AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi ibrahimi,kundershtone videon time,ndegjone videon

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi ibrahimi,kundershtone videon time,ndegjone videon    Jeu 7 Jan - 12:38

Kjo video eshte ba ne vitin 2000,tjetren video e kam ne perpunim mbas kater viteve qe kam bisedue me Aziz Morinen,pra rrenat e Avdi Ibrahimit nuk kane te ndalura duke u mundue qe edhe argumentet e gjalla mundohet te mi ēmontone me ate poshtersine e vete qe e ka ne shpirtin e poshter.
Ndegjone vdieon dhe shkrimet e tija qe mundohet me pallamut.I smuri nga kanceri nuk ka mundesi te me kerkone qe te shkoj ne kosove e ti thote tanve se keshtu ishte puna e Avdi Shpiunit.


Albanian Real Facts of Life a partagé la photo de Avdi Ibrahimi.
28 décembre 2015, 11:18 · 

Reagimi Ndaj Videos 1 2 3 Tė Udbashit Haxhi Kuqi Stafi e pa te udhes qe te gjithe ju mundeni ta Lexoni Reagimin::

Avdi Ibrahimi‎ ą Albanian Real Facts of Life
24 décembre 2015, 12:24 · 

Reagim
I kam lexuar, e dėgjuar, nga Haxhi Kuēi-Rrenci, shpifaraku, ofenduesi, provokatori, “mesazhet” nė gazeta ditore, portale informative, si dhe disa biseda telefonike nė yutube, te mbushura me trillime, rrena, fantazi, provokime, idiotizma, fyerje teper banale, shkruar me fjalor rrugaēi, si dhe bisedimet e tij telefonike, me njerėz tė ndryshėm, qė ai u imponohet atyre tė flasin sipas deshirave tė tij, nė ” videon e Albanian Real Facts of Life” tė shpėrndarė ne fb, dėgjova tek po fliste nė telefon me Aziz Morinėn nga Reshtani i Suharekės, tė cilin e kam patur mik, por qė nė kohė lufte nuk e kam takuar asnjiherė me qė ai ka qenė i paaftė pėr luftė, edhe pse shpirtėrisht e ka urrejtur e luftuar pushtuesin jugosllavo- serb, dhe njihen si familje atdhetare nė anėt tona. Ndėrsa mbasė mbarimit tė luftės ēlirimtare e kam takuar disa here, e viteve tė fundit ka patur probleme shėndetėsore, ka qenė me sėmundje tė kancerit, e Haxhi provokatori ka biseduar me te disa ditė para se tė ndahej nga kjo jetė Azizi tashmė i ndjerė, ku duket qartė edhe nga zėri se ėshtė keqpėrdorur nga Haxhi Rrenci. Nga kjo bisedė telefonike, kamė bindjen e plotė se ėshtė mashtruar padashje nga rrenci, mashtruesi e shpifaraku Haxhi,megjithkėtė as u trondita as u mbusha me mllef. Pas degjimit tė yutubes, pėrplot mashtrime shpifarake, ēorientuese, me fjalor tejet banal, po mendoja fare i qetė. Si ka mundėsi qė njė njeri normal tė jetė i mbushur deri nė gryk me mllef vulgar e tė derdh vrer tė zi ndaj gjithė botės njerėzore dhe asj shqiptare qė po pėrpiqet me tė gjitha forcat pėrparimtare qė ta ndryshojnė botėn pėr tė mire? 
Ku duhet ta ketė burimin kjo arrogance e papėrmbajtur e Haxhi Rrencit? 
Pas njė meditimi jo tė gjatė, erdha nė pėrfundim se rrėnjet e kėsaj arrogance ēorientuese shpifarake duhet tė jenė nga shpirt vogėlsia dhe mendjelehtėsia e ēekuilibruar te”miza pas veshit” e Haxhiut, qė nuk pati prapanicė tė rreshtohet nė radhet e UĒK-sė. Paēka se ai flet se kam bėrė kėtė e atė..Tė gjitha kėto janė thash e themet e Haxhiut tė sėmurė shpirtėrisht…nė fund tė fundit nuk kemi se ē`farė presim mė tepėr, sikur Haxhiu tė kishte force ēfarė nė tė vėrtetė do tė bėnte kundėr mbarshqiptarėve dhe botės mbarėnjerėzore, e nė veēanti ndaj autorit tė kėtij reagimi.
Por ajo qė vlen tė theksohet me tė madhe, ėshtė fakti se modeli i rrenacakut dhe racistit ashkali, ėshtė mbrujtur sistematikisht nė vite me urrejtje kundėr shqiptarėve bile ai i shanė edhe shqiptarėt e vdekur, nė atė mėnyrė sa qė tė tjetėrsuarit Haxhi, dhe sojit tė tij tė djallosur, po t`u heqėsh kėtė urrejtje nuk do tė dinė se me ē`farė tė merren mėpastaj. 
Krejt nė fund njė kėshillė urtėsie pėr tė gjithė atdhetarėt tė penės e tė pushkės!
Tė mėsohemi tė mos i bėjmė askujt padrejtėsi, tė mos e marrim nėpėr gojė njėri-tjetrin, tė mos u imponohemi njerėzve nė mendimet e tyre tė drejta, ta bėjmė vazhdimisht atė tė mirėn pėr kombin e atdheun dhe pėr vetėn tonė, ta bėjmė atė tė duhurėn, atė tė mbarėn, duke i lėnė tė tjerėt qė janė mėsuar tė mashtrojnė, tė shpifin, tė pėrfitojnė, tė manipulojnė pėr lavdin e tyre, tė rrejnė pėr interest e tyre personale, tė thonė ēafrė tė duan, se ate punė kanė profesion tė tyre, sepse askush qė nuk ėshtė nė njė mendje tė mykur me ta, nuk do t’u shpėtonė fjalėve tė tyre shpifėse, po edhe nėse je dijamant pėr nga pastėrtia njerėzore e kombėtare.
Bashkangjitur reagimit po ju dėrgoj foton: Dy vėllezėr nė UĒK, tani tė dy Vetran Luftėtarė tė UĒK-sė: Avdi dhe Avni Ibrahimi, si dhe Ēertifikatėn time tė Veteranit.
Mbeteni tė pėrshėndetur nga Avdi Ibrahimi.
Veteran Luftėtarė i UĒK-sė
Prizren 24 Dhjetor 2015
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi ibrahimi,kundershtone videon time,ndegjone videon
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: