuk te vie turp, te keqperdorish emrat e familjeve shqiptare? Ti perkrah nje njeri qe thote ika nga shqiptaret dhe jo nga serbet? Ti perkrah nje njeri qe thote se nuk ka komb shqiptar? Ti perkrah nje njeri qe thote: Te gjithe shqiptaret duhet me fut me nje grope dhe vra te gjithe,ti perkrah nje njeri qe kerkon vdekjen e te gjithe komandanteve te UCK-es, ti perkrah nje njeri qe bashke me udbashet LATIF DULLA DHE MILORAD NESHOVIQIN KANE SPIUNUAR SHUME SHQIPTAR,ti perkrah spiunin e UDB-es serbiane qe shetiti neper shtabet e UCK-es,kriminelin Arkan,ti perkrah nje njeri qe bashkepunoi me Milan Shipken,degjoje videokaseten se cka thote klyshi i tij Haxhi Kuci, ti perkrahish spiunin e UDB-es, Haxhi Kucin, qe ne sutjeske tha per flamurin tone eshte paqaver, ti perkrahesh nje spiun qe thote: ka vozitur pese cetniket e frenkit e te Arkanit,per 100 marka,por ky klysh thote se kane qene Akademik. Pergjigju ne kete pyetje se mua me vene se eshte ne perfundim libri i gjashte lidhur me kete spiun te UDB-es serbe,Haxhi Kucin. Do te flasin 36 deshmitare me emer e mbiemer. Dhe, kjo po me vyene mua te shohe se ti a i perkrah keta apo jo. A e din more qen se eshte e ndaluar te flasesh ne emer te familjeve tjera. Sqaro si mund te jesh xhai (si thua ti agja i Bajram Kurtit, kur thua se je nga Gjakova. Kjo tani do te shperndahet per OPINIONIN PUBLIK: perse i fshine faktete,argumentet,faksimilet e gjykatave,bre pisi i UDBES SERBE. Tani ne te pyesim publikisht: TREGO BIOGRAFIN TENDE; A KE QENE PATRIOT APO SPIUN I UDB-ES?
  vor einigen Sekunden · Gefällt mir[/ltr]

 • 05/07/2014 10:45

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  E nderuara Gjyle, nuk po te njoh se kush jeni,por te ve ne dijeni, qe te lexosh, biografine time me faksimile origjinale dhe se neqoftese nuk kerkove falje do te merrem me Ty. N e jemi familje te burgosur politik,familje deshmoresh dhe shiko dhe kerko. Kete ta dhash si paralajmrim. Para se te beje publike dhe te beje hor te shkrova me respektin si femer....
  Me mirenjohje, RESHAT BADALLAJ[/ltr]
 • 5 juillet 2014

 • 05/07/2014 14:49

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Ju besoj patriot i madhi.Ju lutemi si vellaut a keni qen pjesmarres ne menzen e sudentave ne ato demonstrata te 11 marsit te vitit 1981?Na falin qe u bera kete pyetje?Tefala shume i nderuari Reshat[/ltr]

 • 05/07/2014 14:55

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  LEXONI TANI KOMENTET E THEKSOVA DHE ME ARGUMENT E FAKSIMIL,por une qellimisht i le gjerat,njehere te lehin te tjeret dhe pastaj ju pergjgjiem. Te lutem lexoji. Me mirenjohje,RESHAT BADALLAJ[/ltr]
  [ltr]
  E nderuara Gjylë, tani shkruajn per Ty se JU, jeni profil i qenit te konsulatave serbe-ruse,KUJTIM KURTI[/ltr]

 • 05/07/2014 14:58

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Une i kam lexue,por ju nuk me tregoni ore vella,a keni qen pjesmarres ne ato demostrata se na lodhen duke fole shume njerez dhe nuk po dijm kush ishte ai ,apo ajo.[/ltr]

 • 05/07/2014 15:48

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Une jam e gaqme te shkruaj per ju per tane atdhetarizmin e juaj,por vetem te me tregoni a ke qen pjesmarres ne menzen e sutdentave me 11 mars,.Ma kan mbshtelle ,pastaj do i kalli Kujtimin,dhe ate Haxhiun qe po na shet mende.[/ltr]

 • 05/07/2014 15:52

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Gjyle, me vjene shume keq,po shikova se ju jeni te miqesuar me kete spiun te konsulatave te huaja;serbo-ruse, Kujtim Kurtin[/ltr]

 • 05/07/2014 15:53

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  O gabova mu thfte dora,kqyre mire ty te kam bere lik,mos u nxef[/ltr]

 • 05/07/2014 15:54

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  jo, jo nuk nxehem oj moter![/ltr]

 • 05/07/2014 15:55

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  shkruaj per demostrata te menzes dhe e shef çka do u beje te dyve[/ltr]
 • 7 janvier 2015

 • 07/01/2015 00:45

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Reshat Badallaj,si vella ju kerkoje;A keni fakte se Kujtim Kurti eshte spiun i konsullatave serbe?Kush ju ka dhene keso informatash?
  Pastaj edhe ndaj Haxhi Kuçit keni shkrue ju ne disa gazeta kinse eshte spiun.Ju lutemi a tju besojm shkrimeve te juaja ?Ua kemi lexue te gjitha artikujt e te gjitha gazetave,nuk hetova se posedoni ndonje fakte qe te me bindeni,se keta dy jane spiuna.Shpifjet ndaj njerezve nuk me pelqejne dot,as ndaj jush kur dikush shkruan paqaravra.Kemi qen ne Prizren dhe kemi bere pyetje se kush eshte Kujtim Kurti,por njashtu kemi kene edhe ne Therande,ku kemi pyet edhe per Haxhi Kuçin,nuk na treguan diçka çka ju mundoheni te na bindeni.Shpifjet nuk ju degradojne,pos ju dergojne drejte ne humere.
  Pa hidherim po flasim,ju edhe mua mu kercnuat,ku mu kercnove keshtu;neqoftese nuk kerkove falje do te merrem me Ty.Kete ta dhash si paralajmrim. Para se te beje publike dhe te beje hor te shkrova me respektin si femer....Si paramendoni ju lutem?A jeni ka e shifni vetveten?A jane ne rregulle keto gjerat e tua?A me njef mua qe te me beni hor?Me kete i bjen se as keta tjeret ne fjale nuk i njef fare.Dike e keni mbrapa si skifter,qe eshte duke ju dergue ne nje tunelle pa koke.Ndoshta me duket nuk ju lendova fare .[/ltr]
 • 7 janvier 2015

 • 07/01/2015 07:39

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Ti "Gjyle" Kujtim Kurti, ne jemi duke punuar shume ne kete drejtim, e kemi edhe leten gati,te pabotuar,per t´iu drejtuar ne publik familjes se Bajram Kurtit,ku ky,ti qeni i KGB-es,shpif per Bajramin kinse e ka helmuar UÇK-JA.pra, e paraqet si TRADHTAR. Dhe do te shihet se cka do te ndodh... Vetem po presim momentin,vetem te permend emrin tim dhe nuk e besoni se sa i prekur eshte babai i tij...Sa i perket spiun i kujt eshte. Pa e,ose pa ju akuzuar askush,pronon,pranoni vet se JENI ME VITE TE TERA SPIUN I KGB... qe ka percjellur patriotet shqiptar me vite te tera.Askuj mos i besoni,BESONI VETEM ATIJ,VETEVETES SE SA VITE KA PERCJELLUR SHQIPTARET...Pastaj,flisni per at qenin tjeter, nejse keni drejt te perkrahni,se spinet perkrahin spiunet! TY, te duket pak te keron vdekjen e te gjithe shqiptareve...komb shqiptar nuk ka.. Kur te botohet libri me 36 deshmitar te gjalle me emer e mbiemer foto...do bindet bota...Ti "Gjyle Gjata",mbaje mend se nuk eshte duke te te kenduar mire:Fund ka cdo gje heret a vone.. Ne nuk ngutemi fare.Eh,a keni fakte? Po fakte me te forta,ku ka se ai pranon vet se me vite te tera ka percjellur shqiptaret...edhe me mire qe tani eshte miqesuar,perkrah,klyshin e Milan Shipkes...Askush ne jeten time nuk me ndersen si disa,Qeni haxhi kuci,mire ka bere,qe e nderseu kete te semure mental.Bisedo me ata njerze ne video, qe ka biseduar klyshi i Arkanit,Haxhi Kuci, se cka thone.Vetem permendja emrin e tij.Hic me shume...Eh, moj"Gjyle", qe edhe ti,do te dalesh pa maske.Me BESO! Punet vijne dalngadal...[/ltr]
 • 9 janvier 2015

 • 09/01/2015 00:31

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Reshat Badallaj;Kerkund nuk kam Hasur qe Kujtim Kurti ka deklarue se uçk e ka helmue Bajram Kurtin,pos ka cekur disa emra.Kujtim Kurtit i kane dhene dosje sekrete ,ku ju keni pranue me vete deshire qe te bashkpunoni ne sekretariatin e puneve te jashtme ne Prizren.Kujtim Kurti ka percjellur dhe percjell ende bashkpuntoret qe ende jane ne ofanzive e siper duke veprue kunndra Kombit Shqiptar.Kemi bere pyetje ne Prizren per Kujtim Kurtin,as nje shqiptar nuk ka pohuar se Kujtim Kurti eshte njeri tradhetar.Edhe per Haxhi Kuqin kemi bere pyetje ne Therande,nuk na ka thene njeri shqiptari qe eshte marr me spiunim.Pos ne tregojne se eshte i vendosur dhe agresive ndaj spiuneve.Disa nga Theranda na tregojne se vellau i Avdiut dhe vete Avdiu ka pas mardhenje te fshefta me Millan Shipken.Ju ,na vjen keq qe ju them,pos jeni nje shpifarak siq ja ke zakon qe ti ngitesh njerezve per perfitime tua ne dem te qeshtjes Kombetare.Benu gadi per ne gjygjin special,bashk me Avdi Ibrahimin.Nuk dua tju tregoj se çka me kane tregue shume gjera qe keni bere.Vjen dita se shpejti dhe ke mu ballafaque me te gjitha.Koha vonone ,por ka per te dale çdo gje ne drite.Sa per kercnimet qe mi beni mua,une jetoje ne Prizren,dhe çdo dite marrim informata nga populli.[/ltr]
 • 9 janvier 2015

 • 09/01/2015 10:52

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Ti je spiuni i KGB-ES,KUJTIM KURTI! Herdokurdo do te kapesh! Populli i njeh spiunet dhe tradhtaret e kombit...Ka njerze qe me fakte punojn me djersen e ballit,pa pushuar kurre,por ka edhe spiun te KGB-es, si ti qe bredhe me para te spiunlleqeve per te percjell shqiptaret per interesa cetnike,fyen patriotet,por kane dal publikisht qe je ne ndjekje dhe me sa lexova edhe me kallash e bresheri kush e di ndoshta do te ikesh si qeni i Zhirinovskit nga kjo bote...Mjere xha Aliu per kete maskara. E bere hor edhe familjen,more qen...! dhe ti gjylekari i ke oret e numruara,doli burri me emer e mbiemer,me foto,me kallash,kundwer qenit rus...[/ltr]

 • 09/01/2015 11:20

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Ndoshta je edhe klyshi i Shipkes dhe qeni i Arkanit, Haxhi Kuci,tregoj popullit mbare perse te iki vajza dhe cka i bere? Perse te iku gruaja dhe te lane si qen? Per cka banuan dy turqit dhe perse benin:COK GYZEL,COK GYZEL? Do te zbulohesh,do te zbulohesh...RROFTE UCK-JA!POSHTE SPIUNET DHE QENTE RUSOSERBIAN![/ltr]
 • 10 janvier 2015

 • 10/01/2015 23:25

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Reshat ,çka je ka me tregoni per keta dy?Nuk jam ka ju marri vesh per bese.Nuk me interesojne fjalet e tua boshe,pos te paska hyre tmerri me duket.Te dyte keta qe u shof gjera,jane ka i mbrojne interesat dhe ndjersat e popullit shqiptar..Keta nuk vjedhin dhe as qe kane vjedhur tre perqindshin sii ne diaspore !!!!Mos mendo se nje dite nuk do jepni llogari.Mu personalishte me kane tregue me kan je ne lidhje,dhe ato para kujt ja keni dhene....Rrofteshin djemt trima qe se shpejti do i qeronin gjerat me tradhetar qe ende populli nuk i ka ne dituri.Vdekje tradhtareve,qe nuk e pranojne tradhetine.Qente qe lehin,vetem ngrejne balte.Ata qe u shpifen tjereve,kane per qellim shperlarjen e ftyres se tyre te ndyre.Po ua them te verteten se asgje nuk po ju shitet me shpifjet e juaja.Ne fund,çka keni me ata dyte nuk eshte ka me interesone fare.Mos gabo qe diçka te pergadisni ndaj meje,se jam moter e gjashte vlaznive jo vetem juve por tere Zhurin e kallin.Provojene ,se do e shofni pastaj.Nuk jam rrugaqe,kam pune tjera ma me randesi.[/ltr]
 • 12 janvier 2015

 • 12/01/2015 10:34

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Degjo,[/ltr]

 • 12/01/2015 10:50

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Meqe nuk i kam humbur elementet e kultures shqiptare, me detyroni t´iu pergjigjem, si e kerkoni. Ti thua se mua dhe Zhurin e kallni. Degjo lavire qe i ke kequr epshet serbe,ti je nje lavire, qe ti... shk...nenat e gjashte vellazerive. Akoma ne kete toke nuk ka lindur qe nje lavire,si ti, qe ke kenaqur epshet e nipave te Car Dushanit, te me kercnon mua dhe te kall Zhurin. Po, te quaj lavire me gjak serbe,po ti nuk je, se kerko google, nuk ekziston ne bote ky emer, Ti je Kujtim Kurti,spiuni i KGB-es, ruse,spiun i paguar nga qarqet e ndryshme serbo ruse qe merre para dhe bredhe qytet ne qytet... Te eshte afruar laku ne fyt. Babai yt, Aliu kishte qare me lote,si ja morre fetyren,edhe vellezerit ne Gjermani i turprove... Per Haxhi Kucin, dihet boterisht dhe a ka shqiptar ne toke qe nuk e di qe ishte spiun i UDB-es serbe,klysh i Arkanit, qe shetiti neper istikame te UCK-es...,klysh i kriminelit Milan Shipka,udbash, qe beri masakra ne Kosove,te rrefehet se cka i beri vajzes, perse iku dhe sherohej ne psikiatri,perse i ken dy djem,gruaja? Mbi te gjitha pytne se cka kane bre dy turq musteqezi, qe kane banuar te ai,cok,cok güzel,lezet,lezet,ushkur,ushkur,marshallah,marshallah... shiko se cka flet Theranda... Te thash qe je lavire,jo vetem ti po edhe nenen e ke lavire serbiane, se une nuk ofendoj femra shqiptare dhe gra shqiptare... thua per tre%, ja ku shifet lavirja serbe, ..Une isha kundershtari me i madh i 3%, kam shkruar ne shume gazeta,ne Radio Zagrebi ne gjuhen shqipe,TELEVIZIONI SHQIPTAR... te gjithe do te publikohen me vone... Edhe nje here meqe je nje bije shkine,moter e gjashte vellazerive...999999 nena shkina gameret buzebardh[/ltr]

 • 12/01/2015 10:50

  Reshat Badallaj-Zhuriani


  [ltr]
  Kerkoni ne google, a ekziston ky emer. Do te zbulohet...[/ltr]
  [ltr]
  rrospia serbe,eshte e lindur, me 10 gusht 2014ß a ESHTE E MUNDUR?Te shperndahet kjo foto dhe te kapen klyshi i Zhirinovskit dhe klyshi i Arkanit![/ltr]
 • 18 janvier 2015

 • 18/01/2015 02:28

  Gjyle Gjata


  [ltr]
  Moj ndyresi,more udbashi serbise,ti ke mundesi ta çnjerzoni nanen e juaj,vajzen e juaj siq po deklarojne shume Zhurjane,dhe keni bere edhe femi me cucen e juajen.Tpuuu derrat ftyren te dhjefshin.Moj hudum,per ty me kane tregue fqinjet e tu qe edhe me motrat e tu ke bere qefe .Ta çifte djepin Kujtimi e Haxhiu,e tere Kosova.E sheni shpejte se ku ke me qen ti e djemt e tu.Tradhtar paske ken,e sheni se si do shperbleheni.[/ltr]


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dialog Gjyle Gjata me Reshat Badallen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: